PDA

View Full Version : учителката по бг и майка ми...



great_mari
03-21-2008, 10:49
Извинявам се предварително ако стане роман!
7 клас съм...Учителката ми по уроците, на които ходя в началото ми даваше по един преразказ или един тест с 50 зад. и аз си ги пишех; после след около 3-4 месеца започна изведнъж да ми дава все повече и повече домашна (от порядъка на 6-8 теста по 50 зад.) и аз нямам време да я пиша,защото все пак трябва и за училище да се готвя и за другите ми занимания и спрях да я пиша нацяло.След това тя постоянно взе да говори с майка ми и да й се оплаква, че не съм искала да си пиша домашните и някои неща, които изобщо не са верни (т.е. не само, че се оплаква от мен,но и си доукрасява нещата) и естествено майка ми и вярва на нея,а и все пак тя й е позната.Майка ми взе да ми се кара, да ме наказва и т.н... и вчера се стигна до там, че ми постави дилемата или компютър и написани домашни до края на годината, или няма да имаш компютър и няма да излизаш без разрешението ми.Аз в първия момент и казах, че не мога да ги пиша толкова мн задачи, а тя ми казва - не ме интересува,оплаквания и коментари по темата не искам.И сега в неделя вечер вече ще ми проверява дали съм си написала домашните.А онази коза (без извинение) дори ми казва като и обясних, че не мога да и пиша по толкова домашни, защото трябва да се готвя и за училище, тя ми каза не ме интересува училището, нито какви оценки имаш там и по какво имаш тест или ще те изпитват,тъпото училище няма нищо общо с тези домашни!И аз се гледах като гръмната.
Моля за съвет от тези, които са прочели темата :( :( :( :( (cry)

Yancheto
03-21-2008, 10:59
Учителката ти наистина не е права да ти дава такова голямо домашно!Все пак животът ти не се върти около тези уроци,нали?Мисля,че трябва отново да се опиташ да поговориш с майка ти и да и обясниш ситуацията,може би дори да я помолиш да те отпише от уроците...А баща ти какво мисли по въпроса?

great_mari
03-21-2008, 11:05
баща ми не се меси в тези неща,но ако майка му каже примерно да сложи парола на компютъра,защото не уча - той ще го направи.А всъщност аз давам всичко от себе си в училище да съм отличникчката на класа да си пиша домашните колкото мога дори понякога не ми остава свободно време,а майка ми...Опитвала съм да говоря да ме отпише,но тя рече и отсече - НЕ СИ ГО И ПОМИСЛЯЙ :-# :cry:

RottenFlesh
03-21-2008, 11:23
Тегли една майна на всички и си гледай живота
Той да не е само за учене

mhmhmhmhm
03-21-2008, 11:51
Ми казваш ок,спри ми компа...
и няма компютър,ама няма и домашни ... :P

great_mari
03-21-2008, 11:57
да ама проблема е не че няма да имам компютър,а като я знам ще каже че и не мога да излизам навън,а мен това ще ме побърка :( вярно може да излизам само за по 30мин или 1 час но и товами стига да се разсея с приятелите ми :(

FuCk.YoUr.RuLeS
03-21-2008, 12:01
Ми казваш ок,спри ми компа...
и няма компютър,ама няма и домашни ... :P
Ами не е точно така :? Знам, че уроците са твърде много, но помисли малко преди да направиш нещо. Първо, но не и най-важно е че губиш комп и излизане :-# Второ, намаляваш шанса си за добро представяне на изпита след 7 клас. Няма ли и други учителки ? :shock: Успехчета :-)

great_mari
03-21-2008, 12:06
Ми казваш ок,спри ми компа...
и няма компютър,ама няма и домашни ... :P
Ами не е точно така :? Знам, че уроците са твърде много, но помисли малко преди да направиш нещо. Първо, но не и най-важно е че губиш комп и излизане :-# Второ, намаляваш шанса си за добро представяне на изпита след 7 клас. Няма ли и други учителки ? :shock: Успехчета :-)
за майка ми няма :x не ми е за един тъп компютър а затова че ако не излезна дори и за 10 минути ( не че съм по цял ден по улиците,напротив) аз почвам да психясвам в буквален смисъл и майка ми това го знае,НО... :-x :-x

