PDA

View Full Version : Нова кола



hottie
03-25-2008, 20:15
Искам да си купя кола на старо - бюджет около 7000лв.
Имам няколко идеи, но искам да чуя и вашите моля :)
Искам колата да е с 4 врати и предпочитам да не е дизелова.

LipSoFAnAnGel
03-25-2008, 20:34
форд пума, опел тигра, нисан микра..... ЪъЪ тези дето ти ги казах май са с по 2 , но са газарски ;)

LeVski_fen
03-25-2008, 20:43
GOLF 4 :) 8)

bulgarche
03-25-2008, 20:51
Всички карат Голфчета, защо не и ти? Пасат и Ауди! Това са общо взето колите, които си заслужават.
Не избирай Азиятска кола!

hottie
03-25-2008, 20:55
А какво мислите за Фиат пунто?
Иначе мислих и аз да си взема голфче :) или Ауди А3

air_J
03-25-2008, 20:59
Хем нова кола, хем кола на старо... Както и да е - важно е да кажеш горе-долу какви екстри искаш, както и задължително колко годишна максимум искаш да е колата. Аз за тези пари ако трябва да говорим за марки и модели бих спрял избора си на Пежо 206 модел 2001-2002 година, Фолксваген Поло модел 2001 година, или Опел Астра, или Корса модел 2001-2002 година. 8)

air_J
03-25-2008, 21:03
А какво мислите за Фиат пунто?
Иначе мислих и аз да си взема голфче :) или Ауди А3
Само лоши неща съм чувал за Фиат, а и конкретно модела Пунто има по мое скромно мнение много грозен лост за скоростите (за някой може това да е маловажно, но лоста да е с по-добър дизайн си е естетика). Голф 4 за тези пари почти изключено да се класираш, освен за модел 1998-1999 година, а А3 ще си вземеш най-малко 10 годишна, а и кой знае на колко хиляди километра ще е. Затова се оглеждай към по-нови автомобили, а не към коли на 10+ години, имаш достатъчно средства, за да го направиш.

hottie
03-25-2008, 21:05
Хем нова кола, хем кола на старо... Както и да е - важно е да кажеш горе-долу какви екстри искаш, както и задължително колко годишна максимум искаш да е колата. Аз за тези пари ако трябва да говорим за марки и модели бих спрял избора си на Пежо 206 модел 2001-2002 година, Фолксваген Поло модел 2001 година, или Опел Астра, или Корса модел 2001-2002 година. 8)

Ами не мога да кажа, че разбирам кой знае колко от коли :smt083 , но като цяло с 4 врати , колкото се може по-нова, ръчна...ако може и да не харчи много би било идеално 8-)

air_J
03-25-2008, 21:11
Хем нова кола, хем кола на старо... Както и да е - важно е да кажеш горе-долу какви екстри искаш, както и задължително колко годишна максимум искаш да е колата. Аз за тези пари ако трябва да говорим за марки и модели бих спрял избора си на Пежо 206 модел 2001-2002 година, Фолксваген Поло модел 2001 година, или Опел Астра, или Корса модел 2001-2002 година. 8)

Ами не мога да кажа, че разбирам кой знае колко от коли :smt083 , но като цяло с 4 врати , колкото се може по-нова, ръчна...ако може и да не харчи много би било идеално 8-)
При тези условия е абсурд да се класираш за каквото и да е Ауди А3 (освен може би най-старите, мисля 1996 година бяха). Насочи се към колите от първия ми пост. 8)

hottie
03-25-2008, 21:12
Хем нова кола, хем кола на старо... Както и да е - важно е да кажеш горе-долу какви екстри искаш, както и задължително колко годишна максимум искаш да е колата. Аз за тези пари ако трябва да говорим за марки и модели бих спрял избора си на Пежо 206 модел 2001-2002 година, Фолксваген Поло модел 2001 година, или Опел Астра, или Корса модел 2001-2002 година. 8)

Ами не мога да кажа, че разбирам кой знае колко от коли :smt083 , но като цяло с 4 врати , колкото се може по-нова, ръчна...ако може и да не харчи много би било идеално 8-)
При тези условия е абсурд да се класираш за каквото и да е Ауди А3 (освен може би най-старите, мисля 1996 година бяха). Насочи се към колите от първия ми пост. 8)

Добре мерси ще ги имам предвид и още от утре ще почна да разглеждам офертите. мерси много

GameFace
03-25-2008, 21:12
А какво мислите за Фиат пунто?
Иначе мислих и аз да си взема голфче :) или Ауди А3


Аз съм с Пунто. Страшна количка - евтини части, лесна за каране, пъргава. За 1-ва кола е екстра! :)

Canis_Dirus
03-25-2008, 21:39
Be зимаш един голф двойка и як тунинг до откат!

OtherDimension
03-25-2008, 21:50
полицейска астра = перфектна .....
другият добър вариант за мен е едно Поло, имат много добри дизели, перфектен разход

българче, какво ауди, бре човек .... ще и се прецака един шарнир и къде отива?

machoka
03-25-2008, 21:53
полицейска астра = перфектна .....

българче, какво ауди, бре човек .... ще и се прецака един шарнир и къде отива?

Именно, за ауди не си и помисляй, не можеш нищо да му направиш после. Колите за теб са 3! Опел Астра/Корса - който и да е модел година, и Фиат Пунто в краен случай. Повярвай ми, това е ;) Мога да ти изреждам причините до утре.

OtherDimension
03-25-2008, 21:55
мдаа, корсите са готини, особено за дами, макар, че са малко по-стари години
иначе едно приятелче навъртя на неговото пунто 80 000 км и си е наред всичко:)

но.. за нашите условия - немец, астра, корса или поло:)
при последните 2 варианта ще ти останат и парички :Р

bulgarche
03-25-2008, 21:57
за нашите условия - немец

machoka
03-25-2008, 22:21
Немец да, само че Голфа ще е труден избора за 7К лева - или перфектна и изрядна тройка, или най-голямата каруца 4-ка.
За 4.5-5К МААКС има перфектни тройки, но пред тройката е по- добре Астра - последна генерация F или някоя ранна, но запазена "G класа" /т.нар полицейска/. Или Корса за около 3-4 - също супер запазена и с екстри.

