PDA

View Full Version : Брекети



Corpsed
03-22-2008, 16:28
Та след 1 месец ще ми слагат някакви междучелюстни ластици, за да издърпат долната ми челюст малко напред.
Нося брекети от 1 година и 3 месеца. Вече сме към приключване, но като ми казаха последния път за тия ластици си викам - всичките зъби сега пък отдолу да се избутат напред - тва ми звучи минимум поне още 2-3 месеца дръпанье.
Та сега ще правим окончателното нагаждане.
Ортодонтката ми каза, че ще закачи ластици за горните ми кучешки и долните кътници.
Имате ли представа дали ще затрудняват говора, дали въобще ще мога да си отварям устата и как ще се храня?
Махат се преди ядене и се слагат след това ли, как става тая работа :О
И приблизително колко време ще трябва да ги влача, става въпрос за някакво "малко" мърдане според ортодонтката.

prettyIdeath
03-23-2008, 05:28
Нямам си и надпредстава даже кво представляват тези ластици...

maybecome
03-23-2008, 05:29
за първи път чувам за това :smt017 :smt104 :smt107 :?

vercheto
03-23-2008, 08:24
за първи път чувам за това :smt017 :smt104 :smt107 :?
аз също не съм чувала :?

Sweet_Play_F
03-23-2008, 10:41
дано не те раэочаровам тва са си пак брекети ама с ластици и отнема доста време :booooomb:

balistic_007
03-24-2008, 13:42
дано не те раэочаровам тва са си пак брекети ама с ластици и отнема доста време :booooomb:

Кво значи това са си пак брекети ама с ластици ?! :( ластиците се слагат в почти всички случаи ... аз имам ластици и между двете челюсти,и между самите зъби отдолу и отгоре.Преди хранене и миене на зъбите моята ортодонтка казва да ги свалям.Малко е затруднен говора в началото,но това е само докато свикнеш с тях ... не е нещо фрапантно кофти :) Принципно се слагат за да се напаснат челюстите една спрямо друга след местенето на зъбите ... все пак не може готния ти кучешки зъб да пада върху долния резец :? Не се притеснявай ... ще свикнеш :)

LoLiPoP4o
03-24-2008, 21:03
shte mojesh si4ko nese pritesnqvai prosto lasticite se slagata za da rashirqt masto za breketite pone taka znam ot priqtelka no nesym 100% sigoren ;)

juchoche
03-24-2008, 23:54
еДна моя приятелка до скоро носи брекети това до колкото не се лъжа беше за по голямо пристягане... :-D

enigma91
03-25-2008, 06:29
тези ластици се слагат, за да се избута долната 4елюст напред. аз оба4е съм изненадана, 4е толкова късно ти ги слагат. на мен още на петия месец :neutral: и да ти кажа мн боли отна4ало, но се свиква. гадното е, 4е като се усмихваш се виждат :( . ина4е спокойно може да си отваряш устата, аз даже ям с тях :-D