PDA

View Full Version : има ли някакъв серум за очи променящ цвета им????



fuklu
03-23-2008, 20:17
достатъчно ясна бях :P

balistic_007
03-24-2008, 13:24
Ако говориш за бялото на очите ... някоя спиртна напитка може и да ти помогне :-P

Anna5339
03-24-2008, 14:35
:lol: Спиртна напитка :D :D :D
Аз поне за такова нещо,корто променя цвета на очите (освен лещи) не съм чувала. . . . :-o

swords1010
03-24-2008, 15:56
Цвета на очите е генетично заложен във всеки нов индивид. Определя се от ДНК.
ДНК, не може да бъде модифицирана, следователно подобен серум не съществува. :)

SamRothstein
03-24-2008, 16:14
Цвета на очите е генетично заложен във всеки нов индивид. Определя се от ДНК.
ДНК, не може да бъде модифицирана, следователно подобен серум не съществува.
Dr. Mengele begs to differ :)

swords1010
03-24-2008, 17:50
Цвета на очите е генетично заложен във всеки нов индивид. Определя се от ДНК.
ДНК, не може да бъде модифицирана, следователно подобен серум не съществува.
Dr. Mengele begs to differ :)

Да, чел съм за неговите експерименти. Ако не се лъжа е пробвал да променя цвета на окото, инжектирайки химикали в очите на деца. Не съм сигурен обаче, до колко опитите му са успешни.

fuklu
03-25-2008, 17:07
okay mersi vse pak ;)

SamRothstein
03-25-2008, 19:23
Цвета на очите е генетично заложен във всеки нов индивид. Определя се от ДНК.
ДНК, не може да бъде модифицирана, следователно подобен серум не съществува.
Dr. Mengele begs to differ :)

Да, чел съм за неговите експерименти. Ако не се лъжа е пробвал да променя цвета на окото, инжектирайки химикали в очите на деца. Не съм сигурен обаче, до колко опитите му са успешни.
Това го казах в кръга на шегата. Опитите му са били неуспешни, доколкото знам, а и според здравата логика.

sweetdev1l
04-21-2008, 18:46
Доколкото аз съм чувала цвета на очите се определя от белтъците. Ако единия родител е с кафеви очи, неговата наследствена информация доминира. И въпреки всичко съм чувала за промяна на пигментацията по време на пубертета в зависмост от хромоналните промени. Майка ми е със зелени очи (невероятни), а баща ми с кафеви.Интересно ми е да знам дали нещата които съм дочувала, че гена може да се размени са верни... Една моя приятелка имаше кафяви очи като на баща си, на 17 очите и вече изсветляха до пъстро зелено подобн на майка й...Нормално ли е това или е просто генетична аномалия? Ако някой по-запознат с генетиката може да ми отговори да ми пише :-D

deville`f
04-21-2008, 20:11
Доколкото аз съм чувала цвета на очите се определя от белтъците. Ако единия родител е с кафеви очи, неговата наследствена информация доминира. И въпреки всичко съм чувала за промяна на пигментацията по време на пубертета в зависмост от хромоналните промени. Майка ми е със зелени очи (невероятни), а баща ми с кафеви.Интересно ми е да знам дали нещата които съм дочувала, че гена може да се размени са верни... Една моя приятелка имаше кафяви очи като на баща си, на 17 очите и вече изсветляха до пъстро зелено подобн на майка й...Нормално ли е това или е просто генетична аномалия? Ако някой по-запознат с генетиката може да ми отговори да ми пише :-D
ми не съм много запозната с генетиката но и при мен е така...

eclipseee
04-23-2008, 16:06
Доколкото аз съм чувала цвета на очите се определя от белтъците. Ако единия родител е с кафеви очи, неговата наследствена информация доминира. И въпреки всичко съм чувала за промяна на пигментацията по време на пубертета в зависмост от хромоналните промени. Майка ми е със зелени очи (невероятни), а баща ми с кафеви.Интересно ми е да знам дали нещата които съм дочувала, че гена може да се размени са верни... Една моя приятелка имаше кафяви очи като на баща си, на 17 очите и вече изсветляха до пъстро зелено подобн на майка й...Нормално ли е това или е просто генетична аномалия? Ако някой по-запознат с генетиката може да ми отговори да ми пише :-D
Аз мисля, че е някаква очна аномалия при изменението на количеството меланин в ириса, който определя цвета на очите. Аз като кажа, че съм се родила с маслинено черни очи, после се измениха на небесно сини като на баща ми, а сега са ми зелени като на майка, ми се пулят :-D Наистина, ако някой е по-запознат нека изясни, защото е много интересно, а в нета нищо не намирам.