PDA

View Full Version : Как правите косите си да постоянно изправени?



sandalki_ot_mola
03-23-2008, 10:04
Момичета кажете ми моля ви.Забелязала съм че има някои момичета които винаги са с идеално први коси и то сутрин.Сутрин стават и пак са им прави косите,а моята като легна да спя и на сутринта пак се е подвила...Ако някой знае нещо по въпроса да казва

Blab
03-23-2008, 10:07
Е, не ти ли е ясно как става номерът.
Ставаш в 6 и включваш пресата/вадиш стилизантите.
И в 7 си като излязла от фризьор.

nicolepcd
03-23-2008, 10:11
Ми може би просто са с права коса по рождение... Познавам момичета, които си имат винаги прави коси, тъй че :)

donkihot
03-23-2008, 10:14
ами или за им прави по рождение или както каза be_true се изправят раноооо сутрин....

Jaffs
03-23-2008, 10:18
Ммм като се замисля има три варианта
:arrow: Прави по рождение
:arrow: Трайно изправени
:arrow: Както каза Елфчето - рано сутрин стават и се изправят

Serseri91
03-23-2008, 10:36
moqta biv6a sqka sutrin stava6e v 6 da si izprai k0sata i v 7 na daskal0 :D

splendour
03-23-2008, 10:42
moqta biv6a sqka sutrin stava6e v 6 da si izprai k0sata i v 7 na daskal0 :D

yyyyyyjjjjjjjaaaaaaaaaassssssssssssssss posm1rtno nqma da se naviq na takova m14enie :D :-D

scout4e94
03-23-2008, 11:22
moqta kosa e napulno prava i gore-dolu dulga i sutrin kat stana sled kat se sre6a vse edno sum se praila s presa ....v interes na istinata na men ne mi haresva 4e mi e tolkova prava i neprestanno si q kudrq/s plitki 6toto smqtam 4e se6oarite ,presite i tn sa mn vredni/

fiama
03-23-2008, 12:43
По-честа употреба на пресата и повечко стилиризиращи продукти.

danito_sm
03-23-2008, 13:24
Ако косата ти е права - среши я едно хубаво! Ако е къдрава - взимаш пресата и си като нова! :grin:

GaBiIi__
03-23-2008, 13:28
xax emm az sam taka :D :D kato q izpravq ii slagam stilizanti po toq na4in darji aa ve4er kato si legana q re6a ii vrazvam po nagore savsem leko taka 4e da ne se polu4avat 4upki sutrin stavam re6a q i e perf 8-) 8-) 8-) no mi se e slu4valo i da stavam v 6 za da q opravq :-D :-D

besnicataa
03-23-2008, 13:45
ставам в 6.25 И СЕ ИЗПРАВЯМ СЕКИ БОЖИ ДЕН И СЪМ СВИКНАЛА!!!! :)

Rebellion_Angel
03-23-2008, 13:47
ставам в 6.25 И СЕ ИЗПРАВЯМ СЕКИ БОЖИ ДЕН И СЪМ СВИКНАЛА!!!! :)

Как не ти се изтощава? :shock:

GaBiIi__
03-23-2008, 13:51
ставам в 6.25 И СЕ ИЗПРАВЯМ СЕКИ БОЖИ ДЕН И СЪМ СВИКНАЛА!!!! :) xax i az bqx taka ctctct :P ;)

sandalki_ot_mola
03-23-2008, 14:03
GaBiIi__ обясни ми моля те какви точно са ти стилизантите и как ги изпозлваш.Мен ме е страх нещо да не си повредя пресата :)

GaBiIi__
03-23-2008, 14:04
GaBiIi__ обясни ми моля те какви точно са ти стилизантите и как ги изпозлваш.Мен ме е страх нещо да не си повредя пресата :) ami macka kakva ti e presta i kakva ti e kosata

LiveFlower
03-23-2008, 14:47
добре бе аз едно немога да разбера,как така другите моми4ета сека сутрин си изправят косите с преса в продължение на дълго време и не си горят косите,а аз моита коса я изправих 4-5 пъти(и забелейете не всеки ден)и я изгорих особено връх4етата,а на другите изоб6то не е изто6тена?? :booooomb:

