PDA

View Full Version : Българи в Италия



bubbl3s
03-23-2008, 21:40
Poznavate li bulgari koito jiveqt v Italiq? Bihte li iskali da jiveete tam? Az jiveq tuk i e superrr! :grin:

7 точка от правилата
moderated by Coki

BoSSMan
03-24-2008, 01:30
mnogo cigani ima v rim ... po zle i ot sofia

bubbl3s
03-24-2008, 08:37
Ne e vqrno tva ! :?

LoLi_PoP
03-24-2008, 10:46
ami ne poznavam :) :) radvam se,che na teb ti haresva :wink:

visok
04-03-2008, 14:17
само 20 000 от кюстендилския край

nekaduren
04-03-2008, 21:58
аз живея/уча в италия ама нещо не ми харесва особено щото не мога да се запозная с никой все още и ми е самотно :o

Colorblind
12-04-2008, 21:50
аз живея/уча в италия ама нещо не ми харесва особено щото не мога да се запозная с никой все още и ми е самотно :o


:-# :smt087 и аз така ....

prettyIdeath
12-12-2008, 08:54
Леля ми отиде в Италия да работи и е много доволна. Аз лично не бих напуснала Б-я но ако го направя ще бъде в САЩ

KUM4o
12-14-2008, 03:54
аз сега след 2 седмици утивам при наще в рим някой има ли там?

vikanri96
10-02-2009, 14:51
Аз сега уча в Италия за първа година и е мн мн яко! :grin: :grin: :grin: Всички тук са толкова добри; намерих си приятили; класът ми е мн як; горе долу знам италиански, (защото идвах и ваканоците за малко миналата и по - миналата год.) и съм доволна, че доидох! 8) 8) :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

Linns
10-03-2009, 05:04
само 20 000 от кюстендилския край
Аз съм една от тях..


Тук съм от 7 години и не мисля да се връщам в България, дойдох малка и вече свикнах, тук бяха най-хубавите ми години и самото ми израстване за което културата и общоприетите норми много помогнаха.. Обичам България и се връщам доста често, о не виждам своето бъдеще там.. Имам много приятели, италианците са много ценни такива ако попаднеш на точните хора 'щото има и много боклуци ..

Аз съм в Legnano, Милано.. Видях, че има доста от Рим .. 8-)

miminia
10-04-2009, 16:23
Имам роднини в Милано - леля ми и братовчедката и един др братчед
хах ... имала съм възможността да отида, но .. не съм :)

renateee
10-04-2009, 17:58
Еми майка ми работи в Италия, но единствено нещо което я задържа там са парите.. Иначе каза че хората са отвратителни :(
ПП. Тя е в северната част

Linns
10-05-2009, 05:32
^ Ами тя работи, не е дошла за да опознава хората, тоест да са фр.. :neutral:

devi
10-25-2009, 18:32
Не съм била в Италия, но много искам да отида. Харесала съм си 1 университет NABA (Nuova Accademia di Belle Arti) в Милано с графичен дизайн и се надявам, че ще уча там. За тези, които живеят в Италия как са хората според вас като характер. Много ми се ще да срещна хора, с които може да се разговаря, да се интересуват от изкуство и да се забавляват. Според вас италианците такива ли са?

c4
11-01-2009, 13:22
Az moga da vi kaja za6to ne im haresva v 4ujbina,za6toto nqma takiva selski beci kato v blagariq da kre6tat i vikat kato zaklani zatova.Za6toto sa vazpitani horata a balagrite sa carvuli (ne vsi4ki i az se radvam 4e ne sam ot tqh).Horata sa vazpitani kato te vidat 6te te pitat kak si dobre li si...Apak balagrite kato se vidat poznaite kvo se pitat osbedno v 4ujbina (Kade raboti6 i kolko pari vzima6) te carvulite nqma da te pitat kak si ama kade raboti i kolko pari vzima6.Izsara me e da se nareka balagriq i mi e mnogo gadno 4e dicite selqni sa oti6li da zlepostavqt balgariq i v 4ujbina imame prekrasna strana s nekadarni opravni i prosti hora.Eto tova e balagriq.Tova lqto bqh na po4ivka!Poznaite kade?Ami v balagriq ot 3 god ne bqh se pribiral.I da vi kaja nqma nikakva promqna moqt krad Yambol ot koito sam rodom ni6to ne se e promenilo daje e stana o6te po zle ima nqkoi drug nov magazin i bakna i tova e.I nai gadnoto e 4e kato ima kaje6 4e ne jivee6 v balgariq i te sa super zavistlivi i mrasni.Kogato vlqzah v edin magazin stoq i 4akam da doide prodava4kata i i vikam zdravei imate li (ciagri primerno zabravih kvo izkah si kupq) i tq vika da imam drugo ko 6e izka6???...Oh tova e ot men i sled 50 nqma da se varna v balgariq.Tam vlastva6 mutrite i ciganite!!!

