PDA

View Full Version : диета за напълняване ;(



mimito0o0o
03-22-2008, 16:47
Спешно ми трябва диета за напълняване!! :cry: Трябва спешно да напълнея а незнам какво да ям и да правя. Висока съм 157см а тежа само 38 кг :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Трябва да напълнея с най-малко 6-7кг. :(

Ou7taControL
03-22-2008, 17:39
ами яж многооо, макар че има хора, който просто са си слаби и немогат да напълнеят лесно.. аз например преди 1-2 години също исках да напълнея и все се оплаквах че не мога, но с времето си качиш малко килограми и сега вече неискам да си променям тялото :-)

TellMeYourName
03-22-2008, 17:53
малеее ама ти ще се скършиш :D хапвай повече сладичко 8-)

BlackWings
03-22-2008, 17:54
:? Ми не съм сигурна че знам такава диета ...
Но да знаеш не си прави експерименти , не е хубаво да се напълнява насила после може да не можеш да спреш...
А и никoй не ти гарантира , че ще напълнееш точно там , където искаш ... И аз съм слабичка , но да ти кажа толкова момичета си дават зор за да отслабнат ... радвай се че си слаба и това е :P

Shushu11
03-22-2008, 18:19
сутрин 4 палачинки с мармалад и едно какао
преди обед едно-две еклерчетъа
на обяд-първо-пиле6ка супа,после таратор,после пържени картофи,после кренвир6и с хляб,за десерт ено щоколад4е.
Следобедна закуска-кроа
сан и данон.
Вечеря-салата картофена или доматена,супа,пиле с ориз,а за десрт 4ере6и или някакви други плодове.
плюс две-три вафли.. ставаш дебел и като ядеш майонеза

mimito0o0o
03-22-2008, 19:04
малеее ама ти ще се скършиш :D хапвай повече сладичко 8-)
ооо знам аз много оби4ам да си хапвам сладки работи :oops: ама нещо не се получава незнам защо :( и междодругото мерси за мненията продължаваите да пишете pls :-) :-) :-)

foreverr
03-22-2008, 19:17
преди като бях 4 калс и бях доста слаба и мама ми даваше рибени хапчета(май така се казваха)(не са скъпи) и напълнях за 1-2 месеца-пробвай според мен при теб също ще се получи :)

5StaR
03-22-2008, 20:15
...Ако искаш да качиш мазнини яж тия простотии дето са ти писали, ако искаш да качиш килца за да изглеждаш добре яж:

Банани ( по 1 на ден на закуска )
Ядки
Яйца - по 2 на ден най-много ( 7-8 на седмица най мн )
Мляко - и 2та вида
Риба
Картофи
Ориз ... И прави кардио...

Devilsplaymate
03-22-2008, 20:38
Високо енергийна диета

Повечето хора пробват най-различни диети за премахване на излишните килограми, но има и такива (макар и малка част), които се стремят да увеличат своето телесно тегло.

Увеличаването на теглото по здравословен начин (на мускулната тъкан, а не на телесните мазнини) е бавен процес. Наддаването с 0,500 кг. на седмица, в повечето случаи изисква консумацията на допълнителни 500 Kcal дневно. Разбира се, това количество на калориите варира, тъй като се влияе и зависи от много и най-разнообразни фактори, като: телесно тегло, температура на тялото, ниво на хормоните, възраст, пол, състояние на нервната система, консумация на кафе и чай, тютюнопушене и не на последно място генетичните особености на индивида.
Всеки, който желае да напълнее, първо трябва да проследи и записва внимателно за период от 7 дни какво консумира и да изчисли енергийната стойност на храната. За целта използвайте Калкулатора на калории. През тези 7 дни всяка сутрин преди закуска и вечер регистрирайте тегло си. Така ще успеете да проследите връзката между консумираната храна (и съответните калории) и колебанията в телесната маса. Записвайки си ежедневно колко калории приемате, ще можете лесно да определите от какво количество се нуждате, за да увеличите теглото си: (чрез добавянето на допълнителни 500 Kcal/ден). Ако през следващите два месеца не качите килограми, количеството на дневните калории трябва да се увеличи с 250 Kcal.

