PDA

View Full Version : Кражба в автобус



white_chik
03-21-2008, 18:20
Не целя нищо с тази тема.Просто искам да се оплача.
Днес,докато си пътувах в автобуса,ми откраднаха портмонето от чантата.В него имах близо 30 лв,всички личнни документи и много дреболии със сантиментална стойност.Знам,че не е кой знае какво,но ми стана много кофти-най-вече заради загубата,но и защто се замислих.Винаги е имало и винаги ще има крадци,но какви са тези хора?Дали то правят,защото парите са им наистина необходими,или просто са видяли удобен случай?Знам,че ще прозвучи странно,но аз съм връщала портмоне и телефон и 20лв,но такъв е животът.Който иска да сподели нещо по въпроса аз лично си мислех,че на мен няма да се случи,но уви...

machoka
03-21-2008, 18:23
И на мен ми се е случвало.. просто има такива хора, трябва да се примириш с това и да внимаваш като се возиш в градският транспорт :)

slaveto1989
03-21-2008, 18:40
kofti se e polu4ilo,drugiq put vnimavai
az kato se vozq v gradskiq o4ite sa mi na 12 :-o
a kato si pomislq 4e sum vru6ala mp3,a puk ima hora koito 2 leva nqma da ti vurnat :?

Romance
03-21-2008, 19:00
Когато се возя из градския транспорт винаги си стискам чантата :D в това отношение съм супер внимателна..Дори днес докато си вадех портмонето си представих,колко кофти ще ми е ако ми го откраднат,(или загубя) заради всички снимки,и джунджурии,които си нося в него(но не мога да не го правя,защото ми е хубаво да си ги нося с мен).Та винаги е имало такива хора и ще има..
Сещам се за един случай..била съм сигурно на 5-6 и играехме с комшийчето пред блока и видях едно портмоне.И в първият момент ме беше страх да го звема и така в продължение на цял ден минавах покрай него и гледах и не смеех да го звема,но накрая го занесох в къщи и го дадох на тати.В него имаше 140 лв и лична карта..разбира се върнахме ги на човека (след дълго издирване)и той ни заведе на обяд :D

hooliganka89
03-21-2008, 19:12
Male mnogo gadna sluchka ti se e sluchila.

I az da spodelq kak lqtoto bqh na more i ednata vecher ne se chustvah dobre i s priqtelqt mi reshihme da izleznem da si kupim neshto za qdene i da se preberem v hotela,iskahme da prekarame vecherta tam.
Bqh si vzela chantata s men koqto se prekarva prez ramo i stoi gore-dolu na zadnika ti.V edno stranichno djobche si bqh slojila protmoneto.
Chakam az da si kupq palachinka,a priqtelqt mi na sasednoto zavedenie chaka da si vzeme hamburger.
Chakam na edna dalga opashka i do men edna palnichka mlada jena s mnogo zlato i edni golemi ochla,polovinata i lice beshe skrito sas tqh.
Priqteli mi si kupil hamurgera i idva pri men i mi podava pari i az kazvam "Ne nqma nujda az shte platq" i v momenta v koito se obrashtam da vzema protmoneto gledam edna raka v stranichnoto djobche i poglejdam nagore i atq vednaga si mahna raka.Za moment si pomislih,che e nqkakva poznata i se probva da me izbazika.
Obrastam se kam priqtelqt si raztreperena(za prav pat popadam v takava situaciq)i nishto ne mu kazah.Posle kogato se obarna neq veche e nqmashe i az kazah na priqtelqt si kakvo e stanalo i toi mnogo se qdosa,no vajnoto e,che ne moja da mi vzeme protnoneto v koeto imashe okolo 200 leva imah i 50? i dokumenti i karta za bankomat-ujas imah kasmet.


P.P Na edin lager v Afrika pokanih edna arabka v staqta mi i posle mi lipsvaha 20 Dinara koito se ravnqvat grubo kazano na 20 leva. :(

monkata93
03-21-2008, 19:22
Ами майка ми вчера ми беше казала, че намерила в автобуса едно портомне и го върнала... :) Аз мисля, че хората не, че нямат пари, ами са попаднали в удобен случай... :-o

gorska
03-21-2008, 19:27
За това най-удобно е да си държиш парите в джоба на прилепналите дънки; аз там слагам и ключове, и джиесем, и стотинки. Впрочем не нося със себе си много пари, освен когато не ми трябват за нещо специално.
Съжалявам за теб... но най-трагичното е, че това не е единичен случай. Навсякъде, все някой краде. Скоро бяхме в Младежкия театър и с няколко съученички намерихме GSM и го дадохме на гардеробната. А на една от тях й откраднаха портмонето. Е, сега, справедливо ли е?

