PDA

View Full Version : Училище без насилие



Страници : [1] 2

Sunarry
03-22-2008, 17:02
Заинтересовах се малко по-подробно по темата и понеже не видях друга такава (съжалявам ако се получава дублаж), реших, че ще е от полза за нас да си знаем правата и да знаем, че има хора, които да застанат зад нас. Предлагам ви извадка от сайта на УНИЦЕФ, а който иска повече информация - тук: http://www.unicef.bg/index.php

За "Училище без наисилие":
Голяма част от насилието над деца остава скрито за специализираните институции и обществото, тъй като проявите му в много случаи не се докладват и регистрират. Причините за това са слабата обществена чувствителност и ангажираност за предотвратяване на насилието над деца, непознаване на правото на децата за закрила срещу насилие, както и на задължението за уведомяване на органите по закрила на детето за деца в риск и др.
През учебната 2007/2008 година УНИЦЕФ България, в партньорство с Държавната агенция за закрила на детето (ДАЗД), стартира проект за превенция на насилието и тормоза между деца в училище – “Училище без насилие”. Основната цел на проекта е да допринесе за предотвратяването на тормоза между деца в училищата и създаването на безопасна и подкрепяща училищна среда. Специалисти работят с учителите, децата и училищната общност, показвайки им нови начини на комуникация и справяне с проблемите без агресия. При реализирането на проекта се приобщава цялата училищна общност - всички са активно включени в мерките за превенция и справяне с проявите на тормоз.
Проектът започна в шест училища на територията на град София и обхвана деца от 5 до 7 клас. До края на 2008 г. проектът “Училище без насилие” ще обхване допълнителни училища в други градове, като включи деца от 1-ви до 7-ми клас.

Аз съм човекът

Аз съм човекът, когото тормозеше като малък
Аз съм човекът, който ти изглеждаше жалък
Аз съм човекът, който те отвращаваше
Аз съм човекът, на когото се подиграваше
Аз съм човекът, който седеше самотен
Аз съм човекът, който върви към дома неохотно
Аз съм човекът, когото плашеше до смърт всеки ден
Аз съм човекът, който стоеше безмълвен, смутен
Аз съм човекът, който носи болка в очите си
Аз съм човекът, който винаги крие сълзите си
Аз съм човекът, който живя в страх и насилие толкова време
Аз съм човекът, разрушен от това бреме
Аз съм човекът, който се давеше в презрение
Аз съм човекът, който проклинаше свойто рождение
Аз съм човекът, когото мачкаше за забавление
Аз съм човекът - от твоето поколение
Аз съм човекът, чието име не знаеш
Аз съм човекът, за когото нехаеш.
Ти мислиш, че е готино да си свиреп,
Но и аз съм Човек - като теб.

Превод: Влади Фиданова

Лора Граймс е 14-годишно момиче от Бристъл, Великобритания, което се самоубива, след като е системно малтретирано в училище от свои връстници. В предсмъртното си писмо оставя стихотворение, което моли да бъде прочетено на погребението му.

Това стихотворение и историята на Лора се превръщат в основа на кампанията "Училище без насилие".

Текстът в оригинал:
I am the person you bullied at shool
I am the person who didn’t know how to be cool
I am the person that you alienated
I am the person you ridiculed and hated
I am the person you scared everyday
I am the person who had nothing to say
I am the person with hurt in his eyes
I am the person you never saw cry
I am the person living alone with his fears
I am the person destroyed by her peers
I am the person who drowned in your scorn
I am the person who wished she hadn’t been born
I am the person you destroyed for ‘fun’
I am the person, but not the only one
I am the person whose name you don’t know
I am the person who just can’t let go
You think bullying makes you cool
But I am a person too, just like you…


Как да помогна?
Вашата подкрепа ще ни даде възможност да протегнем ръка на децата в България.
Вашата подкрепа силно се цени и независимо от сумата, която решите да съберете, от 5 до 5000 лева, тя ще бъде вложена по най-добрия начин в полза на тези деца, които се нуждаят най-много.
С радост ще Ви осигурим подкрепа, идеи, материали и информация, нужни за Вашия успех. Свържете се с нас на ddraganov@unicef.org ако имате нужда от нашата помощ. Успех!
Благодарим Ви - Комуникационният отдел




И искам да попитам, някой може ли да ми каже как мога да се сдобия със синята лентичка, която носят на рекламата? :oops:


Важна тема
moderated by Coki

TheSadGirl
03-22-2008, 17:26
vinagi kato gledam reklamata mi stava tolkova tajno, a povoda za napisvaneto na tova stihotvorenie- :cry: ujas.I az iskam takava lenti4ka.Predi vreme ima6e v spisanie Blqsak ako ne se laja no az ne si kupih :( a trqbva6e.. :cry: :cry: :cry:

Water_lili
03-22-2008, 17:30
наистина страхотна кампания ,едно от малкото смислени неща които се правят в бг и които се подкрепят от известни личности. Както си личи по подписа ми и аз подкрепям кампанията. Горещата линия на която може да търсите помощ е 080019100 А иначе аз такава лентичка си бях купила с едно списание(не помня кое беше сори), но това беше през февруари не знам дали още ги има някъде[/b]

LipSoFAnAnGel
03-22-2008, 17:32
Незнаех, че това стихотворение е написано от момиченце, което се е самоубило :-# :-# :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Sunarry
03-22-2008, 17:35
Аз също бях много изненадана и факта, че е по реална история просто ме кара да бъда още по-съпричастна. И много искам такава лентичка! :o

LipSoFAnAnGel
03-22-2008, 17:40
Каква е тази лентичка?????

leri951023
03-23-2008, 19:25
edna takava sinq....ama nz dali pishe neshto na neq ne s1m q vijdala i az iskam takava..... i naistina neznaeh che tfa e na pisano ot momiche kato men makar i s 2 godini po golqma ot men...

ThePowerOfLove
03-23-2008, 19:32
Мн тъжна история :(

bqsna_teenagerka
03-23-2008, 19:55
Нямам думи за стихотворението,страхотно е!!!! :)

•._.•No_NaMe•._.•
03-23-2008, 20:07
V na6eto daskalo ni razkazvaha istoriqta. Stava mi mn gadno kato gledam reklamata :(

psychopath
03-23-2008, 23:04
we fight to live, and we live to fight...

Sunarry
03-25-2008, 05:39
А мислите ли, че можем да помогнем някак си? :( :o

Co0kIe
03-27-2008, 17:25
Кампанията е сигурно най-добрата в бг (и най-смислената). Тъжно е, че това момиче (Лора ако не се лъжа) се е самоубило заради такъв тормоз в училище. Тъжно е, че че момче (даже от България!) умря нелепо заради удър от свой съученик и приятел (!).... Не знам в какво се превръща света!

А за лентичките - аз имам такава. Даваха ги като подарък със списание БРАВО но беше отдавна, май февруари. Едва ли още можеш да ги намериш нямкаде.

_DaYa_
03-28-2008, 14:00
А мислите ли, че можем да помогнем някак си? :( :o
Според мен можем :) Просто като видиш насилие се опитай да го спреш по някакъв начин.Ако видиш деца от по-малките класове ще успееш да ги разтарвеш.Аз имах такъв случей да разтарвавам...ама ме хвана една даскалка и ме драпна и ми каза най-спокойно "Остави Педалогическия съвет ще се погрижи за тях а ти влизай в час че почваме..." а нямаше и помен от някой от тоз савет, те деца от 5ти клас се скубят, ритат а се насабрали 20-25 човека и снимат с телефоните и се кефят "Бой бой" :( :x и после имаше слухове, че Педагошката ( нз как се пише ) ги накарала да си стиснат ръцете и им говорила 10 мин и ги оставила :shock: как си варши работата таз жена...разпитала ги "Защо" и т.н. ии накрая им казала "Да не се повтаря повече неискам неприятности" :? тцц тцц

AFT
03-28-2008, 14:17
Трябва да се разбере, че с говорене нищо няма да стане. _DaYa_ даде много хубав пример. Според мен, като видят, че някви лапета се бият - слагат по едно предупреждение за изгонване и при следващ подобен случай направо да гонят. Един-двама ще си тръгнат и всички ще станат като агънцета. Поне аз друго решение не виждам.

mis_fantasy
03-31-2008, 11:34
edna takava sinq....ama nz dali pishe neshto na neq ne s1m q vijdala i az iskam takava..... i naistina neznaeh che tfa e na pisano ot momiche kato men makar i s 2 godini po golqma ot men...Аз имам такава лентичка.На нея пише горещия телефон за деца,жертви на насилие!Имаше я в списание "Браво"

TheSadGirl
03-31-2008, 11:40
az moga da dam 1 primer(ne sam go vidqla) ta.. na moqta sestra edna say4eni4ka e bila prebita,to4no sled kato izlqzla ot y4ili6te za da se pribira, ot momi4eta koito ne sa ot nejnoto y4-6te. A tova momi4e dori ne be6e kazalo na roditekite si(vapreki 4e znae koj q e bil i kade y4at) a be6e prikrila sledite s citiram "1 ton fondioten" :shock: :shock: :shock: :-o :?

_DaYa_
03-31-2008, 14:16
ние поне като по-големи можем да се справим с малките, и те като порастнат и те ще спират насилието ии така ще се очистят нещата.AFT включи и това за изгонването и изключването, те нали ще се сплашът, но ще се стигне до примера на the sad girl изван даскало ще се бият.Ние хората който най-често сме из улиците :) teenpeople ще успем да се справим много по-добре отколкото ръководството на училището.

mort
04-03-2008, 22:04
Мисля че законодателната ни система е много лоша.Хората нямат страх и респект към държавата.Следователно някои практикуват насилие с мисълт,че ще останат ненаказани.
Друго нещо е,че децата или ние тийнейджърите не търсим помощ,когато ни е обходима,а винаги си казваме,че всичко ще е наред.И защо е така?Защото не ни стиска да се обадим на онзи телефон след стохотворението на рекламата,за да "изкажем" татако или мама.Аз лично съм имал късмета да бъда роден в прекрасно семейство,в което дори не е ставало въпрос за насилие.Затова мнението ми може би не е компетентно,но но си остава твърдо.Затова отправям призив към онези,които са бити или насилвани,да не се страхуват да потърсят помощ,защото определено има хора,които ще им я отдадат.Дори приятел може да помогне,затова споделяйте без задръжки.
А на онези изроди,които бият деца мога да кажа само,че рано или късно ще паднат в ръцете на някои като мене и тогава...Бог да им е на помощ.
:booooomb:

simba007
04-04-2008, 15:33
na lentata pi6e govori s priqtel 080019100 az imam takava ot blqsak si q vzeh

LaDy_DaQnA
04-14-2008, 16:45
temata e strahotna :) az smqtam 4e malcina sa tezi kato nas koito iskat naisina da pomognat...naposledyk mladejta mng zatupqii ima dai sau idiot6tini ili boi uhaa 6te ima boi 6te gledme li ili pr.... snimat se klip4eta s telefonite na koito se biqt 2 deca i vseki go ima za stra6no zabavno dokato te ne proumeqt 4e tova ne e redno spored men sme bezsilni....

Far_away
04-16-2008, 19:32
Mda, priznavam che kampaniqta e s hubava cel, oba4e edin priqtel se obadi na gore6tata liniq, ne za da se podigrava, a za da razbere dokolko kampaniqta naistina pomaga. Neznam dali 6te vi razo4arovam, no ne bqha mn polezni...

tonit0yy
04-18-2008, 11:31
:shock: :shock: :shock: :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-#

IcCeTo
04-18-2008, 13:31
Nz ama ako nqkoi moje da me sdobie s takava lenti4ka ili pone da kaje ot kaade moga da si q kupe 6te sam mu mnogo blagodaren :-# :( iskam da u4astvam v kampaniqtaaaaaa :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-#

sexydevil
04-18-2008, 14:14
stihotverenieto e mn gotino 4ak me e sram 4e miharesva tolkova zaradi povoda po koito e napisano :cry:

laracools
04-19-2008, 17:43
horaaaa y4astvaite v kampaniqta s deistviqta si a ne s tupite lenti4ki.kakto kazaha nie teenpeople 6te napravim vsi4ko vazmojno da sprem podobni sityacii i ako sme svideteli da za6titavame slabite...az mislq 4e problema e 4e razbiraneto na dne6nite deca za COOL e da si jestok i gaden :( i te sa deca razbiraemo e....i o6te po trydno e da vtulpi6 v glavata na dete 4e jestokostta e lo6o ne6to....no pone da opitame...

SilverAngel
04-19-2008, 19:27
И аз щях да се самоубивам поради същата причина като Лора.... Нямам приятели в училище и всичките ми ученици ме обиждат и нагрубяват и даже понякога се стига до бой :( А класния и директорите си затварят очите... не знам как издържах толкова много тази учебна година...

lqlqlqlq
04-25-2008, 09:33
За жалост няма друг начин освен да избягваш общуването с по-"големите"...и изобщо всякакви спорове,което е невъзможно,но споровете се решават с думи и аргументи,не с ритници и удари...ама на тъп човек акъл да даваш...е също толкова невъзможно,винаги си има риск,дори и да не си направил нищо винаги ги има хората,които ще те тормозят за кеф.

BTW тази тема ме подсети за една песничка с клип против училищното насилие:

http://www.youtube.com/watch?v=o1mt1k0pYIo
(ахаха,къв пример дадох само XD)

eLLi_7oy
05-04-2008, 20:29
Мисля че темата е супер, тази тема е много важна. В Шумен има Детски парламент там обсъждаме такива нешта инициятиви ще поддигна темата .ВАЖНО Е !!! Според мен такива лентички трябва да се раздават в училищата.Точно там трябва да се говори на тази тема. :booooomb:

BOOK_FAN
05-09-2008, 15:06
vinagi kato gledam reklamata mi stava tolkova tajno, a povoda za napisvaneto na tova stihotvorenie- :cry: ujas.I az iskam takava lenti4ka.Predi vreme ima6e v spisanie Blqsak ako ne se laja no az ne si kupih :( a trqbva6e.. :cry: :cry: :cry:
Няма такава лентичка вече!Ако има е проста една от тези,които не са продадени още.Но наистина идеята за такова стихче е невероятна и засяга много важна тема!Трябва да има нещо като подписка!Там всеки ще остави своя подпис и може да напише нещичко за подкрепа на жертвите на насилие. ](*,) ;-)

thecopstopped
05-18-2008, 08:34
nasilieto v daskalu i si4ki teq ne6ta idva ot prekalenoto glezene na roditelite, za6to predi ne e imalo nasilie (az ne 4e znam de na 12 sam :D) za6toto e imalo red, zakoni , pravila,, sega vsi4ku e mnogo razpusnato,.. vapreki 4e savpadam v tova novo pokolenie, ne mi haresva, neznam no predpo4itam po lekiq prosti4ak na4in na jivot, sega v naprednaloto ejednevie, v sveta v koito si4ki iskat da se dokajat kvi gazari sa i kfo tfa kfo unufa i sao da otgovarqt s visokomerie*pfff* :D ama sa golemi lainari, are predi da si nosat nojove ili boks v u4ili6te da se nau4at da si miqt g**a i togaaaaaaa da mi sa praat na gazari (lainari) ne az sam mnogo otvratena ot tezi hora v u4ili6te naposledak korumpirana darjava :@ :-x emi 6te se stiga do samoobiistva mnogo qsno.. ta to i ubiistva mejdu momi4eta 6toto ednata biola po ubafa ot drugata tccccc e moi li za takafa pri4ina da se ste4e edin siluet i da zagine toi, i du6ite na lbizkite mu (e tyk malko preigrah :D) no mislq 4e sam prava!

MiRrA
05-20-2008, 06:13
az p1k mislq, 4e vsi4ko idva ot tova, 4e decata podrajavat. Vijda ot nqkoi po-golqm batko ili kaka, 4e se pravi na otvoren i 4e nalita na boi, popiva vsi4ko i kopira doslovno :-x . Az li4no vijdam pove4e golemi "g1zari", otkolkoto malki :smt093

Sunarry
05-21-2008, 09:16
Ami az adski mn se radvam che tolkova ot vas otkliknaha na tazi tema i prosto se obnadejdavam che vse pak ne vsichko e zagubeno! :)

MELON
05-27-2008, 16:49
един френд постоянно го тормозят в училище ама все пак това е България най - тъпата държава в света ,
казвам така защото не стига че го тормозят а и класната им нищо не прави!!! за това ако сте на това мнение пишете "да" за да подпомогнем на деца като моят френд \:D/ \:D/ :smt023 :smt023

kelcie
05-28-2008, 02:26
още от първи клас ни учат как да постъпваме в такива ситуации, когато видиме някой да обижда или дразни или тем подобно нещо какво да направим, как да кажем на някой че не го харесваме по респектен начин да не го обидим, и така нататъка, това го учихме в час по псхология и все още го учим но по различни неща

Ilinkata08
05-28-2008, 18:00
А мислите ли, че можем да помогнем някак си? :( :o
Според мен можем :) Просто като видиш насилие се опитай да го спреш по някакъв начин.Ако видиш деца от по-малките класове ще успееш да ги разтарвеш.Аз имах такъв случей да разтарвавам...ама ме хвана една даскалка и ме драпна и ми каза най-спокойно "Остави Педалогическия съвет ще се погрижи за тях а ти влизай в час че почваме..." а нямаше и помен от някой от тоз савет, те деца от 5ти клас се скубят, ритат а се насабрали 20-25 човека и снимат с телефоните и се кефят "Бой бой" :( :x и после имаше слухове, че Педагошката ( нз как се пише ) ги накарала да си стиснат ръцете и им говорила 10 мин и ги оставила :shock: как си варши работата таз жена...разпитала ги "Защо" и т.н. ии накрая им казала "Да не се повтаря повече неискам неприятности" :? тцц тцц

Те вечи всички даскалки изперкаха нещу :smt120

kotenceto_bonbon
05-30-2008, 12:23
davaha reklami ama ne znaeh 4e tova stihotvorenie e naprsano ot tova momi4e :-# :-# :-# :-# :-#

zwarn
06-03-2008, 19:55
Последната 1 година и при мен е така всички деца ме мразят и постоянно ме бият и дразнят но те са много и аз нямам какво да им кажа а както знаете ако се обърна към Класния ще изглеждам като глупак затова си мълча и търпа и ходя посинен с месеци а на тях им е забавно . Смятам да последвам примера на това момиче и да се самоубия - отдавна чета този форум но не се бях престрашил да пиша , благодаря на човека които се сети да направи такава тема и на хората писали в нея.

sunset_light
06-04-2008, 09:20
Така е ,нрепрекъснато има насилие,дори да са идвали от всякъде,пак се бият ,ами до обиждането къде отидохме ,вербалният тормоз,той е най-ужасният,имам 1 момче с ментални проблеми в класа,понякога ходи при ресурсните учители и целият клас го обижда тормозо бие и игнорира,никой не му помага,ако например аз му помогна с нещо всичко завършва с подгравки,дори ми бяха написали момчетата от класа валентинка от негово име все едно и я бяха пуснали в чантата ми ,само защото му помогнах с нещо,сега тези седмици беше друга мания гонеха ни с хлебарки,наитина това е крайно неприятно. :-x :(

neonskull
06-05-2008, 19:22
един френд постоянно го тормозят в училище ама все пак това е България най - тъпата държава в света ,
казвам така защото не стига че го тормозят а и класната им нищо не прави!!! за това ако сте на това мнение пишете "да" за да подпомогнем на деца като моят френд \:D/ \:D/ :smt023 :smt023кой тормозат бее човек не му вервайте та той пише това само защото него го тормозят и викат че е сдухан :razz: :razz: :razz: :x :x :x :x

alexandarchy
06-06-2008, 17:45
Triumpha_stz напълно съм съгласен с теб!