Izvinete che ne pisah na kirilica!

InvaiDeR
11-01-2009, 20:26
Не съм била в Италия, но много искам да отида. Харесала съм си 1 университет NABA (Nuova Accademia di Belle Arti) в Милано с графичен дизайн и се надявам, че ще уча там. За тези, които живеят в Италия как са хората според вас като характер. Много ми се ще да срещна хора, с които може да се разговаря, да се интересуват от изкуство и да се забавляват. Според вас италианците такива ли са? В Италия съм от 1 година.. е, какво да ти кажа.. има мн добри хора(говоря за по-порасналите) ,а иначе младеща е като нашите Teen-ове, даже по-изперкала #-o Забелязал съм още, че са много набожни ;-)

SunnyTime
11-14-2009, 07:07
Преди три месеца баща ми отриде в Италия да работи.

AniChka37
11-16-2009, 21:05
Оо да.. познавам.. себе си.. живея тук от 5 месеца и определено бих дала и живота си да се върна в България, защото може да е мизерия и т.н. както всички я наричате, но когато я напуснете разбирате колко всъщност сте си свикнали с тази мизерия и как като родината втора няма :) И така де.. аз ако можех да се върна.. жалко, че нямам право на избор.. но повярвайте Италия далеч не е по цвете от България.. все едно и също е.. тука даже хората са много по ограничени и глупави.. аз лично ги мразя :)

България ис дъ бест! :)

AniChka37
11-16-2009, 21:13
Az moga da vi kaja za6to ne im haresva v 4ujbina,za6toto nqma takiva selski beci kato v blagariq da kre6tat i vikat kato zaklani zatova.Za6toto sa vazpitani horata a balagrite sa carvuli (ne vsi4ki i az se radvam 4e ne sam ot tqh).Horata sa vazpitani kato te vidat 6te te pitat kak si dobre li si...Apak balagrite kato se vidat poznaite kvo se pitat osbedno v 4ujbina (Kade raboti6 i kolko pari vzima6) te carvulite nqma da te pitat kak si ama kade raboti i kolko pari vzima6.Izsara me e da se nareka balagriq i mi e mnogo gadno 4e dicite selqni sa oti6li da zlepostavqt balgariq i v 4ujbina imame prekrasna strana s nekadarni opravni i prosti hora.Eto tova e balagriq.Tova lqto bqh na po4ivka!Poznaite kade?Ami v balagriq ot 3 god ne bqh se pribiral.I da vi kaja nqma nikakva promqna moqt krad Yambol ot koito sam rodom ni6to ne se e promenilo daje e stana o6te po zle ima nqkoi drug nov magazin i bakna i tova e.I nai gadnoto e 4e kato ima kaje6 4e ne jivee6 v balgariq i te sa super zavistlivi i mrasni.Kogato vlqzah v edin magazin stoq i 4akam da doide prodava4kata i i vikam zdravei imate li (ciagri primerno zabravih kvo izkah si kupq) i tq vika da imam drugo ko 6e izka6???...Oh tova e ot men i sled 50 nqma da se varna v balgariq.Tam vlastva6 mutrite i ciganite!!!

Izvinete che ne pisah na kirilica!

Аз само като виждам колко грамотно пишеш (нямам предвид латиницата) и си изваждам изводите.. България за теб защо е такава.. защото си много горд, че живееш в друга държава ли.. но ако трябва да сме честни Италия е същото като България.. а ако трябва да сме още по честни хората в Италия са много по - ограничени, глупави, лицемерни и т.н. :) Но всеки си има право на мнение де! :)

Ellycore
11-17-2009, 18:26
Аз сега уча в Италия за първа година и е мн мн яко! :grin: :grin: :grin: Всички тук са толкова добри; намерих си приятили; класът ми е мн як; горе долу знам италиански, (защото идвах и ваканоците за малко миналата и по - миналата год.) и съм доволна, че доидох! 8) 8) :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

