PDA

View Full Version : Протурски форум



Valentin123
03-22-2008, 06:14
Вижте за какво става въпрос....

http://www.ardino.bg/forum/index.php?topic=350.0 :-x

И най-вече тази тема:
http://www.ardino.bg/forum/index.php?topic=350.0


Не нетрябва ! Защото няма за какво ! Колкото и да ви звучи неприятно: Благодарение на Османската
Империя балканските народи са запазили своята национална идентичност за повече от 500 години.
Без тази консервираща империя :Балканските народи биха последвали съдбата на Траките,Майите и много други изчезнали народи.

valentinka_1990
03-22-2008, 08:02
Не съм съгласна с твърденията!Да,може би българите са се запазили,защото са мечтаели за свобода и са се сплотили за осъществяването и,но това не означава,че едва ли не трябва да благодарим на турците,че са ни запазили като нация.Ако българите през тези 500 години не са били повече българи отколкото сме ние днес,държавата ни нямаше да съществува.Какво щеше да стане,ако сме били със слаба воля и сме се били отказали още на първите 100 години?Ами много просто турците са щели да ни затрият!аз не съм расистка,но прочетете "Време разделно" и "Записки по българските въстания".Аз съм в паралелка с история и много добре сме изучили точно този период.Освен девширме(кръвен данък)има още много,като например джизие,данък който плашали мъже от 15 до 75 години,явно защото въобще съществуват.а това че църквите е трябвало да се строят вкопани в земята,за да са ниски,трябвало да бъдат съвсем семпли и даже много често не си е личало,че това е църква,докато турските минарета са се извисявали и молитвите им са се чували из целия град.Не може никой да ме убеди,че трябва да съм благодрна на турците,ако не сме били под Османско иго идеите на Ренесанса и Просвещението е нямало да пристигнат по българските земи с 4 века закъснение.Извинявам се много,но ние все още си патим от това робство,все още сме много назад от Западните държави.Просто това,което трябва да наваксаме за последните 130 години в западна Европа го имат от 300 години и после защо сме изостанали!Еми ето защо.
Само искам да кажа,че не съм расистка и даже имам приятели турци,но те дори не си знаят родния език,камо ли да разсъждават като предците си.

HexGirl
03-22-2008, 08:11
cITIRAM EDIN MOI SAU4ENIK TUR4IN :
"Za6to pak az da govorq na bulgarski ,6tom vie ste bili 5 veka pod ropstvo .Zna4i vie trqbva da govorite na turski .Ta nie sme po veliki ot vas " :?

InitialD
03-22-2008, 16:07
cITIRAM EDIN MOI SAU4ENIK TUR4IN :
"Za6to pak az da govorq na bulgarski ,6tom vie ste bili 5 veka pod ropstvo .Zna4i vie trqbva da govorite na turski .Ta nie sme po veliki ot vas " :?

Съученикът ти още ли е жив!?!?

По темата .. не се и очудвам .. но да ви кажа честно започвам да си мисля че някакси доган държи половението да е такова каквото сега без да се променя защото ако например турците се радикализират той ще си изгуби паричките!Неговата цел е да се представя за техен "закрилник" с цел да има власт и да си върти далаверите!Така че ако бедните турчоля си мислят че защитава интересите им много се лъжат..българите го правят като ги лекуваме,изучаваме,защитав аме от престъпниците..но така е в една държава с толкова толерантен народ!

InitialD
03-22-2008, 16:54
Ха!Регнах се във форума им ... сега ще видя за колко време ще ме баннат без да съм напсувал никого..само заради това че ще им кажа истината!

А иначе вижте нещо което ми направи голямо впечатление:


Цитат на: Pomak в December 10, 2006, 09:52:38 pm
До "Ardinets"

Уважаеми "Ardinets",
радвам се много че се чувстваш такъв патриот - родолюбец, че обичаш родните чукари и скъпата родина България, признаваш и спазваш законите на страната. Но е добре да знаеш следното:
-=-
КОНСТИТУЦИЯ НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ
(Обн., ДВ, бр. 56 от 13.07.1991 г.; изм. и доп., бр. 85/2003 г., бр. 18/2005 г., бр. 27/2006 г.)