GaBiIi__
03-23-2008, 14:50
добре бе аз едно немога да разбера,как така другите моми4ета сека сутрин си изправят косите с преса в продължение на дълго време и не си горят косите,а аз моита коса я изправих 4-5 пъти(и забелейете не всеки ден)и я изгорих особено връх4етата,а на другите изоб6то не е изто6тена?? :booooomb: zavisi ot kosata ot tova kak q izpravq6 i kakvi griji polaga6 za neq :)

sandalki_ot_mola
03-23-2008, 15:13
GaBiIi__ пресата ми е с керамични плочи и пара на Rowenta.Косата ми е права,но не идеално права,винаги се подвива и аз затожа я изправям.Искам да си стои така обаче незнам какво да и слагам :)

GaBiIi__
03-23-2008, 15:23
i az imax na para oba4e be6e ujasna :( sega sam s dr :grin: taa kato se ikupe6 slaga6 na loreal hot liss tva e krem za izpravqne su6i6 i sled tova izpravq6 ne polzvam lak i pqna za izpravqne kato si legne6 si vrazva6 kosata mn na visoko :-) ai uspex4eta i pi6i dali se polu4ava

sandalki_ot_mola
03-23-2008, 15:28
А това loreal HOT LISS колко струва горе долу,че да не се окажа неподготвена в магазина :)

sandalki_ot_mola
03-23-2008, 15:32
ииии предпазва ли косата от изгаряне...? :-)

GaBiIi__
03-23-2008, 15:38
dam tva e zaglajda6t balasam za po lesno izpravqne i predpazva :) struva okolo 7 8 lv

cecko_boy
03-23-2008, 17:37
а може6 ли направо да сложи6 вакса и да я изправиш ?

mhmhmhmhm
03-23-2008, 17:51
Аз си я изправям сутрин,ама докато стигна
до даскало,се накъдря пак :D

vik4etoo
03-23-2008, 18:11
В каталога на Ейвьн видях едно за коса,напрьскваш се,разресваш и тя се изправяла :-D Ама до колко е вярно..всеки си преценява..до типа коса :)

GaBiIi__
03-23-2008, 21:10
amii ima i ednoo no to e za po uporita kosa na tigi bed head v drte strani go izpolzvat za koiste na negarkite koito sa doosta kadravi :)

Sladyranna
03-24-2008, 05:06
И на мен ми се налага да ставам всяка сутрин и да я "пресирам" косата ми..
Казвали са ми, че за по дълготрайно слагат пяна за коса и след това я изправят, но мен ме е страх да опитам, защото ми се струва, че после ще ми окапе след като я мина с пяна и после с преса...

GaBiIi__
03-24-2008, 05:52
amii nqma da okape no malko 6te ti e trudno da q sre6i6 posle :)

TheNewReligion
03-24-2008, 09:03
Ami mnogo prosto .Ima profesionalni presi za kosa , no vsekidnevnata im upotreba e mnogo vredna za kosata .Kakto i izpravqneto sus seshoar .Moqta si e estesveno prava.

Rebellion_Angel
03-24-2008, 12:52
Moqta si e estesveno prava.

Хаха, дразниш ли ни? :lol: :razz: Лол, и аз искам.
http://torebka.kafeteria.pl/photos/8feb898791b22ed3f191917399f61642.jpg
А, ето и L'OREAL HOT Крем за изглаждане Цена:7.78лв.
Описание на продукта
Hot Liss термо изглаждащ крем специално за преса за изглаждане и сешоар: улеснено заглаждане, копринен и дълготраен резултат, защитена коса. Употреба: Къса до средно дълга коса количество колкото 1 орех. Дълга до много дълга коса количество колкото 2 ореха. Употреба с преса за изглаждане: след измиване подсушете косата с кърпа. Разпределете необходимото количество в ръцете си и нанесете на косата по дължината до краищата като избягвате корените.

miloto_girl_4e
03-24-2008, 13:00
Moqta si e estesveno prava.

Хаха, дразниш ли ни? :lol: :razz: Лол, и аз искам.
http://torebka.kafeteria.pl/photos/8feb898791b22ed3f191917399f61642.jpg
А, ето и L'OREAL HOT Крем за изглаждане Цена:7.78лв.
Описание на продукта
Hot Liss термо изглаждащ крем специално за преса за изглаждане и сешоар: улеснено заглаждане, копринен и дълготраен резултат, защитена коса. Употреба: Къса до средно дълга коса количество колкото 1 орех. Дълга до много дълга коса количество колкото 2 ореха. Употреба с преса за изглаждане: след измиване подсушете косата с кърпа. Разпределете необходимото количество в ръцете си и нанесете на косата по дължината до краищата като избягвате корените.



После се чака косата да изсъхне и тогава с пресата, нали? :) А на сухо може ли да се нанася и може ли да ми кажете за продукт, който се нанася преди самото изправяне, а не след къпане на мокра коса?

GaBiIi__
03-24-2008, 16:44
ami tva e samo varxo mokra kosa i se su6i sas se6oar aa na suxo mislq 4e kristalite 6te var6at rabota :)

mhmhmhmhm
03-24-2008, 17:47
От тия кристали косата ми много се омазнява ...
L'OREAL HOT добро ли е-някой ползвал ли го е?

GaBiIi__
03-24-2008, 18:23
dam dobro e :)

mhmhmhmhm
03-24-2008, 18:30
Аха..мерси:)
че вече толкова работи пуснаха за тая права коса... :-o

GaBiIi__
03-24-2008, 18:38
mxm a da popitam nqkoi polzval li e na freeman za izpravqne :o :o :o

bebitooo___
03-24-2008, 19:43
Аз използвам на Лореал и в интерес на истината съм доста доволна.. Като се исуша и като си направя обем даже понякой път не ми се налага да минавам с преса и стои докато не си я измия :)

sh3_1s_7h3_0n3
03-24-2008, 19:57
Е, не ти ли е ясно как става номерът.
Ставаш в 6 и включваш пресата/вадиш стилизантите.
И в 7 си като излязла от фризьор.

Е да, да! Един час?! Моята коса хем е дълга и за не повече от 35-40мин е готова - идеално права... при все че съм доста къдрава. Но всичко си зависи от пресата и от техниката на изправяне, де. :)

А иначе наистина вечер като си легнеш, сутринта ставаш по-рано, включваш пресата и си оправяш краищата или там, където ти се е начупила косата.. стилизираш с лак и си с чистак нова права коса. :)

Pliok0019
03-24-2008, 21:13
Ми незнам..така съм се родила. Няма как косата ми да е начупена. Просто така си е абсолютно винаги. Божи дар...

i'm so excited!
03-25-2008, 13:46
това на лореал и на мен ми харесва. аз лично ще изчакам косата ми още малко да порасне и изобщо спирам да се занимавам с тия преси, мазила и лайна за възстановяване след това.
видело се е,че права коса няма да имам.

krem4et0
03-25-2008, 14:20
Е, не ти ли е ясно как става номерът.
Ставаш в 6 и включваш пресата/вадиш стилизантите.
И в 7 си като излязла от фризьор.

Е да, да! Един час?! Моята коса хем е дълга и за не повече от 35-40мин е готова - идеално права... при все че съм доста къдрава. Но всичко си зависи от пресата и от техниката на изправяне, де. :)

А иначе наистина вечер като си легнеш, сутринта ставаш по-рано, включваш пресата и си оправяш краищата или там, където ти се е начупила косата.. стилизираш с лак и си с чистак нова права коса. :)

Как правиш това? Аз съм си я изправяла с преса и тя не става права, а бухва. При сестра ми, която е с различни къдрици(по-едри) пак става същото. не, че искам права коса, но ми е интересно какво не правя като хората. И четка и сешоар ползвах, и маша и какво ли не. резултатът е, че бухва, а след 2 часа дори и на сух въздух пак се накъдря от тежестта си.....

При все, че съм къдрава като пудел си слагам балсам за къдрава коса, крем за къдрици и си я навивам на ролки. Къдравата коса е гадна за поддържане. да речем я реша само, когато се къпя, защото бухва и се оплита, не мога да я мия повече от 1 път седмично, защото всеки косъм става със собствено мнение и прочие, ама смекчава острите черти в лицето. Аз преди имах права коса- до 5-ти клас, а като влязох в пуберитета се накъдри безвъзвратно. Определено така с харесвам повече.

sandalki_ot_mola
03-25-2008, 14:58
И аз вече си взех това на L`oreal че виждам че много го хвалите.Дано и азо стана доволна.За 7.65 си го взех :)

tochka
03-25-2008, 15:34
ахах мойта ужасна е къдрева и я изправям секи ден и ужас =( и мн мразя когато има мъгла става ужасно къдрева а имам съученичка с перфектно правата коса :smt108

LoLi_PoP
03-25-2008, 16:20
a britonite ? :-o

GaBiIi__
03-26-2008, 05:47
a britonite ? :-o mm kakvo za tqx :) :) :)

krem4et0
03-26-2008, 13:40
ахах мойта ужасна е къдрева и я изправям секи ден и ужас =( и мн мразя когато има мъгла става ужасно къдрева а имам съученичка с перфектно правата коса :smt108

Защо вместо да се мъчиш всеки ден, понякога безрезултатно, не свикнеш с къдравата си коса? Можеш да си я правиш чудесно и да стои наистина добре с малко подръчни материали-балсам(какъвто и да е) и вода. Къдравата коса грозна ли е? То знам, че правото е модерно, ама защо всички трябва да изглеждате като от калъп излязли. Малко индивидуалност мили дами.

merilin1
03-26-2008, 13:51
еми ставам в 4:30 включвам 2те преси, слагам кристали, изправям я, с вафличките в корените, топирам я, половин флакон лак за коса, вакса на връхчетата да не се подвиват и до 6 и 30 съм готова ... :D и ако имам късмета да вали ми е много забавно :o

mhmhmhmhm
03-26-2008, 15:12
^даа....
супер яко е,когато стана толкова рано и две не виждам,
изправя я с 300 зора и излизам
и навън валииииии :shock:

Forester
03-26-2008, 18:36
Пробрай с кристали за коса.

Just_say_no
03-26-2008, 20:07
еми ставам в 4:30 включвам 2те преси, слагам кристали, изправям я, с вафличките в корените, топирам я, половин флакон лак за коса, вакса на връхчетата да не се подвиват и до 6 и 30 съм готова ... :D и ако имам късмета да вали ми е много забавно :o

лелее наистина ли ??? :?
моята преса загрява за 5 минути и за 15 съм идеално права (а косата ми е едро начупена и много обемна). Понякога се случва да стана в 6 и да реша, че ще се къпя и в 7 без 25 почвам да се изправям. До 7 без 10 съм свършила и почвам да се гримирам... 8-)

merilin1
03-26-2008, 20:16
ами на мен изправянето ми е 5 минути точно, ама като сложим другите приготовления грим, обличане (тва е най-тежкото :D ) чанти манти и закъснявам винаги :? просто много се туткам и обичам да се зяпам по 2 4аса в огледалото :D

Iviqna
03-26-2008, 21:33
преса/сешоар/ютия

krem4et0
03-27-2008, 11:37
еми ставам в 4:30 включвам 2те преси, слагам кристали, изправям я, с вафличките в корените, топирам я, половин флакон лак за коса, вакса на връхчетата да не се подвиват и до 6 и 30 съм готова ... :D и ако имам късмета да вали ми е много забавно :o

Аз едва се будя 6 и 20 когато съм от 7 и 15 на лекции. Посмъртно не се глася повече от 15-20 минути, като половината и повеч е з грим. Знаете ли колко си изтощавате косите? Я си живйте къдрави. И без това като писне бебето в 3 през нощта и не можете да станете после за работа в 7, последното за което ще мислите е косата ви. От сега свиквайт. И защо никой не ми отговори на въпроса. никой ли не харасва къдравата си коса?

AliceSw
03-27-2008, 11:48
кремче, аз умирам за къдрава коса...обаче изисква адска поддръжка, за да изглежда добре по принцип съм къдрава, но косата ми е много гъста и дълга => тежи адски много и се изправя да не говорим, че от 2-3 години я изправям всячески, най-вече със сешоар...обаче със свестен балсам и шампоан става перфектна - права, гладка....докато да се направя къдрава е кошмар - или трябва да е цялата омазана с нещо или да стои не както искам, да не говорим, че като е къдрава, е кошмар да се погледна в огледалото, когато стана..

Little_Miss
03-27-2008, 13:03
Моята коса не е точно права , но използвам Нивеа за изправяне , винаги след баня си суша косата , с кръгла четка за оформяне и слагам кристали, после я реша хубаво и накрая има Хепи Енд :grin:

krem4et0
03-27-2008, 13:06
кремче, аз умирам за къдрава коса...обаче изисква адска поддръжка, за да изглежда добре по принцип съм къдрава, но косата ми е много гъста и дълга => тежи адски много и се изправя да не говорим, че от 2-3 години я изправям всячески, най-вече със сешоар...обаче със свестен балсам и шампоан става перфектна - права, гладка....докато да се направя къдрава е кошмар - или трябва да е цялата омазана с нещо или да стои не както искам, да не говорим, че като е къдрава, е кошмар да се погледна в огледалото, когато стана..