5StaR
03-21-2008, 20:31
Малее на мен ако ми откраднат портмонето с личната карта + дебитната карта + парите + снимките + сички други работи ще ми е доста кофти, точно заради това винаги внимавам особено ако има "специфични' субекти около мен + проверявам си джобовете винаги като слизам от автобуса,чак ми е станало навик и се дразна :>

psychopath
03-21-2008, 22:27
на мен чистачка от ромски произход ми върна златно (не помня какво беше) :shock:


после и купих кутия бонбони за жеста, които едвам ги прие...

InitialD
03-21-2008, 22:46
на мен чистачка от ромски произход ми върна златно (не помня какво беше) :shock:


после и купих кутия бонбони за жеста, които едвам ги прие...

true true сред циганите рядко се срещат честни и почтени но когато ги срещнеш ти скриват шапката!
И мен така като ме биха в Люлин преди 4 години един циганин дойде и ме вдигна от земята въпреки всичките "българи" наоколо които се правеха на разсеяни!!!

Lunatic-
03-21-2008, 22:54
Аз да ви се похваля... днес,докато си пътувах в автобуса,откраднах портмоне от чантата на някакво девойче.В него имаше близо 30 лв, личнни документи и някакви простотий. Ебаси пича съм :grin:

psychopath
03-21-2008, 22:56
на мен чистачка от ромски произход ми върна златно (не помня какво беше) :shock:


после и купих кутия бонбони за жеста, които едвам ги прие...

true true сред циганите рядко се срещат честни и почтени но когато ги срещнеш ти скриват шапката!
И мен така като ме биха в Люлин преди 4 години един циганин дойде и ме вдигна от земята въпреки всичките "българи" наоколо които се правеха на разсеяни!!!определено..има и доста свестни (колкото и малко да са)

s1NNer
03-22-2008, 07:05
Уфф и аз така ... един път в автобуса нямам идея защо си сложих протмонето в раницата ... а в него имаше тукощо извадена карта за 3 месеца , лична карта , 30лв. , една членска карта , билет за един концерт .. и някви джунджурийки ... абеее ужас :[[[

find_m3
03-22-2008, 07:50
аз като се кача пъровот ,което правя е да си дръпна чантата пред мен и да си бръкна в джоба където ми е телефона ...не са ме крали и не са се опитвали ,но един ме опипа по задника наскоро и слезе веднага и аз няква докато се усетя вратата се затвори и аз поглеждам през нея и го гледам тоя ми показва среден пръст и се хили :-x

hooliganka89
03-22-2008, 08:30
аз като се кача пъровот ,което правя е да си дръпна чантата пред мен и да си бръкна в джоба където ми е телефона ...не са ме крали и не са се опитвали ,но един ме опипа по задника наскоро и слезе веднага и аз няква докато се усетя вратата се затвори и аз поглеждам през нея и го гледам тоя ми показва среден пръст и се хили :-x


I na men mi se beshe sluchilo edin ciganin da me opipa po zadnika na sred patq v centara i kato tragnah da go gonq i da go psuvam,no ne mojah da go hvana,beshe dosta barz :lol:

mulgore
03-22-2008, 09:26
аз като се кача пъровот ,което правя е да си дръпна чантата пред мен и да си бръкна в джоба където ми е телефона ...не са ме крали и не са се опитвали ,но един ме опипа по задника наскоро и слезе веднага и аз няква докато се усетя вратата се затвори и аз поглеждам през нея и го гледам тоя ми показва среден пръст и се хили :-x
:shock:
Олеле,ужас.

Ми мен не са ме крали и се надявам да не се и опитват.

PollyPoi
03-22-2008, 12:54
Много е гадно!!!
На една приятелка на Рожденния и ден и откраднаха портмонето вътре със всякакви документи и 80лв,разбира се в градския транспорт!!(къде другаде) и аз като пътувам си държа чантата пред мен щото всякакви ги има!!!
другия път ще знаеш да внимаваш повече :(
:-o

GossipGirl89
03-22-2008, 17:37
Абе кофти си е. На мен така преди може би 5 години докато се качвах в автобуса и усетих ръка в джоба си,веднага се обърнах-бяха ромки и около 4-5 обаче аз естествено няма как да си замълча и се развиках веднага.Побягнаха и не се качиха на автобуса.Иначе в дискотека чанта са ми крадяли и то пред очите на всичките фрс-явно са били доста специализирани.Слава бого портмонето някак си е изпаднало и 1 приятел го намери и ми го върна.