Miami_Vice [Sonny]
06-07-2008, 04:49
Последната 1 година и при мен е така всички деца ме мразят и постоянно ме бият и дразнят но те са много и аз нямам какво да им кажа а както знаете ако се обърна към Класния ще изглеждам като глупак затова си мълча и търпа и ходя посинен с месеци а на тях им е забавно . Смятам да последвам примера на това момиче и да се самоубия - отдавна чета този форум но не се бях престрашил да пиша , благодаря на човека които се сети да направи такава тема и на хората писали в нея.

Не им се връзваи и аз бях така до 5 клас.Сега никои не се закача с мен.

vesinka91
06-07-2008, 10:11
iskam i az da pomogna s ne6to ako moga ve4e 2 pyti darih opredelena suma pari koqto mi e po silite no dali moje o6te ne6to da se napravi... :S v moeto daskalo vinagi pomagam na takiva deca i 6te prodaljavam da go pravq da se nadqvame 4e tova vse s ne6to pomaga :S

Love_Is_The_Answer
06-09-2008, 15:30
Историята на Лора е наистина тъжна, а за лентичката се опасявам, че е късно да се снабдиш с такава! :? В моето училище не съм ставала свидетел на насилие, но преди няколко години (около 5) сестра ми беше отличничката в класа и не само това ... любимка на учители и т.н. Това не се харесваше на доста хора, които се стараеха да я стресират и подтискат всекидневно ... Когато те осъзнаха, че сестра ми не се поддава (поне не пред тях) решиха, че трябва да разбере "кой е шефа" и няколко заядливи кучки (извинявам се, но са такива) се събраха и след часовете я пребиха от бой ... Някои от тези "сладурани" се замесваха често в такива проблеми ... НО сега на въпроса - ако някой е под тормоз в училище и не знае как да го каже на педагозите то на родителите си не би трябвало да се притеснява да каже ... Поне така направи сестра ми, след което правосъдие беше раздадено ... естествено "онези" не пострадаха по никакъв начин, но пък повече не закачиха сестра ми ... само тайно я проклинаха 8) Та мисълта ми е при подобни ситуации да потърсим помощ от човек, който никога не би ни обърнал гръб!!! Всеки един от нас има такъв човек до себе си ... ние не можем да помогнем ако не знаем, че този до нас се нуждае от помощ ... може би така започва промяната!!! :)

Love_Is_The_Answer
06-09-2008, 16:14
Не знам дали някой е гледал филма "Предай нататък" НО ако не сте ви го препоръчвам!До нянаква степен е свързан с темата ... така че :)
За тези, които не са накратко ... децата в училище правят предложения, за това как могат да променят света... едно дете има наистина добро предложение ... То помага на 3-ма човека, а те трябва от своя страна да помогнат на още 3-ма души и така се получава едно "подаване на щафетата на добротата и съпричасността" ... Момченцето помага на много повече от трима души и когато вижда, че две момчета с ножове нападат негов съученик (май такъв беше :? ) се притичва на помощ и ... както става в ТВ драмите наръгват него попогрешка и то умира :cry: Филма е много стойностен и наистина кара човек да се замисли дали не може да стори нещо добро за другите ... Аз много се надявам, че и в България хората сме съпричастни и бихме "предали нататък" на драго сърце ... Поне се надявам, че е така , защото с насилие не се постига НИЩО!!! :-) :smt007 :-)

jenny_92
06-13-2008, 18:26
Otnosno lenti4kite:V moito daskalo se provede kampaniq "U4ili6te bez nasilie" i tam razdavaxa sini lenti4ki...predi tva sam tarsila v neta telefon na koito moje da se pora4at ama ne namerix, ima samo toz za vrazka s nasilieto

n00b
06-15-2008, 14:29
Не знам дали някой е гледал филма "Предай нататък" НО ако не сте ви го препоръчвам!До нянаква степен е свързан с темата ... така че :)
За тези, които не са накратко ... децата в училище правят предложения, за това как могат да променят света... едно дете има наистина добро предложение ... То помага на 3-ма човека, а те трябва от своя страна да помогнат на още 3-ма души и така се получава едно "подаване на щафетата на добротата и съпричасността" ... Момченцето помага на много повече от трима души и когато вижда, че две момчета с ножове нападат негов съученик (май такъв беше :? ) се притичва на помощ и ... както става в ТВ драмите наръгват него попогрешка и то умира :cry: Филма е много стойностен и наистина кара човек да се замисли дали не може да стори нещо добро за другите ... Аз много се надявам, че и в България хората сме съпричастни и бихме "предали нататък" на драго сърце ... Поне се надявам, че е така , защото с насилие не се постига НИЩО!!! :-) :smt007 :-)


Филма е добър!

partychild
07-01-2008, 20:01
mnogo e losho tova...da si samoten..tormozen postoqnno fizi4eski i psihi4eski i da nqma koi da ti podade raka da se izpravish :( mnogo tajno mi stana :S nadqvam se ne6tata da se opravqt v bg

bEbsI
07-02-2008, 08:48
Гледайте филма "Класът" -> "The Class" Препоръчвам ви го.Точно за насилието в училище е,а и е правен по истински случай.

4eere6ka_kiss
07-02-2008, 09:07
Бла Бла :grin: Ние не разбрахте ли , че няма оправия !?!? :grin:

cappy123
07-02-2008, 09:56
много тъжно, че стават такива неща в училищата!!! :( На никой ли не му пука? :( Искам всичко да е различно. Не мога да повярвам, че държавата и семействата позволяват да стават такива неща!!! :( А това стихче е наистина страхотно...загинал е един талант :(

Sunarry
07-02-2008, 16:50
Ами факта, че тази тема съществува,и че всички вие се включвате така активно, доказва, че не на всички не им пука! Искрено се надявам тези, които са попадали в кофти ситуации, подобна на тази, да не се отчайват, а да проумеят, че това е само част от цялата картина :)

Sunarry
07-02-2008, 16:52
А, само да се похваля - съвсем случайно попаднах на такава лентичка и сега вече си имам и съм много щастлива!!! :grin: :-P

LostInMe
07-06-2008, 20:45
http://www.bgpetition.com/u4ilishte-bez-nasilie/index.html

Ето петиция. Които има желание нека я разпише! Между другото я пуснах от името на автора на темата, понеже не съм го писал аз.

pencho1991
07-12-2008, 22:38
Няма шанс,не може да има насилие без училище,аа тоест училище без насилие де :-P :-P :-P

ivito_13
07-13-2008, 20:01
Лора Граймс е 14-годишно момиче от Бристъл, Великобритания, което се самоубива, след като е системно малтретирано в училище от свои връстници. В предсмъртното си писмо оставя стихотворение, което моли да бъде прочетено на погребението му.





Тва ме шокира ...

sflt_vankata
07-14-2008, 09:43
Няма такова нещо училище без насилие . Трябва 1во да се появи фразата " Свят без насилие " за да доиде и училище без насилие . Това не е наша работа да пишем по форумите глупости . Това е сериозна тема която трябва да се вземе на сериозно от оправляващите скапаната държава !

МРАЗЯ ДЪРЖАВАТА , ОБИЧАМ РОДИНАТА СИ [!][!][!]

vio
07-14-2008, 12:53
Otnostno lenti4kata az si q imam ot BRAVO-to :grin: a za nasilieto v daskalo de da be6e samo tam to i e po celiqt svqt daje kato si vurvi6 spokoino po ulicata moje nqkoi da te napadne..... :?

Viviane
07-15-2008, 08:45
Няма такова нещо училище без насилие . Трябва 1во да се появи фразата " Свят без насилие " за да доиде и училище без насилие .

Кристиан,
обикновено се почва от по-малкото към по-голямото, освен ако не става въпрос за революция. :booooomb:
На всичкото отгоре доста хора се борят за каузи като световния мир, против дискриминациите и т.н.


Това не е наша работа да пишем по форумите глупости . Това е сериозна тема която трябва да се вземе на сериозно от оправляващите скапаната държава !


Освен държавата, която със сигурност е виновна за много неща, може би е най-логично ако част от отговорността поемат мнимите наблюдатели :-| на насилие в училище. Техният брой като цяло е по-голям от този на "жертвите" и "палачите".

Ifi
07-25-2008, 09:39
Аз изпуснах списанието с лентичките и помолих братовчедка ми да ми донесе и тя Май месец ми донесе от бензиностанцията... може още да ги има на лентичката пише Говори с приятел 0800 19 100

FairyNymph
07-25-2008, 14:23
както каза някой по-горе бъдете съпричастни с делата си, а не с лентички...по-скоро се опитайте да помогнете, моя приятел вчера са го пребили и ограбили и то посред бял ден и кво?никой нищо не е направил..що?щото живеем в българия..внимавайте откъде минавате и с кого се прибирате, щото вече никой за нищо няма гаранция, а пък както забелязавате на бг полицията не може да се разчита именно защото те предприемат мерки(евентуално) СЛЕД инцидента..по-добре да дадете 2 лв за такси,отколкото после цял живот да съжалявате

smal_girl
07-25-2008, 22:13
както каза някой по-горе бъдете съпричастни с делата си, а не с лентички...по-скоро се опитайте да помогнете, моя приятел вчера са го пребили и ограбили и то посред бял ден и кво?никой нищо не е направил..що?щото живеем в българия..внимавайте откъде минавате и с кого се прибирате, щото вече никой за нищо няма гаранция, а пък както забелязавате на бг полицията не може да се разчита именно защото те предприемат мерки(евентуално) СЛЕД инцидента..по-добре да дадете 2 лв за такси,отколкото после цял живот да съжалявате kakvo da prikazvame za bg policaite te sa tolkova lesni za podkupvane bojee napravo sam vazmotena kakto nqkoi be6e kazal "Mrazq darjavata,obi4am rodinata"

kasiopea
07-30-2008, 17:05
Много добра кампания, много добро стихотворение, много добра реклама.
Ужасно е насилието в училище, знам го от личен опит и не го пожелавам на никого. Това, че си по-свит и беззащитен от другия, не означава, че той може да прави каквото си поиска с теб. Най-лошото е, че рано или късно ти писва да му се изпълчваш, свикваш, един вид се предаваш, а в училището, в което учих всичко беше под ниво-нито учителите и директорът взимаха мерки. :(

Inncho
07-30-2008, 23:39
Няма как да се спре насилието в училищата.Тормозени са главно различните деца...

Metal Boy4e
07-31-2008, 19:03
Jivot bez nasilie.Nevazmojno nasilieto v BG e postoqnno .. v ychilishte ychitelite sa mnogo ''zainteresovani'' za zdraveto na decata ,a ne trqbva da e taka !!!

Metal Boy4e
07-31-2008, 19:07
Jivot bez nasilie.Nevazmojno!!! Bg e edna ot stranite v koeto nasilieto veche e razvito kato sport v ychilishtata. Ychitelite sa mnogo ''zainteresovani''za zdravetto na decata.Trqbva da se pomogne za edin dob1r i smislen jivot bez nasilie !!! 8-[ 8-[

sulley
08-07-2008, 20:05
жестоко е,но това е реалността,4ак след такива трагедии се сещаме да бъдем по-добри едни към други,но ве4е е прекалено късно :shock: :(

LucyFen4e
08-08-2008, 09:35
:cry: :cry: :cry: :-# :-# :-# :( :(

kirchoto
08-17-2008, 13:20
8-)

lsd43
08-19-2008, 14:19
Един от проблемите на съвременното общество е насилието.
То се поражда от различни фактори,на расистка основа,на лична основа
на сексуална итнт.Според мен е невъзможно насилието да бъде премахната на 100%,но все пак ако всеки прави малки компромиси то ще намелее значително,решението на този проблем не се крие в безкрайното дискутиране,а в бързото действие,ако по-училищата се въведат различни видове кръжоци и сбирки,учениците ще имат повече време за личностно развитие,по този начин ръстът на извършваните от деца престъпления ще намалее,все пак ,когато човек има работа за вършене,той има по-малко време за глупости.
Насилието никога няма да бъде изцяло премахнато,но може да се намали поне частично,стига държавата и отговорните органи да си вършат работата като хората.

krasivo_diva
08-20-2008, 09:54
В мойто училище няма насилие,но в кварталът ми съм се нагледала на какви ли не ужасии.Понякога ме е страх да излизам сама и за това приятелят ми ме изпраща до вкъщи понякога

GbSy
08-28-2008, 07:48
Наистина много тъжна история, но и много поучителна.
Впрочем, сега ме подсетихте да си сложа синята лентичка.
Наистина трябва да бъдем съпричастни - било то и само с една гривна!

Civilizationruller
08-28-2008, 20:52
Кампанията ми харесва но не съм видял някакъв ефект от нея
незнаех за лора и нейното стихотворение
За жалост в мойто даскало насилие виждам всеки ден тъй като имам в класа 1 черно момиче и ест тя е като роб на всички... аз съм момче и немисля че биха посмяли да ме бият защотото и те ше хапнат някой друг юмрук но пък за сметка на това постоянни обиди заплахи чувам такаче и аз се чуствам малтретиран самоче психически което ме направи някакви затворен човек и пълен с омраза.. и самотен :( наистина искам да няма насилие но това няма да стане скоро... па и както гледам с времето става все по лошо и ми е мн кофти да гледам момичета които биват бити... както се каза по горе предимно това става защото хората са различни... тея които са дебели/неприятни за окото/ушати/зубари биват изолирани и малтретирани което е мн кофти и проваля развитието на тези млади деца както аз вече се чуствам ... различен .. неприятен... нема кой да ми подаде ръка (е родителите ги изключвам защото те винаги подават ръка)

krisith
09-01-2008, 08:29
:-# :smt022

Stamera
09-02-2008, 09:56
Ехе значи съм случил на даскало :razz: при нас интригантите се събират на едно, плюят си в устите и правят интриги...

AItOo0
09-02-2008, 10:14
Не знаех тази история и сега ми става все по-тъжно :(
Наистина съм положително настоена за бъдещето , и че няма да има насилие сред децата ама това надали ще бъде скоро или изобщо ще стане ...Винаги ще има закакво да се дикриминират

sharen_kashon
09-07-2008, 11:42
май все пак не си толкова позитивно настроена относно насилието...няма лошо да си реалист.а всъщност има толкова мн истории,коя от коя по-ужасяващи.някаде бях чела за момиче,което бивало подлагано на огромен психически и физически тормоз,тя не е смеела да разкаже на родителите,дори си наела бодигард.но един слънчев ден тя получила най-големия,но и,както сама го нарича,най-щастливия си бой.защо?защото проклетникът си помислил,че тя е казала за тормоза,тя плакала,клела се,ама-не.и така с една метална верига...сами се досещате.е,като се прибрала вкъщи с огромната синина на лицето,било немислимо да лъже.майка й я отписала от даскалото,но най-тъпото е,че когато показала раните на класната,тя казала:"Вас какво ви интересува?Нали си местите детето?"Така че призива на тва момиче беше само да споделяме с родителите си.Защото колкото и да ни ядосват понякога,те все пак са единсвените,които могат да ни защитят.