Важни правила по време на диетата:
Всеки ден трябва да имате три основни хранения плюс две или три допълнителни леки закуски. На някои от вас това ще се стори непосилно..., но увеличаването на броя на храненията не означава, че трябва да консумирате допълнителни огромни количества храна. Чрез "разгъване" на хранителния план и увеличаване честотата на хранене вие няма да се чувствате преяли, а напротив: ще похапвате често, но не и супер огромни количества, които биха смутили и натоварили храносмилателната ви система. Последното хранене трябва да е леко и да е преди лягане, но не толкова, че да наруши съня ви. Между храненията не трябва да има интервали по-продължителни от 4 часа.
След физическите натоварвания не пийте вода, а други течности: гъсти плодови и зеленчукови сокове и млечни напитки. Съдържащата се в тях вода активира дейността на мускулите.
Интензивните физически упражнения стимулират растежа на мускулна маса. При слабите хора упражненията естествено водят до отслабване, а не до напълняване, но те компенсират разликата чрез приема на допълнително калории, които са изразходили. Физическата активност също така е причина и за нарастналата жажда, която лесно може да бъде утолена с поемането на повече сокове и млечни напитки.
Имайте търпение в процеса на увеличаване на килограмите, тъй като е по-добре той да протича по-бавно, но за сметка на това допълнителните килограми да бъдат под формата на мускулна маса, а не телесни мазнини.
Принципно, консумацията на повече мазнини увеличава теглото, но консумацията на животински мазнини и масла (маргарин, сирене с висока масленост, сметана, тлъсто месо и "бърза закуска") могат да увеличат нивата на холестерола в кръвта, затова те трябва да се приемат в умерени количества. Но пък консумацията на растителни ненаситени мазнини (зехтин, риба и ядки) е благотворна за организма.
Захарните изделия и шоколадовите лакомства, които също влияят за увеличаване на теглото трябва да бъдат заместени с продукти, съдържащи висока хранителна стойност (защото съдържащите се в тях витамини и минерали са важни за правилното увеличаване на теглото) като: гъсти плодови и зеленчукови сокове, млека, мюсли, мед, ядки и семена, сушени плодове.
Избягвайте кофеина и никотина, тъй като те действат като стимулатори на метаболизма и така калориите се изгарят по-бързо.
Почивката, спокойствието и физическите натоварвания/упражнения са факторите, които влияят добре и помагат на диетата. Докато стресът и напрежението влияят негативно и трябва да се избягват, за да бъде диетата успешна.

Препоръчва се консумирането на следните продукти:

*паста (спагети, макарони), кафяв ориз
*пълнозърнест и ръжен хляб,
*мюсли, корнфлейкс, ядки, слънчогледови и тиквени семки,
*сушени плодове: кайсии, банан, папая, ябълки, сливи, смокини,
*плодове: ананас, банан, грейпфрут, авокадо, ягоди,
*гъсти плодови и зеленчукови сокове, нектари,
*млечни продукти: кисело и прясно мляко, млечни напитки
*зеленчуци: грах, царевица, картофи, грах, моркови, тиквички, *маслини и всички останали зеленчуци,
*крекери,
*мед,
*риба и морски продукти,
*растителни масла,
*свинско и телешко месо.

Източник: zdravoslovno.com

d0mat4et0
03-22-2008, 20:44
Ако ядеш всеки ден Mack DOnalds / KFC ще напълнееш и то за много кратко време , но не ти го препоръчвам , защото може да се образуват мастни и гадни паласки....Най-добре яж повечко от обикновено , но не и много FAST FOOD :)

brymmm
03-22-2008, 23:29
еми мацкаа.. аз съм 170 и съм 52 кила .. и съм доста келаво и какво ли не съм правила за да наддам .. лятото бях 45 :shock: .. аз бих ти казала да си промениш режима на хранене.. Имам предвид хапвай абсолиютно всичко,но умрено .. не се тъпчи като прасе .. няма смисъл колкото и да хапваш насила няма да ти се върже .. поне при мен беше така.. Яж по-най малко 4 пъти на ден .. и гледай да е горе доло по еднакво време .. ако ставаш в късните обедни часове .. Опитай се да не го правиш .. Започни така .. ако си от по поспаливите стани кам 11 12 хапни нещо по-леко .. Препечени филийки .. нещо такова с един сок от портокал например .. След това кам 2 часа хапни нещо по стабилно .. месо ориз и т.н. В 5 можеш да си спретнеш една хубава следобедна закускаа.. и после вечерята .. Ако ставаш рано хапвай по-леки храни до обед и така.. Но не яж насила само с мисълта ,че трябва да качиш и тези глупости ,като чипс и такива неща .. да не се лишаваи ама от тях нищо дубро не чакай .. а и можеш да си вземеш бирена мая или някакви витаминки .... При мене това подеиства качих 7 килограма и се чувствам по-дубре .. Успех ! 8-) :P :oops:

YoU kNoW y0u LoVe m3
03-23-2008, 06:21
казвали са ми че зада напълнеещ тряабва да ядеш повече шоколад,чипс,яйца

honey741
03-23-2008, 06:38
Според мен трябва да се консултираш с личната си лекарка и тя да те прати на някой диетолог, който да ти предпише определен хранителен режим.

nasi141
03-25-2008, 19:50
Най-добре ходи на диетик,за да ти направи някаква диета,но в никакъв случай НЕ СЕ ТЪПЧИ СЪС СЛАДКО,защото това ще ти повлияе зле на организма и може да качиш кръвната захар,което никак не е добре и трудно се сваля.

BrokenInnocence
03-25-2008, 22:26
Да, давай, тъпчи се с чипс, шоколад и мазни бургери и следващата ти тема ще е "Как да си махна гадните пъпки от лицето?"... гарантирам.

mimito0o0o
03-28-2008, 17:02
преди като бях 4 калс и бях доста слаба и мама ми даваше рибени хапчета(май така се казваха)(не са скъпи) и напълнях за 1-2 месеца-пробвай според мен при теб също ще се получи :)

и с колко колограма напълня :shock: :shock:

Roguemood
08-23-2008, 00:43
При мен пък не подействаха тези хапчета :x