Чл. 3. Официалният език в републиката е българският.
Чл. 5. (1) Конституцията е върховен закон и другите закони не могат да й противоречат.
-=-
разбира се и аз не бих искал да ти противореча на желанието ти в общинска администрация да се говори на турски език, това наистина е добре и приемливо но единствено в случаите когато хората имат проблем с българския език - както сам казваш, такава постъпка от страна на общински служител може само да носи плюсове за работата му, за която всъщност му плащаме всички ние - данъкоплатците, но това турският език да бъде официален в работата на общинските служинели .... извинявай, май няма как да стане.
И бих желал да те попитам защо намесваш някъде в живота си "Pomacite", не вярвам те да са ти определили как да се казваш и как да живееш, та и те като теб се молят на същият аллах, вярата е една и съща, а тази вяра повелява мир и любов помежду ни. А за това какви са били и са сега взаимоотношенията между турци и помаци ще ти разкажа с една кратка истина от моите детски спомени:
" Бях дете, но достатъчно голям за да запомня завинаги случващото се.... .
През една нощ, по скоро ранна утрин се събудих от писъците на жени и плач на деца, суматохата беше голяма, всички викаха - бягайте идат....., раздвижването беше голямо, всеки бягаше на някъде с вързопи дрехи и храна, грабнал децата си и бягаше, бягаше ..... в тъмнината, всички побягнаха към близкия балкан срещу селото, бягахме и ние с майка ми и по-малкият ми брат. След дълго бягане и подкосени крака се озовахме в гората, изпокрихме се из разни дупки и подлуми в дълбоко дере, чуваше се само плач, плач и само плач, всички плачеха. И така до към обяд, по смелите излезнаха на близкото възвишение от където се виждаше селото, отидох и аз, завзирахме се в далечината и какво да видим, много войска и огньове по дворовете, всички гледахме и плачехме. Привечер отново се върнахме по дупките, там и прекарахме вечерта. На другият ден в селото не се виждаше войска, явно са си свършили работата и са си отишли, повечето от нас дръзнаха да се върнат по домовете си принудени от глада и мизерията прекарана през ноща. Прибрахме се в селото, на двора ни още тлееха останки от запалените книги на дядо ми, книги които учеха хората да се обичат и уважават, книги посветени на религията за исляма. А това е религия в която вярваме аз помака и ти турчина......
Всичко в дома ни беше обърнато с краката нагоре, неможехме дори храна да си намерим, така и заспах гладен. Изненадата дойде отново на следващият ден, ония се върнаха явно да довършват работата си,а ние вече не успяхме да избягаме. В двора ни нахлуха много хора, непознати, въоражени и настървени като бесни кучета, майка ми беше ни сгушила с брат ми и плачеше, ония отново взеха да разхвърлят всичко из къщата а един от тях дойде и опря дулото на пушката си в гърдите на майка ми и крещеше: подпиши или ще те гръмна пред децата, - като и подаваше да се подпише в някаква си тетрадка. А тя горката плачеше и се дърпаше, тогава оня взе да е дърпа за косата а после и удари няколко шамара. Дойде още един който ни отскубна от ръцете и, а оня с бой е принуди да се подпише. Запомних лицата на тези двамата за цял живот, сега стискам очите си и са пред мен, а картината е потресаваща.
Минаха години, вече бяхме така наречените - българи с нови имена. Пораснах и възмажах, започнах работа в село Бял извор, един ден влизам в селското кафене, още с влизането ми пред мен се изпречи човек с бяла коса, застинах като препариран, неможех да помръдна - беше един от ония двамата запечатани в съзнанието ми, цялото кафене ми се завъртя пред очите ми, седнах на най близкия стол, а в ушите си чувах само - подпиши, подпиши ...... Как съм излезнал и колко съм седял в кафенето не си спомням, губят ми се моменти от неочакваната среща. През останалите дни си направих труда да поразпитам кой е този човек, какъв е, къде и какво работи. Оказа се че е местен турчин, за моя голяма изненада и другият по описание излезна турчин от същото село, но отдавна се бил изселил някъде към Кюстендил............."

Та тези хора, драги ми "Ardinets", се оказаха местни турци, е да - наистина ще кажеш не са ардинци, но са турци, турци мюсюлмани, които дойдоха през онази година и с бой и насилие смениха имената на помаците и казаха как да се казвам и как да живея.
Та така....., моля те не дразни "Pomatsite" не рови стари рани, помаците са много по-измъчени от теб, но не са дошли да ти казват как да се казваш и как да живееш.

Казват ни го някои отгоре, някои които ние всички сме избрали, а те пишат закони и конституция, които сам апелираш да спазваме.