MeTaL_DoG
09-08-2008, 00:07
nasilieto v u4ili6te e neizmenna 4ast ot ejednevieto na b1lgarskiqt u4enik :D

~Violet~fairy~
09-08-2008, 00:11
nasilieto v u4ili6te e neizmenna 4ast ot ejednevieto na b1lgarskiqt u4enik :D
Точно така! :-D

HatebeeD
09-09-2008, 17:47
Много тъжна история...Аз съм присъствала на малтретиране на моя съученичка и в много случай съм се мъчила да я защитя като момиче с,което не се държат по този начин,но нищо не помага :cry: :(

krasivo_diva
09-09-2008, 20:04
nasilieto v u4ili6te e neizmenna 4ast ot ejednevieto na b1lgarskiqt u4enik :D


много ли ти е смешно.Всекидневно виждам как невинни хора биват пребивани.Аз самата съм била жертва на насилие

srpsko_1988
09-12-2008, 13:01
:D

sflt_vankata
09-12-2008, 23:27
Ако няма насилие кфо ще права в тфа училище :-o :-o

badboy94
09-23-2008, 16:14
nasilie zvu4i prekaleno brutalno za men ;D 4ak nasilie tva e se edno da te iznasilqt v u4ili6teto ti em ddz ina4e ima gi vsekvi otvorkovci koito si mislqt 4e mogat vsi4ko v u4ili6eto si

snejana67
09-23-2008, 17:30
:( тъжно :(

may_be_different
09-25-2008, 09:14
насилие...тая гадна дума...бях жертва на насилие в даскало много обичаха да се ебават с мен...една съученичка се закачаше обиждаше аз го приех много така навътре,но се преборих уж..и така.Понякога се чудя защо тея дет се мислят за нещо повече от другите трябва да се закачат с тези,които са по-необщителни,по-свити,срамежливи

mitzubi6i
09-25-2008, 16:44
Насилието е много лошо нещо. Един мой съученик три пъти е чупил ръка и трите пъти това е в следствие на насилие. :smt085

mitzubi6i
09-25-2008, 16:49
Ако няма насилие кфо ще права в тфа училище [quote]

Простак(с извинение)как можеш да кажеш такова нещо? :smt066 :smt067 :smt068 :smt070 :smt071 :smt072 :smt097

sHADoW_m
09-29-2008, 08:34
Ако няма насилие кфо ще права в тфа училище :-o :-o

](*,) :smt107 :smt107 :smt107

police_22
09-30-2008, 19:49
може да се живее и без насилие за това трябва да ги спрем се едно си някои насилник които не може да живее без насилие напротив можеш да спреш да помислиш какво причиняваш на човека до теб и да се замислиш един ден това което причиняваш сега моге да се случи и на теб и тогава да няма кои да ти помогне за това можеш да спреш и да се стараеш да предотвеатяваш случващтото се насилие в училище

Gosh
10-02-2008, 15:15
Насилието под всякаква форма е неприятно. Явно тези които го извършват не се замислят какво причиняват. В крайна сметка ако си вандал в училище, като пораснеш пак ще си такъв. За това трябва да се въздейства на хората още от началните години в училището. Понеже като пораснат.. Повечето от вас вероятно са гледали клипа с пребитата учителка от Пловдив.. с която се гаври половин клас :|

lolip0p
10-09-2008, 20:45
тук е много лесно "мн гадно :cry: :cry: " а в училище?!Колко от вас не се мислят за нещо повече от съучениците си,който не са супер готини " като нас ,разбира се", колко от вас казват -"всички са равни" , а после отиват на училище и още от вратата започват с обиди и гадни прякори? Може да кажете "ми и те да ни говорят така ,на мене не ми пука".Не ти пука и защо?Защото се имаш за нещо повече,знаеш ,че техният глас не се зачита и отговора им,какъвто и да е той, ще служи като нова подигравка срещу тях.Тези деца се притесняват да вдигнат ръка,да говорят високо в час защото тяхното самочувствие го няма изобщо,те самите започват да се мислят за по-ниши от нас!Ужасно е!

srpsko_1988
10-11-2008, 15:51
Против насилието съм кадето и да било, а и не се бия и никога не съм се бил :?

mimilia
10-15-2008, 04:46
аз не съм се сблъсквала с подобно нещо, но знам, че проблемът е доста сериозен и вкоренен в някои хора. Причината е във възпитанието на родителите и ценностите, които са научени да спазват. Ако са някакви нехайни и оставят дететпо да се развива само или го малтретират, резултатът е очевиден
П.П. и аз искам носейки синя лентичка на покажа съпричастността си към всички, на чието място бих могла да бъда и аз; никой не избира в какво семейство да се роди

plamen_obreshkov
10-18-2008, 06:29
:-x вярвайте ми в училище има насилие навсякъде има различни аутсайдери които всекидневно са подложени на насилиета та дори и за забавление,много грудно се оказва това да помогнеш на такива хора защото повечето от тези които насилват са мамини дечица свикнали нещата да стават така както кажат те надявам се скоро да дойде края на мамините дечица :-o :? :?

temptati0n
10-18-2008, 08:05
Наистина страхотна кампания :) Браво на тея, които са я основали :)

Miimiinka
10-18-2008, 15:20
В мойто даскало има 3-момичета дет праат интриги и ми се заяждат.И ония ден кат отидох на даскало беха измислили нещо ново,но тоя път стана боя нали.Аз се защитавах и те после ми се извиниха нали.Тъпи раути.Най се дразна некви кат се праат на мн велики в даскало... хаха тъпа раута. Тва е много шибано бе...некви ми се праат на тарикатки в даскалото и се праат на биячки..Никой нема право да посяга на някого.Само ако не е с цел защита.. хаха какво бях аз.. :D . Баси... !

Addictive
10-19-2008, 11:37
]Незнаех, че това стихотворение е написано от момиченце, което се е самоубило :-# :-# :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
me2 :cry:

neocide
11-01-2008, 19:11

pavkata91
11-06-2008, 12:07
Мале мале мале..освен масовия спам освен масовата селяния май само момичетата и тук таме някой преборил се с хормоните момче се изказал правилно. Като гледам повечето хора тука са некви лапенца на макс 14-15-16 години които не знаят как да се изпикаят как си трябва пък на много устати се правят. Тъй де. Най-важното. Все още се развиваме. Ако има някой глупак да е слушал по Биология и да е сгрешил да прочете в нета че се развиваме до 18-21 г. (поправете ме) някой съвсем дребни неща за някой хора са доста големи за други. Което си има своите последици в бъдеще. Жалко е да че момиченцето се е самоубило зарад някакво "готино момиче" или както в България му викаме "гъзарче" Ето ви един пример. Свестен тип на +/- 15 години. Учи си не прави проблеми оценки 4-5-6. Без отсъствия. Другия обект е селския гъзар с безкрайните проблеми в даскало и бог знае само какъв ще излезе от него в бъдеще. Селския гъзар се ебава с свестния. Какво става. След системния терор след 5-10 години в най-лошия случай свестния става убиец. Селския гъзар...си остава селски гъзар. Тва е. Много малко хора не разбират че..даскалото за това е направено за да се учи а не да се събираме компанийката и да се чупим и аре на кафе. Ами после? Ще живеете на гърба на мама и тати ли? Мама и тати не живеят вечно.. Последния разход който един родител прави на детето си е абитюрентския бал. (Е някои сами си събират парите.) От там нататък намира си работа временно остава при мама и тати докато се ожени и..мама и тати идват само на гости за коледа и т.н. Много ми е странно какво ви се върти у главите. Че сте цигани ли? Ще се ожените за неква циганка там и вие по гетата у мръсотията и ще крадете ток и т.н.? Ще живеете на гърба на другия ли? Ееее...ако е много модно това..кажете и аз ще стана такъв.. Тези които са се регистрирали за купона или да дразнят някой да разберат. Нека и свестните чуят нещо ново. Докато ви е време учете. Учиш,след даскало може да излезеш с гаджето или с приятели после пак. Тва е. После става мъката. Понеже съм човек който иска да помогне на другите (но с граници) ви го казвам. Ако не ми пукаше нямаше да ви го кажа. Преборете се с пубертета ако искате да сте цигани не идвайте на даскало и не пречете на тия които имат мечти и искат да ги реализират!!!

П.П. И дано променят малко законите за даскало малко дисциплина в училище и извън училище няма да е зле.

AnnitoOo
11-06-2008, 15:33
oXxXx naistina mnogo tujno !!!! decata tyk sa tolkova jestoki ponqkoga 4e pove4e nqma na kade ! a otnosno stihotvorenieto ... (cry)

Glavoreza
11-13-2008, 14:52
Сега по - нагоре имаше мнение че тука всички се правим на съпричастни а в училище е друго. Няма какво да се лъжем , има хора които скоро време примерно ще ги разцафта от бой , само че те са помаци или пък турци , да това е дискриминация ма не ме вълнува. Но също е и вярно че когато някви газари са застанали на кафе с приятелките си голямото междучасие и се бъзикат да се правят на мъже ги слагам на място.

П.П. - АБЕ ЩО МЕНЕ НИКОЙ НЕ МЕ ТОРМОЗИ ПРИМЕРНО.

sisityy
11-21-2008, 13:30
Незнаех, че това стихотворение е написано от момиченце, което се е самоубило :-# :-# :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Stefchyy
11-21-2008, 18:45
.. В крайна сметка оцеляват по-силните .. !

Gondar
11-29-2008, 12:50
Насилието изгражда характер..даже тва е може да се нарече каляване.И аз съм видял много тормоз през годините и в крайна сметка са съм по-силен и не се оставям да ме мачкат..не съжелявам за нищу..

vodka_f
12-01-2008, 11:50
хм и когато гледах как нападат репортер на бтв някакви пубери мислещи се за голяма работа, за пореден път стигнах до извода, че младото поколение няма никакво половително развитие...

Schneeflocke
12-02-2008, 22:01
Тази кампания е безсмислена. Как може да очакваш, че някой ще ти подаде ръка, ако сам не можеш да се изправиш? И мен са ме тормозили, но аз се научих да се защитавам. И те спряха. Когато някой "новак" се пробва, не повтаря. Защо аз мога, а те не? Може би само не мен не ми е мъчно за въпросната Лора. Винаги има изход от ситуацията, просто трябва да се потрудиш, за да го намериш. А не да вдигнеш ръце и да се самоубиеш. Това е за слабите хора. А те нямат място в този свят.

Reflexa
12-08-2008, 08:00
Кампания с добър замисъл ,но реално без голямо въздействие.Същата кампания се провежда в моето училище от скоро и определено е интересно,но излезне ли се от стаята всичко за което сме говорили вътре си остава там.Не че аз съм тормозен от някой,но виждам отношението на много от хората и някак мен ме дразни това отношение на тези хора но засега е така положението...

Kman
12-09-2008, 16:17
Всичко е въпрос до индивидуалност и силата на натиска(тормоза).
Същото това нещо което калява характери,може много лесно и да ги унищожава.В училище се получава постепенно едно изграждане и каляване на характера.Забелязал съм обаче че след пиковите години на тормоз 7-8-9 клас(според мен),се получава едно отсяване,самоопределяне и правене на избор какъв да бъде самия индивид завбъдеще.След тези пикове години всеки един започва да си намира майстора без значение дали е бил тормозения или тормозещия.
Не че съм "за" насилието в училищата,но да се премахне ще означава роботизиране на младеща....можем да се надяваме че "демократичните" средства и времето ще помогнат да се намали тази агресия и да не се стига до това роботизиране.

nic
12-15-2008, 11:04
Начина е да се действа. Не трябва да се оставя така. Ако те закачи някой веднага му изтърстваш един. Няма значение колко е силен или голям. Ако те закача, това е начина. Може да те пребие после, но повече е малко вероятно да те закачи.
Трябва да преодолееш страха си, просто го направи, без да му мислиш много. :o

BoCupycake
12-18-2008, 19:03
Значи първо искам да отбележа,че веднъж попаднах на това стихотворение и пишеше нали,че момичето се е самоъбило и т.н. реших да потърся в Google за нея...но честно да ви кажа в нито един чуждестранен сайт не пишеше за нея,близо час търсих Лора Граймс ...името и и на английски писах все същия резултат ... не знам може аз да съм объркала нещо. :?
Все тая а относно темата за насилието...нищо няя помогне да се спре. :P
Силните ще оцелеят :D ....пък и не знам тука к'во пък толкова лошо се случва.В Америка ... е там му е майката,йерархията работи на макс,е на т'ва там му викам насилие! :D

lookinisde
12-23-2008, 19:55
У4илище без насилие никога няма да има и никога е нямало дори да има ХИТЛЕРСКИ РЕД в даскалото винаги могат да намерят на4ин да те...прецакат примерно мен класната ми обяви война.... :lol: най-много да е хвърля през прозореца...и така на темата няма да има у4лище без насилие 8-)

pussycat_dolls15
12-30-2008, 18:38
И аз съм под това мото! :)

Glorious
12-30-2008, 21:04
Училище без насилие - това е оксиморон. 8-)

Diam0nD
01-02-2009, 20:45
Училище без насилие - това е оксиморон. 8-) за жалост ! Охх тъпа работа ... уж съм против насилието и все гледам да съм помирител ,когато на мен ми дойде до гуша ... ужс .. винаги ще има насилие ,но просто трябва да се ограничи ...

tsoko
01-07-2009, 07:47
Всичко трябва да е в границите на нормалното :-D

marjesa
02-03-2009, 14:38
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?p=4253368&highlight=#4253368
Ето в тази тема съм дала сайт за наборите .. Тоест за организация по различна от УНИЦЕФ но работеща. Ние сме обсъждали за училището без насилие. Ако всеки направи един по мащабен проект в своето училище със съучениците си ... Е то ще има успех ! Убедена съм. Дали ще са плакати или .. дори презентация с реално случващи се неща .. да ще има успех !

deFakto
02-11-2009, 11:27
Училище без насилие и подигравки - За какво тогава ходим да слушаме старите дами с висше, дето учат на етика и морал ли ?По-голямо густо да се е*аваш с останалите няма ...Тия организации дето водят тази кауза са по-комплексирани и от своите поддръжници маина ..Дебели били не им се подиграваите,гърбави били не им го казваите,черни били не им го споделяите, ше са е*аваме докато не оправят ... Всеки може да влезе в кондиция стига да иска ! Тия кампании са наи-безмисленото нещо ,които неможе да се оправя в даскало какво говорим за живота ... :shock:

krasivo_diva
02-11-2009, 13:23
Училище без насилие и подигравки - За какво тогава ходим да слушаме старите дами с висше, дето учат на етика и морал ли ?По-голямо густо да се е*аваш с останалите няма ...Тия организации дето водят тази кауза са по-комплексирани и от своите поддръжници маина ..Дебели били не им се подиграваите,гърбави били не им го казваите,черни били не им го споделяите, ше са е*аваме докато не оправят ... Всеки може да влезе в кондиция стига да иска ! Тия кампании са наи-безмисленото нещо ,които неможе да се оправя в даскало какво говорим за живота ... :shock:

А не смяташ ли че тогава им прилагаш психическо налилие.И тези хора утре ще отидат на работа и ако има и там какива мислят като теб, те ще се чустват като кръгла нула...ще си мислят ,че това което правят е грешно .Няма да имат никакво самочувствие...и какви ще стана тези хора..можеш ли да ми кажеш???

deFakto
02-15-2009, 18:54
Училище без насилие и подигравки - За какво тогава ходим да слушаме старите дами с висше, дето учат на етика и морал ли ?По-голямо густо да се е*аваш с останалите няма ...Тия организации дето водят тази кауза са по-комплексирани и от своите поддръжници маина ..Дебели били не им се подиграваите,гърбави били не им го казваите,черни били не им го споделяите, ше са е*аваме докато не оправят ... Всеки може да влезе в кондиция стига да иска ! Тия кампании са наи-безмисленото нещо ,които неможе да се оправя в даскало какво говорим за живота ... :shock:

А не смяташ ли че тогава им прилагаш психическо налилие.И тези хора утре ще отидат на работа и ако има и там какива мислят като теб, те ще се чустват като кръгла нула...ще си мислят ,че това което правят е грешно .Няма да имат никакво самочувствие...и какви ще стана тези хора..можеш ли да ми кажеш???Наи-добрата защита е нападението,човек които неможе да се справя с проблемите в училище,няма как да е твърд в по-нататъчното си развитие като личност !Тези хора са слаби характери ,предимно страдалци които искат да бъдат съжалявани,и не се противопоставят ,не се надигат,не изказват собствено мнение-това е в училищните години ...По-нататък в живота продължават да не предприемат рискове,липсва характер във всякакви начинания, и завиждат на тези които имат.Затова се дразня на тези кампании ,защото тези хора не трябва да се съжаляват а да се помисли що за характери са !Надявам се да съм ти отговорил подробно,и да четеш между редовете ...

baby_inloff
02-17-2009, 08:03
Незнаех, че това стихотворение е написано от момиченце, което се е самоубило :-# :-# :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
i az taka :-#

krasivo_diva
02-17-2009, 19:03
Училище без насилие и подигравки - За какво тогава ходим да слушаме старите дами с висше, дето учат на етика и морал ли ?По-голямо густо да се е*аваш с останалите няма ...Тия организации дето водят тази кауза са по-комплексирани и от своите поддръжници маина ..Дебели били не им се подиграваите,гърбави били не им го казваите,черни били не им го споделяите, ше са е*аваме докато не оправят ... Всеки може да влезе в кондиция стига да иска ! Тия кампании са наи-безмисленото нещо ,които неможе да се оправя в даскало какво говорим за живота ... :shock:

А не смяташ ли че тогава им прилагаш психическо налилие.И тези хора утре ще отидат на работа и ако има и там какива мислят като теб, те ще се чустват като кръгла нула...ще си мислят ,че това което правят е грешно .Няма да имат никакво самочувствие...и какви ще стана тези хора..можеш ли да ми кажеш???Наи-добрата защита е нападението,човек които неможе да се справя с проблемите в училище,няма как да е твърд в по-нататъчното си развитие като личност !Тези хора са слаби характери ,предимно страдалци които искат да бъдат съжалявани,и не се противопоставят ,не се надигат,не изказват собствено мнение-това е в училищните години ...По-нататък в живота продължават да не предприемат рискове,липсва характер във всякакви начинания, и завиждат на тези които имат.Затова се дразня на тези кампании ,защото тези хора не трябва да се съжаляват а да се помисли що за характери са !Надявам се да съм ти отговорил подробно,и да четеш между редовете ...

