PDA

View Full Version : Случвало ли ви е да ви е старх да се защитите?



BroKeN_HeaRт
03-26-2008, 13:47
Така здравейте.Започвам с моят проблем,който винаги ме е следвал още от 1 клас.Аз съм туркиня и това винаги е било преблем за някой хора.Нямам грам самочувствие,а всички ми казват,че съм рядко срещано момиче,че съм красиво,умно и още какво ли не.Но това не ми помага,защото се чувствам някакси не на място,а незнам защо е така.От първи клас ми тъпкаха,унижаваха всеки ме мразеше,защото съм различна,но не съм виновна,че съм се родила такава.Все пак е аз съм човек,който иска да живее,но някой винаги му пречи.Лично си гледам реолно на жинота и знам много добре,че ако сега позволя на някой да ме тъпче за кеф това ще продължи докато не ме видят в гроба.В 5 клас се преместих в другият клас и се радвам,защото там си исмах приятели и то може да се каже честни хора,на които може да се разчита.Там ме приеха но проблемите си продължават със скороста на слънцето.Нямам смелост,но имам огромен страх,нямам самочувствие,а всеки ми казва,че момиче като мен би трябвало да има.Всеки ме описва за страхотен човек,което страшно ме радва,но не ми помага да бъда по смела.Знаете какво е според мен.На всеки се е случвало да бъде унижаван и да не е приет в компанията и е неприятно.Аз съм 13 годишно момиче,което е с детска душа забавлявам се лигавя се,но в рамките на границите,уча си,не съм отличничка не съм и слабачка,всеки може да разчита на мен няма проблем за приятелите съм си готова да си дам живота стига да го заслужават,но нямам и смелост и това е .Ако някой може да ми помогне с някакъв съвет как да преодолея страха си и как да си дигна самочувствието си много ще съм благодарна,защото вече немога да издэржам и нямам вече капка надежда.Благодаря предварително.

7 точка от правилата
moderated by Coki

stealthyGirl
03-26-2008, 14:08
Имаи самочувствие......... Т'ва става като спреш да мислиш к'во мислят във всяка секунда за тебе...

Аз не разбрах много добре защо не те харесват, но доколкото успях-защото си от турски произход. Умразата към този народ идва още от турското робство и сега се поддържа, защото Турция се опитва пак да си върне Б-я (бях гледала даже 1 клипче, ама загубих линка) и хората остават недоверчиви към всички турци.
А не би трябвало да е така... Накарай ги да те опознаят и след това ще се научат да те ценят.. но това не става с червене на бузите в някой ъгъл ;) .

comics
03-26-2008, 14:17
Знаеш приказката "Апетитът идва с яденето, а яденето с.... " :D
Та значи.. аз в моя клас си имам туркия и е мн готино момиче- малко срамежливо, но е със страхотен характер и всичко можеш да й кажеш, без да се притесняваш, че после ще чуеш думите си някъде.
Няма значение какъв си по народност или какъв се чувстваш- важното е да покажеш, че мн мн не ти пука какво мислят другите и че ти е кеф да живееш ;)

comics
03-26-2008, 14:39
Имаи самочувствие......... Т'ва става като спреш да мислиш к'во мислят във всяка секунда за тебе...

Аз не разбрах много добре защо не те харесват, но доколкото успях-защото си от турски произход. Умразата към този народ идва още от турското робство и сега се поддържа, защото Турция се опитва пак да си върне Б-я (бях гледала даже 1 клипче, ама загубих линка) и хората остават недоверчиви към всички турци.
А не би трябвало да е така... Накарай ги да те опознаят и след това ще се научат да те ценят.. но това не става с червене на бузите в някой ъгъл ;) .
Готини крачка ;)

sladkata_pisankaaa
03-26-2008, 15:08
Мила, и аз съм почти като теб. На 12 към. Та моят съвет е да не се оставяш да те тъпчат и мачкат, отракай се малко :) . Когато мене някой ме закача, аз не му го връщам.(например да го обиждам, да го удрям и т.н.) Напротив, казвам нещо умно :oops: , с което да го затапя и това е. Не обръщай никакво внимание на хората, които ти се подиграват или те закачат. Така те ще разберат, че не ти пука и че няма смисъл да се заяждат с тебе и ще те оставят на мира.
Успех.
P.S- Това, че си от турски произход няма абсолютно никакво значение. В нашето училище почти всички са от турски произход и те се приемат от другите съвсем нормално. Без нападки, без обиди, без насилие.
:)

find_m3
03-26-2008, 15:21
случвало ми се е да....и не искам да споменавам от кого ,защото е потресаващо :(

Rofl4e
03-26-2008, 16:26
Hodi naperena obli4ai se moderno (po posledna moda) grimirai se zapoznai se s mn hora i ... eto ti go i samo4ustvieto .. ne trqbva da si bazla.. i da pozvolqva6 da te unijavat

izmislenata
03-27-2008, 12:01
Hodi naperena obli4ai se moderno (po posledna moda) grimirai se zapoznai se s mn hora i ... eto ti go i samo4ustvieto .. ne trqbva da si bazla.. i da pozvolqva6 da te unijavat
А ти по-тъп съвет не можа ли да й дадеш??! Най-добре сама се стегни и не им се давай на тия пикльовци!! Все ще се намери някой,който да не те харесва,все ще се намери някой,който да се пробва да те унижава,но ако ти намериш своята тактика да излизаш от положението,ще си винаги над тях. А това,че си туркиня няма значение. Знам,че има някаква вродена омраза у българите към тях и то по ясни причини/при мен отсъства,но се сещате,че сме били толкова време поробени от тях/,но в крайна сметка не бива това да те кара да се чувстваш по-малко човек. Напротив,ти си равна с всички,не позволявай някви недорасляци да ти се отварят,постави ги на мястото им и точка! И по-смело я карай,прави си квото ти е на кеф,пък квото ще от там нататъка...важното е ти да си добре!

BroKeN_HeaRт
03-27-2008, 14:23
Дам На МеН ЛиЧнО Ми Е МнОгО ГаДнО,Че НяКаКъВ ПЦиХоПаТ ИсКаЛ Да ПоРоБи бЪлГаРиЯ нАпРаВо е гАдНо :-x .нО дАм бЛаГоДаРя вИ За СъВеТиТе \:D/ нАиСтИнА сТрУвА сИ дА зНаЕш,Че ИмА ХоРа кАтО вАс !!! тЕнКсИиИи :lol: