PDA

View Full Version : МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ



godl1k3
03-23-2008, 14:13
ЗДР на всички искам да ви помоля ако някой има есе или съчинение-разсъждение на тема


1 -------------------- притчата за блудния син
2--------------------- ГРЕХА
3--------------------- ПОКАЯНИЕТО
4--------------------- ПРЕСТЪПЛЕНИЕ И НАКАЗАНИЕ
5--------------------- СТРАХУВАШ ЛИ СЕ ОТ НАКАЗАНИЕ
6--------------------- УМЕЕШ ЛИ ДА СПОРИШ
7--------------------- ВЯРВАШ ЛИ В ЧОВЕКА
8--------------------- И ВСЕ ПАК ЖИВОТА Е ПРЕКРАСЕ


значи само от от всички ... мн ще съм благодарен : )



e-mail: evelin_galanov@mail.bg

sherry
03-23-2008, 15:36
Грехът

Това е една много примамлива думичка, която ни привлича във всеки един момент от нашия живот. Кара ни да обърнем гръб на установените правила около нас.
Но какво всъщност е грехът? Нещо, което ни кара да се чувстваме по-добре, или съсипва нашия живот? Нещото, което ни измъква от ежедневният навик, наречен живот, или ни унищожава? За всеки човек той е различен и разнолик. За едни ябълката в райската градина са парите, за други любовта.
Той може да бъде извършен по различни поводи. Например любовта. Не е ли грешно да обичаш някого, въпреки че до теб стои друг? Той има много измерения, но винаги ни кара да се чувстваме различно. За едни след като са го извършили се чувстват зле, за други това просто е отключило пътят им към щастието или познанитео. В зависимост от гледните точки.
Но най-важното при него е да разбереш, че си го направил и да осъзнаеш постъпката си, а вече как ще продължиш зависи от теб.
Човешко е да се греши, но е божествено да се прощава, затова след грехът винаги идва прошката, както след всяка буря отново изгрява слънцето. Просто кажи:"Съжалявам" и ще ти бъде простено.

godl1k3
03-24-2008, 09:44
ок перфектно само че ако може още малко да ми хелп смисъл формулирах си въведението почнах тезите и са ми тряя още малко хелп иначе си #1 :)))
:-) :grin: :smt102 :smt059

sherry
03-24-2008, 10:11
Какво точно не ти е ясно? Колко дълго трябва да е? Как да ти помогна?