остани си със здраве, радвай се на живота си и комшиите българи и помаци

HexGirl
03-22-2008, 19:17
cITIRAM EDIN MOI SAU4ENIK TUR4IN :
"Za6to pak az da govorq na bulgarski ,6tom vie ste bili 5 veka pod ropstvo .Zna4i vie trqbva da govorite na turski .Ta nie sme po veliki ot vas " :?

Съученикът ти още ли е жив!?!?


Za jalost da ! Ama nz dali az 6te ujiveq 6toto qko gi narejdam 4e prikazvat na turski i mogat me zakolqt nekade 8-)
Nai tupoto e 4e pove4eto balgari zapo4naha da se podmazvat na turcite samo ie taka :o

GLeZoRanA
03-22-2008, 20:07
cITIRAM EDIN MOI SAU4ENIK TUR4IN :
"Za6to pak az da govorq na bulgarski ,6tom vie ste bili 5 veka pod ropstvo .Zna4i vie trqbva da govorite na turski .Ta nie sme po veliki ot vas " :?

Съученикът ти още ли е жив!?!?


Za jalost da ! Не разбирам как си го допуснала..

HexGirl
03-22-2008, 20:20
cITIRAM EDIN MOI SAU4ENIK TUR4IN :
"Za6to pak az da govorq na bulgarski ,6tom vie ste bili 5 veka pod ropstvo .Zna4i vie trqbva da govorite na turski .Ta nie sme po veliki ot vas " :?

Съученикът ти още ли е жив!?!?


Za jalost da ! Не разбирам как си го допуснала..
mi da dopusnala sam go za6toto nasilieto ne e re6enieto kvo da ida da go nabiq li i posle da me zakolqt ne mersi !! Predpo4itam da se razpravqm s tqh psihi4eski i slovesno Makar 4e tova ne e moq rabota a na politicite no kogato teh gi nqma kato opciq :?

GLeZoRanA
03-23-2008, 19:18
cITIRAM EDIN MOI SAU4ENIK TUR4IN :
"Za6to pak az da govorq na bulgarski ,6tom vie ste bili 5 veka pod ropstvo .Zna4i vie trqbva da govorite na turski .Ta nie sme po veliki ot vas " :?

Съученикът ти още ли е жив!?!?


Za jalost da ! Не разбирам как си го допуснала..
mi da dopusnala sam go za6toto nasilieto ne e re6enieto kvo da ida da go nabiq li i posle da me zakolqt ne mersi !! Predpo4itam da se razpravqm s tqh psihi4eski i slovesno Makar 4e tova ne e moq rabota a na politicite no kogato teh gi nqma kato opciq :?Епа и така става.. то даже психическия тормоз е по - доброто решение...Но явно при него не е достатъчно , щом смее да прави подобни заявления

HexGirl
03-23-2008, 19:50
cITIRAM EDIN MOI SAU4ENIK TUR4IN :
"Za6to pak az da govorq na bulgarski ,6tom vie ste bili 5 veka pod ropstvo .Zna4i vie trqbva da govorite na turski .Ta nie sme po veliki ot vas " :?

Съученикът ти още ли е жив!?!?


Za jalost da ! Не разбирам как си го допуснала..
mi da dopusnala sam go za6toto nasilieto ne e re6enieto kvo da ida da go nabiq li i posle da me zakolqt ne mersi !! Predpo4itam da se razpravqm s tqh psihi4eski i slovesno Makar 4e tova ne e moq rabota a na politicite no kogato teh gi nqma kato opciq :?Епа и така става.. то даже психическия тормоз е по - доброто решение...Но явно при него не е достатъчно , щом смее да прави подобни заявления
ne zabravqi 4e sa nagli

InitialD
03-24-2008, 20:02
Че са нагли много добре го знаем!!!
За това свидетелства и това че една туркиня извинете исках да кажа чалма ми разправяше в youtube че искала турчин президент в България...а тя милата живее в Германия! Хахахах
Ебаси лузърите .. ако решите да поразгледате форума на ардино ще се нагледате на яка омраза към българите .. обвиняват ни за какво ли не! :-x

YourBoy
03-24-2008, 20:10
Турците да вземат да се гръмнат. Не трябвали да се извиняват на балканските народи... смешнииии :lol:

izzy
03-24-2008, 22:28
Турците да вземат да се гръмнат. Не трябвали да се извиняват на балканските народи... смешнииии :lol:

za kakvo? za tova 4e sa ni pobedili predi 600 godini? jiveite v sega6no vreme dami i gospoda i ostavete istoriqta namira kvoto bilo bilo.

nazistka
03-26-2008, 16:23
Напротив! Трябва да се позанимаваме веднъж завинаги! :smt066