PDA

View Full Version : Parkour въпросчета



lqlqlqlq
03-27-2008, 21:02
Значи от около 2 месеца го практикувам тоя спорт,но напоследък започнах да се замислям,дали понеже не скачам от около 2-3 метра(принципно) има възможност да се изсипя?Може въпроса да е тъп,но наистина искам да знам какви са рисковете от този спорт(като изключим потрошени кокали),защото не ми се иска до края на живота ми да не многа да вдигам нищо тежко,и ако се наложи ще спра от сега...
Също така при vault-ове като monkey i king kong(съжелявам за термините,ако не ги разбирате вижте parkour vaults 101 в вбокс,би трябвало да ви се изяснят) започва силно да ме боли бицепса на дясната ръка :\ Идеи защо е така и как да се справя с този проблем?

Momchil
03-28-2008, 16:49
Ами в паркура винаги има опастност от всичко. След време малко или много ще имаш проблеми, но въпроса е да са колкото се може по-малко. Значи болките които имаш при vault-овете са може би заради техниките ... искат се много тренировки да усвоиш нещо до такава степен, че да се чувстваш комфортно докато го изпълняваш. Аз досега практикувах Free run, но напсоледък салтата започват да си играят лоша шега с мен и смятам да спра и да се насоча към чистия паркур, понеже до някаква степен е по-безопасен (поне за мене) от салтата ... те трябва да се учат в зала, а тука просто нямаме ... ;\ Но като цяло, дали ще можеш да ходиш след 30-40 години зависи само от това как тренираш. За да скачаш било то от 1 метър или 5 е необходима техника, която като изградиш просто няма да имаш проблем. Става въпрос за приземяването и рола, понеже всеки може да се хвърли ей така ... както се казва ... Flying isn't hard ... landing is ..

Човче, скайпа ми е momchil-92 , що не ме добавиш и да си полафим малко за спорта ... ще ти споделя каквото знам, обаче и аз не съм много навътре с нещата ... :)

vikiiitooo
03-28-2008, 17:40
Брао на теб страхотен спорт един от наи яките мн ме кефи!!! :grin: Мн бих искала да се науча но проблема ми е в тва че съм мн страхлива и за т'ва мн мее яд!!! :(

lqlqlqlq
03-28-2008, 20:01
Всъщност,колкото и високомерно да прозвучи,темата не я пуснах за да се фукам,а за да намеря помощ за проблемите си :) .Благодаря на Momchil за отговора,доста изчерпателен,и все пак бих се радвал и на други мнения по въпросите :P

dshiznit
03-29-2008, 15:10
:grin: :grin: Ма ти си кухъ лейкъ аа?

lqlqlqlq
03-29-2008, 17:44
Първо научи правописа,тогава ела да се отваряш и да пускаш офтопици ;)

dshiznit
03-30-2008, 16:52
Исфяй мъ нямъ пойчи... :shock: :shock:

nasko07
04-12-2008, 12:58
Страхотен е спорта !!!
А относно болките ти не мисля че са резултат от травма. Ако са тогава остави бицепса си да почине. Но ако са резултат на претоварване недей да спираш (поне така мисля аз) млад си с неусетно ръката ти ще свикне с тия натоварвания и след време тва никви проблеми няма да ти създава.Така мисля аз ако има някой по - компетентен от мен (100% има щот аз не се занимавам именно с този спорт) да даде мнение ;]

FanTa_rS
05-03-2008, 14:07
аз се занимавах с Parkour почти две години и спрях поради травма (щях да си скъсам половината връзки на коляното) рисковете са доста по големи от другите спортове почва се с малките неща и постепенно за да свикнеш ти и тялото ти с натоварванията а колкото до раката остави я да почине известно време ,загрявай по добре и повече тренировки

Red_Bull4o
05-04-2008, 07:28
az sa6to praktikuvam parkour no sega sprqx 6totot si navexnax glezena no sled kato se opravq 6te prodaljavam mn me kefi sporta

japixloops
05-04-2008, 10:10
и аз го практикувам от мин. год , но зимата бях в Застои