Момиче,бях на твоите години когато отидох във Италя да живея при майка ми и брат ми.първата година беше рай-без проблеми,на всички в даскало си им интересен и те водят по кафета,нагоре-надолу..в училище сичко е перфе..не знаеш още езика,даскалите ти пишат яки оценки ..айляк от всякъде...докато на втората година ти се ебава майката от всякаде ...тогава идват проблемите,наркотиците [всеки втори],нощните клубове е дискотеки,момчета,вечерен час,проблеми с родителите... тогава заебх всичко защото с майка ми не се понасяхме...бях bucciata [преповтарях в училище] и заобиколена от проблеми и нерви ...много кофти се получи ...и все пак се прибрах в Б-я е си чувствам по щастлива от всякога...вече се връщам само да ваканцийте да видя майка ми и някои приятели....
надявам се при теб да се получи различно :) наистина ти желая успех!

Linns
11-24-2009, 17:27
^ Да ти кажа честно забелязвам защо си била bUcciata !




Забелязал съм още, че са много набожни ;-)
Ужасно набожни!! Тва тяхното никъде не съм го виждала..



AniChka37, за 5 месеца успя да опознаеш всички италианци и да разбереш какви са, каква е държавата им и какво ли още не.. Така като гледам ти си ограничената, не те.. Аз съм тук от 7 години и мисля, че съм видяла много много повече от теб и въобще и през ум не ми минава да ги нарека ограничени, лицемерни и не знам си още какви.. Просто още не си разбрала много неща.. Но всеки с мнението си..

SunLov3
11-25-2009, 14:50
Сестра ми се ожени в Южна Италия и хода при нея за лятото , майка ми иска веднага след като завърша средно, да ме изпрати там да уча више .Кво мога да кажа за хората там...Ми там си беше нещо като в провинцията .Много са мързеливи , набожни ии неграмотни.Никой не знаеше английски или немски, да не говорим за лекарите как мъчиха сестра ми :-# Но ми харесва да някъде , че са по-освободени от българите не са толкова консервативни.Как може да отидеш в съседката за да си направиш макароните :lol: Без покана.Рядко съм ги чувала да се карат или нерват , друг е въпроса , че тяхното говорене е викане и ми беше трудно да свикна.Хареса ми , че не приемат повечето неща толкова на сериозно 8)

bubbl3s
11-28-2009, 16:17
Az moga da vi kaja za6to ne im haresva v 4ujbina,za6toto nqma takiva selski beci kato v blagariq da kre6tat i vikat kato zaklani zatova.Za6toto sa vazpitani horata a balagrite sa carvuli (ne vsi4ki i az se radvam 4e ne sam ot tqh).Horata sa vazpitani kato te vidat 6te te pitat kak si dobre li si...Apak balagrite kato se vidat poznaite kvo se pitat osbedno v 4ujbina (Kade raboti6 i kolko pari vzima6) te carvulite nqma da te pitat kak si ama kade raboti i kolko pari vzima6.Izsara me e da se nareka balagriq i mi e mnogo gadno 4e dicite selqni sa oti6li da zlepostavqt balgariq i v 4ujbina imame prekrasna strana s nekadarni opravni i prosti hora.Eto tova e balagriq.Tova lqto bqh na po4ivka!Poznaite kade?Ami v balagriq ot 3 god ne bqh se pribiral.I da vi kaja nqma nikakva promqna moqt krad Yambol ot koito sam rodom ni6to ne se e promenilo daje e stana o6te po zle ima nqkoi drug nov magazin i bakna i tova e.I nai gadnoto e 4e kato ima kaje6 4e ne jivee6 v balgariq i te sa super zavistlivi i mrasni.Kogato vlqzah v edin magazin stoq i 4akam da doide prodava4kata i i vikam zdravei imate li (ciagri primerno zabravih kvo izkah si kupq) i tq vika da imam drugo ko 6e izka6???...Oh tova e ot men i sled 50 nqma da se varna v balgariq.Tam vlastva6 mutrite i ciganite!!!

Izvinete che ne pisah na kirilica!


Не си прав/а!! Ако отидеш например в Белгия хората те подминават на улицата и въобще не те забелязват защото всеки е сноб и се мисли за нещо повче от останалите ... нещо което в българия не се случва. Ти срещал ли си българин в чужбина и заговарял ли си го? Ако не си казвам ти държат се с тебе се едно са видяли господ! Аз супер много се гордея с България! Италиянците са също яки хора и са близо до нашите характери.. и са много емоционални :) аз хубаво написах темата, но за съжаление вече не живея в италия и много ми липсва!!

bubbl3s
11-28-2009, 16:20
^ Да ти кажа честно забелязвам защо си била bUcciata !