Lunatic-
03-25-2008, 22:37
най железните са ауди
мнооо гният тия опели :-o
ама сте прави все пак
за друго пари няма :D

Lunatic-
03-25-2008, 22:47
абе на купе са железни :)
80-тки'те :D

air_J
03-25-2008, 22:53
Между другото, разполагаш със 7 бона изобщо, или само за колата? Щото, като я купиш следват винетки, застраховки, регистрации, където си отива бая пара. Та, 7 бона със, или без тези допълнителни разходи? :-o

Lunatic-
03-25-2008, 22:56
а някой кара коооолееелоо ?

bboy_bunker
03-26-2008, 08:40
Повечето катастрофи стават с голфчета и аудита...


моят съвет е рено меган, но не им знам цените...

hottie
03-26-2008, 08:56
Между другото, разполагаш със 7 бона изобщо, или само за колата? Щото, като я купиш следват винетки, застраховки, регистрации, където си отива бая пара. Та, 7 бона със, или без тези допълнителни разходи? :-o

7 бона съм спестила за кола пък другите... :? имам, ама ако ще трябва да сменям части през месец няма смисъл.
Искам здрава кола, да мога да я паркирам горе-долу лесно и не ме интересува дали е гъзарска.
Пък ако намеря кола и за 6 бона още по-добре :-D
Това ще е първата ми кола. До сега все чужди съм карала.
Гледам ги в www.mobile.bg

hottie
03-26-2008, 08:58
Значи според вас да гледам за Опел Корса/Астра и Фиат пунто

air_J
03-26-2008, 09:34
Значи според вас да гледам за Опел Корса/Астра и Фиат пунто
Също така и Пежо 206 и Фолксваген Поло - модели 2000-2001 година. 8)

air_J
03-26-2008, 10:48
аз имам наблюдения спрямо пежото и мисля, че е доста подходящо за момиче, ама малко е на късмет да няма проблеми с него... :)
И трудно ще намери къде да го поправят. Видях табела при едни пичове, дето поправят коли - "Ситроен, Пежо, Рено и свирки - не правим!". :razz:

GameFace
03-26-2008, 12:49
полицейска астра = перфектна .....

българче, какво ауди, бре човек .... ще и се прецака един шарнир и къде отива?

Именно, за ауди не си и помисляй, не можеш нищо да му направиш после. Колите за теб са 3! Опел Астра/Корса - който и да е модел година, и Фиат Пунто в краен случай. Повярвай ми, това е ;) Мога да ти изреждам причините до утре.


Опелите гният много. Ако не се лъжа след 2002 или 2003 са започнали да ползват по-качествена ламарина, но те са по-скъпи. Пунтото ми изглежда най-изгодно, не защото аз съм с такава, а защото колата е буквално елементарна. Паркирането е лесно, маневрени са и се мушкан в много тесни места. Частите са на цената на Голф 2 - купих си радиатор за 70 лева (втора употреба, но перфектен), а накладките са ми 28 лева. Повечето проблеми ми бяха от калпавата поддръжка на предишния собственик. Т.е., ако си купиш читаво Пунто няма да имаш грижи. И ако си вземеш такава кола гледай за двигател 1.2 минимум. 1.1 55 коня харчи малко по-малко от 1.4 GT. :)

GameFace
03-26-2008, 12:56
Волво

Волво не е за първа кола. Особено за първа кола на жена. :)

alek200
03-26-2008, 13:04
Искам да си купя кола на старо - бюджет около 7000лв.
Имам няколко идеи, но искам да чуя и вашите моля :)
Искам колата да е с 4 врати и предпочитам да не е дизелова.

Форд Ескорт - вървят около 4000 лв. има и по - скъпи разбира се.
Форд Ка - много добър автомобил за момиче / жена
Форд Фиеста - има нови има и стари за твоя бюджет има мн. добри идеален е за момиче / жена

Надявам се да съм ти помогнал ;)

ninsy
03-26-2008, 13:08
аз пък съм доволна от алфа 156 ..1ва кола ми е .. (сега всички ще я оплюят) обаче се оказа кораво животно :Д

OtherDimension
03-26-2008, 13:09
почнахте много разбирачи да пишете :-x
особено оня там с форд ка ... не ставай за смях


хоти, виж какво са писали колегите - аер Джи, мачока .... абстрахирай се от другите глупости

GameFace
03-26-2008, 14:08
Искам да си купя кола на старо - бюджет около 7000лв.
Имам няколко идеи, но искам да чуя и вашите моля :)
Искам колата да е с 4 врати и предпочитам да не е дизелова.

Форд Ескорт - вървят около 4000 лв. има и по - скъпи разбира се.
Форд Ка - много добър автомобил за момиче / жена
Форд Фиеста - има нови има и стари за твоя бюджет има мн. добри идеален е за момиче / жена

Надявам се да съм ти помогнал ;)

Форд Ескорт - върви по 600 лева и е пълен боклук.
Форд Ка - все едно корса от '90-та
Форд Фиеста - ми......форд ;)

hottie
03-26-2008, 14:10
Мерси на всички. утре ще ходя да гледам едно пунто като за начало

air_J
03-26-2008, 15:17
Задължително отиди с човек, който умее да се пазари. Ако имаш късмет ще смъкнеш доста цената.

OtherDimension
03-26-2008, 15:19
Задължително отиди с човек, който умее да се пазари. Ако имаш късмет ще смъкнеш доста цената.
чети какво ти пише човекът ;)
ако идеш ти, може и да ти пробутат пунто за 6 бона 8-)

find_m3
03-26-2008, 16:14
за още 3 бона отгоре може да си купиш нещо ,което не е каруца 8-) ,а и дори за тия пари има и по-добри колко от тия дето чух до сега поло моло нз си кво......

air_J
03-26-2008, 18:29
за още 3 бона отгоре може да си купиш нещо ,което не е каруца 8-) ,а и дори за тия пари има и по-добри колко от тия дето чух до сега поло моло нз си кво......
Ами, айде кажи като си такъв разбирач кой са тези коли? И ти пожелавам за теб наистина 3 бона да не са никакви пари, а не да говориш наизуст, все едно 3 бона отгоре нищо не са. 8)

hottie
03-26-2008, 20:30
Ооо разбира се, че ще отида с мъжко :D Все пак съм жена и нама да ме вземат на сериозно
Иначе още 3 бона нямам определено

OtherDimension
03-26-2008, 20:30
за още 3 бона отгоре може да си купиш нещо ,което не е каруца 8-) ,а и дори за тия пари има и по-добри колко от тия дето чух до сега поло моло нз си кво......
Ами, айде кажи като си такъв разбирач кой са тези коли? И ти пожелавам за теб наистина 3 бона да не са никакви пари, а не да говориш наизуст, все едно 3 бона отгоре нищо не са. 8)
а, това е момиченце ... :lol:

Blab
03-26-2008, 20:57
Искам да си купя кола на старо - бюджет около 7000лв.
Имам няколко идеи, но искам да чуя и вашите моля :)
Искам колата да е с 4 врати и предпочитам да не е дизелова.