Отчасти съм съгласна с теб.Имах един приятел,който адски много го тормозеха в училище и накрая той не издържа и се самоуби :( .Но може би не беше с прекалено голяма воля иначе сигурно щеше да се справи.Просто когато видя или чуя някой да тормози друг и се сещам за приятеля ми.Може би това е начина за някои хора да се изградат като личности.Все пак успя да ме убедиш :)

deFakto
02-18-2009, 15:42
Училище без насилие и подигравки - За какво тогава ходим да слушаме старите дами с висше, дето учат на етика и морал ли ?По-голямо густо да се е*аваш с останалите няма ...Тия организации дето водят тази кауза са по-комплексирани и от своите поддръжници маина ..Дебели били не им се подиграваите,гърбави били не им го казваите,черни били не им го споделяите, ше са е*аваме докато не оправят ... Всеки може да влезе в кондиция стига да иска ! Тия кампании са наи-безмисленото нещо ,които неможе да се оправя в даскало какво говорим за живота ... :shock:

А не смяташ ли че тогава им прилагаш психическо налилие.И тези хора утре ще отидат на работа и ако има и там какива мислят като теб, те ще се чустват като кръгла нула...ще си мислят ,че това което правят е грешно .Няма да имат никакво самочувствие...и какви ще стана тези хора..можеш ли да ми кажеш???Наи-добрата защита е нападението,човек които неможе да се справя с проблемите в училище,няма как да е твърд в по-нататъчното си развитие като личност !Тези хора са слаби характери ,предимно страдалци които искат да бъдат съжалявани,и не се противопоставят ,не се надигат,не изказват собствено мнение-това е в училищните години ...По-нататък в живота продължават да не предприемат рискове,липсва характер във всякакви начинания, и завиждат на тези които имат.Затова се дразня на тези кампании ,защото тези хора не трябва да се съжаляват а да се помисли що за характери са !Надявам се да съм ти отговорил подробно,и да четеш между редовете ...

Отчасти съм съгласна с теб.Имах един приятел,който адски много го тормозеха в училище и накрая той не издържа и се самоуби :( .Но може би не беше с прекалено голяма воля иначе сигурно щеше да се справи.Просто когато видя или чуя някой да тормози друг и се сещам за приятеля ми.Може би това е начина за някои хора да се изградат като личности.Все пак успя да ме убедиш :)Много съжалявам за приятеля ти ,неисках да събуждам такива спомени в теб !Спора поражда истини ,и ти имаш право както и аз .... :)

IdEaLa
02-18-2009, 16:05
какво е едно училище без бой всяка седмицА ? :D А сега по сериозно : По принцип не е редно но за жалост е така - Закона на Джунглата ! Винаги е имало "насилници" и малтретирани. Не можем да направим нищо освен да се молим да не сме от втората група :(

Luscious_Heart
02-19-2009, 12:59
Училище без насилие и подигравки - За какво тогава ходим да слушаме старите дами с висше, дето учат на етика и морал ли ?По-голямо густо да се е*аваш с останалите няма ...Тия организации дето водят тази кауза са по-комплексирани и от своите поддръжници маина ..Дебели били не им се подиграваите,гърбави били не им го казваите,черни били не им го споделяите, ше са е*аваме докато не оправят ... Всеки може да влезе в кондиция стига да иска ! Тия кампании са наи-безмисленото нещо ,които неможе да се оправя в даскало какво говорим за живота ... :shock:

А не смяташ ли че тогава им прилагаш психическо налилие.И тези хора утре ще отидат на работа и ако има и там какива мислят като теб, те ще се чустват като кръгла нула...ще си мислят ,че това което правят е грешно .Няма да имат никакво самочувствие...и какви ще стана тези хора..можеш ли да ми кажеш???Наи-добрата защита е нападението,човек които неможе да се справя с проблемите в училище,няма как да е твърд в по-нататъчното си развитие като личност !Тези хора са слаби характери ,предимно страдалци които искат да бъдат съжалявани,и не се противопоставят ,не се надигат,не изказват собствено мнение-това е в училищните години ...По-нататък в живота продължават да не предприемат рискове,липсва характер във всякакви начинания, и завиждат на тези които имат.Затова се дразня на тези кампании ,защото тези хора не трябва да се съжаляват а да се помисли що за характери са !Надявам се да съм ти отговорил подробно,и да четеш между редовете ...

Отчасти съм съгласна с теб.Имах един приятел,който адски много го тормозеха в училище и накрая той не издържа и се самоуби :( .Но може би не беше с прекалено голяма воля иначе сигурно щеше да се справи.Просто когато видя или чуя някой да тормози друг и се сещам за приятеля ми.Може би това е начина за някои хора да се изградат като личности.Все пак успя да ме убедиш :)Много съжалявам за приятеля ти ,неисках да събуждам такива спомени в теб !Спора поражда истини ,и ти имаш право както и аз .... :)

Аз съм съгласна с теб и мисля, че мога да докажа общото ни мнение със собствения си опит... Имаше период в старото ми даскало,когато ме наричаха "зубър"! Вместо да се депресирам,ходих на аеробика, туй онуй... и взех като нормален човек да си общувам с всички, след което ме заобичаха наново... Ама тоя опит голямо предимство ми дава, защото съм се научила да се боря и да дефинирам позицията си и целите си. Може да си отличник и да си пак в групичката на Готините... важното е как се държиш с другите хора, да не си ограничен, да общуваш добре.
Отклоних се от темата малко, но иначе с едната лентичка на лявата ръка нищо няма да промените... Може да не го осъзнаваш наистина, че е грешно това, което правиш, и да забиеш един юмрук на съученик и то с ръката, която носи гривничката... Докато има завист, неразбирателство, неравенство, все ще се буди насилие... Да, не у всеки, но...

krasivo_diva
02-19-2009, 16:42
В училище минала година прожектираха един филм...беше ужасен..прожектираха го колкото пъти се наложи на побойниците.Този филм разказваше за убийства на деца от деца и разказваха с подробности как някое си дете е убило и разфасовано негов приятел..дори имаше и погребение на едно момиче убито от приятеля си.Беше ужасно...нямам думи.Но сте прави че ръката носеща тази синя лента ,всъщност точно тя може да те нарани...Като идея тази кампания е добра..но може би само като идея :( За жалост винаги е имало,има и ще има побойници и хора които да ти се подиграват и да те унижават

Luscious_Heart
02-19-2009, 17:24
В старото ми даскало си беше ад през оня период, за който ви казах... На всичкото отгоре ни заплашваха ученици от по-горни класове, рекетираха ни, неканени влизаха в стаята ни и я превръщаха в бойно поле (за самите тях).
За да се откажат всички от насилието, трябва подложените да вдигнат глава... да покажат характер... Макар че да отминат мълчаливо май е най-благото решение, тъй като ако си отвориш устата, отсрещният може да ти я разбие направо.. :o

deFakto
02-19-2009, 18:47
Luscious_Heartтвоя случаи е пример за това ,как човек се дига и останалите виждат това . Това е не-малка стъпка ,и се оценява от околните .. Аз уча в спортното ,там безхарактерните хора си заминават на 1 месец, именно от тем подобни случки .. Имаш ли силно сърце си с 1 глава над другите, в преносен смисъл разбира се .Трябва винаги да говориш и удряш първи в тоя живот, иначе те смачкват .В първата ми седмица в даскало ,бъдещите ми приятели ми налитаха от 5 дена 5 пъти ,като в последните 2 аз създавах неприятностите,те отстъпиха а аз продължавах да настъпвам ,спряха да ми налитат ,защото знаеха че поне един ще е с чупен нос ,от "малтретиран" се превърнах в този от които не идваха на даскало .Това стана за 1 месец точно,сега с тях съм неразделен ... Затова съм против тия кампании ,мисля че се аргументирах ... Относно зубъри,бараби,отличници винаги са ме впечатлявали хора,които си тръгват в 4 сутринта от бара ,и въпреки че са спали 2 часа само ,пред деня в даскало вадят добри оценки .Това съчетание отличник-купонджия е много рядък вид ... малеее улях съ ! :shock:

Monkata154
02-20-2009, 20:17
Незнаех, че това стихотворение е написано от момиченце, което се е самоубило :-# :-# :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
+1 :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :-# :-# :-# :-#
moga da kaja samo: E*ASI XORATA IMA NA TOQ SVQT!
Na koi mu dostava udovolstvie da maltretira bezza6titnite si s1u4enici!?
Na bas 4e kato se e slu4ilo tva ne6to i nikoi ot oniq kreteni ne go e grizqla suvestta!!!... :-x :-x :-x

unidentified
02-21-2009, 15:26
Насилието не оправя нещата ! :(

mimkap
03-04-2009, 12:42
Каквото и да правим, тормоза в училище няма да спре напълно.. Винаги ще има някои който го бият или му се подиграват.. някъде винаги ще има някого! Целта е да намалее, защото в момента е масова.. ! Важното е като идеш в друго училище да си изградиш хубав имидж. Един път да открият, че могат да ти надвиват с бой много трудно ще спрат.. Ама от части някои които са малтретирани са си виновни, защото могат, но не се защитават! Е.. на тях как да се помогне..? Но е важно да се защитават тези които искът, но не могат! Аз винаги съм защитавала, когато видя, че някои го тормозят. Аз винаги съм била за тази кампания. :smt049 :smt049

FraGLanD
03-07-2009, 18:50
Такова нещо не съществува :-x :-x

vanesa94
03-07-2009, 19:17
Aз мисля че проблемът със насилието в училище няма да бъде решен мн лесно... :? В мойто училище непрекъснато се бият и то са няколко ученика и те са си с предупреждения за изключване от миналата година и мн често се проявявам но вчпреки това немога да разбера защо не ги изключват :( И мисля че това не е само в мойто училище а и в мн други!!!

bibeto49
03-10-2009, 07:30
Насилието в училище винаги го е имало и винаги ще го има,защото повечето деца са възпитавани в среда,в която им е позволено всичко.Въпросът е то да не бъде безнаказано.Всеки трябва да си плаща за постъпките и да си носи отговорността,защото ако нараниш накого-физически или психически,ти накърняваш достойнството му и унищожаваш самочувствието му.И все пак-да,прави са тези,които казват,че това е един вид изгражадане на харктер и придобиване на твърдост за живота напред,но не винаги се получава така-на някои хора може да им остане трайна травма...а ето ви една типична сцена от училище:
:-o -загубенякът си ходи по коридора,а гаднярът- :-P заяжда му се,смее се- :D и естествено го удря- :o .Когато учителката дойде- :shock: ,гаднярът веднага се извиняа със "Той започна" :x ...и остава безнаказан.

soni4kuu
03-15-2009, 18:07
Мн.искам да помогна може ли някой да каже как....рекламата беше мн.тъжна стихотворението също , а и мисля,че директорите не се интересуват като се оплачеш от нещо поне в мойто даскало е така.Преди 3 дни момчетата от класа ми се опитаха да ме съблекат,откопчаха ми сутиена,надничага под блузата ми и се опитваха да ми разкопчаят панталона,но за радост без резултат.Когато се оплаках на директорката тя ме обвини,че ги дразня и каза,че единия имал рани по ръката от нокти..е сори ама 4 момчета като се опитат да ме съблекат аз как по точно да се защитавам да не съм случайно кечист или боксьор?!!??!

waaaagh
03-15-2009, 20:17
Наи-добрата защита е нападението,човек които неможе да се справя с проблемите в училище,няма как да е твърд в по-нататъчното си развитие като личност !Тези хора са слаби характери ,предимно страдалци които искат да бъдат съжалявани,и не се противопоставят ,не се надигат,не изказват собствено мнение-това е в училищните години ...По-нататък в живота продължават да не предприемат рискове,липсва характер във всякакви начинания, и завиждат на тези които имат.Затова се дразня на тези кампании ,защото тези хора не трябва да се съжаляват а да се помисли що за характери са !Надявам се да съм ти отговорил подробно,и да четеш между редовете ...

Те не могат да се противопоставят защото задници като теб примерно не има дават никаквая възможност за съпротива. И не-няма за какво да завиждат на никои-обикновенно си имат това което им трябва, а идиоти като теб ги дразнят за да си избиват някакви дебилни комплекси. И определено не искат да бъдат съжалявани.
Я ми отговори как да се противопоставиш на някой който е висок 1.85 и тежи 80 кила и има бицепс като баскетболна топка, при условие че природата те е създала клечав, висок 1.65 примерно и примерно не искаш да нараняваш други хора,а?!
И като искаш поемай си рисковете, но за бога защо по дяволите трябва и други да го правят?!?
"Най-добрата защита е нападението"-
1. Не винаги
2. А защо по дяволите трябва вобще да има защита?! Отивам на училище не за да си пазя живота а за да уча
Да ви еба и сичките комплексирани фейк-гангстерчета коя чавка ви изпи мозъка та си повчрвахте че като скръцнете със зъби на някой сте велики!
:-x

TomVale
03-24-2009, 13:24
Ех, тия "яки" лапенца. По-нататъшният ми живот още отсега си го предначертавам заради тях. До 2 клас бях "нормален" или поне така помня. След това се премести някакво селско чедо, което почна да ме бие като чувал с картофи постоянно. Помня, че тогава се “оплаках” на майка ми и баща ми, единият от тях го сплаши или нещо такова. Никога повече не ме би, но след това започна постоянно да ме подиграва по словесен и несловесен начин. Аз траех всичко стоически, не знам с какъв мозък не съм се “оплакал” пак. Не смеех и да го докосна, защото беше като болен от бяс и честно казано беше опасно за живота да си близо до него, защото не знаеш какво ще направи. И така до 4ти клас. Онзи с времето се поуспокои, докато накрая съвсем спря мисля. За това време бях изкарал 2 пневмонии, които до ден-днешен мисля, че са били от тогавашния стрес, но не мога да докажа нищо. В 5ти клас влязох с огромна надежда, но там май стана още по-зле. Зад мен седяха две отрепки, който ми плюеха във врата, ръгаха химикалки в гърба, лепяха ми листи и всичко каквото може друго. Не можех да се преместя, защото класната не ни позволяваше да се местим (?). Така от 5 до 7 кл, имаше и други неща, но те бяха единични. 7 клас си скъсах шибания гъз да уча, за да вляза в някое по моята мисъл “нормално” място. И успях. Влязох във водещата се за “най-елитна паралелка” в скапания ми град. Мислех си, това е краят, свободен съм. Още на първия учебен ден се случи нещо, което не бих искал да коментирам. Тогава вече се отчаях съвсем. И времето минаваше. Сега съм края на 10 клас и общо взето всичко е същото, само че сега не ми се подиграват в лицето (макар че и това се случва от време на време), а само зад гърба, което ме устройва. Държа контакт само с 2ма човека (приятели от детинство), по default седя пред компютъра по цял ден, най-много да отида до болницата или някое подобно, понеже боледувам почти винаги. Не мога да разбера пуберите, дето дрънкат, че не могат без приятели или подобни лайна-на мен си ми е много по-добре сам и честно казано ми се драйфа, ако съм сред много хора. Преди 1 месец пък имах среща с банда от най-любимата ми група хора – футболистчетата, която също не мина добре, но това се подразбира. Изкарвам що-годе сносни оценки, не знам какво ще правя с кандидат-студентските истории, които предстоят. Поне винаги знам, че има 9-етажна сграда наблизо, барем няма да си тровя краката за последно.
@deFakto, хубавецо, и ти ще се насереш/би се насрал (в зависимост дали си завършил) ако излезеш/си бил излязал с/у някого без НИКАКВА подкрепа от твоите, да го кажа на вашия селячески език – fRsSsSsSsSsS (нито по време на боя, нито след него)) Гарантирам, че ще избягаш/щял да избягаш като дявол от тамян. Всички гъзари са така – безсмъртни са в група от други гъзари, но единично са по-страхливи и жалки и от мен. Изключение прави ако са с раменна обиколка 2 метра, но такива не са много, но те са най-ценната част на гъзарската група-надявам се да не трябва да обяснявам на малоумния ти мозък защо.

waaaagh
03-24-2009, 16:29
Ех, тия "яки" лапенца. По-нататъшният ми живот още отсега си го предначертавам заради тях. До 2 клас бях "нормален" или поне така помня. След това се премести някакво селско чедо, което почна да ме бие като чувал с картофи постоянно. Помня, че тогава се “оплаках” на майка ми и баща ми, единият от тях го сплаши или нещо такова. Никога повече не ме би, но след това започна постоянно да ме подиграва по словесен и несловесен начин. Аз траех всичко стоически, не знам с какъв мозък не съм се “оплакал” пак. Не смеех и да го докосна, защото беше като болен от бяс и честно казано беше опасно за живота да си близо до него, защото не знаеш какво ще направи. И така до 4ти клас. Онзи с времето се поуспокои, докато накрая съвсем спря мисля. За това време бях изкарал 2 пневмонии, които до ден-днешен мисля, че са били от тогавашния стрес, но не мога да докажа нищо. В 5ти клас влязох с огромна надежда, но там май стана още по-зле. Зад мен седяха две отрепки, който ми плюеха във врата, ръгаха химикалки в гърба, лепяха ми листи и всичко каквото може друго. Не можех да се преместя, защото класната не ни позволяваше да се местим (?). Така от 5 до 7 кл, имаше и други неща, но те бяха единични. 7 клас си скъсах шибания "задни части" да уча, за да вляза в някое по моята мисъл “нормално” място. И успях. Влязох във водещата се за “най-елитна паралелка” в скапания ми град. Мислех си, това е краят, свободен съм. Още на първия учебен ден се случи нещо, което не бих искал да коментирам. Тогава вече се отчаях съвсем. И времето минаваше. Сега съм края на 10 клас и общо взето всичко е същото, само че сега не ми се подиграват в лицето (макар че и това се случва от време на време), а само зад гърба, което ме устройва. Държа контакт само с 2ма човека (приятели от детинство), по default седя пред компютъра по цял ден, най-много да отида до болницата или някое подобно, понеже боледувам почти винаги. Не мога да разбера пуберите, дето дрънкат, че не могат без приятели или подобни лайна-на мен си ми е много по-добре сам и честно казано ми се драйфа, ако съм сред много хора. Преди 1 месец пък имах среща с банда от най-любимата ми група хора – футболистчетата, която също не мина добре, но това се подразбира. Изкарвам що-годе сносни оценки, не знам какво ще правя с кандидат-студентските истории, които предстоят. Поне винаги знам, че има 9-етажна сграда наблизо, барем няма да си тровя краката за последно.
@deFakto, хубавецо, и ти ще се насереш/би се насрал (в зависимост дали си завършил) ако излезеш/си бил излязал с/у някого без НИКАКВА подкрепа от твоите, да го кажа на вашия селячески език – fRsSsSsSsSsS (нито по време на боя, нито след него)) Гарантирам, че ще избягаш/щял да избягаш като дявол от тамян. Всички гъзари са така – безсмъртни са в група от други гъзари, но единично са по-страхливи и жалки и от мен. Изключение прави ако са с раменна обиколка 2 метра, но такива не са много, но те са най-ценната част на гъзарската група-надявам се да не трябва да обяснявам на малоумния ти мозък защо.
Евала
Още има нормални хора на тоя свят :)

EtUr
03-25-2009, 17:19
училище без насилие не е училище :smt067

Bellatrix
03-25-2009, 20:15
училище без насилие не е училище :smt067
А ти ми мязаш на някой кух като лейка фейк гангстер дето без още 5ма зад себе си се насира пред бабичка с бастун. Жалка история.

waaaagh
03-25-2009, 20:18
училище без насилие не е училище :smt067
Даам...и предполагам че трябва да сме изкрено балгодарни на хора като deFakto, които отделят от безценното си време за някой и друг юмрук в лицето и така ни научават колко лош е живота всъщност. Сърдечно ви благодаря на всички

deFakto
03-30-2009, 11:40
Наи-добрата защита е нападението,човек които неможе да се справя с проблемите в училище,няма как да е твърд в по-нататъчното си развитие като личност !Тези хора са слаби характери ,предимно страдалци които искат да бъдат съжалявани,и не се противопоставят ,не се надигат,не изказват собствено мнение-това е в училищните години ...По-нататък в живота продължават да не предприемат рискове,липсва характер във всякакви начинания, и завиждат на тези които имат.Затова се дразня на тези кампании ,защото тези хора не трябва да се съжаляват а да се помисли що за характери са !Надявам се да съм ти отговорил подробно,и да четеш между редовете ...

