PDA

View Full Version : Страх от бившата (за момичета)



sandri4kaa
03-26-2008, 09:24
хей здравейте. значи от 7 месеца си имам сериозен приятел който много обичам, но преди мене той е ходил с една много дълго време. супер много я е обичал а тя адски гадно го е наранила. той й е простил първи път, но тя отново го е излъгала и са скъсали. той ми каза че след нея не може да има доверие на момиче. а аз много го обичам и съм като кон с капаци. за мен е САМО той но мисля че се съмнява в мен. твърди че я мрази и не иска нищо общо с нея. подминават се като непознати. но незнам... пък и първия месец докато ходехме неволно ми сбърка името с нейното. не се е повтаряло но...много често с нея сме даже в едно кафе на саседни маси и изпитвам нечовешка ревност от нея. има ли подобни случаи и при вас? :cry:

MiMcHeToOo
03-26-2008, 09:35
За сега няма, надявам се и да не ми се случва. Като за начало поговори с твойто момче, кажи, че не си като нея, че си различна.. Той не трябва да живее със страха от нараняването цял живот, глупаво е, доникъде няма да стигне. След което ти почни да му доказваш, че може да ти има доверие, гледай да не правиш глупави изцепки.. Успех :-)

sandri4kaa
03-26-2008, 09:39
мацка аз правя всичко възможно за да му докажа и успявам. раздавам се на МАКС ама наистина на МАКС и ми е казвал че горе долу успявам но той си подтиска чувствата към мен. казвал ми е че по цял ден мисли за мен и това го дразни. и гледа да не мисли толкова за мен. казвал ми е че си мисли че след нея не може да обича но аз промених това. но въпреки всичко ме е страх че тя е любовта на живота му и имам чувството че не мога да се преборя с това но мерси все пак :-)

confused_d
03-26-2008, 09:46
Ако си сигурна, че той вече няма нищо общо с нея не виждам смисъл да се притесняваш. Но наистина трябва да поговориш с момчето си и да му обясниш как стоят нещата. Старай се повече да му показваш,че го обичаш искрено и че той може да разчита на теб и да ти има доверие,защото врзка без доверие..според мен не може да бъде истинска..А относно ревността ти.. Щом ревнуваш това значи.че ти пука за него малко или много .. но пък прекалента ревност не е никак приятна и убива връзката.. става задушаващо..Знам го от личен опит :( Просто поговорете и ти си дай сметка дали наистина има сериозна причина за да се притесняваш.. :? :)

maybelline
03-26-2008, 10:02
Първо спри да ревнуваш от нея. Обичали са се, ОК, но това е отминало. Покажи на момчето си (да, на Твоето момче), че има прекрасни хора на този свят и това, че едно момиче го е наранило, означава, че Тя е такава, не че Всички са такива. Ако след 7 месеца, той все още се съмнява в теб, проблемът не е бившата му приятелка и ще е добре да разбереш защо се съмнява в теб.
С моя приятел ходим от 11 месеца. Той има 3 бивши приятелки като с едната са ходили 2 години и тя много го е наранила (почти същият случай като при вас). Разбира се, че му е било тежко и не е искал да вярва на никое момиче вече. Но това е преминало. Други момичета са му показали, че Тя не е Всички. С нея се видяхме веднъж - тя е по-голяма от мен, красива е, всъщност дори е сладка, но дотук. По характер не е кой знае какво. Аз спрях да ревнувам от нея, защото ми се струваше много глупаво. Щом приятелят ми ходи с мен, много след раздялата с нея, значи тя не е повече от мен. Да не говорим, че да се сравняваш с бившата на сегашния си приятел е върха на глупостта. Не се сравнявай с когото и да било по никакъв начин.
Момчето трябва да се справи с наранениете си чувства, защото като ходи с теб и пренася горчивината от миналата връзка във вашата, той само вреди и на двама ви. Поговори с него и му обясни, че не искаш да бъдеш третирана с подозрение, заради някаква негова бивша. Също така можеш да му обясниш без да повишаваш тон), че ако се отнася с подозрение към гаджетата си, той ще ги провокира (или най-малкото ще ги ядоса) да намерят някой, който ще ги приема такива каквито са, а не такива каквито са били бившите му приятелки. Поговорете и за чувствата му към това момиче (бившата приятелка). Това че толкова енергично я мрази, означава че още изпитва чувства към нея - омразата е емоция, а ако имаш емоции към някой, ти си зависим от него. Помогни му да продължи напред. Той трябва да се освободи от нея, защото в противен случай много момичета още ще го нараняват (ако зарязването го наранява). никой не обича да бъде третиран с подозрение и вероятността на всяко негово бъдещо гадже да му писне от това е огромна. Освобождаването от бивше гадже не става с ново гадже. Първо трябва да забрави предишното и тогава да търси ново.
Аз никога не допускам гаджетата ми да пренасят чувства от старата си връзка във връзката с мен. Приятелят ми е бил наранявам, но нито веднъж не ми позволи да го забележа преди да ми го каже. Никога не се държи с подозрение към мен и не се отнася с мен като със "следващата, която ще ме нарани или ще направи незнам-си-какво".
Изясни какво искаш от отношенията ви и кое просто ще се наложи да се премахне. Успех!