Форд Ескорт - вървят около 4000 лв. има и по - скъпи разбира се.
Форд Ка - много добър автомобил за момиче / жена
Форд Фиеста - има нови има и стари за твоя бюджет има мн. добри идеален е за момиче / жена

Надявам се да съм ти помогнал ;)

Форд Ескорт - върви по 600 лева и е пълен боклук.
Форд Ка - все едно корса от '90-та
Форд Фиеста - ми......форд ;)
Нали знаете кой е най-добрият Форд?
... продаденият :D

Иначе, успех в пазаруването.
Ще ми се и аз да имах толкова кинти, 'ма моите са до 3500-4000... и ми се ще Поло или Лупо.

Sticky
03-27-2008, 21:19
Сега съм с Рено Клио, но не го препоръчвам. Корав двигател (1.4 Energy), но бая слабо окачване за нашите пътища. Както каза Air J (така като гледам той се откроява със земност, заедно с хората с подобни предложения) Опел Астра, по-нова Корса, Фолксваген Поло, Пежо 206, 307 (никак не съм сигурен за тези пари)Аз ще вметна Ситроен Ксара. Защо не поразгледаш и за Mercedes A180 да кажем. Мисля, че вече за тези пари по-стар модел ще се намери. Преди 6 месеца леля си търсеше такава и се намираха за 8-9. Според мен е гречшка, че никой не спомена азиатски коли. На момиче доста би и паснало Мицубиши Колт с междинната маска. Малка, лека, икономичена и пъргава. Проблем - отзад аз не се побрах (185см). Мисля си и нещо друго, но съм почти сигурен, че за парите не може да се намери добро, а именно Мицубиши Каризма. Също като избираш кола мисли и за подръжката на същата. При една сравнително дъртичка кола от малко по-висок клас си помисли какви пари е била като нова, защото цените на частите не падат. По-добре за подобни пари по-нисък клас и по-голяма година.

machoka
03-27-2008, 23:24
Фабиите държат цена, много висока - като Пежата 206... не си заслужават парите втора ръка. Инак нови са конкурентни на цената си.

OtherDimension
03-28-2008, 00:41
шкода фабия е красота :smt007

machoka
03-28-2008, 01:10
шкода фабия е красота :smt007

вярно, че и вървят бая добре..

GameFace
03-28-2008, 01:41
шкода фабия е красота :smt007

вярно, че и вървят бая добре..

Днес имах щастието да направя едно кръгче на една Фабия - купена чисто новичка. Не знам какъв двигател е, но ме залепи за седалката.


Също така добър избор според мен е и Мазда 323 (мисля, че този беше моделът, който прилича на Фиеста в купето). Кара се също толкова лесно като Пунто или Поло. :)

hottie
03-28-2008, 08:36
оо и аз вече не знам. Колко време спестявах пари за кола и сега ми е турдно да си купя :-o
Видях вчера едно пунто за 6000, ама не беше в добър вид. Не бързам с колата,де. Искам да я имам най-късно за лятото, а то има време.

OtherDimension
03-28-2008, 09:44
коя година е това пунто ???

hottie
03-28-2008, 11:51
коя година е това пунто ???

2002г

GameFace
03-28-2008, 17:05
SEAT имат много фабрични дефекти. А и е адски чуплива. Толедо след технически преглед и след като ми казаха, че по двигателя всичко е наред ме остави на пътя.

Lav40
03-28-2008, 19:34
Искаш дизел?Шкода Октавия Тур 1,9TDi ;) Евентуално някоя Фабия :)
Видях предложение за Алфа 156...Като цяло Алфа и икономичност са оксиморон(а ти търсиш това), бензиновите двигатели харчат доста ... но за сметка на това вървят много...дизелите са единствения начин да имаш икономична Алфа...За съжаление много малко майстори знаят как точно се ремонтира и поддържа Алфа.
Калпав "майстор" може да те вкара в такова приключение, че не ми се обяснява...но за сметка на тези минуси са страхотни автомобили...и няма да останеш разочарована от 156тицата ако търсиш кола от висок клас съчетана с мн пърформънс :grin:
Е ако искаш тръпката на ускорението, бензинов над 1.6 , колкото повече, толкова по-добре, разликата в разхода при бензиновите е незначителна - средно е 12 градско / 7 извънградско.
Но както казва 1 приятелче с Алфа....Никой не си купува Алфа за да я кара бавно ;)

hottie
03-28-2008, 20:07
задължително искам да е бензинов! Дизела въобще не ми допада.

OtherDimension
03-28-2008, 20:14
зае*ете ги тия алфи бе, момичето иска количка да си я джътка, да и е г/д икономична и с лесна подръжка :-x

а дизела си е оферта....... тук бъркаш
едно поло sdi като ти направи разход 5-6 градско ще се проклинаш с тоя бензин...

hottie
03-28-2008, 20:19
абе много ми тракат тия дизели :? искам с нея да стигна и до морето това лято :)

tan0
03-28-2008, 21:21
Моето лично мнение е Не си купувай ИТАЛЯНСКА кола неможе народ който прави спагети и свирки да прави и коли ако е да е както се казва вземай 1 път!
Бих ти предложил W Бора много са добри както и ПАСАТ,ПОЛО тоза от W
Ауди няма да сбъркаш бащами цял живот кара само тази марка коли и е много доволен и от двигатели и от купе абе всичко само че поддръжката им е малко съпичка де да си занеш!ама си е АУДИ..други не искам да коментирам че ще се отекчиш много!