Те не могат да се противопоставят защото задници като теб примерно не има дават никаквая възможност за съпротива. И не-няма за какво да завиждат на никои-обикновенно си имат това което им трябва, а идиоти като теб ги дразнят за да си избиват някакви дебилни комплекси. И определено не искат да бъдат съжалявани.
Я ми отговори как да се противопоставиш на някой който е висок 1.85 и тежи 80 кила и има бицепс като баскетболна топка, при условие че природата те е създала клечав, висок 1.65 примерно и примерно не искаш да нараняваш други хора,а?!
И като искаш поемай си рисковете, но за бога защо по дяволите трябва и други да го правят?!?
"Най-добрата защита е нападението"-
1. Не винаги
2. А защо по дяволите трябва вобще да има защита?! Отивам на училище не за да си пазя живота а за да уча
Да ви е** и сичките комплексирани фейк-гангстерчета коя чавка ви изпи мозъка та си повчрвахте че като скръцнете със зъби на някой сте велики!
:-xДобре пак питам и същевременно ти отговарям ... така защо да не могат да се противопоставят ? Пак казвам че ако имаш поне малко характер,и по 2 метра да са опонентите ще отстъпят .. не става въпрос за физика .. ок ще те набият 2-3-10 пъти и какво ,не се ли даваш това ще се види ,и следващия пъти много ще се замислят да ти сторят нещо .. Защото всеки чака да види слабото в теб , и ако го проявиш .. няма отърване после ! .. Защо трябва да има защита ли ? Не живеем в розов свят , а в несправедлива държава като България .. На всички е ясно, че далеч не сме интелигетна нация .. в такъв случай има много типажи ,който ще ти създават трудности .. ето затова е защитата именно от тях ..Не ме определяй като някой насилник,въпреки че тренирам силов спорт .. нито като синоним на насилие ..Аз не насилвам ,нито тормозя .. просто се дразня на тези типажи които не могат да се противопоставят .. Просто изказвам мнение против кампаниите ,защото по-този начин не помагат ,напротив вредят .. Трябва да се разбере че си сам на този свят ,приятели,семейство и всичко останало е преходно .. И ако сам не се оправяш ,няма кой да ти помогне ... Това ми беше мисълта ,въпреки че много я изкривихте .......

deFakto
03-30-2009, 12:10
Ех, тия "яки" лапенца. По-нататъшният ми живот още отсега си го предначертавам заради тях. До 2 клас бях "нормален" или поне така помня. След това се премести някакво селско чедо, което почна да ме бие като чувал с картофи постоянно. Помня, че тогава се “оплаках” на майка ми и баща ми, единият от тях го сплаши или нещо такова. Никога повече не ме би, но след това започна постоянно да ме подиграва по словесен и несловесен начин. Аз траех всичко стоически, не знам с какъв мозък не съм се “оплакал” пак. Не смеех и да го докосна, защото беше като болен от бяс и честно казано беше опасно за живота да си близо до него, защото не знаеш какво ще направи. И така до 4ти клас. Онзи с времето се поуспокои, докато накрая съвсем спря мисля. За това време бях изкарал 2 пневмонии, които до ден-днешен мисля, че са били от тогавашния стрес, но не мога да докажа нищо. В 5ти клас влязох с огромна надежда, но там май стана още по-зле. Зад мен седяха две отрепки, който ми плюеха във врата, ръгаха химикалки в гърба, лепяха ми листи и всичко каквото може друго. Не можех да се преместя, защото класната не ни позволяваше да се местим (?). Така от 5 до 7 кл, имаше и други неща, но те бяха единични. 7 клас си скъсах шибания "задни части" да уча, за да вляза в някое по моята мисъл “нормално” място. И успях. Влязох във водещата се за “най-елитна паралелка” в скапания ми град. Мислех си, това е краят, свободен съм. Още на първия учебен ден се случи нещо, което не бих искал да коментирам. Тогава вече се отчаях съвсем. И времето минаваше. Сега съм края на 10 клас и общо взето всичко е същото, само че сега не ми се подиграват в лицето (макар че и това се случва от време на време), а само зад гърба, което ме устройва. Държа контакт само с 2ма човека (приятели от детинство), по default седя пред компютъра по цял ден, най-много да отида до болницата или някое подобно, понеже боледувам почти винаги. Не мога да разбера пуберите, дето дрънкат, че не могат без приятели или подобни лайна-на мен си ми е много по-добре сам и честно казано ми се драйфа, ако съм сред много хора. Преди 1 месец пък имах среща с банда от най-любимата ми група хора – футболистчетата, която също не мина добре, но това се подразбира. Изкарвам що-годе сносни оценки, не знам какво ще правя с кандидат-студентските истории, които предстоят. Поне винаги знам, че има 9-етажна сграда наблизо, барем няма да си тровя краката за последно.
@deFakto, хубавецо, и ти ще се насереш/би се насрал (в зависимост дали си завършил) ако излезеш/си бил излязал с/у някого без НИКАКВА подкрепа от твоите, да го кажа на вашия селячески език – fRsSsSsSsSsS (нито по време на боя, нито след него)) Гарантирам, че ще избягаш/щял да избягаш като дявол от тамян. Всички гъзари са така – безсмъртни са в група от други гъзари, но единично са по-страхливи и жалки и от мен. Изключение прави ако са с раменна обиколка 2 метра, но такива не са много, но те са най-ценната част на гъзарската група-надявам се да не трябва да обяснявам на малоумния ти мозък защо.Хм .. А не си ли се замислял че и в стария завет да отидеш пак ще е същото ако не се промениш ..Ти гледаш да промениш тези срещу теб ,но не и себе си .. ок те никога няма да се променят ,винаги ще ги има пич .. повярвай ми .. От училищните години до пенсионна възраст .. хора с хора си приличат .. Само се променят следните неща .. в училище те бият .. в колежа след леко израстване на възрастта само те е*ават .. Учиш много ок ..Ще преминеш тези две препятствия .. наи-вероятно ще започнеш добра високозаплатена работа .. Там хората ще са еродирани наи-вероятно .. няма да има бой или майтапи .. Но ще има една пренебрижителност,сигурен съм ..с една дума ще те тормозят по-интелигентен начин сеш ли се .. И така проблема не изчезва а вече е част от теб ......Толкова ли е трудно да се изправиш ,немога да разбера ... Аз например за мен ще е много по-трудно някои да ме ръга с химикали и да ме плюе по врата,и да не му отвърна .. Също така немога да си представя някои да ме обиди ,и аз да замълча,да ме удари и аз да не отвърна .... незнам .... Тези които са силни в групичка са силни и по-отделно повярваи ми ,ако са слаби няма да са в тази групичка ... И определяи ме като малоумен мозък ,обиждаи аз не се връзвам "виртуално" ... Гледаи това което пишеш да го казваш на глас в реалния живот ... там е мястото на тези приказки а не във форума ........

Bellatrix
03-30-2009, 17:43
Наи-добрата защита е нападението,човек които неможе да се справя с проблемите в училище,няма как да е твърд в по-нататъчното си развитие като личност !Тези хора са слаби характери ,предимно страдалци които искат да бъдат съжалявани,и не се противопоставят ,не се надигат,не изказват собствено мнение-това е в училищните години ...По-нататък в живота продължават да не предприемат рискове,липсва характер във всякакви начинания, и завиждат на тези които имат.Затова се дразня на тези кампании ,защото тези хора не трябва да се съжаляват а да се помисли що за характери са !Надявам се да съм ти отговорил подробно,и да четеш между редовете ...

Те не могат да се противопоставят защото задници като теб примерно не има дават никаквая възможност за съпротива. И не-няма за какво да завиждат на никои-обикновенно си имат това което им трябва, а идиоти като теб ги дразнят за да си избиват някакви дебилни комплекси. И определено не искат да бъдат съжалявани.
Я ми отговори как да се противопоставиш на някой който е висок 1.85 и тежи 80 кила и има бицепс като баскетболна топка, при условие че природата те е създала клечав, висок 1.65 примерно и примерно не искаш да нараняваш други хора,а?!
И като искаш поемай си рисковете, но за бога защо по дяволите трябва и други да го правят?!?
"Най-добрата защита е нападението"-
1. Не винаги
2. А защо по дяволите трябва вобще да има защита?! Отивам на училище не за да си пазя живота а за да уча
Да ви е** и сичките комплексирани фейк-гангстерчета коя чавка ви изпи мозъка та си повчрвахте че като скръцнете със зъби на някой сте велики!
:-xДобре пак питам и същевременно ти отговарям ... така защо да не могат да се противопоставят ? Пак казвам че ако имаш поне малко характер,и по 2 метра да са опонентите ще отстъпят .. не става въпрос за физика .. ок ще те набият 2-3-10 пъти и какво ,не се ли даваш това ще се види ,и следващия пъти много ще се замислят да ти сторят нещо .. Защото всеки чака да види слабото в теб , и ако го проявиш .. няма отърване после ! .. Защо трябва да има защита ли ? Не живеем в розов свят , а в несправедлива държава като България .. На всички е ясно, че далеч не сме интелигетна нация .. в такъв случай има много типажи ,който ще ти създават трудности .. ето затова е защитата именно от тях ..Не ме определяй като някой насилник,въпреки че тренирам силов спорт .. нито като синоним на насилие ..Аз не насилвам ,нито тормозя .. просто се дразня на тези типажи които не могат да се противопоставят .. Просто изказвам мнение против кампаниите ,защото по-този начин не помагат ,напротив вредят .. Трябва да се разбере че си сам на този свят ,приятели,семейство и всичко останало е преходно .. И ако сам не се оправяш ,няма кой да ти помогне ... Това ми беше мисълта ,въпреки че много я изкривихте .......
България наистина е кофти държава, но насилието в нея не е нон стоп и можеш спокойно да си изкараш живота без да срещнеш такова. Не ме разбирай погрешно, но според мен ти по скоро се опитваш да приготвиш децата за насилие, създадено от теб и други като теб. А и като порастнат хората (освен тези в западналите общества) си оправят проблемите с думи, а не с бой. Тъй, че никой не е длъжен да се готви за ГОЛЯМАТА БИТКА в живота, защото понякога няма такава.
И наистина: Защо ходиш ти на даскало? Аз, както и waaaagh ходим там, за да УЧИМ. И не виждам защо пък да не вършим тъкмо това. За бойна подготовка има карате курсове. Училището е за умствена.

waaaagh
03-30-2009, 18:21
Абе,пич, я аз ся да те питам-къв си ти та ще ме учиш да се противопоставям,а?!? От къв зор? Аз не съм и чувал за някой който да е отстъпил ако някой по-дребен е "проявил характер"-това винаги и абсолютно винаги води до повече бой, защото противопоставянето вече е минало на лично ниво.
Агресорът вече има сериозна причина да проявява насилие и то ще бъде по-силно със всеки изминал път. Също не е вярно че силните в група са силни и самостоятелно. Най-големия "гангстер" в класа ми бие шамари като момиченце ако е сам.

Гледаи това което пишеш да го казваш на глас в реалния живот ... там е мястото на тези приказки а не във форума ........
Да-обикновенно след това следва бой, защото

Също така немога да си представя някои да ме обиди ,и аз да замълча,да ме удари и аз да не отвърна
А ние не се противопоставяме за да няма повече бой-разбираш ли?
По-добре малко и рядко отколкото редовно и силно. Просто мислим с главите си.


ака защо да не могат да се противопоставят ? Пак казвам че ако имаш поне малко характер,и по 2 метра да са опонентите ще отстъпят .. не става въпрос за физика .. ок ще те набият 2-3-10 пъти и какво ,не се ли даваш това ще се види ,и следващия пъти много ще се замислят да ти сторят нещо ..

Такова нещо за първи път и чувам даже-никои няма да спре да те дразни щото му се отваряш. :shock:


Не живеем в розов свят , а в несправедлива държава като България ..
Да,прав си-не живеем в розов свят защото хора като вас ни го развалят ако още не си го разбрал :x

TomVale
04-01-2009, 21:30
с една дума ще те тормозят по-интелигентен начин сеш ли се ..
Тормоз по интелигентен начин може, съгласен съм, но също така можеш да направиш и контраатака на този тормоз (стига да можеш де, зависи си от самия човек), без да се страхуваш, че ще се събудиш в болницата и няма да можеш да ходиш няколко месеца или друг подобен страничен ефект.


Толкова ли е трудно да се изправиш ,немога да разбера
Е, естествено, то аз и насън ще помета пода с групичка от 4-5 борци (така им викат на тази социална маса, подразбира се че всеки ден са във фитнеси-митнеси, стероиди, химии, не-знам-си-кво, но определено им личи че ходят)


Тези които са силни в групичка са силни и по-отделно повярваи ми ,ако са слаби няма да са в тази групичка ...
Както казах вече, има индивиди:
"1" -
с раменна обиколка 2 метра, които ги възприемам като основа на генгста групата. Просто без тях тя умира.
"2" - Също така има и такива, които са някаква средна работа, ако ги няма основните няма да са баш мижитурки, но в никакъв случай няма да са ГОЛЕМИ.
"3" - Паразити, които без групата са обречени да еволюират в тези, които тормозят.

*На "2" и "3" "енергийна сила" (и то огромна) им дава даже само мисълта за "1".
**Естествено има и изключения (създадени само от "1" например, но те са турбо редки, а и даже при тях има наличия на "2" понякога)


Гледаи това което пишеш да го казваш на глас в реалния живот ... там е мястото на тези приказки а не във форума ........
Е то ако тръгнеш в реалност да казваш на всеки, който не можеш да го дишаш... някак не може да стане. И те определих като "малоумен мозък", защото имам предостатъчно житейски опит с хората, за които говорим и достатъчна представа за тяхната ЕнтелЕгентност. А и мислех, че целта на тия форуми е да си изкажеш мнението без "опасност за живота", нали?