prettyIdeath
03-26-2008, 12:31
Това което е било с нея е минало и ти не трябва да се влияеш от него. Също и ако я споменава в някой от разговорите ви... все пак е бил с нея и имат общи спомени, които понякога може би иска да сподели с теб- не трябва да се дразниш. Ако е сбъркал името ти с нейното то просто е било неволно... не го е направил нарочно и ти не трябва да си го втълпяваш че си мисли за нея и т.н. Той винаги ще я помни - в това бъди сигурна, но не вярвам че тези спомени ще са добри, щом го е наранявала не един път.
Не се впрягай толкова ;) а се наслаждавай на обичта ви. Той е с теб, не с нея .

BlindedAngel
03-26-2008, 12:34
Който даде съвета "Кажи му че си различна" само да поясня че различни няма...Всичките сте еднакви и не знаете ко искате.Нападайте ме колкото искате но докато някоя не ми докаже обратното не може да ми промените мнението :)
П.П.Нищо лично към никоя от вас :-P

prettyIdeath
03-26-2008, 12:40
Който даде съвета "Кажи му че си различна" само да поясня че различни няма...Всичките сте еднакви и не знаете ко искате.Нападайте ме колкото искате но докато някоя не ми докаже обратното не може да ми промените мнението :)
П.П.Нищо лично към никоя от вас :-P
Това да кажеш че всички са еднакви е твърде голям опит за момче като теб и не вярвам че дори сам си вярваш ;) Просто не си случил на момиче .
Успех ;)

reni7o0o
03-26-2008, 13:15
хей здравейте. значи от 7 месеца си имам сериозен приятел който много обичам, но преди мене той е ходил с една много дълго време. супер много я е обичал а тя адски гадно го е наранила. той й е простил първи път, но тя отново го е излъгала и са скъсали. той ми каза че след нея не може да има доверие на момиче. а аз много го обичам и съм като кон с капаци. за мен е САМО той но мисля че се съмнява в мен. твърди че я мрази и не иска нищо общо с нея. подминават се като непознати. но незнам... пък и първия месец докато ходехме неволно ми сбърка името с нейното. не се е повтаряло но...много често с нея сме даже в едно кафе на саседни маси и изпитвам нечовешка ревност от нея. има ли подобни случаи и при вас? :cry:
Revnuva6 li........ :shock: q se sybudi sledva6tiq pyt kato ste na kafe s avera si i tq kato e na sysednata masa se nahvyrli vyrhu nego celuvai go strastno milvai go taka 4e da mu stane hubavo i da se otpusne i da zabravi koi stoi na drugata masa ako trqbva mu govori na u6ence takiva ne6ta 4e da go nakara6 da se usmihne.... i nakrq onaq drugata 6te si hvane bagaja i 6te si zamine i si mislq 4e nqma da ima6 pove4e problem s neq :)

Qnchety
03-26-2008, 13:18
Просто му докажи, че си много по добра от нея :) Така хем след време ще успееш да му спечелиш доверието и хем може би ще те обикне повече от нея!