FuCk.YoUr.RuLeS
03-21-2008, 12:12
Ми казваш ок,спри ми компа...
и няма компютър,ама няма и домашни ... :P
Ами не е точно така :? Знам, че уроците са твърде много, но помисли малко преди да направиш нещо. Първо, но не и най-важно е че губиш комп и излизане :-# Второ, намаляваш шанса си за добро представяне на изпита след 7 клас. Няма ли и други учителки ? :shock: Успехчета :-)
за майка ми няма :x не ми е за един тъп компютър а затова че ако не излезна дори и за 10 минути ( не че съм по цял ден по улиците,напротив) аз почвам да психясвам в буквален смисъл и майка ми това го знае,НО... :-x :-x
Офф и аз съм така :) Наистина нз какво да правиш... Причакай госпожата в някоя тъмна уличка и... :smt068 :smt067 :smt071 . Аз бих направил това! :grin:

great_mari
03-21-2008, 12:18
а забравих в постовете си да спомена и че синът й е в моя клас :x

mhmhmhmhm
03-21-2008, 12:36
Ми казваш ок,спри ми компа...
и няма компютър,ама няма и домашни ... :P
Ами не е точно така :? Знам, че уроците са твърде много, но помисли малко преди да направиш нещо. Първо, но не и най-важно е че губиш комп и излизане :-# Второ, намаляваш шанса си за добро представяне на изпита след 7 клас. Няма ли и други учителки ? :shock: Успехчета :-)
е,аз нямах предвид абсолютно никакво домашно
амааа 7-8 теста по 50 задачи според тебе нормално ли е?!

70n1b
03-21-2008, 13:19
а забравих в постовете си да спомена и че синът й е в моя клас :xЕми ти си ударила джакпота бе дете ! :) Възползвай се от това-флиртувай с момчето така, че то да говори с добри думи за теб вкъщи-госпожата ще е доволна и ще ти олекоти ангажиментите ... :-D

PinkFloydSound
03-21-2008, 13:44
Ми казваш ок,спри ми компа...
и няма компютър,ама няма и домашни ... :P
ама има двойки и после в края на годината поправителни изпити :-P :P


баси ограниченото мислене 8-)

ммм смени даскалката :)

колко пъти в седмицата ходиш на уроци?! ако е два-еххх, не ти блазя

аз 8 теста и за един месец няма да мога да ги направя 8-) :lol:

mhmhmhmhm
03-21-2008, 15:03
Пфхахах,начи всички които не правят по 7-8 теста на ден имат двойки?
:razz:
аз не пиша домашни или някви други упражнения,само есета,когато трябва,пък си карам на 5ци и 6ци ;)

great_mari
03-21-2008, 17:13
тва дето някой каза да съм флиртавала със сина и - той/тя е луда:
1.че не ми допада като характер
2.външния му вид леко ме отвръщава :( - има дори некъф гаден мустак бахти тва е гнусно :? :x


ммм те тея домашни говорим за уроците ми по бг не за даскалото (тва е в отговор на емо долл) :(

AleXxandErR
03-21-2008, 17:25
@great_mari Друго решение е да пуснеш на телефона си ако има един звукозапис при всеки урок ... просто да издебнеш момента, в който ще каже нещо такова и да го покажеш на майка си .... не знам!
Или пък кажи на майка си така "Спри ми компютъра, добре!" и когато го спре ти просто спри да си пишеш домашните. Успех! :)

DevilWish
03-21-2008, 17:40
Prosto i kaji ,4e si navita da hodi6 na u4ili6te ,da si u4i6 dobre i tn i 4e ako te obi4a samo iska6 druga u4itelka . . . ;)

LovePoisoned
03-21-2008, 18:39
баща ми не се меси в тези неща,но ако майка му каже примерно да сложи парола на компютъра,защото не уча - той ще го направи.А всъщност аз давам всичко от себе си в училище да съм отличникчката на класа да си пиша домашните колкото мога дори понякога не ми остава свободно време,а майка ми...Опитвала съм да говоря да ме отпише,но тя рече и отсече - НЕ СИ ГО И ПОМИСЛЯЙ :-# :cry:
Хм... По-добре смени даскалицата или, ако се чувстваш достатъчно добра по български език и литература, карай го самостоятелно, без уроци - взимаш си едно помагало, една тетрадка... И почваш. Процедираш като на реалния изпит, за да видиш за какво ставаш. А не както даскалицата те стресира...

И изобщо тази не е права с думите си "Не ме интересува училището". Извинявайте, ама при оценяването се гледа И общият успех. По-добре се откажи от тези мъчителни уроци, както ти казах, използвай някое добро помагало (консултирай се с учителката си в училище за такова), почни да ходиш на СИП-а (най-вероятно такъв има).

4eere6ka_kiss
03-21-2008, 19:25
Mi mai ne6to ti se e zaqla :D nz kaji na maikati ii i dai da vidi kvo ti dava za dom i tq sama da se yveri obesni i 4e ako sedne6 da pi6e6 samo za yrocite 6te ima6 slabi ocenki v daskalo iiii taka ....

great_mari
03-21-2008, 19:30
ама вие май не разбрахте че майка ми ена нейна страна
аз най-вече затова се дразня,защото мен дори не иска да ме изслуша :-x :-x :-x а пък вярва на оная коза дет и се оплеква кат неква тъща в теленовела :x