Не знам ама от тоя случай с автобуса винаги като се возя се оглеждам и си държа чантата пред мене.Аз също съм намира неща и съм ги връщала ама ни мога да разбера какви са тия хора...да крадат. :x

AFT
03-22-2008, 17:47
Аз съм връщала два ГСМ-а ( и то в един и същи месец xD ). Иначе в градския транспорт и аз си държа всичко и се оглеждам, щот сякви хора има. Дори като слизам си проверявам дали всичко си е в мен. За щастие, досега не са ми крадяли нищо (освен едни значки - свалили са ги от чантата ми о_O ).

tohsaka_
03-22-2008, 19:32
на мен преди 1 година (на 14 февруари :o ) ми откраднаха телефона, който впрочем имах от 2 месеца. Стоях до вратата на автобуса (нямаше друго място) и случайно кондукторката като мина и ми каза да се махна от там. Нямаше къде да отида. След като хората слязоха тя доиде до мен, изгледа ме и с мнооооооого забавен тон ми каза " айде сега виж GSMа ти в джоба ли е" . Беше особено мило, вдихнах й голям скандал, не че това промени факта че пак останах без телефон. Тва е организирано, на цели банди са, пак съм щастлива, че така ми взеха телефона, а не ме пребиха някъде из улицата... :x :(

Water_lili
03-22-2008, 20:14
бе споко те вече и на еврокомисарките почнаха да крадат чантите , та твойта ли искаш да оцелее :-D само, че нейната веднага са п върнали http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=1177244 :D

Kisses_P
03-23-2008, 08:51
Така на една приятелка преди 2 месеца и откраднаха портмонето от чантата с 120лв,лична карта,документи и там лични неща... Цигани естествено

Saymon90
03-23-2008, 09:04
Кофти тръпка.
Мен никога не са ме ограбвали.. макар че няколко пъти са се опитвали. Специално в автобуса веднъж видях как едно мангалче бърка в джоба на един старец и го дръпнах и му се развиках и имаше полицай в автобуса, който пое нататък...
Иначе веднъж беше вечер и минавах през градинката в Света Троица и некви искаха да им дам телефон, пари и т.н., ма като си извадих ножа и избягаха... някои и за джепчии не стават :-D

Абе, пазете се... просто се пазете, защото има сякви изроди по улиците вече. Последното беше как близо 25 човека скочиха на мен и един мои приятел (сами) - просто положението е зле. И крадци има много, а и някои кат се напоркат/друсат и просто си търсят някой да пребият.
Пазете си нещата по градския транспорт, носете си нещо за самозащита и просто внимавайте къде ходите, особено вечер...

Sevt
03-23-2008, 12:03
Аз затова като видя циганин в рейса да се приближава към мен го изглеждам на кръв и той обръща в обратната посока. Никога не съм имал проблеми :)

summergir1
03-24-2008, 15:00
Моето портомоне изчезна преди няколко месеца, мислех че е откраднато, защото и аз пътувам с автобус, вътре ми бяха личната карта и ключа за вкъщи :? , обаче се оказа, че съм го изгубила. На следващия ден сменихме бравата и се обадиха от полицията за намерено портомоне с лична карта :oops:

Disrespect
03-24-2008, 15:06
при мене го няма тоя риск, щото в тоя автодрус, който използвам аз, се возят само пенсионери...

ABSOLUTme
03-24-2008, 15:49
Ооо,и на мен ми се е случвало.Веднъж в 76 ми срязаха чантата и ми взеха всичко,ноо ако трябва да съм честна - беше ме по-яд за самата чанта,струваше в пъти повече,отколкото съдържанието и. Тръшках се половин час и после ми мина - не всичко е париии. 8-)

white_chik
03-24-2008, 17:41
Моето портомоне изчезна преди няколко месеца, мислех че е откраднато, защото и аз пътувам с автобус, вътре ми бяха личната карта и ключа за вкъщи :? , обаче се оказа, че съм го изгубила. На следващия ден сменихме бравата и се обадиха от полицията за намерено портомоне с лична карта :oops:
Ако това ми се случи ще почерпа,но не вярвам.Въпреки че,ебати вътре ми беше ученическата карта,в която пише телефон,и ако искаха можеха да ми го върнат,но уви...

rUffLes
03-24-2008, 18:35
Не целя нищо с тази тема.Просто искам да се оплача.
Днес,докато си пътувах в автобуса,ми откраднаха портмонето от чантата.В него имах близо 30 лв,всички личнни документи и много дреболии със сантиментална стойност.Знам,че не е кой знае какво,но ми стана много кофти-най-вече заради загубата,но и защто се замислих.Винаги е имало и винаги ще има крадци,но какви са тези хора?Дали то правят,защото парите са им наистина необходими,или просто са видяли удобен случай?Знам,че ще прозвучи странно,но аз съм връщала портмоне и телефон и 20лв,но такъв е животът.Който иска да сподели нещо по въпроса аз лично си мислех,че на мен няма да се случи,но уви...
+1