PDA

View Full Version : Коремни преси?



moonwarrior
03-22-2008, 14:13
Вярно ли е ,че от коремните преси единствено се правят мусколи, а не се изгарят мазнинки ? :-o

amazonko
03-22-2008, 14:17
Разбирасе 4е ДА всяко трениране на мазнините (сланината) ч стопчва постепенно . а ако иска6 да отслабне6 а не мусколи ти4аи някаде или ска4аи на важе успех :-)

comics
03-22-2008, 15:11
Ак0 искаш да отслабнеш ти трябва кардио тренировка- това е такава, при която пулсът ти работи на около 70-80% от максимума си. Получава се при бягане, скачане и т.н. Нещо, при което мн да се запъхтиш :) За повече инфо - http://www.bb-team.org ;)

MakeMeLaugh
03-22-2008, 15:42
Нищо не се стопява!

Правенето на коремни преси, независимо за коя част на корема ги правиш (горна, долна, цялостна) НЕ стопяват мазнините! Те само оформят мусколите и ги изграждат/заякват.

Тичане, каране на колело, подскачане на въже и т.н. изгарят мазнините ..

Ако искаш плочки и стегнат корем - комбинираш едното и другото.

Canis_Dirus
03-22-2008, 21:28
1. няма горна и долна част на корема. Мускула е един - ректус абдоминус и влакната му не се прекъсват. Едно мускулно влакно, или се стягя цялото, или не- Тоест тренировка за горен и долен корем - няма!

2. Коремните преси натоварват повече хип флексорите, отколкото ректус абдоминус.

3. коремните преси са загуба на време!

4. Кардиото не е равнозначно на загуба на мазнини, дори е слабо ефективно!

MakeMeLaugh
03-23-2008, 23:18
1. няма горна и долна част на корема. Мускула е един - ректус абдоминус и влакната му не се прекъсват. Едно мускулно влакно, или се стягя цялото, или не- Тоест тренировка за горен и долен корем - няма!

2. Коремните преси натоварват повече хип флексорите, отколкото ректус абдоминус.

3. коремните преси са загуба на време!

4. Кардиото не е равнозначно на загуба на мазнини, дори е слабо ефективно!

Има горна и долна част на мускулите на корема по точно. Както имаш долна и горна част на ръката, на главата и т.н. разбра ме:
Горната част - плочките (стомаха)
Долната част - шкембето над меча ;д

Така се дели корема при трениращите фитнес.
Съответно има 3 упраженния.
коремни преси в хоризонтално положение. С лек наклон ткъм главата. Висваш на лост и си дигаш краката на 90 градуса, и лягаш и си качваш караката на скамейка (табуретка) и се изправяш към тях - доста е изморително.

И да - има полза от коремнтите преси. според теб как се правят плочки и как се стяга корем.. можеш да свалиш мазното, но без тренировки няма как да си стегнеш корема. Тренирал съм. Знам как стоят нещата. Това, че ти си "мазничка" не значе, че не действат ;)

И след като кардиото е слабоефектовно.. хората как така свалят килограми...

Глупаво е да стоиш пред монитора и да четеш и обсъждаш, друго е да си тренирала и да видиш как стоят нещата в реалността ;) И ако ми кажеш, че си тренирала и че знаеш как стоят нещата.. еми не си личи. Мазничка си, така че едва ли си тренирала както трябва..

Стига си цитирала текстове и си говорила на изуст... тъпо е, комплесарско е.. Нищо не печелиш така и не си Но 1. Не ми се спори. Не си ми любимка, не ми се губи времето ;)

Canis_Dirus
03-24-2008, 07:13
В една друга тема бях изкарал пример с картинки! Пак ще го изкарам! Пак повтарям - коремните преси не са от най-ефективните упражнения.

http://www.t-nation.com/img/photos/06-049-training/image001.jpg
Както виждаш :-o мускула е един и НЕ се прекъсва! Тези сухожилия, които оформят плочките не го прекъсват. Мускул се захваща за кост! Аналогията ти с ръката беше яко тъпа!

Въпросната долна част на корема се стяга главно от облиците, чиято функция е да предотвратяват движение и се натоварват с усукващи движения.

Аз не правя коремни преси. Правя фулл контакт туйст и ренегадско гребане. Но също турско ставане и унилитарелни бутащи.

За кардиото няма да обяснявам вече. Само с пари.

като си тренирал, можеш ли да ми каже, колко основни типа движения има? Съвсем елементарен въпрос. На колко равнини делим човешкото тяло?

П:п. Поласкан съм, че ми говориш в женски род.