Забелязал съм още, че са много набожни ;-)
Ужасно набожни!! Тва тяхното никъде не съм го виждала..



AniChka37, за 5 месеца успя да опознаеш всички италианци и да разбереш какви са, каква е държавата им и какво ли още не.. Така като гледам ти си ограничената, не те.. Аз съм тук от 7 години и мисля, че съм видяла много много повече от теб и въобще и през ум не ми минава да ги нарека ограничени, лицемерни и не знам си още какви.. Просто още не си разбрала много неща.. Но всеки с мнението си..

+1111!!! мноооого правилно .. всичко което каза :grin:

Linns
11-28-2009, 23:34
Сестра ми се ожени в Южна Италия и хода при нея за лятото , майка ми иска веднага след като завърша средно, да ме изпрати там да уча више .Кво мога да кажа за хората там...Ми там си беше нещо като в провинцията .Много са мързеливи , набожни ии неграмотни.Никой не знаеше английски или немски, да не говорим за лекарите как мъчиха сестра ми :-# Но ми харесва да някъде , че са по-освободени от българите не са толкова консервативни.Как може да отидеш в съседката за да си направиш макароните :lol: Без покана.Рядко съм ги чувала да се карат или нерват , друг е въпроса , че тяхното говорене е викане и ми беше трудно да свикна.Хареса ми , че не приемат повечето неща толкова на сериозно 8)

В Южна Италия е като на село в България :razz:

bubbl3s
11-29-2009, 11:49
Сестра ми се ожени в Южна Италия и хода при нея за лятото , майка ми иска веднага след като завърша средно, да ме изпрати там да уча више .Кво мога да кажа за хората там...Ми там си беше нещо като в провинцията .Много са мързеливи , набожни ии неграмотни.Никой не знаеше английски или немски, да не говорим за лекарите как мъчиха сестра ми :-# Но ми харесва да някъде , че са по-освободени от българите не са толкова консервативни.Как може да отидеш в съседката за да си направиш макароните :lol: Без покана.Рядко съм ги чувала да се карат или нерват , друг е въпроса , че тяхното говорене е викане и ми беше трудно да свикна.Хареса ми , че не приемат повечето неща толкова на сериозно 8)

В Южна Италия е като на село в България :razz:

+1!!!! :lol:

Sasha2k8
12-30-2009, 22:03
Аз съм родена в Италия. Живях тук 7-8 госини след което се върнахме в България. Иии досега всяка ваканция съм си там и от догодина се връщам пак за постоянно :) Някой от Сан Бенедетто дел Тронто да има тук? :)

orhidea
01-07-2010, 13:47
:smt052 Здравейте на всички който имате близки в чужбина!Много е тъжно когато близките ни не са покрай нас,дъщеря ми е в Италия вече година и половина.Чувствам се много странно и измъчено,но същевременно съм и горда ,че децата ни се справят с не лекия живот,борят се за хляба и съществуването си.За съжаление в България остат все по-малко и малко млади хора.........това е жестоката истина.

DaNi2
01-12-2010, 20:53
nekaduren написа:
аз живея/уча в италия ама нещо не ми харесва особено щото не мога да се запозная с никой все още и ми е самотно
Ще видиш че като се запознаеш с някой ще ти хареса.

Аз от 3 год сам в ИТ и още не сам се вращал в БГ и мисля да не се връщам скоро,тук ми е добре. :)

Linns
01-12-2010, 23:47
^ Ооо, за служава си да си идеш за малко.. Там е супер яко за ваканциите, отиваш си с пари и си постоянно в движение... :smt007

radoslava
01-17-2010, 15:49
Аз сащо живея в Италия от 1 и половина Vigevano (PV) градче много близо до Милано и изобщо не ми харесва, просто защото целия ми живот е бил в България .......... уча тук и се занимавам с танци , да вярно е италянците са мн добри хора, но въпреки това предпочитам България. Там имам безкраино много приятели, с които съм израстнала и едва изживявам 3 месеца тук понеже съм свикнала да лудея и да не ми пука за нищо но тук не е така ..........Прибирам се за коледа и за цялото лятоо и времето ми там минава страшно бързо, а в Италия страшно бавно!