InitialD
03-29-2008, 03:14
Не искам да прозвуча надуто или нещо ама много грешите бе хора!
Какви са тия опели дето предлагате!?!Ако кихна срещу тях и ще се разпаднат.
Ето няколко съвета от човек който цял живот само коли са му в главата-буквално!
Френски-НЕ .. много слаби купета,повечето са пластмасови-сериозно!
Италиански-НЕ имахме такава и си брахме много ядове..иначе малките са икономични!!!
Немски-уфф доста скъпичко но става като цяло но по старите модели че новите ги развалиха...НИКОГА НЕ КУПУВАЙ ПЪРВА ГЕНЕРАЦИЯ КОЛА БИЛО ТО НЕМСКА ИЛИ ДРУГА!!!

А сега за азиатските които вие толкова ненавиждате!

Според проучване на ADAC (немската пътна помощ) в челната тройка на най-здравите коли са:
1.Тойота
2.Хонда
3.Мазда
Според списание TOP GEAR (автомобилната библия) най-качествените автомобили са :
1.Шкода
2.Лексъс
3.Хонда
4.Мазда
5.Мини

Аз съм фен на корейските автомобили но няма да ти ги препоръчвам тъй като все още не съм притежавал такъв въпреки че съм карал и съм се возил и съм много доволен!

Моето предложение е за тези пари да си вземеш ( и мисля че това е най-добрият вариант) Мазда 626 ...не е първа генерация не е някакъв кораб .. спретната изключително здрава с доволни екстри откъм двигател няма равна!!!Просто ако ги имах твойте пари веднага си я взимах!!!Учих се да карам на 626 от 1992 година и то комби .. е тая кола все едно беше на няколко месеца!!!
Тази за която ти говоря е по-нова от 1998 нагоре даже от 2000 можеш да си купиш!
Ето ти линк
http://test-drive.automedia.bg/view/68.html

AutumnTears
03-29-2008, 04:13
spored men predi vsi4ko ne bi trqbvalo da otidesh i prosto da si izberesh kola posuvetvai se s roditel ako ne si go napravila o6te de :-)

OtherDimension
03-29-2008, 07:46
зае*ете ги тия алфи бе, момичето иска количка да си я джътка, да и е г/д икономична и с лесна подръжка :-x

а дизела си е оферта....... тук бъркаш
едно поло sdi като ти направи разход 5-6 градско ще се проклинаш с тоя бензин...

амммм аз съм на мнение, че дизел втора ръка не се взима...
един приятел с Хонда Акорд - дизелак се видя в приключение с този дизел, а да не говорим и за други изцепки по колата...

един друг с пежо- дизел (уж бяха добри) колата му половината време е по сервизи...
е, то си е и на късмет.... :)


Не искам да прозвуча надуто или нещо ама много грешите бе хора!
Какви са тия опели дето предлагате!?!Ако кихна срещу тях и ще се разпаднат.

много тъпо изказване ;)

hottie
03-29-2008, 11:10
не искам бмв-та,мерцедеси...

искам мини купър,черен с британския флаг отгоре - кежуалската кола :)

ееее ако можех да имам мини купър щях да съм на седмото небе :-D

Мерси на всички за съветите. Ама общо взето вече много се объркай и не знам :?

OtherDimension
03-29-2008, 11:12
не искам бмв-та,мерцедеси...

искам мини купър,черен с британския флаг отгоре - кежуалската кола :)

ееее ако можех да имам мини купър щях да съм на седмото небе :-D

Мерси на всички за съветите. Ама общо взето вече много се объркай и не знам :?
как няма да се объркаш като ти дават акъли хора, които нямат никаква връзка с реалността.. :(

BlaCk-SuN
03-29-2008, 11:16
Еми едно Audi A3 1600 мисля ,че ще е добре ;)

Особености:
2(3) Врати
ABS
Airbag
Аларма
Бордови компютър
Ел. Огледала
Ел. Стъкла
Климатроник
Лети джанти
Металик
Серво управление
Стерео уредба
Халогенни фарове
Центр. заключване


В mobile.bg вървят по 6800 - 7000 лева...

BlaCk-SuN
03-29-2008, 11:21
+ регистрация в КАТ
нотариус
застраховка
винетка
гражданска отговорност
евентуално гуми, масло...

не става така...еми колата не е евтина придобивка..

hottie
03-29-2008, 11:30
+ регистрация в КАТ
нотариус
застраховка
винетка
гражданска отговорност
евентуално гуми, масло...

не става така...

Това съм го предвидила. Работя и мога да си го позволя.

Иначе А3 много исках в началото, но проблема е,че са с 2 врати. Много рядко има с 4.

mgxpower
03-29-2008, 11:30
Ауди А3
И все пак шоферите на Audi трябва да се подкрепяме някак

OtherDimension
03-29-2008, 11:33
+ регистрация в КАТ
нотариус
застраховка
винетка
гражданска отговорност
евентуално гуми, масло...

не става така...

Това съм го предвидила. Работя и мога да си го позволя.

Иначе А3 много исках в началото, но проблема е,че са с 2 врати. Много рядко има с 4.
проблемът ти е в частите, попитай някой, който разбира повече за да видиш за какво става въпрос
ти хубаво работиш ама едва ли можеш да подържаш такава кола

hottie
03-29-2008, 11:36
+ регистрация в КАТ
нотариус
застраховка
винетка
гражданска отговорност
евентуално гуми, масло...

не става така...

Това съм го предвидила. Работя и мога да си го позволя.

Иначе А3 много исках в началото, но проблема е,че са с 2 врати. Много рядко има с 4.
проблемът ти е в частите, попитай някой, който разбира повече за да видиш за какво става въпрос
ти хубаво работиш ама едва ли можеш да подържаш такава кола

Така е , не искам цялата заплата да ми отиде в части защото имам и други разходи. Да не говорим , че не разбирам кой знае колко от коли. Просто не искам да е дизелова и да не е с 2 врати, а с 4 :)

Ииии все още съм объркана :oops:

GameFace
03-29-2008, 16:54
http://mobile.bg/pcgi/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&act=11202683440751163&f1=details

Аз лично от две години съм с такъв дзвер (двг - 1.6) и съм много доволен...
здрава кола е, но е на 10 години вече и малко по-голяма като габарити :)


Невероятен автомобил! От много време съм мераклия на това шведско. :)

InitialD
03-30-2008, 00:35
Не искам да прозвуча надуто или нещо ама много грешите бе хора!
Какви са тия опели дето предлагате!?!Ако кихна срещу тях и ще се разпаднат.