Аз само с малко вода и балсам от най-евтините се оправям и стои доста добре. Е, сутрин съм леко страшна, ама за 2-3 минути се оправя с балсма и малко мачкане. да не говорим, че не й личи да е мръсна, мазна и нацъфтяла.

iveto__91
03-31-2008, 10:51
e,az sam ot tozi tip momi4eta. :-D stavam rano,izpravqm si kosata s presa i vsi4ko mi e ok celiq den.tva e :grin:
prosto presa.polzvam i utiq ot vreme na vreme no ve4e izbqgvam za6oto mnogo gori.

P.Halliwell
03-31-2008, 11:47
1) момичета с идеално права коса са с дебел косъм, това определя тежеста на самия косъм и той си е прав

2) Момичетата които често си изправят косата имат голям риск от косопад, честото горене и третиране на косата с какви ли не евтиини стилизанти се изтощава и започва да капе.

3) - С леко начупена коса и малко кристали косата изглежда добре и придава секси вид!
- Завързана назад придава завършеност и чувство за свобода...
- За бритоните които сега са много уж модерни, честно не ми харесват, за някой пудел може би но не и за човек!

И доколкото ми е ясно да си правиш косата и да се правиш на манекен само заради едно училище не си струва, защото там никой няма да те забележи или ако го направи ще ти каже само "их колко си хубав/а" и то може също да ти го каже и когато не си със маса грим както повечето правят...по-добре на училище да се ходи семпло и ненаконтено като за някоя звездна вечеря (макар, че повечето които съм видял да се контят в моето даскало (забелижителното не само момичета, а и момчета) не го правят както тря и изглеждат сякаш някой стилист се е гаврил пет часа със тях), е какво пък щом им харесва....Но забога тва е само даскало, разбирам да е вечеря с някой познат/а или делови среща, дискотека, парти или нещо такова...ама за даскало! :shock:

loreta
03-31-2008, 12:03
Моята коса е много чуплива и се изправям само със сешоар,но се мажа с гел за изправяне и много ми държи около 3-4 дена без да се начупва.Гелът е TONI&GUY. Тук ввв.toniandguy.ком може да видиш продуктите на тази марка,аз съм много доволна от тях.Пиша го така понеже не ми позволява да пратя линка.

XXX_f
03-31-2008, 14:26
az ot godina i neshto q izpravqm i ne izpolzvam produkti za zadurjane na pri4eskata i kato stana sutrin si e prava...sluchvalo se e da ne e idealno rpava, no prosto vzimam presata tq zagrqva za 10-15 sekundi i za 5 min sum gotova :) misloq 4e zavisi i ot presata...imah edna obinovenna za 20 lv i kato se izpravq posle vednaga se nakudrq, sega sum s edna po -hubava i vsi4ko si mi e nared :)

sandalki_ot_mola
03-31-2008, 15:02
И аз съм имала такава преса само че мойта беше още по-проста-за 13лв маи:) използвах яняколко месеца,видях колко ми гори косата и си взех нова.Дано поне да има рзлика от преса до ПРЕСА

xhuxhu
03-31-2008, 15:44
GaBiIi__ пресата ми е с керамични плочи и пара на Rowenta.Косата ми е права,но не идеално права,винаги се подвива и аз затожа я изправям.Искам да си стои така обаче незнам какво да и слагам :)

btw i moita mai4e e syshtata (edna 4ernichka li e tfoita)

a ina4e za izpravqneto i as sam na mnenie staash sytrinta i izpravqsh i mn lak ...

emilythestrange
03-31-2008, 15:57
prawata kosa e minal sezon

sandalki_ot_mola
03-31-2008, 16:49
xhuxhu черничка е да :) ама не бих изтърпяла такава мъка да ставам по нощите да си правя косата :)

Obsession
03-31-2008, 16:58
prawata kosa e minal sezon

При мен е постоянен сезон :D Като стана сутрин е малко начупена, ама след като я среша и за около час се изправя. Мисля, че ми отива така и нямам оплаквания ;) Обаче и аз знам, че честото изправяне (или къдрене) е мн вредно :shock:
Btw никога не бих си го причинила - да ставам всяка сутрин в 6 за едната коса (и то точно пък за даскало).