Linns
01-18-2010, 07:17
Нормално е да минава бавно тук и бързо там..
Между другото знам къде е Vigevano : ))

Madn3s5
01-18-2010, 23:36
Хехх колко сте били много!!
И аз живея в Италия вече 7 години (без малко) в Abbiategrasso (Милано) ((^^за горния пост Vigevano ми е на 20 мин и много често ходя там ; ) )) и не се оплаквам.. Отначалото ми беше супер трудно да се впиша в самата култура,различни хора,различни разбирания и куп други разлики..но когато свикнах всичко ми е доста по розово,ако изключим факта че самите италиянци на моменти дразнят супер много.. Училището си ми харесва, средата в която се вписах и тн..Познавам много българи тук и на близо, на горе долу моите години, приятеля ми е българин и живее на има няма 15 мин. път пеша от нас.. И така, за момента нямам намерение да се връщам в България за постоянно,колкото и да ми липсват близките ми там.. иначе си ходя често и дори последния път усетих че като седя в България повече от месец/месец и половина започват да ме хващат нервите и да ми липсва начина ми на живот тук.. в България са някак си по изнервени и затворени, а тук хората са го дали кажи речи през просото, няма толкова спокойни хора..чудя им се как го постигат понякога : )

wallmart
02-15-2010, 10:18
Сестра ми и мъжът й са в Ливорно, а братовчедите ми в Калабрия. В Калабрия има много албанци и често се бият с македонците.

darkflower
02-18-2010, 15:45
Аз не съм чиста българка, а само 1/5та. Като малка съм живяла 7 години във Милано,Италия. После се преместих да живея за 9 /10 години във Финландия и там беше супер. Сега се преместих да живея в България, но в нетърпение чакам момента, в който ще се върна в Италия, за да уча графичен дизайн. Италия винаги е била в сърцето ми. Хората са уникално готини като изключим тамушните фешани, на които много се смеем всички. В Италия е пълно с магазини, а пазаруването ми е като мания и там е рай за мен. По-голямата част от компанията ми са метъли и то много готини хорица. Всички около мен са хора на изкуството и това най-много ме привлича към Италия. Мечтата ми е да се върна там и да уча в NABA - Nuova Accademia di Belle Arti. :)

darkflower
02-24-2010, 19:11
Не съм била в Италия, но много искам да отида. Харесала съм си 1 университет NABA (Nuova Accademia di Belle Arti) в Милано с графичен дизайн и се надявам, че ще уча там. За тези, които живеят в Италия как са хората според вас като характер. Много ми се ще да срещна хора, с които може да се разговаря, да се интересуват от изкуство и да се забавляват. Според вас италианците такива ли са?

Хаха чак сега прочетох коментара ти. Дали няма да учим заедно? :D И аз искам да уча в същия университет. Дълги години живях там и хората са прекрасни. Точно мой хора( дружелюбни, усмихнати, услужливи и харесват изкуството било то рисуване,танци или театър). Познавам и много хора, които учат в NABA. Пожелавам ти успех и, ако те приемат звънкай мога да ти оредя жилище много близо до NABA. :)

perli4kaa
02-25-2010, 13:49
и аз имам роднини в италия-милано преди постоянно бях там обаче сега съм си тук

ivanivan
03-04-2010, 15:02
[quote=visok]само 20 000 от кюстендилския край
[b]Аз съм една от тях..


Тук съм от 7 години и не мисля да се връщам в България, дойдох малка и вече свикнах, тук бяха най-хубавите ми години и самото ми израстване за което културата и общоприетите норми много помогнаха.. Обичам България и се връщам доста често, о не виждам своето бъдеще там.. Имам много приятели, италианците са много ценни такива ако попаднеш на точните хора 'щото има и много боклуци ..

az otskoro san v milano wte seradvam da se zapoznaia s niakoi

ivanivan
03-04-2010, 15:19
mnogo shte seradvam da se zapoznaia s niakoi wiveesht v milano ili okolo milano ot dve sedmici sam tuk i ne sam sreshtnal nito edin balgarin nadiavam se niakoi da otgovori


Писането на КИРИЛИЦА във форума е задължително и неспазването на правилото наказуемо. Моля те придържай се към правилата: http://www.teenproblem.net/f/pravila.html
Виждам, че си нов и затова няма да трия коментара...

