PDA

View Full Version : Помогнете ми (относно шарката)



wetti
03-27-2008, 17:27
Здравйте,
Имам няколко въпроса към вас, които ме притесняват.
1вото е че майка ми е болна от шарка в момента,а аз не съм карала нито един от видовете.Гледам да страня от нея,почти седя само в стаята си,но достатъчно ли е това?По какъв начин да се предпазя и колко е възможността да се разболея и аз?Също след колко дни ще разбера, че и аз съм заразена,ако съм.
Също това, че ползваме една тоалетна и примерно, че се къпим в една баня би ли могло да предизвика заразата.
Моля Ви пишете какво да правя, защото не трябва да се разболявам изключително неподходящ момент е. :(
Благодаря предварително.

marilyn
03-27-2008, 18:04
това 4е не се доближаваш до майка си не зна4и 4е няма да се заразиш. аз така преди време заразих брат ми, въпреки 4е стояхме в разли4ни 4асти на апартамента ни (който не е малък). Инкубационният период мисля 4е беше около 20 дни. а и преди тя да се разболее е носила вируса в себе си и сте общували така 4е няма гаранция. а и тфа за банята.. ми на мен лекарите ми забраниха да се къпя докато бях болна...

olive_oil
03-27-2008, 18:19
това 4е не се доближаваш до майка си не зна4и 4е няма да се заразиш. аз така преди време заразих брат ми, въпреки 4е стояхме в разли4ни 4асти на апартамента ни (който не е малък). Инкубационният период мисля 4е беше около 20 дни. а и преди тя да се разболее е носила вируса в себе си и сте общували така 4е няма гаранция. а и тфа за банята.. ми на мен лекарите ми забраниха да се къпя докато бях болна...
сори мила, но направо ще ти кажа какви са симптомите.
аз боледувах лятото (заразих се от сестра ми с варицела) и почувствах следното. два, близо три, ме боля стомаха - на спазми и беше най-гадно първя ден. Когато пъпкте избият ти спират тези ти мъки, но започва самото "опъпчване". но споко. Сичко минава и по-добре сега да я изкараш. Колкото по-рано, толкова по-добре.

comics
03-27-2008, 18:38
това 4е не се доближаваш до майка си не зна4и 4е няма да се заразиш. аз така преди време заразих брат ми, въпреки 4е стояхме в разли4ни 4асти на апартамента ни (който не е малък). Инкубационният период мисля 4е беше около 20 дни. а и преди тя да се разболее е носила вируса в себе си и сте общували така 4е няма гаранция. а и тфа за банята.. ми на мен лекарите ми забраниха да се къпя докато бях болна...
Сичко минава и по-добре сега да я изкараш. Колкото по-рано, толкова по-добре.

lussi
03-27-2008, 19:33
moje i da se raboleesh, ama spored men e po-dobre da gi minesh tezi bolesti kato dete, zashtoto vazrastnite gi karat po tejko, i az sam imala sharka znam 4e e gadno, no ako bqh na 40 shteshe da e oshte po gadno.

wetti
03-27-2008, 19:37
ух не знам дано да не ме хване,че точно сега не трябва да боледувам ;D а иначе може ли да остаант някакви белези от пъпките(петната) или каквото се полуачава там и колко време седят по лицето? :(

enigma91
03-28-2008, 06:00
попринцип трябва няколко месеца за да избледнеят. Но ако ги 4ешеш могат да останат и малки вдлъбнатинки в кожата (завинаги) :( .

hottie
03-28-2008, 07:56
ух не знам дано да не ме хване,че точно сега не трябва да боледувам ;D а иначе може ли да остаант някакви белези от пъпките(петната) или каквото се полуачава там и колко време седят по лицето? :(

Най-добре я изкарай сега. Хубаво е да се карат тези неща, още повече,че ако някой ден имаш деца ще е хубаво да си я карала.
Ако не си чешеш пъпките няма да имаш белези.

marilyn
03-28-2008, 17:11
не съм се чесала но на мен ми останаха някои белези...може би пове4ето...но не вси4ки хора имат мн пъпки, познавам боледували, които нямат белези защото не са имали пъпки. :)