Bellatrix
04-02-2009, 17:20
^ Именно. За всичко съм съгласна. И освен това, интелигентният спор (или тормоз, щом така го наричат) не зависи от това колко амфети си поел и дали мускулите ти са от гранит: ЗАВИСИ ОТ ТОВА КОЛКО МОЗЪК ИМАШ И МОЖЕШ ЛИ ДА ГО ИЗПОЛЗВАШ!! И оттам нататък, това е нещо милион пъти по-приемливо от пердаха. Защото и двете страни ИМАТ реален шанс да спечелят.

waaaagh
04-02-2009, 19:16
Искам сега мнението на някой "ГенгстЪ"
Ако някой дребен слабичък зубър тръгне да ти "се отваря" и да показва свое виждане на нещата какво би направил:
1. ще му разбиеш устата с репликата "Щъ ти избиъ зъбите вее"
2. ще го нападнеш по "интелигентния начин" казан по-горе

И искам отговора да е честен и само с Цифрата 1 или 2

TomVale
04-02-2009, 20:14
Искам сега мнението на някой "ГенгстЪ"
Ако някой дребен слабичък зубър тръгне да ти "се отваря" и да показва свое виждане на нещата какво би направил:
1. ще му разбиеш устата с репликата "Щъ ти избиъ зъбите вее"
2. ще го нападнеш по "интелигентния начин" казан по-горе

И искам отговора да е честен и само с Цифрата 1 или 2

ГенгстъЗзЗзЗзЗзЗ не пишат по форумите. Те си прекарват интернет заради:
1: За да получават ЗеЛеНи РъЧиЧкИиИ в оня сайт, който дори не е нужно да го назовавам. [все пак е на 1во място по посещения в Мангалия (АНАТЕМА) ]
2: "СкипетУ"
3: Разни други комерсиални български сайтове, те не че са и много де - vbox7, zamunda и arena. Други май няма. А да и дата, но... може и без нея.
Целта със стоенето в тях е да изтеглят новия мегахит на еднодневен бозав певе/иц/а (препоръчан от "фр", на когото му го е препоръчал друг "фр" и така до края на света) и да го качат на телефончиту, да го пуснат на улицата с риск да гръмне телефона, но мамка му, така показват на всички колко са готини и генгста, нищо че на 49 от 50 хора въобще не им дреме.
Пример. (http://vbox7.com/play:2829cd41)
А защо пък да е седмичният мегахит? Може направо чалга албум, чиста работа. Това донякъде обеснява защо най-тегленият музикален торент в замунда (Сваляния на торента: 113365 пъти) е кръстен "Preslava / Преслава - Не съм Ангел(2007)". Също така обеснява защо 90 от 100те най-теглени музикални торента са подобен тип.
Опа, без да искам забравих най-важното: ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ТРЯБВА ДА СЕ КАЧИ НА ТЕЛЕФОНЧИТУ ВЪЗМОЖНО НАЙ-МАЗНИТЕ КЮЧЕЦИ СЪЩЕСТВУВАЛИ НЯКОГА, ЗА ДА МОЖЕ ПРЕЗ МЕЖДУЧАСИЯТА В ДУПКАТА, НАРЕЧЕНА УЧИЛИЩЕ, ДА СЕ ДЕМОНСТРИРАТ КОЛКО ТУБРО ЯКИ СА.
За помийната яма vbox7 мога да напиша много повече, но въобще не ми е до това сега.

egelon
04-10-2009, 10:59
По принцип съм съгласен с мисълта "Всички Генгста на сапун", но сериозно-нищо лошо им няма на арената,замундата и тем подобни-а пиратски софтуер от къде,аа? :D
А и се басирам че и ти самия ползваш скайп.


Опа, без да искам забравих най-важното: ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ТРЯБВА ДА СЕ КАЧИ НА ТЕЛЕФОНЧИТУ ВЪЗМОЖНО НАЙ-МАЗНИТЕ КЮЧЕЦИ СЪЩЕСТВУВАЛИ НЯКОГА, ЗА ДА МОЖЕ ПРЕЗ МЕЖДУЧАСИЯТА В ДУПКАТА, НАРЕЧЕНА УЧИЛИЩЕ, ДА СЕ ДЕМОНСТРИРАТ КОЛКО ТУБРО ЯКИ СА.
Ех ако правеха GSM-ите да експлоадират като се пусне чалга щеше да е супер-хем лекарите щяха да имат много работа и нямаше да се вдигат на стачки за по-високи заплати, хем междучасията щяха да са една идея по-приятни.
П.С. - Да, скъпи ми Генгстъз-и пералните Whirpool са турбо яки :razz:

Bellatrix
04-10-2009, 15:12
Абре, мило, втф беше тва накрая с Whirpool? :-o

Belair
04-14-2009, 15:21
Това е невъзможно,не мога да си го представя :booooomb:

sladurka122
04-23-2009, 10:56
Леле не мога да си представя кано ще е ! Съсигорност ще ми липсват кавгите в нашия клас както и побоите между момчетата и момечетата!!!! :smt071 :smt072

DaNGeRousLy
05-02-2009, 15:53
Леле не мога да си представя какво ще е ! Със сигорност ще ми липсват кавгите в нашия клас както и побоите между момчетата и момичетата!!!! :smt071 :smt072
:? вярно е

yahhooo
05-02-2009, 19:07
На "генгстА" меко казано ще му избия зъбите... аве хора неможете да им кажете без насие... щяхме да ослепим един в предишното училище ама неможахме :D ама сега нямамe такъв натрапник в новия клас и честно казано няма кой да бия :D със времето спираме ... ставаме "гУлеми"
п.с УБИВАЙТЕ СИЧКО ПО ПЪТЯ! :razz:

Ела да ме "ослепиш" мене тузарче шибано

waaaagh
05-03-2009, 18:42
На "генгстА" меко казано ще му избия зъбите... аве хора неможете да им кажете без насие... щяхме да ослепим един в предишното училище ама неможахме :D ама сега нямамe такъв натрапник в новия клас и честно казано няма кой да бия :D със времето спираме ... ставаме "гУлеми"
п.с УБИВАЙТЕ СИЧКО ПО ПЪТЯ! :razz:
А анална стимулация на простатата с отвертка искаш ли? :D

Rabanne
05-06-2009, 09:42
На "генгстА" меко казано ще му избия зъбите... аве хора неможете да им кажете без насие... щяхме да ослепим един в предишното училище ама неможахме :D ама сега нямамe такъв натрапник в новия клас и честно казано няма кой да бия :D със времето спираме ... ставаме "гУлеми"
п.с УБИВАЙТЕ СИЧКО ПО ПЪТЯ! :razz:
А анална стимулация на простатата с отвертка искаш ли? :D

:lol: По темата, не мога да си представя училище без бой.Колкото и да не е приятно, винаги ще има кой, с кого да се заяжда,дразни и т.н и изхода най-често е боя(не би трябвало да е така, но е факт).

dembi
05-06-2009, 10:02
така е да, за съжаление

happyfacex
05-06-2009, 13:48
^
Браво на авторката :oops:

Rabanne
05-08-2009, 18:57
За безсмъртен ли се мислиш ? И стига си писал 100 поста един след друг има бутон за редакция .

mehasnoname
05-15-2009, 08:39
ЖИВОТА Е ТЕЖЪК ПРАВИ ГРЪБ !!!!1

oddone44
05-27-2009, 16:14
Вие сте за ареста :-x

mostwanted
05-29-2009, 09:54
голямо насилие някой се е посбил има понабити нормално е малки бяхме и се биехме

noproblembitch
06-01-2009, 19:03
И мен са ме тормозили в училище и то много! Но не съм се умърлушвал и за миг! Винаги с високо вдигната глава и т.н. Просто не се оставяйте да ви пречупят! Сега съм голям, силен и никой не може да ме пипне! Имайте вяра в себе си и всичко ще е наред, или поне ще се подобри! При мен това стана, като смених училището(след 7ми клас на изпитите, не заради тормозенето) сега аз съм един от готините. И това не е реклама, просто показвам на другите, които са на моето дередже, че всичко може да се обърне! Както се казва във една творба: "...и във затвора попадна на хора и.. стана човек!"
Never back down! Never surrender! Never give up on life!

raia338
06-05-2009, 21:53
най-красивата тема :)

BaBsYyY_SeXyYy
06-22-2009, 17:36
Имам един съученик, който още от първи клас си го смятат за маймуна, и постоянно го бият... Горкото момче вече има тик- само намига, все едно се пази... Иначе е много печен, обаче вече си знае, че каквото и да направи, и ще е виновен- и се лигави като не знам какво. Всеки, който мине покрай него, и му удря шамар зад врата или почва да го удря... Горкия... :(

ZaRiBeN
06-22-2009, 20:06
dsadasdasads

noproblembitch
06-24-2009, 11:23
Ех, тия "яки" лапенца. По-нататъшният ми живот още отсега си го предначертавам заради тях. До 2 клас бях "нормален" или поне така помня. След това се премести някакво селско чедо, което почна да ме бие като чувал с картофи постоянно. Помня, че тогава се “оплаках” на майка ми и баща ми, единият от тях го сплаши или нещо такова. Никога повече не ме би, но след това започна постоянно да ме подиграва по словесен и несловесен начин. Аз траех всичко стоически, не знам с какъв мозък не съм се “оплакал” пак. Не смеех и да го докосна, защото беше като болен от бяс и честно казано беше опасно за живота да си близо до него, защото не знаеш какво ще направи. И така до 4ти клас. Онзи с времето се поуспокои, докато накрая съвсем спря мисля. За това време бях изкарал 2 пневмонии, които до ден-днешен мисля, че са били от тогавашния стрес, но не мога да докажа нищо. В 5ти клас влязох с огромна надежда, но там май стана още по-зле. Зад мен седяха две отрепки, който ми плюеха във врата, ръгаха химикалки в гърба, лепяха ми листи и всичко каквото може друго. Не можех да се преместя, защото класната не ни позволяваше да се местим (?). Така от 5 до 7 кл, имаше и други неща, но те бяха единични. 7 клас си скъсах шибания "задни части" да уча, за да вляза в някое по моята мисъл “нормално” място. И успях. Влязох във водещата се за “най-елитна паралелка” в скапания ми град. Мислех си, това е краят, свободен съм. Още на първия учебен ден се случи нещо, което не бих искал да коментирам. Тогава вече се отчаях съвсем. И времето минаваше. Сега съм края на 10 клас и общо взето всичко е същото, само че сега не ми се подиграват в лицето (макар че и това се случва от време на време), а само зад гърба, което ме устройва. Държа контакт само с 2ма човека (приятели от детинство), по default седя пред компютъра по цял ден, най-много да отида до болницата или някое подобно, понеже боледувам почти винаги. Не мога да разбера пуберите, дето дрънкат, че не могат без приятели или подобни лайна-на мен си ми е много по-добре сам и честно казано ми се драйфа, ако съм сред много хора. Преди 1 месец пък имах среща с банда от най-любимата ми група хора – футболистчетата, която също не мина добре, но това се подразбира. Изкарвам що-годе сносни оценки, не знам какво ще правя с кандидат-студентските истории, които предстоят. Поне винаги знам, че има 9-етажна сграда наблизо, барем няма да си тровя краката за последно.
@deFakto, хубавецо, и ти ще се насереш/би се насрал (в зависимост дали си завършил) ако излезеш/си бил излязал с/у някого без НИКАКВА подкрепа от твоите, да го кажа на вашия селячески език – fRsSsSsSsSsS (нито по време на боя, нито след него)) Гарантирам, че ще избягаш/щял да избягаш като дявол от тамян. Всички гъзари са така – безсмъртни са в група от други гъзари, но единично са по-страхливи и жалки и от мен. Изключение прави ако са с раменна обиколка 2 метра, но такива не са много, но те са най-ценната част на гъзарската група-надявам се да не трябва да обяснявам на малоумния ти мозък защо.
Както вече казах - и мен са ме тормозили. Обаче при теб се е получил така наречения "синдром на хроничния червей"

nikata123
06-25-2009, 18:22
emi tia deto se 4ustvat zastra6eni da po4vat da trenirat ne6to koeto 6te im pomogne 8) 8) 8)

noproblembitch
06-26-2009, 12:09
Вижте сега... Сигурно повечето от вас знаят, че кучетата усещат когато ви е страх(не сравнявам идиотите тормозници със кучета :D ) Така е и при хората. Оитайте се когато някой ви тормози или нещо подобно, да не показвате страх, ами да стоите наперени и т.н. Можа да помогне...

noproblembitch
06-26-2009, 12:10
Имам един съученик, който още от първи клас си го смятат за маймуна, и постоянно го бият... Горкото момче вече има тик- само намига, все едно се пази... Иначе е много печен, обаче вече си знае, че каквото и да направи, и ще е виновен- и се лигави като не знам какво. Всеки, който мине покрай него, и му удря шамар зад врата или почва да го удря... Горкия... :(
Да не се казва Тодор?

Sladurchoo
06-29-2009, 14:37
Историята за момичето и стихотворението .. :( :roll: :smt022

faststep
07-02-2009, 07:21
С тази мижава(да не кажа глупава) кампания нищо няма да се постигне. :wink:

noproblembitch
07-02-2009, 09:51
С тази мижава(да не кажа глупава) кампания нищо няма да се постигне. :wink:
Така е, но нищо не пречи да се дискусира(или дискутира беше, нз. на английски е discuss) . Има какво да се каже. Но нашите съвети наистина не помагат, защото това да се опълчиш не се учи, то е вродено или се налага в първите 7 години :) Може и по-късно, впоследствие на озлобяване и злопаметност :D
На онзи пич с маска на аватара ще кажа, че е смотан комплексар... :-o

babev
07-07-2009, 16:43
Аз немога да разбера защо всеки които е по силен бие най слабия.Примерно аз несе бия с по слаби от мене а с текива които са от мойта категория. :)

cantlaugh
07-07-2009, 18:31
За насилие се смятат и подигравките, нали? та аз да ви се оплача, че не мога да се отърва от тях. не съм грозна, но са решили хората да ме взимат на подбив. Просто го привличам, не знам защо. Вярно е, че не съм много отворена, но не съм мега злещата. Проблемът е, че тези подигравки ми скапват самочувствието и мисля, че ще ми се отразят и по-нататък в живота и той, усещам, ще бъде мнооого гаден.

zevzeck
07-08-2009, 14:14
В Училище е война,всеки се спасява,това е закона на джунглата,най-силните оцеляват! :smt070 :smt027 :smt067 :smt066

Addiced
07-10-2009, 23:17
бой бой бой :o мн отворени станаха така едно селянче от бившия ми клас ияде пердаха наскоро :smt021 :smt021 :smt021 :smt021 :smt021 :smt021 :smt021 :smt021 :smt021 :smt021 :smt021 :smt021 :smt021 :smt021 :smt021 :smt075 :smt075 :smt075 :smt075 :smt062 :smt062 :smt070 :smt070 :smt068 :smt068 :smt067 :smt067 :smt066 :smt065 :smt065 :smt064 :smt064 :smt071 :smt071 :smt072 :smt072 :smt074 :smt076

waaaagh
07-12-2009, 14:40
Е, ако това би успокоило някого-всичко им се връща. "Безсмъртния ГеНгСтЪ" който ме тормозеше години наред няма да стане студент защото е твърде тъп и нахакан за да си изкара 3 на матурата по БЕЛ. Така и не разбра че в живота не оцеляват тези които се правят на велики пред своето малко, затворено обкръжение, нито тези, които тормозят или бият някой защото не им играе по свирката или не се прави на готин ГеНгСтЪ.

Wassil
07-14-2009, 15:09
Бийте се дяца не ги слушайте ;д То без бой и гаври училището не е интересно :D

Wassil
07-14-2009, 15:13
Имам един съученик, който още от първи клас си го смятат за маймуна, и постоянно го бият... Горкото момче вече има тик- само намига, все едно се пази... Иначе е много печен, обаче вече си знае, че каквото и да направи, и ще е виновен- и се лигави като не знам какво. Всеки, който мине покрай него, и му удря шамар зад врата или почва да го удря... Горкия... :(

Да не се казва антон? :D ама той беше тъп...
ДЕЦА СЛУШАЙТЕ МЕТЪЛ УЗЛОБЯВАЙТЕ СЕ И УБИВАЙТЕ!


Добре , ще се узлоби , ще налети на някой боксьор и толкова бой ще изяде ,че повече няма и да помисли да налита , дори Моцарт ще започне да слуша ;д;д

faststep
07-14-2009, 20:31
Бийте се дяца не ги слушайте ;д То без бой и гаври училището не е интересно :D
Разбира се, какво е един побой между приятели? :-| :roll:

elysunny
07-22-2009, 20:58
Прочетох стихчето и ме побиха тръпки :shock: По някъв начин вникнах в него :shock: :shock:

waaaagh
07-23-2009, 20:59
Прочетох стихчето и ме побиха тръпки :shock: По някъв начин вникнах в него :shock: :shock:
И като си помисли човек, че ако имаше само 1 фабрика за производство на сапун от "безсмъртни мега-брутални ГеНгСтЪзз" това нямаше да се случва толкова много и нямаше да има такива последици.
Ех, мечти, мечти...
Е, има си и добра страна-тая пумиина яма свършва след 12 клас. Да ги видим после кой е по-велик: лекарите, програмистите и дипломатите или водопроводчиците и зидарите

MiMenCetY
07-30-2009, 14:15
суупер тъжно ми стана за това момиче - Лора :(
ама да се самоубие?! :shock: ии в нащо училище има такиваа деца..7ми клас съмм и всичкоо ми е познато ](*,) При нас има групички момичета които се настройват да бият друго момиче ии когато го видят винаги го псуватт ..дърпат му косите или го ритат .. :( слава богу до сега не се е стигнало до по- страшни случаи .. :? ..наскоро една приятелка се прибра насинена .. :?
Надявам се всичко просто да свърши .. :o

waaaagh
08-01-2009, 21:21
Абе фабрика за сапун му е майката бе!
И преди да ги вкарват там да им пускат бесни булонки да ги изнасилват анално та да им е гадно! :D

ByK
08-03-2009, 15:20
За съжеление насилието в училище е много често срещано.. и много пъти съм ставала както свидетел така и жертва.. :cry:
Колкото до детето написало тези редове поклон .. много тъжна история :cry: :cry: :cry: :cry:

CTOMAHA
08-10-2009, 17:33
Кампанията наистйна е добра,но наистйна насилието е много.Извършвано най-вече побертети .. за съжаление в нащо училище ОУ"Христо Ботев" (няма да казвам град за да не правя реклама) в стая 304 всички чинове бяха счупен и всеки обвинява нас,а пък всеки знае,че са момчетата от 8 клас.Единствената учителка коята вкарва ред е учителката ни по история.Много е печена 8) . Другите седат и гледат..
Относно рекламатаа..добър пример е,но вече не я пускат. :?

step_up_right
08-14-2009, 13:47
chesto horata za da ne budat po nqkukuv nachin zameseni si zatvarqt ochite!A ne se zamislqt che vuv vseki edin moment tova moje da se sluchi i na tqh i che nikoi ne e zastrahovan ot podobno neshto!Vednuj stanah jertva na podobno neshto-minalata godina bqh 7-mi klas a te 6-ti-kato po golqma reshih che shte e po razumno da gi ostavq i da ne im obrushtam vnimanie (pqha se subrali minimum 10 momicheta na men takache ne mi govorete che az sum bila takava ili inache) zaqjdaha se tormozeha me ama pusti inat-nqma da im obrushtam vnimanie-dadoh si smetka za kampanii kato tezi!Stana taka che posle izvednuj si svikaha polovinata daskalo da me biqt i trqbvashe da se spasq i da se sbiq s tqh!Tova e neshtoto s koeto nikoga nqma da se gordeq i hem se obvinqvam do nqkude hem se opravdavam!Ne e kusno vseki edin ot nas da pomisli nad deistviqta si i da se ovladqva kolkoto i da e qdosan i da mu ide da vurshi kakvi li ne gluposti!!! :cry: :cry: :cry:

deadmemorial
08-27-2009, 04:28
Лора Граймс е 14-годишно момиче от Бристъл, Великобритания, което се самоубива, след като е системно малтретирано в училище от свои връстници. В предсмъртното си писмо оставя стихотворение, което моли да бъде прочетено на погребението му.