много тъпо изказване ;)[/quote]

И защо да е тъпо!?!?
Защото ти имаш опел или караш такъв!?!?
Или защото се имаш за по-разбирач!?!?
Любопитно ми е да прочета какво ще напишеш! :?

OtherDimension
03-30-2008, 11:12
не ми се прави на отворен
щяли да се разпаднат
ти чуваш ли се какво говориш???
OPEL е доказана марка и такъв лешпер с тия изказвания може само да буди смях
защо според теб огромен процент от колите в България са опел, шефче?
не, не защото българите са селяци и бедни, а просто тази кола за тези пари е оптималният вариант
а виж какво пише за твоята кола, явно недоизживяна селска мечта "маздааа" :

- Некомфортно окачване, слаби къси светлини, неудобна геометрия на предпазните колани, слаби спирачки

Най-често срещани повреди
Мотор: скъсани ангренажни ремъци, преди всичко при дизела (98-99 г.) Дефектни щекери на свещите (92-97 г.)
Задвижване: неуплътнена хидравлика на съединителя, заяждащи съединители, в редки случаи дефекти в скоростите
Ауспух: скъсвания в предната част на гърнетата

Дефекти в спирачките, неравномерно износване на накладките, ръждясали или заяли ръчни спирачки

мнооо е яка 8)
сега ако обичаш си затрай..

InitialD
04-01-2008, 01:15
не ми се прави на отворен
щяли да се разпаднат
ти чуваш ли се какво говориш???
OPEL е доказана марка и такъв лешпер с тия изказвания може само да буди смях
защо според теб огромен процент от колите в България са опел, шефче?
не, не защото българите са селяци и бедни, а просто тази кола за тези пари е оптималният вариант
а виж какво пише за твоята кола, явно недоизживяна селска мечта "маздааа" :

- Некомфортно окачване, слаби къси светлини, неудобна геометрия на предпазните колани, слаби спирачки

Най-често срещани повреди
Мотор: скъсани ангренажни ремъци, преди всичко при дизела (98-99 г.) Дефектни щекери на свещите (92-97 г.)
Задвижване: неуплътнена хидравлика на съединителя, заяждащи съединители, в редки случаи дефекти в скоростите
Ауспух: скъсвания в предната част на гърнетата

Дефекти в спирачките, неравномерно износване на накладките, ръждясали или заяли ръчни спирачки

мнооо е яка 8)
сега ако обичаш си затрай..

опел е доказана марка!>?! Хахахахах лелелелел ела и го кажи това на някоя авто сбирка на Бояна да видиш как хората ще те изгледат за 2 секунди безмълвно и после ще избухнат в неистов смях!?
Кой си ти че ще ми казваш на мен на когото колите са първа любов от преди още да почне училище?!!?
Кой си ти питам аз!?Някой специален ли!?
Това е форум тук всички изказваме мнения!Аз си имам своето ... но някакви такива типчета като теб които само гледат да набият псевдо-правотата си на всеки потребител са меко казано смешни!

И да българина кара опел защото е беден..също както с голфа!
И защото аз за разлика от тебе не следа качестовото по това колко броя автомобили от съответната марка се карат .. а по това какво казват експертите и тези които карат такива!
А истината е следната:
От 35 марки автомобили в света опел е на 34 по качество и здравина!
Първите места са както следва според списание TOP GEAR:
1.Шкода
2.Лексъс
3.Хонда
4.Мазда
5.Мини

Според немската пътна помощ ADAC най-здравите автомобили са :
1.Тойота
2.Хонда
3.Мазда

И понеже имам информация от от българската пътна помощ .. най-често повикванията са коли с марките опел,форд и BMW!!!

Ооо и още нещо .. виждал ли си 20 годишен опел на който да не можеш да си отчупиш от калника!!>!>!???? Изобщо виждал ли си над 20 годишен опел!>?!>

Айде сега ми обори това "разбирачо"!

machoka
04-01-2008, 08:19
Абе вие нормална дискусия не можете ли да проведете?!

Initial_D
Естествено, че Опел е най-масовят автомобил в България, щото е най-евтин. Ти като можеш да си позволиш повече, карай си CLS-а. Айде сега ти ми назови кола за 2000лв, която може да те откара навсякъде, независимо от вида си, и на която частите да са по-евтини от тези на колелото ти? Еми това е - опел си е масов автомобил и достъпен за нас.

air_J
04-01-2008, 09:43
Ебати, кой са тези сериозни разбирачи от Бояна, бе? :-o От Владая, Обеля и Долни/Горни Богров има ли? А от автоборсата в Горубляне? :-o Стига излагации, Опел далеч не са лоша марка. Евтини са , евтина поддръжка, ръждясват бързо, но кой го ебе? Хората не си карат ръждясалите Москвичи и Лади ли? И аз като съм виждал над 20 годишен Опел какво? Ще получа ли грамота? А ръждиви Опели съм виждал само в България. Например в Испания това никога не съм го виждал, не знам на какво се дължи (сигурно и там ги имат, но тук явлението наистина е много масово, но както отбелязах - това не може да е кой знае колко сериозен кусур, а и важи предимно за Опелите, които са произведени в миналия век и ми се вижда несериозно да се изтъква като нещо кой знае колко фрапиращо, защото авторката ако си купи Опел, той ще е произведен в 21 век). 8)

hottie
04-01-2008, 09:58
авторката е "вери мъч лост" :-o

hottie
04-01-2008, 10:27
Авторке, това ти е първа кола нали???

Ако е така си вземи Опел или Фолксваген, защото са лесни за подръжка, не много претенциозни, евтини - карай го няколко години спокойно и толкова.
Авторазбирачите винаги имат едно качество и то е да дрънкат глупости, препоръчвайки това или онова и накрая всичко опира до лични предпочитания и предразсъдъци спрямо марка.
Най-добрата кола е новата, а засега си вземи нещо евтино, което да те вози, докато събереш парички за нов автомобил...