амк933

IncHeTy
05-09-2010, 10:48
Сега лятната ваканция ще съм в Анкона преди бях в Неттуно-на 50 км от Рим,както и във Венеция и Верона. След време ще живя тук,нямам приятели,ще се радвам да се запозная с някого от Анкона -на 13 години съм,момиче :grin:

Drawly
06-17-2010, 18:06
Здравейте. Ще бъда изкрено блаодарна ако някой ми даде информация за академия в Италия където да се запиша. Да е академия за изкуства или дизайн. Проблемът са разбире се парите. Ако има вариант за стипендии или за семестър да не се плаща повече от 500-600 лева би било прекрасно. Не зная италиански, само анлийски, но мисля-там би трябвало да има специални курсове за език. Всякаква информация е полезна. Много ви моля,помагайте. Обичам си Бълария, но зная че Италия е по-пододяща за моето развитие. :-k

Jaded
07-12-2010, 22:57
[list=]

misskiss96
07-21-2010, 00:05
amii az bqh v italia za 2 godini ychih tam ii e super qko :grin: :grin: ... horata sa mnogo dobrii imah straxotni fr ... no ne vsichkite sa taka :? ... zavisi na kakvi hora popane6... ina4e v Italy e super qkooo pojelavam vi da otidete :grin: :grin: :D :D :P

Sasha2k8
07-23-2010, 14:56
Имам роднини в Милано и Сан Бенедетто дел Тронто. Самата аз съм родена там и повечето ваканции съм си там, а от догодина си отивам за постоянно :) .

tweety3
07-30-2010, 04:08
Ами и аз сега съм в Италия и честно казано не ми харесва, може би е защото непознавам никои.. Иначе така като ги гледам на външен вид Италянците саа мноого гоотинки.. Адски много ми е притеснено за първия учебен ден тука.. Незнам какво да облека с каква прическа да съм, да се гримирам ли (ако може някой да ми даде съвет) Иначе съм във Фаноо близко е до Анконаа, акоо има някой тук нядъде ще се раддвам да се видиме.. :)

Kopu
07-30-2010, 04:20
Незнам аз ли съм се объркал или раздела е БЪЛГАРИЯ и тези които я напускат. А не Италия и тези които искат да се върнат. Тези романи за Италия защо не ги разисквате в някой италянски форум ?

tweety3
07-30-2010, 17:58
Незнам аз ли съм се объркал или раздела е БЪЛГАРИЯ и тези които я напускат. А не Италия и тези които искат да се върнат. Тези романи за Италия защо не ги разисквате в някой италянски форум ?

Май ти си се объркал, защото раздела За България И тези които Я НАПУСНАХА !! Е какво толкова катоо пишем за Италия и някои искат да се върнат ?? Какъв е проблема да споделиме.. :? :?

KUM4o
06-10-2012, 21:47
Вдигам темата от прахта ,но има ли българи в Рим? От месец съм тук за постоянно и ми е адски скучно ,защото още нямам прители и е тегаво.

Bliznaca
06-22-2012, 14:07
Аз живея в милано има няма 5 месеца езика го знам малко ако някой живее в милано да драсне едно лс или в скаип да ми пише skype:bliznacite_lukovit живея до Фамагоста на фра кристофоро :)

KUM4o
06-23-2012, 13:35
Така като гледам няма много много българи в тази Италия.

Violenza
06-23-2012, 20:54
Има, ама тук във форума не сме много. ;)

KUM4o
06-24-2012, 01:07
Ти в кой град си?

abvgde93
07-01-2012, 05:33
Здравейте , тази година завърших тук в България , но баща ми от 10 години е в Италия , Анцио. Говорили сме да отида при него да поработя малко , но то за него няма работа , пък за мен. Какво бихте ме посъветвали , има ли работа като цяло и заслужава ли си да отида ?

Denince
08-02-2012, 11:08
Аз след няколко седмици ще заминавам да уча в Милано и нямам търпение... дано бързо се приспособя :))))

Violenza
08-06-2012, 10:10
Много миланези :)

abvgde93
08-14-2012, 20:18
Здравейте , за колко време горе долу научихте италианския ? Аз скоро ща заминавам , но не знам въобще езика и ми е доста притеснено как ще се оправям. :(

italincheto
09-01-2012, 11:46
:-# :smt087 и аз така ....

mii to i az taka..!! :X

italincheto
09-02-2012, 16:23
Nqma li nqkoi ot Bolzanoooo...??!! :DDD