Ето .. ето какво причиняват '' гъзарите в училище '' който се мислят за голямата работа и си мислят че контролират другите деца.. накрая никое дете няма да издържи на този тормоз.. то е всекидневен..!!!!! И над мен са го прилагали нз как съм се сдържала въпреки че мислех за самоубииство!..

Brooklyn
08-27-2009, 16:54
Бе,ако неможеш да се оправяш сам ,кой по-дяволите очакваш да ти помогне?Така ще е и занапред в живота!Трябва да се научиш да се оправяш,иначе живота ще те изкърти-меко казано!

remix1912
09-01-2009, 20:33
Като по-малак само един и то най-добрия ми приятел ме дразнеше за бой като се бие с мене и аз се бия.Обаче нищо не може да помогне освен ти самия си.Сега съм в ново учелище .Много рядко някой се усмилява да ми каже на въпреки нещо и мама му дейбичка като първи се сбих в класа и сега всички се научиха и те се бият.

Както да е като ви се правят на голямата работа биите се дори и да ви набият втори път едва ли ще ви скочат.Важното е да покажете че не ви е страх да сте смели,да блъфирате и в краен случай да се стигне до бой.Аз не съм много едър и силен ,но съм доста по-добре от преди време.И като ми падне пердето мога да пребия доста по-голям от мене.Това е истината в учелище е като джунглата борба за оцеляване.

Аз не бия по-слаби от мене,дори ставам приятел с тях,защитавам когато реша,но не винаги трябва да се научат че само сами могат да си помогнат и да не разчитат изцяло на другите.И аз имам приятели които ще се бият с мене и за мене,но никога не съм ги викал до сега винаги сам съм се оправял

revolver
09-02-2009, 07:51
Нека се избием в училище! :smt068 :smt070 :smt072 :smt071 ](*,) :smt014 :smt071 :-k :smt072 :smt066 :smt021

waaaagh
09-02-2009, 21:46
Нека се избием в училище! :smt068 :smt070 :smt072 :smt071 ](*,) :smt014 :smt071 :-k :smt072 :smt066 :smt021

Бе вие хубаво си се избивайте-само ни оставете нас цивилните на мира

elsZ
09-06-2009, 12:45
ох тоз тормоз... да ги изринем сичките гадняри..то няма да останат много хора тогава :o :smt006

waaaagh
09-12-2009, 18:55
ох тоз тормоз... да ги изринем сичките гадняри..то няма да останат много хора тогава :o :smt006
Кво ти пука-за добро е :)

vanesa0pld
09-13-2009, 14:03
и мен ме тормозеха в училище(предполагам че и в новия клас ще е така,понеже там ше са и гадните курвички от бившото училище) :(
Момичето е имало талант да пише явно но....
Аз също можех да пиша много хубави стихотворения(дори имам 4 награди за 1 място) но щом започнаха да ме тормозят психически спрях да пиша :?

AlMiNaToRa
09-15-2009, 11:31
И мен ме тормозят,но не се оплаквам много.
На обидите изобщо не обръщам внимание,реагирам само ако някои ме удари или нещо подобно...

tanch3t093
09-20-2009, 21:45
и мен ме тормозеха в училище(предполагам че и в новия клас ще е така,понеже там ше са и гадните курвички от бившото училище) :(
Момичето е имало талант да пише явно но....
Аз също можех да пиша много хубави стихотворения(дори имам 4 награди за 1 място) но щом започнаха да ме тормозят психически спрях да пиша :?
Мила, не се тормози ... За жалост това нещо го има навсякъде... Но ако си намериш в новия клас някой, който да те подкрепя и помага - не се оставяй да те тъпчат! И ти си човек! Никой няма право да ти оказва, какъвто и да е било тормоз, това ти влияе на бъдещето и занапред... Усмихни се и продължи напред :)

eLzZ
09-24-2009, 19:25
naistina mnogy e gadno tfa :-k i istoriqta za mamicheto.. :shock:

Tupacbg
09-25-2009, 16:46
У4или6те без насилие е навазможно в моито даскало има едни с които сме готови да се испозаколиме :booooomb:

Luscious_Heart
09-25-2009, 17:17
Бе,ако неможеш да се оправяш сам ,кой по-дяволите очакваш да ти помогне?Така ще е и занапред в живота!Трябва да се научиш да се оправяш,иначе живота ще те изкърти-меко казано!
Права си. Преди години разказвах на дядо ми за един случай на насилие в старото ми училище и думите му бяха просто: "Приготвят ви реалния живот."
Само дето доколкото зная от родителите ми, в службата, офиса и т.н., няма да тръгнат да се подиграват за ония неща, на които ние, учениците, се смеем. :? Там всичко опира до колегиална завист.

Luscious_Heart
09-25-2009, 17:53
Luscious_Heartтвоя случаи е пример за това ,как човек се дига и останалите виждат това . Това е не-малка стъпка ,и се оценява от околните .. Аз уча в спортното ,там безхарактерните хора си заминават на 1 месец, именно от тем подобни случки .. Имаш ли силно сърце си с 1 глава над другите, в преносен смисъл разбира се .Трябва винаги да говориш и удряш първи в тоя живот, иначе те смачкват .В първата ми седмица в даскало ,бъдещите ми приятели ми налитаха от 5 дена 5 пъти ,като в последните 2 аз създавах неприятностите,те отстъпиха а аз продължавах да настъпвам ,спряха да ми налитат ,защото знаеха че поне един ще е с чупен нос ,от "малтретиран" се превърнах в този от които не идваха на даскало .Това стана за 1 месец точно,сега с тях съм неразделен ... Затова съм против тия кампании ,мисля че се аргументирах ... Относно зубъри,бараби,отличници винаги са ме впечатлявали хора,които си тръгват в 4 сутринта от бара ,и въпреки че са спали 2 часа само ,пред деня в даскало вадят добри оценки .Това съчетание отличник-купонджия е много рядък вид ... малеее улях съ ! :shock:

Абе брат, зная, че много от отдавна е поста ти, но си гледах мненията в търсачката иии реших да ти отговоря. 8-) Сега съм 9 клас, в 8 клас всичко вървеше нормално, но сега сме разделени на много групички... повечето от които са на страната на най-популярната от тях. И много хора са се обърнали срещу мен... Признавам, че си имам акъл, старая се да се справям по всички предмети - особено сега, когато следващите 4 години ще бъдат решаващи за по-нататъшния ми живот. Та явно това не се хареса на най-голямата група... Намират кусур за всяка моя думичка! Например онзи ден говорехме за учебници, книжарници, тъй като всички си търсим. И аз казах: "Абе, аз нали живея в еди си кой квартал, пълно е с книжарници - кеф ти борсата, кеф ти втора употреба..." И веднага един от тая трупа реши да се заяде и да изтъкне факта, че аз съм си купила учебници от втора употреба. Извинявайте, но той малоумен ли е?! Как ще си намеря учебници иначе?! 9 клас съм, но съм в езикова гимназия и сега ще учим по учебници за 8 клас. И понеже съм 94 набор, съм и последната, която ще работи по тези учебници за 8 клас, те вече не се печатат и издават. Къде, ако не втората употреба (освен ако няма на някое непознато за мене място учебници по старата програма, обаче наново печатани)? :? Или пък друг случай от завчера - прибирам се към вкъщи и минавам край тая групичка. Поздравява ме единственото момче, с което се разбирам оттам. Поздравявам обратно, вадя си телефона и звъня на майка ми. Обаче нали бързам към спирката, да си хвана рейса, и лееекичко се поспънах. 8-) И най-големият от групата се зае да обсъжда: "А! По лице!" Говорех си с майка ми и вече приключвах, когато чух следната откъслечна фраза от неговите уста: "Обаче като й казах, че ще падне по лице, веднага млъкна, нали?!" И всичко това само заради успеха ми!!! Може би и поведението ми е от значение... Нямам ниско самочувствие, дори напротив, но смятам, че е оправдано. На човек му писва от такива хора! Не мога да толерирам факта, че ми задават тъпи въпроси от рода на: "Къде са Скандинавските планини? Къде е Северният морски път?" Аз за втория въпрос майтапих едно момиче, че се намира в Африка, и тя лудата тръгна да го пише това... :razz: Представяте ли си? :lol: Е, да, география не сме имали от 7 клас насам, но за Скандинавия всеки нормален човек, който учи в хубава езикова гимназия и е имал самочувствието на ученик в такава, трябва да знае къде се намира, нали? :-x Та казвам ви, че не може да ме питат за най-елементарните неща и да се излагат като диваци с незнанията си, а после да плямпат все шитни зад гърба ми, нали? Оценките ми, както споменах, вероятно са главната причина... Но самата аз ще ви кажа, че оценката в никакъв случай не определя ума ти на сто процента. [Смятам, че истински умният човек е предвидливият човек. :x ] Например в 8 клас първия срок имах 5 по БЕЛ само защото всеки път носех АВТОРСКИ съчинения и есета, които за жалост често не отговаряха на 100% на изискванията на госпожата. А кой друг получи 5, ще питате? Онези, които не си мръднаха пръстите цял срок и прилагаха единствено онези базистни граматически и пунктуационни знания от 7 клас - и тези хора нито съчинения представяха (дори и да ги бяха преписали дословно от тоя форум и помагало.ком), нито вдигнаха един път ръка да отговорят на въпрос на госпожата. Тъй че оценката не определя човека. Това всъщност е само цифра... Така е и със забележките, както и изобщо с онези характеристики, които всеки от нас, учениците, ще има на края на 12 клас (когато ще кандидатстваме - кой навън, кой в БГ)... И именно затова нито един път не се скарах с Голямата групичка... Не че не познавам хора някакви, не желая да имам проблеми... Тея години ми образуват дипломата, няколко провинения могат да ми костват висшето образование в елитен университет. Яд ме е, но имам чувството, че те просто не се нуждаят от вниманието ми...

Ax3
09-27-2009, 05:20
Вчера участвах в уличен бой и излязох победител!

vanesa0pld
09-27-2009, 07:16
Вчера участвах в уличен бой и излязох победител!
брао,браво...хвали се на всички с това :x
Въореки че нещо май си го измисляш ама....

anesthetic
09-27-2009, 11:08
Грозното е, че хората трябва да се срамят от насилието!
Защо трябва да има по добри и по лоши, та нали всички сме равни?!
Това че някой бил по добре физически устроен от другия не го прави велик над него. Хората и по скоро в днешно време учениците и ние младите, трябва да си помагаме взаимно, а не да се караме и бием по между си.
Насилието не води до нищо добро, жалко че повечето млади и нахакани младежи не го осъзнават.

vanesa0pld
09-27-2009, 12:18
Вчера участвах в уличен бой и излязох победител!
брао,браво...хвали се на всички с това :x
Въпреки че нещо май си го измисляш ама....

Mily
09-30-2009, 13:09
Вчера участвах в уличен бой и излязох победител!
брао,браво...хвали се на всички с това :x
Въпреки че нещо май си го измисляш ама....

Дам...и аз мисля така.И ако си набил някого това не е изобщо за похвала.Само показва "колко си възпитан"... =;

kkaammii
10-03-2009, 14:41
Яко гадна история...по действителен случай...не мога да повярвам какво се случва...

Belair
10-07-2009, 10:56
Накъде отива този шибан свят

vanesa0pld
10-07-2009, 15:23
http://vbox7.com/play:a48cf944

someonerandom
10-07-2009, 16:47
Вчера участвах в уличен бой и излязох победител!
брао,браво...хвали се на всички с това :x
Въпреки че нещо май си го измисляш ама....

Дам...и аз мисля така.И ако си набил някого това не е изобщо за похвала.Само показва "колко си възпитан"... =;
Сега да се уточним.Всеки ден да тормозиш някой по-слаб или "по-задръстен" от теб,това е нещо,което не одобрявам.Обаче да набиеш някого,който ти вика 'аве ей п*д*рас" и само те обижда и си го търси,в това не виждам никакъв проблем.
П.С:Да се хвалиш че си пребил някого в такава тема не е мн уместно...

sunxflower
10-07-2009, 17:10
"Какичките" си избиват по-скоро комплексите обиждайки децата, които видно са по-умни от тях, не се носят като магистралки и се харесват от учителите. Просто нали знаете.. че да си НАД някой по-слаб от теб и вече си НЕЩО. Тъпи кифли.. :-D
Иначе съм съгласна, че ако някой ме обижда всеки ден, вика ми какво ли не, ами заслужава си шамар-два, ритник-два. (:
Най-тъпото в случая с 16 годишното момче е, че някакви са седели отстрани и са гледали. Просто.. нямат ли срам, милост, честно.. човек не мога да нарека тоя дето го е убил, ама и хора не мога да нарека тия, които са седели и гледали.

CultureFlash
10-09-2009, 17:53
Мда, сигурна съм, че онези зяпачи сега изпитват доста сериозни угризения. Предполагам, че за дълго време няма да участват в побои.
Тъпи кифли и кифлоци има навсякъде и не са само в училището, а и в университета и след това. Ако човек пада така ниско да отвръща на насилието с насилие, не е по-различен от нападателите. А най-силното оръжие не са нито ножовете, нито боксовете, нито юмруците. А думите. С думи можеш да нанесеш много по-сериозен удар върху тормозещия. Е, ако е тъп, може и да не разбере, затова ще си зависи как ще се поднесе информацията ;)

bilqnavod
10-11-2009, 14:20
Наистина не зная как да се предотврати насилието в училище и и изобщо между младите хора. Не мога да разбера какво точно делят като се бият и унижават, и отвръщат винаги вместо да се научат да си премълчават и отстъпват. Трябва да се въведат жестоки наказания за тези, които унижават човешкото достойнство иначе няма никога положението да се оправи, може да съм малко крайна в убеждението си но наистина съм се убедила, че няма оправия за токива хора. Доста такива неща съм виждала истории съм чувала, направо вече главата ми гъмжи от яд...... :x :-x :x :-x :? :? :? :-x :x :? :?

Claymore
10-20-2009, 17:50
Ами по този въпрос имам доста широки познания, защото вече свободните часове в училище са запълнени с психолози коментиращи точно този проблем. Трябва да се обърне повече внимание на проблема, защото дори и да не го осъзнаваме това ни заобикаля навсякъде. Аз също имам такива проблеми с нахални съученици, опитващи се да ме опипват и неща от този род. Ако някой има проблеми по-добре е наистина да потърси помощ преди да е станало по-зле!

bubQ
10-28-2009, 18:25
Аз мисля че ако всички хора се обединят ще може да се помогне по някъкъв начин . :-) На мен също ми става доста гадно когато гледам тази реклама :(, защото от една страна и мен понякога ме тормозят :( Аз мисля че тези хлапета се мислят за голямата работа когато пушат от 3-ти клас и като се бият всеки ден .. :( . Но явно сега всички са такива .. Искам всичко да се промени

sladUr4U
10-30-2009, 14:06
стихотворението е страхотно,много жалко за момичето :-# :-# :-# :-# .
Всички надути уруди в дскл да видят до какво довеждат ........ :smt021 :smt021 :smt021 :smt021 :smt021 :smt021 :smt021 :smt021 :smt021 :smt021 :smt021 :smt013

OldSchoolH8
11-25-2009, 15:15
Не се сърдете на обществото,просто така сме устроени.Грешно е да мислим,че на насилието се отговаря с мълчние,примиреност,реване и близане на рани.На насилието се отговаря с насилие!Агресията не е само в училищата,примирете се!И не са виновни компютърните игри и риалити шоутата.Не постъпвайте като путки,а станете и се бийте. :o

petencetyvt
12-10-2009, 20:57
В моя клас момчетата се трепят във всяко междучасие в което учителката я няма или просто не им обръща внимание.Класната веднъж ни пита за причината и всеки каза кво мисли и май най-мн гласове имаше за телевизията , за компютърните игри и за скуката.

BrainlessROCKBABY
12-11-2009, 08:58
http://www.unicef.bg/upload/campaign/image_5.jpg
Подкрепям кампанията ^^
При нас няма много насилие, но има много агресия, която бива изкарвана на нищо неподозиращи предмети, учебници, шишета, щори и всичко, което се сетите. 8-)

waaaagh
12-12-2009, 21:07
http://vbox7.com/play:cb964392&al=1&vid=#commentTop

semantics
12-13-2009, 09:33
До всички "яки гъзари", които се изживяват като побойници и над всички: помислете вие чии жертви сте.

"Насилието е оръжието на слабите; Ненасилието — на силните."

"Отричам насилието, защото доброто, което изглежда то може да причини, не е трайно; трайно е лошото, което то причинява."

MichellePhan
12-13-2009, 12:40
Като се преместих в ново училище започнаха да ми се подиграват,но АЗ ги накарах да спра(ъ)т.Бях любимка на всички учители освена на този по ФВС макар и да бягах много по-бързо от "кифлите" и "фешънките",той харесваше мноогоо повече тях.Имах само хубави оценки,но не зубрих.Всички ме наричаха "зубарка".Но след известно време разбрах,че не ми пука:1.дали имам фалшиви,лъжливи и лицемерни приятелки в класа;;;2.дали някой ми се заканва да ме бие(защото те НЯМАТ право,пък и дори да ми посегнат аз ще ги пребия после ще кажа на някой "възрастен" и...) 3.Дали ми се подиграват-тяхното мнение не ме интересува пък и тези който ме убиждат са:комплексари,идиоти,гроз и,космясали,дебели,прекале но слаби,....(не ми прече някой грозен или дебел човек,а ми пречи да ме обижда след като не се вижда на какво прилича...)>>
П.С:Сега съм неуязвима и физически и психически,което мисля че за напред е добре...

semantics
12-13-2009, 13:09
^Immortal!