Да първа ми е. Мерси много, ще ги погледна. Имах нужда от такъв директен отговор !

machoka
04-01-2008, 10:41
..който ти го дадох още на първата страница.. 'Разбирачи' по колите има да слушаш цял живот около себе си ;)
Вслушай се в съвета на хора, които са минали по тоя път преди години ;)

hottie
04-01-2008, 15:42
..който ти го дадох още на първата страница.. 'Разбирачи' по колите има да слушаш цял живот около себе си ;)
Вслушай се в съвета на хора, които са минали по тоя път преди години ;)

Знам и благодаря, за което просто вече и аз се обърках. Май ще взема да прочета темата отначало и ще си водя записки :-o

LitTlE_BeBsIiI
04-01-2008, 15:53
BMW 320 i !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Казвам ти мацко супер мн разбирам от коли,интересувам се от тях от много години и са ми бая на сърце.Знам много подробности за почти всяка марка,особено за BMW и наистина искрено ти препоръчвам този модел на BMW или 318,те са ми едни от любимите и за тия пари можеш да си намериш страшно баварче :) И ти препоръчвам да е на метан (за да ти е мн евтино).Вярно няма да върви толкова добре,но не ти и трябва защото си е мощно и ще вземеш да се пребиеш някъде.Ае успех и ако си земеш такава кола ще те почерпя :)

hottie
04-01-2008, 16:34
BMW 320 i !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Казвам ти мацко супер мн разбирам от коли,интересувам се от тях от много години и са ми бая на сърце.Знам много подробности за почти всяка марка,особено за BMW и наистина искрено ти препоръчвам този модел на BMW или 318,те са ми едни от любимите и за тия пари можеш да си намериш страшно баварче :) И ти препоръчвам да е на метан (за да ти е мн евтино).Вярно няма да върви толкова добре,но не ти и трябва защото си е мощно и ще вземеш да се пребиеш някъде.Ае успех и ако си земеш такава кола ще те почерпя :)

Само тази кола не беше в списъка :lol: :lol: мерси за инфото, ще поразпитам и погледна.

hottie
04-01-2008, 16:41
абе не е ли малко голяма? Иначе най-новата стара BMW 320 е от 1997 на цена от 6900

InitialD
04-01-2008, 17:15
Абе вие нормална дискусия не можете ли да проведете?!

Initial_D
Естествено, че Опел е най-масовят автомобил в България, щото е най-евтин. Ти като можеш да си позволиш повече, карай си CLS-а. Айде сега ти ми назови кола за 2000лв, която може да те откара навсякъде, независимо от вида си, и на която частите да са по-евтини от тези на колелото ти? Еми това е - опел си е масов автомобил и достъпен за нас.

Щеше да е нормална ако той не беше нарекъл тъпо изказването ми!
Всички опели произведени преди '95 година даже някои преди '97 гният та си е ****** ... а за 7000 е най-оферта Маздата но това според мен .. аз и казвам че няма да има никаква грижа стига да не я преметнат!Примерно да е удряна и лошо поддържана!
А аз ако имах CLS мислиш ли че нямаше да си го сложа в подписа на снимка поне малко да се изфукам въпреки че не съм такъв човек!
MG-X Power си е написал че има Q7 колко е вярно нз но ако го има е голям късметлия!

air_J .. аз казах НА Бояна не от Бояна! Ясно е че не разбра за какво ти говоря .. всъщност никой не разбра май!?!?

LetiCherry
04-01-2008, 17:21
the_hottie, za6to ne si kupi6 kola na leasing? Nqma ni6to po-dobro ot nova kola, pri tova sega se predlagat mnogo izgodni leasingi, potursi v saitovete na razli4nite marki. Spored men leasingut e optimalniqta variant. :)

HopeLesss
04-01-2008, 17:29
Аз също съм на мнението на Initial_D, че Тойота, Хонда и Мазда са най-здравите коли. Друг е въпроса обаче, че частите им са скъпи и трудно се намират, особено на Хонда.

Аз карам Форд Фиеста. Доволна съм. Не хвърча из въздуха и не мисля, че на 20 години келеш трябва да кара кола за 50 000. За парите които си събрала обаче, най-добре наистина си вземи опел. Най-добре астра, или корса. Частите им са евтини и дори да я цапнеш някъде, няма да ти излезе солено. Колкото до голфа... аз такава кола не бих си взела никога, супер селска и комерсиална ми е, особено 2-ка и 3-ка. Много по-добър вариант е едно Поло.

InitialD
04-01-2008, 17:40
Аз също съм на мнението на Initial_D, че Тойота, Хонда и Мазда са най-здравите коли. Друг е въпроса обаче, че частите им са скъпи и трудно се намират, особено на Хонда.

Аз карам Форд Фиеста. Доволна съм. Не хвърча из въздуха и не мисля, че на 20 години келеш трябва да кара кола за 50 000. За парите които си събрала обаче, най-добре наистина си вземи опел. Най-добре астра, или корса. Частите им са евтини и дори да я цапнеш някъде, няма да ти излезе солено. Колкото до голфа... аз такава кола не бих си взела никога, супер селска и комерсиална ми е, особено 2-ка и 3-ка. Много по-добър вариант е едно Поло.

Еххх най-после някой на моя страна! 8-)
А иначе Полото е добра идея ... обаче ако си говорим за комерс .. астрата е нарицателна за "рейсърите" а корсата се определея като женско автомобилче както и Тиграта .. но от нея не са доволни хората!

SweLlow
04-01-2008, 18:09
Виж...Аз като малко по- интересуващ се.......Мързи ме да чета разбрах само че търсиш 7000 бензинка и понеже си момиче не ти трябва А6 или нещо такова.... :-o :) по скоро нещо с лесна поддръжка което и най некъдърния майстор да може да поправи,да има климатик,ел стъкла да не те е срам от него и да не е грозно: Немско може да се насочиш към Опел.... Тигра за теб е мн добър вариант(аз лично мн се кефя на такива мацки с Tigri) Корсата е на абсолютно същата база Астрата е Комерс и за мен специално нее нищо особенно......Към Мерцедес БМВ И Ауди въобще не се насочвай.....може би БМВ 318,320 като по скоро 320-по спокойна кола е :( ...... VW: Голфара само ако ама наистина нищо не разбираш от коли :D......виж Полото е др нещо,но не и ако търсиш лукс и красота :}]].......Има още много варианти но ме мързи сега...АКо искаш пиши ми на ЛС :) .....>А и Само Още Нещо: Най добрия вариат според мен за теб: Renault Megane COACH......Peugeot 306 може би дори 206 но внимавай там Citroen SaXO иииии Micrata може би също си струва но не толкова :-D.......Има и още но ако искаш пиши на ЛС :wink:

