PDA

View Full Version : Може ли да е видял IP адреса ми



Imaginary__Love
03-20-2008, 20:05
Имам два skype на комр. си и единия е за ебавки. Вчера много се избъзиках с един приятел и той явно е разбрал, че съм аз. Въпроса ми е дали може по някакъв начин да е проверил IP адреса ми и да е разбрал, че са еднакви??? или по какъв друг начин може да се разбере???

Т.7 от правилника!
swords1010

Roiroi
03-20-2008, 20:19
Може би е усетил че се изказваш по един и същ начин ... логично е .

swords1010
03-20-2008, 20:46
Няма как да е видял IP адреса ти. Скайп не позволява това да става от обикновени потребители. Вероятно те е разпознал по други твои отличителни белези.

MakeMeLaugh
03-20-2008, 21:15
Няма как да е видял IP адреса ти. Скайп не позволява това да става от обикновени потребители. Вероятно те е разпознал по други твои отличителни белези.
напълно грешно!
Мдам, може да е видял ИП-то ти. Не е трудно ;)
Шматка... ша прай мизерии без да знае как стават нещата :lol:

tqnko1
03-20-2008, 21:34
Няма как да е видял IP адреса ти. Скайп не позволява това да става от обикновени потребители. Вероятно те е разпознал по други твои отличителни белези.
напълно грешно!
Мдам, може да е видял ИП-то ти. Не е трудно ;)
Шматка... ша прай мизерии без да знае как стават нещата :lol:
+1 слорд1010 от цмд ако не разбираш за тебе няма да е възможно да видиш нечие ИП от скъпе но има хора които разбират и става за секунди/ скоро 1 приятел ме питаше беше намерил ИПто на 1 пикла дето се праила на голяма разбирачка и тои не е мн добре с географията и ме пита (понеже сам геодезист) каде се намира това.. а едва ли мацката ще си е казала ИПто :)

alek200
03-21-2008, 03:52
Няма как да е видял IP адреса ти. Скайп не позволява това да става от обикновени потребители. Вероятно те е разпознал по други твои отличителни белези.
напълно грешно!
Мдам, може да е видял ИП-то ти. Не е трудно ;)
Шматка... ша прай мизерии без да знае как стават нещата :lol:

пробвал съм - става 8) Не е кой знае каква философия.

hoseto_
03-21-2008, 09:20
Няма как да е видял IP адреса ти. Скайп не позволява това да става от обикновени потребители. Вероятно те е разпознал по други твои отличителни белези.Изобщо не е вярно!Напълно възможно е.Както казаха дргите възможно е от програмата cmd.

абсолюто точно. само че cmd не е програма а shell и става с команда "netstat -o"

shturo
03-21-2008, 22:16
Няма как да е видял IP адреса ти. Скайп не позволява това да става от обикновени потребители. Вероятно те е разпознал по други твои отличителни белези.

Наистина е много лесно да се разбере както каза hoseto_ благодарение на netstat ---- което се пише в cmd защото по този начин win потребителя има достъп до shell командите

MajeStic
03-23-2008, 21:24
Пробвал съм и става с ' netstat -b ' в command promp-а... Намираш си сайт за по-подробна информация по IP, виждаш към кой доставчик е и от кой град е особено, ако са близки IP-тата... да може да те е разбрал, че си се бъзикал с него... напълно възможно:)

5StaR
03-24-2008, 00:51
Динамик ИП > алл :D

swords1010
03-24-2008, 18:15
Прави сте. Лично се поинтересувах и явно засичането на IP адреса на скайп абонат не е трудно. :)

XaMcTePKa
03-24-2008, 18:19
от cmd можеш да видиш ип-то на всеки потребител свързан по някакъв начин с пц-то ти било то теглене от торенти или някакъв вид чат, става така -> Run -> cmd и там пишеш netstat -a, а като ти знае ип-то без проблем може да влезе в ip-addres.com или ripe.net за да види от къде си ...и нет доставчика ти и темподобни :)

BlaCk-SuN
03-26-2008, 12:16
Няма как да е видял IP адреса ти. Скайп не позволява това да става от обикновени потребители. Вероятно те е разпознал по други твои отличителни белези.
напълно грешно!
Мдам, може да е видял ИП-то ти. Не е трудно ;)
Шматка... ша прай мизерии без да знае как стават нещата :lol: IP-адреса може да се намери и няма как да бъде скрит... програми от типа на Hide Ip или нещо подобно не помагат... ИП-адреса може да се проследи най-лесно от пътя на емотинката... ( защото емотинките са създадени на основата на BB код) тоест ако този приятел разбира малко повече компютрите е възможно :)


Microsoft Windows XP [Version 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\USER>ping skype/***/***

Pinging ********* [195.24.39.146] with 32 bytes of data:

Reply from 195.24.39.146: bytes=32 time=5ms TTL=57
Reply from 195.24.39.146: bytes=32 time=5ms TTL=57
Reply from 195.24.39.146: bytes=32 time=4ms TTL=57
Reply from 195.24.39.146: bytes=32 time=5ms TTL=57

Ping statistics for 195.24.39.146:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 4ms, Maximum = 5ms, Average = 4ms

C:\Documents and Settings\USER> както виждаш на избрания от мен user не е трудно да разбера ИП-адреса :)

MajeStic
03-27-2008, 11:25
IP-адреса може да се намери и няма как да бъде скрит... програми от типа на Hide Ip или нещо подобно не помагат...

Разбира се, че няма да се скрие с програми като Hide IP. Това са прости програмки за скриване на ip-то по web страниците. Нищо повече:)

elf4o
03-30-2008, 20:08
Имам два skype на комр. си и единия е за ебавки. Вчера много се избъзиках с един приятел и той явно е разбрал, че съм аз. Въпроса ми е дали може по някакъв начин да е проверил IP адреса ми и да е разбрал, че са еднакви??? или по какъв друг начин може да се разбере???

Т.7 от правилника!
swords1010
Може зависи от типа на ип адреса и ако е направил сравнение може да е разпознал , а нещо друго другия път ползваи верижно прокси или поне прокси да те фане по трудно :)

SpoMen
04-01-2008, 16:15
Hide IP работи само за уеб трафик. Иначе няма как да ти види IP адреса, освен ако не му пратиш файл. Ако си му пратил файл от всяко от двете кюта и той е видял адреса, значи знаеш откъде знае...