PDA

View Full Version : Цигари,надномерно тегло,кръвно и всички екстри



vamp
03-23-2008, 17:42
Ми здравейте,това са част от проблемите ми,предимно от стрес предизвикани и лош живот :) Бях болезнено слабо момченце,после бях як и здрав тинейджър спортист,сега съм на 19 и съм станал мазен тип с бира в ръка,пуша от 7 клас,спирах цигарите за година и повече,обаче пак ги започнах,за месеци не пушех,после пушех пури.Сега когато вече се задъхвам в редките случаи които спортувам се чудя как да ги спра наистина.Мислех си,че винаги ще мога,щом преди успявах обаче сега не мога.Не пуша много,но пуша достатъчно.Понякога 1 кутия за 2 дни,друг път за 1 ден,за 1 вечер,понякога за 2 седмици пуша 3 цигари само,все различни марки пуша.А да,преди около 1 година ми откриха и високо кръвно в следствие на нерви,та в залата честичко се задъхвам,сила имам,обаче се чувствам някак странно и замаяно,мислех си,че това е защото тренирам с доста големи тежести.Та нека спра да се оплаквам,просто ме посъветвайте как да спра цигарите,да си върна плочките и да се чувствам по-добре.Но не искам да ставам клъощав както преди,не искам да губя мускули,поне тия които ми останаха,искам само шкембето да сваля,защото там имам стабилен пояс сланина...

hottie
03-24-2008, 07:51
Здравей ! Аз пуших няколко години - мисля, че 8 !И един ден ми писна, защото точно като теб почнах да се задухвам, не ми се спортуваше особено, а по принцип съм си спортна натура. Но просто една сутрин се събудих и ги спрях. Стана съвсем случайно, съвсем внезапно. Както и да е...
Спирането на цигари обикновено се замества с нещо друго.Някои хора го заместват с храна. Други с алкохол и пр... Ами аз го замених с много спорт. Всеки ден ходих да тичам или на фитнес,или на тенис, или на нещо друго само и само да не мисля за това. Просто исвестно време вместо спрях да ходя по ваведения с приятелите и се отдадох на совствения ми личен живот.И после постепенно съчетах и приятелите и спортуването. Вече 3 години не пуша.
Не знам дали това,което ти разказах ще ти помогне, защото при всеки е индивидуално. Ти просто трябва да намериш своя баланс. Трудно е, никой не го отрича, особено първите 2 седмици. На мен и до ден днешен ми се пуши от време на време, но не паля защото знам, че от една цигара всичко може пак да се промени, а съм стигнала толкова далече.
Пожелавам ти успех !

vamp
03-24-2008, 14:49
щом можеш да пушиш 3 цигари за 2 седмици значи можеш и без тях , трябва да им намериш заместител , воля нали имаш :) ми аиде върни си плочките де , кои те кара да тренираш с големи тежести , караи на кардио и корем , бягаи , помага за дробовете , перфектно е :) ще успееш 8)

Беше спряло да ми пука за живота ми и се скапвах с пиене и цигари,стабилно ги правех тия неща,после покрай травми и проблеми спрях да тренирам и вече от 3 години не тренирам и не спортувам както го правех някога,това ме накара да почна пак да пуша,но ето,че проблемите се задълбочават и от време на време ми пука за това.

Мацката,мисълта за едната цигара,сега си спомням,че това ме крепеше някога да не пуша и когато прекрачих това "правило" започнах да пуша доста,но само като си спомня как седях в мезонета на терасата,пушех цигари и си държах пиенето до мен,гледах града от панорамен изглед и се чувствах спокоен и щастлив...Всеки път когато попадна в няква подобна ситуация винаги паля цигара,рядко пуша просто ей така,повечето пъти защото съм щастлив или от нерви...
Ще пробвам пак по стария метод,нямаш представа колко ми помогна!
А за тренировките също ще трябва да се стегна!

hottie
03-24-2008, 16:39
Аз при първият ми опит за спиране на цигари успях точно 6 месеца..докато на един купон не запалих една и после втора..и трета...
Просто трябва рязко.Но наистина спорта помага и се чувстваш по-добре не само физически, а и психически.
Полелавам ти успех! :)

vamp
03-24-2008, 17:37
Аз при първият ми опит за спиране на цигари успях точно 6 месеца..докато на един купон не запалих една и после втора..и трета...
Просто трябва рязко.Но наистина спорта помага и се чувстваш по-добре не само физически, а и психически.
Полелавам ти успех! :)

Знам,аз нали бях дълги години спортист(все това пиша,като да се изкуфам ама е истина) :) Спорта беше целия ми живот,но след всички травми и съветите на лекарите не ми оставаше друго освен да пия,да пуша,да се самосъжалявам...Добави и скапаните семейни скандали,даскалото и проблеми със закона и ето ти рецептата за самоунищоване.
Вече като се погледна в огледалото виждам сравнително симпатичен тип,обаче с мазен шкембак и виждам,че съм позагубил доста от мускулите въпреки,че пак съм внушителен...И сега скапаното кръвно което ми откриха преди,кара ме да се замисля,не искам да има последствия от това,цигарите,от тях също имам проблеми.
Искам да се стегна и да бъда пич,да се оправя и да забравя всичко минало до тук или поне да не страдам :) А как ме мързи вече да спортувам...Това е най-лошото!То ми пречи за всичко,не намирам смисъл вече и ме мързи!