hottie
04-01-2008, 21:25
Виж...Аз като малко по- интересуващ се.......Мързи ме да чета разбрах само че търсиш 7000 бензинка и понеже си момиче не ти трябва А6 или нещо такова.... :-o :) по скоро нещо с лесна поддръжка което и най некъдърния майстор да може да поправи,да има климатик,ел стъкла да не те е срам от него и да не е грозно: Немско може да се насочиш към Опел.... Тигра за теб е мн добър вариант(аз лично мн се кефя на такива мацки с Tigri) Корсата е на абсолютно същата база Астрата е Комерс и за мен специално нее нищо особенно......Към Мерцедес БМВ И Ауди въобще не се насочвай.....може би БМВ 318,320 като по скоро 320-по спокойна кола е :( ...... VW: Голфара само ако ама наистина нищо не разбираш от коли :D......виж Полото е др нещо,но не и ако търсиш лукс и красота :}]].......Има още много варианти но ме мързи сега...АКо искаш пиши ми на ЛС :) .....>А и Само Още Нещо: Най добрия вариат според мен за теб: Renault Megane COACH......Peugeot 306 може би дори 206 но внимавай там Citroen SaXO иииии Micrata може би също си струва но не толкова :-D.......Има и още но ако искаш пиши на ЛС :wink:

:-o :-o :-o

тенк ю

hottie
04-01-2008, 21:27
the_hottie, za6to ne si kupi6 kola na leasing? Nqma ni6to po-dobro ot nova kola, pri tova sega se predlagat mnogo izgodni leasingi, potursi v saitovete na razli4nite marki. Spored men leasingut e optimalniqta variant. :)

амии не съм се интересувала много, ама не знам..много ми се иска да платя наведнъж, защото никога нищо не се знае, докога ще имам парти, ала бала...

MakeMeLaugh
04-02-2008, 00:04
BMW 320 i !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Казвам ти мацко супер мн разбирам от коли,интересувам се от тях от много години и са ми бая на сърце.Знам много подробности за почти всяка марка,особено за BMW и наистина искрено ти препоръчвам този модел на BMW или 318,те са ми едни от любимите и за тия пари можеш да си намериш страшно баварче :) И ти препоръчвам да е на метан (за да ти е мн евтино).Вярно няма да върви толкова добре,но не ти и трябва защото си е мощно и ще вземеш да се пребиеш някъде.Ае успех и ако си земеш такава кола ще те почерпя :)

:razz: :razz: HAhAhaha малеее как се ислагаш
БМВ 318 било мощно.... 1.8 е мн мощно дааа.. с малко над 100 коня направо лети :razz: :razz:
И БМВ на МЕТАН.. лелееее те бмв-тата се задръстват от газ, а ти ше го мъчиш на метан.
По-добре карай опел на бензин, отколкото бмв на метан.. даже ще е и по-добре...
Пак някой сбъркан батко ти е промил мозъка..

Като вчера.. гледам някакви 2 момиченца на по 15-16 започнаха да зарибяват едни батковици на по 20-22 и бяха в една опел астра хечбек... леле ама как само се подмазваха.. беше ужасно!

hottie
04-02-2008, 08:39
ооо ей с'я купу'ам BMW-то и забърсвам батковците по пътя :lol:

GameFace
04-02-2008, 08:56
Еххх най-после някой на моя страна! 8-)
А иначе Полото е добра идея ... обаче ако си говорим за комерс .. астрата е нарицателна за "рейсърите" а корсата се определея като женско автомобилче както и Тиграта .. но от нея не са доволни хората!


Чувал съм, че на Тиграта жиците се окъсяват от нищото и ходовата й част е адски слаба. Не знам дали наистина е така, но допускам, че е вярно.

А защо не погледнеш Хонда Сивик - '98-ма или '99-та? Един приятел има такава и се оказа много здрав автомобил. :)

SweLlow
04-02-2008, 09:03
Еххх най-после някой на моя страна! 8-)
А иначе Полото е добра идея ... обаче ако си говорим за комерс .. астрата е нарицателна за "рейсърите" а корсата се определея като женско автомобилче както и Тиграта .. но от нея не са доволни хората!


Чувал съм, че на Тиграта жиците се окъсяват от нищото и ходовата й част е адски слаба. Не знам дали наистина е така, но допускам, че е вярно.

А защо не погледнеш Хонда Сивик - '98-ма или '99-та? Един приятел има такава и се оказа много здрав автомобил. :)
Виж сега при автомобил на старо над 10 години хората са си казали а то си е така.......всичко опира до късмет :) това за жиците не съм склонен да го приема напълно може да има такива единици но къде няма:Аз съм чувал че на А3ките понякога са им твърде слаби тампоните и двигателя хлътва надолу.........единица са но ги има :-D ! Tigrata е Опел и е куче и освен това е корса купе........за мен е здрава кола за родните пътища,но както казах вече аз съм за Рендето 8)

hottie
04-02-2008, 09:45
добре де аз гледах едно пунто от 2004г. за 6500лв. , ама ми се вижда нереално...може някъде да има уловка :-x

SweLlow
04-02-2008, 10:19
...Ahahah не не е задължително може Фиатчето да си е наред още повече то е пунто те по толкова вървят,НО има един фабричен дефект и той е......FIAT . (точка) До тук :D :D Купи си ФИат да тее Яд.....имай в предвид че това фиатче ако дори съвсем малко единично нищожно проблемче да има и няма да те изезнеш от сервиза :D :D .....Пунтотата са така и изобщо Фиат са така: Евтини и мн Трошливи. Трябват ти много късмет и молитви за да попаднеш на читаво :-D....При тях особенно занчение има от къде е внесена....Ако е от Италия забрави просто за нея нито салон нито двигател(мърлячи са) :)

HopeLesss
04-02-2008, 13:56
А защо не погледнеш Хонда Сивик - '98-ма или '99-та? Един приятел има такава и се оказа много здрав автомобил. :)

Хондите са адски здрави машини, но да не ти се налага да сменяш някоя част. :? Аз все пак съм на мнение, че има доста коли, които могат да се вземат за 7 000. Гледай да ти е удобна, да ти харесва на външен вид, да ти върши работа и да гори малко. Ако не се чувстваш добре в собствената си кола, дори да е най-"изгодната", по-добре не си купувай нищо. Който каквото ще да ти казва, отиваш в някоя автокъща и си харесваш някоя кола. Най-добре баща ти или приятеля ти да е с теб 8-)

GameFace
04-02-2008, 17:09
Пунтотата не са много чупливи, защото нямат почти нищо под капака. 8-)

А на Хонда Сивик частите й не са скъпи. Поне с такова впечатление съм останал.

