PDA

View Full Version : "Компютърът...



lovey0u
03-21-2008, 18:18
"Компютърът е мой приятел"
(есе)



плс пишете благодаря предварително

Т.1 от правилника!
swords1010

ph0en!x
03-21-2008, 18:50
на олимпиадата по английски писах подобно есе, но на английски :D .. На БГ нямам никаква представа :(

ell_ownz
03-21-2008, 18:55
mi pishi za tova kolko mnogo ulesnqva obshtuvaneto, kak mojesh da namerish interesna informaciq za si4ko, pishi sashto 4e moje da si teglish muzika i pesni.Vkliu4i malko info i za kompiutrite za po-vishi celi, naprimer tezi 4rez koito se pravqt razli4ni izsledvaniq ili se polzvat v ohranitelnite sistemi.Pishi sashto za tova, 4e ima kopiutri navsqkade v savremennite uredi i tova spestqva mn vreme za razli4ni deistviq v domakinstvoto.ima i oshte mn podtemi.... informaciqta za si4ko koeto napisah mojesh da namerish nqkade iz neta :) uspeh :PP

lovey0u
03-22-2008, 20:03
тая глава май ти служи само за стойка на очилата :?

аз не нося очила :?

lovey0u
03-22-2008, 20:04
ell_ownz мс :)

5StaR
03-22-2008, 21:01
В компютъра може да се намери фрее порн 24/7, Това го напиши като заключение, неуспорим факт!!

sexa_na_kompleksa
03-23-2008, 11:27
Виж това:

Компютърът – моят приятел

Самата дума „компютър” произлиза от „изчислявам”.В началото на историята си компютрите са били големи колкото няколко стаи и са били страшно различни от това,което познаваме днес.
Например е имало един терминал,който да приема данни и да ги обработва,друг който да изкарва обработената информация на магнитна лента,след това лентата се поставя в друг терминал,който може да я покаже в разбираем за потребителя формат.
Идеята за първият компютърсе дължи на Джон Атанасов.Той е роден на 4.октомври.1903г. близо до Хамилтън,Ню Йорк. Въпреки,че никога не завършва изобретението си,той се смята за основен създател на компютъра.
Днес компютърът е основна част от човешкия живот,неотменно средство за всеки човек и бизнес.В България първият компютър се е появил по времето на Тодор Живков.Той носи името „Правец 16” на името на родното място на Тодор Живков.Тогавашния компютър доста се е различавал от този,който сега ползваме.Първата основна разлика е,че тогава клавиатурата е била свързана с монитора.А да не говорим,че за плазма или LCD въобще не е можело да стане и дума.
Сега много хора вече имат у дома си персонален компютър или микрокомпютър,който е предназначен за използване от един човек по едно и също време.На него могат да се играят игри,да се слуша музика,да се гледат филми.Също така може да се качи тъй наречения pic или снимка.Освен тези занимания,които могат да се характеризират като „забавление” персоналният компютър може да се използва и за най-разнообразна работа-текстообработка,редактира е на изображения,звуци и видео,организиране на информация в база данни,както разбира се и интернет.
За мен интернет е много полезен,защото чрез него си кореспондирам с хора от България,а и от целия свят.С хората от различните части на страната мога да си обменям информация за обичаите в районите им,а с тези от другите държави да разбера какви са културите и традициите в страната им.Интернет също ми помага,когато имам дадена задача от учителите за написване на доклад и др.Въобще чрез него могат да се извършват много полезни неща.
Но всяко нещо има положителни и отрицателни качества.Същото е и с компютъра.Колкото и да ни помага,понякога той може и сериозно да ни навреди.Колкото повече време стои един човек на компютъра,толкова по-голяма е и опастността от влошаването на зрението му.За да се предпазим,разбира се,има и специални очила за компютър,чрез които рискът се свежда до минимум.Но тези очила са скъпи и не всеки може да си ги позволи.Другите вреди са,че можеш да получиш главоболие или мигрена.Освен това има много игри,които подтикват децата към насилие.Те също не са полезни.
Макар,че в някои ситуации компютърът ни оказва голяма помощ,не може да се каже.че той е най добрият приятел,защото не е одушевен.Когато ти е тъжно не можеш да отидеш при него и да си изплачеш мъката или когато си шастлив да споделиш с него радостта си.Затова аз бих казала,че компютърът не може да играе ролята на най-добрият ми приятел!!!

lovey0u
03-23-2008, 15:44
Виж това:

аз бих казала,че компютърът не може да играе ролята на най-добрият ми приятел!!!



е да ама такава ми е темата :oops:

мс

lovey0u
03-23-2008, 15:46
В компютъра може да се намери фрее порн 24/7, Това го напиши като заключение, неуспорим факт!!


:lol: :razz: :razz:

е то и др работи могат да се намерят ама не всеки квото му тряа

psychopath
03-23-2008, 16:47
В компютъра може да се намери фрее порн 24/7, Това го напиши като заключение, неуспорим факт!!прав си майна

Escarina
03-23-2008, 17:28
Обичам моят компютър. Винаги ми дава възможност да си оползотворя свободното време което е много, защото съм тъп/а, сдухан/а и ограничен/а. Ако огладнея, достатъчно е да си обърна клавиатурата и от нея изпадат провизии за цяла седмица. (Гласувам с една ръка и два крака предложеното няколко поста по-нагоре заключение също да бъде включено)<- Пробвай с това, а ако нещо те притеснява в съдържанието Гугъл.ком винаги е насреща :D

sexa_na_kompleksa
03-24-2008, 12:22
Виж това:

аз бих казала,че компютърът не може да играе ролята на най-добрият ми приятел!!!



е да ама такава ми е темата :oops:

мс

Не е задължително да си съгласна със заглавието. Но щом не ти харесва, си го напиши сама.

PepiDesigns
03-24-2008, 14:27
Чист спам ще ми е мнението , но не мога да не го кажа

".. И Най-Висшата .... (пауза .. трябва да се види с какво действие се запълва)."

" НЕ. Най-висша е играта на Компютър!" :lol: :oops: :razz: :grin:

Айде , написах си всичко , и мисля да ви оставям :D