StEfChEtY9
12-19-2009, 12:56
vinagi kato gledam reklamata mi stava tolkova tajno, a povoda za napisvaneto na tova stihotvorenie- Crying or Very sad ujas.I az iskam takava lenti4ka.Predi vreme ima6e v spisanie Blqsak ako ne se laja no az ne si kupih Sad a trqbva6e.. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad




И на мен ми става гадно на тази реклама,защото знам какво е да нямаш родители.Аз нямам баща и е много гадно :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :smt089 :smt089 :smt089 :smt089

awerw
12-26-2009, 18:44
Зна4и квото и да праим винаги 6те има насилие в моето даскало например мн насилие има бия4и разни дори и мене ме бият рядко но се слу4ва и дори бия4ът го бият.И аз съм се захванал яко да тренирам 6 месеца ве4е тия дет се опитват да се наложат над мене ги бия на канадска да имат малко респект и така после за6титавам и по малките 6тото зн кво е :(

meganet
12-28-2009, 21:39
Това го четох на друго място на найстина може да разчувства човек.Нека всички който си мислят че света и хората в него са техни да прочетат това стихотверение ;)

dimi93
12-29-2009, 07:06
Хах нищо ново... Колко пъти съм искал и аз да се самоубия и съм изпадал в истерии, правейки скандали в нас, крещейки да ме преместят. Опитвъл сам да си прережа вените, да се натровя с лекарства и т.н.. После намерих нещо чрез което да не чувам обидите и подигравките и това беше музиката. Посветих се изцяло на нея. Изградих си един свой собсвтен свят в който се затворих и там ми е супер! Няма болка няма обиди... Когато сложа слушалките и край...всички за мен са мъртви каквото и да говорят каквото и да праят, край те са мъртви за мен! Благодарение на музиката сега имам нов живот и нищо не е същото както преди, промених се изцяло и от вътре и от вън... Преди се опитвах да говоря с тях малко или много, а сега не си правя труда да говоря с никого не ми е нужен никой имам си музиката и своя вътрешен, нереален свят. Страх ме е да изляза от него и да видя и приема истинския свят... защото тогава наистина ще трябва да се самоубия...

dimi93
12-29-2009, 07:08
Като се преместих в ново училище започнаха да ми се подиграват,но АЗ ги накарах да спра(ъ)т.Бях любимка на всички учители освена на този по ФВС макар и да бягах много по-бързо от "кифлите" и "фешънките",той харесваше мноогоо повече тях.Имах само хубави оценки,но не зубрих.Всички ме наричаха "зубарка".Но след известно време разбрах,че не ми пука:1.дали имам фалшиви,лъжливи и лицемерни приятелки в класа;;;2.дали някой ми се заканва да ме бие(защото те НЯМАТ право,пък и дори да ми посегнат аз ще ги пребия после ще кажа на някой "възрастен" и...) 3.Дали ми се подиграват-тяхното мнение не ме интересува пък и тези който ме убиждат са:комплексари,идиоти,гроз и,космясали,дебели,прекале но слаби,....(не ми прече някой грозен или дебел човек,а ми пречи да ме обижда след като не се вижда на какво прилича...)>>
П.С:Сега съм неуязвима и физически и психически,което мисля че за напред е добре...


Браво! Завиждам ти, че си успяла и си станала силна, аз не успях и се предадах :( Може би ти е по - лесно защото си момиче...

Teenajer_993
12-30-2009, 20:15
Преди една или две години в нашето училище идваха представители на УНИЦЕФ и бяхме така една не много голяма аудитория ученици и слушахме как обясняваха за насилието в други учлища а и не само това. Тогава те ни дадоха брошури и лентички. Рекламата която показваха по телевизията също беше хубава и смислена. Аз също казвам не на насиелието в училищата но си държа на израза "Ударят ли те на сериозно отвърни и ти" .

boyski33
01-01-2010, 18:35
Невъзможно е да се спре насилието в училище. Ако искате поне вие да сте защитени-ето един съвет (от личен опит). До пети клас и аз бях малтретиран, докато не ми дойде на акъла, че нещата трябва да се променят. Не исках да казвам на никой за това, защото ще прозвуча като жена, затова се хванах изпопребих половината клас. И дори да звучи нереално, да седми клас всички ми бяха приятели :D Така че насилието се спира с насилие според мен... Е, това е за момчетата... За момичетата вече не знам как стоят нещата. Ако някое момче тормози момиче, то момичето нека викне някой по-голям ПРИЯТЕЛ, който да си "поговори" с въпросното момче :o :) Върши работа, казвам го от личен опит :)

Backstageh
01-01-2010, 19:25
Хах нищо ново... Колко пъти съм искал и аз да се самоубия и съм изпадал в истерии, правейки скандали в нас, крещейки да ме преместят. Опитвъл сам да си прережа вените, да се натровя с лекарства и т.н.. После намерих нещо чрез което да не чувам обидите и подигравките и това беше музиката. Посветих се изцяло на нея. Изградих си един свой собсвтен свят в който се затворих и там ми е супер! Няма болка няма обиди... Когато сложа слушалките и край...всички за мен са мъртви каквото и да говорят каквото и да праят, край те са мъртви за мен! Благодарение на музиката сега имам нов живот и нищо не е същото както преди, промених се изцяло и от вътре и от вън... Преди се опитвах да говоря с тях малко или много, а сега не си правя труда да говоря с никого не ми е нужен никой имам си музиката и своя вътрешен, нереален свят. Страх ме е да изляза от него и да видя и приема истинския свят... защото тогава наистина ще трябва да се самоубия...
Респект човече.Музиката много помага.
Понякога ми се подиграват че не свалям слушалките от ушите,но аз в отговор крещя текста на песента.И не ме е*е.

boyski33
01-02-2010, 09:50
Хах нищо ново... Колко пъти съм искал и аз да се самоубия и съм изпадал в истерии, правейки скандали в нас, крещейки да ме преместят. Опитвъл сам да си прережа вените, да се натровя с лекарства и т.н.. После намерих нещо чрез което да не чувам обидите и подигравките и това беше музиката. Посветих се изцяло на нея. Изградих си един свой собсвтен свят в който се затворих и там ми е супер! Няма болка няма обиди... Когато сложа слушалките и край...всички за мен са мъртви каквото и да говорят каквото и да праят, край те са мъртви за мен! Благодарение на музиката сега имам нов живот и нищо не е същото както преди, промених се изцяло и от вътре и от вън... Преди се опитвах да говоря с тях малко или много, а сега не си правя труда да говоря с никого не ми е нужен никой имам си музиката и своя вътрешен, нереален свят. Страх ме е да изляза от него и да видя и приема истинския свят... защото тогава наистина ще трябва да се самоубия...
Респект човече.Музиката много помага.
Понякога ми се подиграват че не свалям слушалките от ушите,но аз в отговор крещя текста на песента.И не ме е*е.

И на мен музиката много ми помага 8) Когато нещо ми е гадно, само си слагам слушалките и готово. Особено рап, хип-хоп, диско, фънк, техно, където се повтарят много ударни инструменти и това просто ти избива мислите от главата... ;) Има само един проблем... Кво става като си махнеш слушаклите :( Еба**о си мамата... Казал поета :D :D :D

Backstageh
01-02-2010, 18:00
Хах нищо ново... Колко пъти съм искал и аз да се самоубия и съм изпадал в истерии, правейки скандали в нас, крещейки да ме преместят. Опитвъл сам да си прережа вените, да се натровя с лекарства и т.н.. После намерих нещо чрез което да не чувам обидите и подигравките и това беше музиката. Посветих се изцяло на нея. Изградих си един свой собсвтен свят в който се затворих и там ми е супер! Няма болка няма обиди... Когато сложа слушалките и край...всички за мен са мъртви каквото и да говорят каквото и да праят, край те са мъртви за мен! Благодарение на музиката сега имам нов живот и нищо не е същото както преди, промених се изцяло и от вътре и от вън... Преди се опитвах да говоря с тях малко или много, а сега не си правя труда да говоря с никого не ми е нужен никой имам си музиката и своя вътрешен, нереален свят. Страх ме е да изляза от него и да видя и приема истинския свят... защото тогава наистина ще трябва да се самоубия...
Респект човече.Музиката много помага.
Понякога ми се подиграват че не свалям слушалките от ушите,но аз в отговор крещя текста на песента.И не ме е*е.

И на мен музиката много ми помага 8) Когато нещо ми е гадно, само си слагам слушалките и готово. Особено рап, хип-хоп, диско, фънк, техно, където се повтарят много ударни инструменти и това просто ти избива мислите от главата... ;) Има само един проблем... Кво става като си махнеш слушаклите :( е****о си мамата... Казал поета :D :D :D
Слушалките не ги махам майна.Винаги нося с мен три заредени батерии,така че няма никакъв шанс музичката да спре.(тъй де с mp3 съм)

dimi93
01-02-2010, 19:00
Хах нищо ново... Колко пъти съм искал и аз да се самоубия и съм изпадал в истерии, правейки скандали в нас, крещейки да ме преместят. Опитвъл сам да си прережа вените, да се натровя с лекарства и т.н.. После намерих нещо чрез което да не чувам обидите и подигравките и това беше музиката. Посветих се изцяло на нея. Изградих си един свой собсвтен свят в който се затворих и там ми е супер! Няма болка няма обиди... Когато сложа слушалките и край...всички за мен са мъртви каквото и да говорят каквото и да праят, край те са мъртви за мен! Благодарение на музиката сега имам нов живот и нищо не е същото както преди, промених се изцяло и от вътре и от вън... Преди се опитвах да говоря с тях малко или много, а сега не си правя труда да говоря с никого не ми е нужен никой имам си музиката и своя вътрешен, нереален свят. Страх ме е да изляза от него и да видя и приема истинския свят... защото тогава наистина ще трябва да се самоубия...
Респект човече.Музиката много помага.
Понякога ми се подиграват че не свалям слушалките от ушите,но аз в отговор крещя текста на песента.И не ме е*е.

И на мен музиката много ми помага 8) Когато нещо ми е гадно, само си слагам слушалките и готово. Особено рап, хип-хоп, диско, фънк, техно, където се повтарят много ударни инструменти и това просто ти избива мислите от главата... ;) Има само един проблем... Кво става като си махнеш слушаклите :( е****о си мамата... Казал поета :D :D :D
Слушалките не ги махам майна.Винаги нося с мен три заредени батерии,така че няма никакъв шанс музичката да спре.(тъй де с mp3 съм)

Аз слушам на iPhon-a и на другия телефон имам 16 ГБ с музика и винаги имам 2 заредени батерии за сонито с мен, ако падне батерията на iPhona да слушам на другия гсм и за секи случай да си имам още 2 заредени батерии хахаха... mp3-то е адски неудобнооо :(:(:(

GrYlLs
01-21-2010, 06:49
това е от малкото неща който ме натъжават и ми пълнят очите със сълзи освен когата прочетох малката кибритопродавачка,когата дядо ми почина и когато ми откраднаха кучето

minionka
01-26-2010, 20:23
Бийте се дяца не ги слушайте ;д То без бой и гаври училището не е интересно :D

Е зарад такива изказвания и такова прекрасно мислене нашата държава е простотия до шия! И в политиката, и в училище, и по улицата! :-x :-x :-x

GLaDOS
01-30-2010, 00:53
При момичетата нещата са по-различни,при вас са повече интриги и завист (кифладжийска работа :D ) .При нас момчетата работата си е животинска -кой ще надделее и ще е най-големия гъзар ...
Иначе е страшно тъпо да се меляме до болница за неква дреболия... :o

Bohis
02-05-2010, 19:16
Иначе е страшно тъпо да се меляме до болница за неква дреболия... :o
+ Даже бих казал за каквото и да е.. :-k

uBuTo
02-07-2010, 15:21
мен пък ме кефи да се заяждам със зайците и да им вземам парите .. верно че и аз бях заек 1 време .. сега е време за отмъщение .. :-D :-D

Zarity
02-07-2010, 15:55
мен пък ме кефи да се заяждам със зайците и да им вземам парите .. верно че и аз бях заек 1 време .. сега е време за отмъщение .. :-D :-D
А,сега на колко си...13?

uBuTo
02-07-2010, 15:56
мен пък ме кефи да се заяждам със зайците и да им вземам парите .. верно че и аз бях заек 1 време .. сега е време за отмъщение .. :-D :-D
А,сега на колко си...13?
15 .. :) миналата година бях заек

dimi93
02-08-2010, 00:45
Да, но е друго ако има емо-гей в класа нали? Всички сякаш ги е страх от него, сякаш яде хора! Сякаш ще ги убие? Всички го отбягват и дори ги е страх да го обидят или ударят.... Когато ги заговори се плашат и бягат!

GanjaLiker1
02-17-2010, 20:04
Да, но е друго ако има емо-гей в класа нали? Всички сякаш ги е страх от него, сякаш яде хора! Сякаш ще ги убие? Всички го отбягват и дори ги е страх да го обидят или ударят.... Когато ги заговори се плашат и бягат!


:razz: :lol: :D Няма такиа филми ако има някаф такъв ше го юркат мн :razz:

CrAzYanDlaZy
02-18-2010, 08:54
Да, но е друго ако има емо-гей в класа нали? Всички сякаш ги е страх от него, сякаш яде хора! Сякаш ще ги убие? Всички го отбягват и дори ги е страх да го обидят или ударят.... Когато ги заговори се плашат и бягат!


:razz: :lol: :D Няма такиа филми ако има някаф такъв ше го юркат мн :razz:

Много си ограничен ... :?

bratignat
02-18-2010, 09:28
Моята историш пък е малко по-странна, както и мнението ми за борбата с насилието.

В началното училище имах един съученик, на който едното му око беше леко по-криво от другите, ще го наричам А за по-кратко. И момичетата естествено взеха да му се подиграват и след това закономерно побойникът на класът започна да го бие (за по-кратко Б). Обаче се сприятелих с А и когато бях в училище Б не смееш да го бие. Всичко хубаво, но А и Б живееха в друг квартал, едва ли не бяха съседи и Б тормозеше моя човек в останалото време. Винаги са ме възпитавали да си решавам проблемите с думи, така и трябва.
Но личното ми мнение е, че понякога трябва да проговаряме техният език.

Така една седмица бях болен и не можех да ходя на училище. Като се върнах А беше със счупена ръка. Държа да отбележа, че А се беше оплаквал много пъти, както и мйака му на класништ, но семейството на А беше по-бедно и не направиха особено за тях. Като се върнах и видшх гипса, а след това погледнах към Б, който ехидно ми се усмихваше, го смазах от бой, независимо, че беше по-едър от мен. Е от онзи момент Б престана да се бие или заяжда с А. Убеден съм, че и в по-нататъшния си живот не е посегнал към насилие. Само, че историшта продължава с това, че когато Б най-накрая изяде педрдаха, учителите и родителите му се втурнаха да го оплакват, колко добър и примерен бил и даже класният ме мъмри пред учителскиш съвет. Леко двойнствено отношение - редовните биячи винаги минават метър.

Винаги съм бил за дипломацията, но в момчешкия свят тя не винаги работи. Не ви подтиквам към юмручно право, но на тези, които редовно ги бият ще им кажа да не свиват на кълбо. Започнат ли ви хвърляйте се като лъв срещу тях. Повече са, но обикновенно само един или двама нанасят ударите, останалите са за да ви възпират. Така и така редовно ви бият, поне се защитете. Освен това имате две преимущества - свикнали сте на удари и може да понесете повече. 2. Изненадата първия път - никой няма да очаква съпротива. 3-4 пъти ако се защитавате с активен бой и ще разберат, че не се вегувате. Пак повтарям, това са съвети за системно бити. Другото е тренирайте.

Бой в училище винаги ще има. Децата са така устроени в по-ранните години, че да изхвърлят "слабите елементи". За слаби елементи се считат всичко леко встрани от модата. Децата също така са и жестоки. А и соновният мотив на побойника да не спира е - той все се предава, толкова е жалък, че не е човек, значи не правя нищо лошо. Ако досега са ви били, за да спрат трябва да им покажете, че вече нямате аккво да губите и ще ги смелите. А иначе предавания против насилието всички сме гледали, но и тормоз, много от нас са преживяли.

GanjaLiker1
02-18-2010, 18:41
Да, но е друго ако има емо-гей в класа нали? Всички сякаш ги е страх от него, сякаш яде хора! Сякаш ще ги убие? Всички го отбягват и дори ги е страх да го обидят или ударят.... Когато ги заговори се плашат и бягат!


:razz: :lol: :D Няма такиа филми ако има някаф такъв ше го юркат мн :razz:

Много си ограничен ... :?

Е ко съм ограничен кви са тия простотии някфи ... емо педддераси такива знайш ,че мн ги гърчат 8-)

malkakuchka
03-10-2010, 07:45
много е тъжно такова младо момиченце да се самоубие заради тормоза от нейните връстници, понякога децата не се усещат как влият така върху другите . в миналото ми дскл имаше едно момиче дето го тормозиха всеки ден защото е било по различно от тях .тя се опита да се самоубие кат се нагълта с хапчета но с подкрепата на родителите си и малкото и истински приятели тя се спаси. това ли е начина да се разбере кога тормозиш един човек когато се опита се самоубие?!?

XxStupidMuffinxX
03-12-2010, 15:35
Иначе е страшно тъпо да се меляме до болница за неква дреболия... :o
+ Даже бих казал за каквото и да е.. :-k

+