PDA

View Full Version : Препоръчайте ми Linux



chipi_kaoo
03-23-2008, 08:48
Zdrawejte. Kaтo прочетох тази тема (http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=161870), и понеже имам една щайга в нас, и искам да видя кво е тва животно Linux. Ще може ли да ми препоръчате някоя версия на Линукс за 400 MHz 64 RAM (моля без коментари за машинката). Урок за боравене с тази ОС ще намеря, но някой който разбира да пише.
Мерси предварително.

AnTiBuLLsHiTs
03-23-2008, 09:35
Някой от доста по-старите версии.
Мисля, че Убунто 5 или 6 ще ти върви. :o

FeeD_ThE_aDDicTiOn
03-23-2008, 11:36
Damn Small Linux 8-)
Сигурно и на телефона ми ще тръгне 8-)

shturo
03-23-2008, 17:01
6-тицата на Убунту мисля че тръгваше на такава каляска като твоята ... Наистина убунтуто за момента според мене е най добро за начинаещи :) така че давай пробвай ако имаш проблеми свиркай :) пиши ми на мейла или скайпа :) той е като ника ми :)

ieti
03-23-2008, 21:45
Сложи си Debian. Ubuntu е нестабилен дебиан. В него са заложили повече на приятен потребителски интерфейс и затова е доста тежък на моменти. В Debian нещата са малко по-старички, но се залага на стабилност и лекота. Разлика в работата с двете дистрибуции няма кой знае каква....

chipi_kaoo
03-24-2008, 10:57
Супер сте :grin: много Ви благодаря. Аз пък си намерих много готини уроци. Само, че намерих хиляди места от където да сваля Линух Унбуту, но нз, кой е по-добър. Да не сваля нещо което да е прекарано :? :oops: Ако може едно линкче... ако не аз ще сваля някакъв, пък каквото стане. shturo супер си. и всички сте супер де.

Mitio_man
03-24-2008, 13:05
Damn Small Linux 8-)
Сигурно и на телефона ми ще тръгне 8-)тоя го сложих на една машинка с 350MHz и 128 MB RAM.тъй че според мен това наистина е най-добрата алтернатива.и съм доволен междудругото.Damn Small Linux рулира :-D за стари машини