InitialD
04-03-2008, 23:42
Еххх най-после някой на моя страна! 8-)
А иначе Полото е добра идея ... обаче ако си говорим за комерс .. астрата е нарицателна за "рейсърите" а корсата се определея като женско автомобилче както и Тиграта .. но от нея не са доволни хората!


Чувал съм, че на Тиграта жиците се окъсяват от нищото и ходовата й част е адски слаба. Не знам дали наистина е така, но допускам, че е вярно.

А защо не погледнеш Хонда Сивик - '98-ма или '99-та? Един приятел има такава и се оказа много здрав автомобил. :)

Добро предложение! Само че частите са чифра и нз дали предлагат китайски за Хонда !?!? Те са по-евтини ... за качеството нз!

Jesus
06-22-2008, 06:52
Аз си търсех кола и попаднах на тази http://mobile.bg/pcgi/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&act=11213950523650578&f1=details мисля че за тия пари това поло е просто перфектно. Като гледам мощноста и кубатурата данаците няма да са повече от 300лв. и трябва да харчи кум 7/100 максимум.

Lunatic-
06-22-2008, 10:51
ако имате нужда от изчукване, боядисване + пастиране
ми драснете на лс
цена по договаряне :D

speed_net
06-22-2008, 14:06
Каквото и да вземеш за тия пари малка кола-няма да е нищо особено.
ако ти е за едното имане си вземи Поло.Френските коли са известни с мекото си окачване,което означава,че няма да ги бъде за наще пътища.
Ако си вземеш Пунто наистина ще трябва да призная,че понятието кола не го знаеш много добре.Возил съм се в Пунто.Самият факт,че е Фиат трябва да ти говори,че това не е кола.Какви са тия предложения за френски "коли",които правите?Френско и без проблеми нема.Полото го хвалите но кои се е возил в него?Малка кола защо държиш на4 врати?На тези отзад ще им е супер гадно ако ще и с 6 врати да е.
аз като дойде време ще си взема купе за първа кола.Моя съвет е Тойота-Корола,Аурис,Ярис.Но нямаш толкова пари.Вектра Б също е вариант.

Jesus
06-22-2008, 14:59
Каквото и да вземеш за тия пари малка кола-няма да е нищо особено.
ако ти е за едното имане си вземи Поло.Френските коли са известни с мекото си окачване,което означава,че няма да ги бъде за наще пътища.
Ако си вземеш Пунто наистина ще трябва да призная,че понятието кола не го знаеш много добре.Возил съм се в Пунто.Самият факт,че е Фиат трябва да ти говори,че това не е кола.Какви са тия предложения за френски "коли",които правите?Френско и без проблеми нема.Полото го хвалите но кои се е возил в него?Малка кола защо държиш на4 врати?На тези отзад ще им е супер гадно ако ще и с 6 врати да е.
аз като дойде време ще си взема купе за първа кола.Моя съвет е Тойота-Корола,Аурис,Ярис.Но нямаш толкова пари.Вектра Б също е вариант.
Е ти Френските коли ги изкара че за нищо ме стават, а Япоснките че са най-добрите. Фиат правят мн хубави коли. Специално за Полото братовчед ми има 1.3литрово и вози супер и харчи 5/100 смесен разход, а като се има предид, че авторката е от София там по тия задръствания средният разход скача с 40%. Просто аз мисля, че Полото е най-добрият избор за кола която да е хем икономична хем да става за пътувания.

hottie
06-22-2008, 23:35
вече си имам пунто :) като за пъва кола е супер, доволна съм :) продадоха ми го близки приятели. Частите се намират лесно, което за мен е голям плюс.

и все пак мерси на всички за съветите !

Christ
06-22-2008, 23:38
вече си имам пунто :) като за пъва кола е супер, доволна съм :) продадоха ми го близки приятели. Частите се намират лесно, което за мен е голям плюс.

и все пак мерси на всички за съветите !

Ти гледай да не ги чупиш, колкото и лесно да се намират. ;)

hottie
06-22-2008, 23:39
вече си имам пунто :) като за пъва кола е супер, доволна съм :) продадоха ми го близки приятели. Частите се намират лесно, което за мен е голям плюс.

и все пак мерси на всички за съветите !

Ти гледай да не ги чупиш, колкото и лесно да се намират. ;)

амиии :oops: ще се опитам. жена съм все пак :D трябва да се мисли в перспектива

Christ
06-22-2008, 23:41
вече си имам пунто :) като за пъва кола е супер, доволна съм :) продадоха ми го близки приятели. Частите се намират лесно, което за мен е голям плюс.

и все пак мерси на всички за съветите !

Ти гледай да не ги чупиш, колкото и лесно да се намират. ;)

амиии :oops: ще се опитам. жена съм все пак :D трябва да се мисли в перспектива

Гледай колкото може по-малко да ползваш съединителя. =p Че той като че ли е най-зле в отношение чупливост/цена. :D

5StaR
06-22-2008, 23:42
хмз да .. тука ме уби..

"Нова кола"

"искам да си купа кола на старо..."

hottie
06-23-2008, 10:48
хмз да .. тука ме уби..

"Нова кола"

"искам да си купа кола на старо..."

Ами нова кола на старо де 8-) За мен новата кола е на старо , защото наистина нова е немислимо за мен 8-)

Jesus
06-23-2008, 16:40
вече си имам пунто :) като за пъва кола е супер, доволна съм :) продадоха ми го близки приятели. Частите се намират лесно, което за мен е голям плюс.

и все пак мерси на всички за съветите !

Честито със здраве да си е караш. Ако не е е тайна какви са параметрите на колата и цената?

hottie
06-23-2008, 21:16
Мерсии :) а параметрите са следните :
От 2003 г., бензинова, 60 к.с., хечбек, на 60000км, цвят бронзов, с 4 врати, има си климатик, с централно саключване и т.н. за 6200лв