Прочети това преди пак да говориш:
http://www.t-nation.com/readArticle.do?id=1785278

TIMEX
03-24-2008, 18:49
Ам Коремната преса е за оформяне на пресата....Но естествено не става за 1-2-3-5 месеца ....Аз имах преса чак след една година ...Но не правя само преси за корем...А иначе за топене на мазнина е бягането...Никакви слатки ,теста чипсове мипсове сичко от рода и безакохолни..За 1-2 месеца може да се свали доста сланина от корема и да се извадят 3 хубави "плочки"

FiEшЪнChE
03-24-2008, 19:09
За хубави плочки , и стегнат корем ти трябва не само бягане , скачане , но и диета.Храните в Бг съдържат мн мазнини , а вече ако искаш максимален резултата ти трябва кардео , тренировки , стероиди и диети ако имаш мазнини можеш да ги стопиш с НВД (Ниско Въглехидратна Диета за повече инфо потарси при чичо гугъл , че не ми се обяснява , но не ти е препоръчвам защото се гби мускулна маса и трябват стероиди )


На колко равнини делим човешкото тяло? Май бяха 3 не се сещам мн добре : горна , средна и долна в долната влизат краката (пръсци ; бедра ... ) в средната корем и горната граб и гарди маъ така беше не съм мн убеден (ако греша ще се радвам някой да ме поправи )

MakeMeLaugh
03-24-2008, 20:58
Обърках те с една съфорумничка, сори.
Не отричам, че е 1 мускул бе - говоря ти, че го делят на горна и долна част. Понеже горната част е под една форма, а долната под друга се оформя. Затова се правят различни упражнения.
Относно анатомията не съм толкова запознат. Запознат съм повече с какви упражнения за кои части на тялото се правят общо взето.
Може и да не е най-най доброто упражнение коремната преса, но е едно от базовите (основните).
Относно въпросите, ще съм благодарен да ми кажеш отговорите.
Темата беше - дали коремните преси стопяват мазнините - е не ги стопяват. те само оформят и стягат корема. това е :)

FiEшЪнChE
03-24-2008, 21:02
Темата беше - дали коремните преси стопяват мазнините - е не ги стопяват. те само оформят и стягат корема. това е SmileДам ясен и точен отговор 8)

03-28-2008, 11:15
Razviva ti muskolite samo ako si debela nqma da se vijdat no korema ti 6te e zdrav !

eu.hyricane
03-28-2008, 12:00
35 000 koremni presi - gori6 polovin kg maznini..

amatorium
03-29-2008, 00:12
Prochetoh temata i mislq, che v otgovorite do tuk ima nqkoi istini, no i nqkoi dobri neshta. Canis Dirus statiqta e mnogo qka mejdu drugoto. Haresa mi. :D Shte se opitam da se izkaja maximalno prostichko. Oformqneto na relef se postiga s namalqvaneto ma mastnite tukani. V sluchaq na korema, plochkite gi ima. Chrez silovi dvijenie (razlichni tipove koremni presi i t.n.) se dooformq relefa, no za da stane zabelejim trqbva da se svalqt i mazninite otgore. Tova stava s dobra dieta. NVD ili niskovuglehidratnata (na angliiski e nisko kaloricha btw) dieta e pulna glupost i tozi termin se izpolzva prekaleno. Dietata trqbvaa da bude niskomaslena, no s vuglehidrati i proteini. Otdelno trqbva da ima visoko topene na maznini s aktivni povtorqemi dvijeniq v taza i korema. I za samoto oformqne na formata na korema ima bavni dvijeniq sus stegnat korem, koito se pravqt.

P.S. Na osnovniq vupros otgovora e da. Pomagat, no te sa samo chast ot edin komplexen proces.

Canis_Dirus
03-29-2008, 08:29
60000000 коремни преси. Ако с много нискоинтензивни повторения ставше маса и сила - всички мускули щяха да се тренират така.

Аматьориум, вимавай, когато препоръчваш нискомазнинна диета, щото под 20% мазнини бъркаш яко производството на хормони. А целта на НВД е използването на мазнини за енергия и чрез малкото въглехидрати - контролирано ниски нива на инсулина (който отговаря за това, дали тялото съхранява мазнини, или не).

nikitka_
04-14-2008, 13:55
..

Canis_Dirus
04-14-2008, 14:27
Много ясно,че се стопяват мазнини!При натоварване на мускулите,за да работят се нуждаят от енергия,която я набавят от мазнините!!! :o
А гликогена? Той за украса ли е?

Margoto0
04-24-2008, 20:52
Еми да,ако искаш плочки спри мазните храни,тестените:
сладкиши,хляб и всички от тези видове и чак тогава започваш със пресите,защото ако имаш мазнини по корема не става. :)

KENZO
06-14-2008, 14:18
Vijdam 4e razbirate togava mi kajete primerno edon 16 god mom4e moje li da pravi dieti za da napravi plo4ki 6toto mi kazaxa 4e ne traibav na taia vuzrast 6toto metabolzma se preebavam i s li6avane organizma ot neobxodimite xrani 6e spre6 da se razviva6 smisul primerno na viso4ina.I o6te edin vupros malko nad 70 kila sum 72,73 180cm imam malko korem triabva li da prava dieta ili napravo s ti4ane ska4ane i t.n da po4vam.Mersi predvaritelno :) :)