С фрндс Скочихме от покрив в снега но тъпо ... Няма ли асфалт не е си работа

Съвет от мен !! ако не си в София и няма зала , мек под и подобни НЕ СЕ ОПИТВАИ

Хората тренират по 5 години паркоур , все пак този спорт не е " Я виж праг чакаи да го Прелетя" изисква много техники които се опражняват

Примерно ставаш пред вас на някои малък праг и от място се качваш на него със скок , това го повтаряш дълго докато го правиш и на Сън

Понеже има много други движения просто си изисква голямо постоянство , падал съм Не един път не ти го препоръчвам да го практикуваш

Mr.Shorty
05-05-2008, 00:43
lqlqlq Вече от 2 год и половина практикувам този спорт. И да ти кажа тва е спорт който изисква мн ама мн физическо натоварване.Така че е напълно нормално да те боли сичко. Просто ще ти дам 1 савет загрявай по повече време като например 20 мин са ти достатъчни и след всяка тренировка е хубаво по 1 лек джогинг помага да не те удари яката мускулна треска.А и болката с времето преминава тялото ти постепено като свикне с това натоварване се адаптира кам него и след време ще забраиш след тренировка че нещо те боли 8)

RAWRRR
05-05-2008, 04:40
и аз го практикувам от мин. год , но зимата бях в Застои

С фрндс Скочихме от покрив в снега но тъпо ... Няма ли асфалт не е си работа

Съвет от мен !! ако не си в София и няма зала , мек под и подобни НЕ СЕ ОПИТВАИ

Хората тренират по 5 години паркоур , все пак този спорт не е " Я виж праг чакаи да го Прелетя" изисква много техники които се опражняват

Примерно ставаш пред вас на някои малък праг и от място се качваш на него със скок , това го повтаряш дълго докато го правиш и на Сън

Понеже има много други движения просто си изисква голямо постоянство , падал съм Не един път не ти го препоръчвам да го практикуваш

Паркур не се тренира в зала ;).Това да си зака4иш крака на мънки волт и да паднеш с нос по асфалта,си е в реда на нещата.Паркърът е спорт,ориентиран към градската среда,така 4е е пове4е от ненужно да се тренира на закрито.Вси4ките яки трейсъри (говоря за тези от преди 3-4 години,като фрийки (Александър от Канада)),които познавам си излизат на джем и се пребиват в тревата.
Дори и аз съм го правила и съм падала на цимент ,но така се у4и ;).Ина4е се губи дъхът на паркура и ти просто ставаш една машина за техники.

japixloops
05-06-2008, 18:32
реда на нещата а ? Супер , Скочи Падни пребии се не скачаи после 2 месеца , получи травма и си е в реда на нещата .

ако искаш да станеп ПРО , ти трябва зала

Mr.Shorty
05-07-2008, 16:05
И пак ще го подчертая за зала са само салтата.Ако искаш тялото ти да стане по здраво.ПОвярвай ми в залата на мекото нищо няя постигнеш с паркур само с трикинг.

Naskyyyyyyyyyy
05-08-2008, 19:35
Хора практикувах паркур почти 2 години и фриирън от около 1 година но сега спрях (усетих неприятни болки в краката и тн и тн ). Сега искам да дам 1 съвет на всички (не че съм добър просто сега като не тренирам имам обективен поглед към нещата).
1. Мн ма като казвам Мн имам в предвид Мн мн Физическа подготовка най - вече глезени и прасци !!!!!
2. Тъй като в паркура няма трениори и тн мн хора си мислят че могат да правят каквото си искат и нах - лошото не загряват. Така че не забравяйте паркура е спорт като футбола баскетбола ... Изградете си режим на тренировки , време за загрявка преди тренировка и разгрявка след , режим на хранене и така. Аз в началото тренирах от сутреин от 9 до вечер до 8 и ефекта е преумора .. нищо повече. По добре отделяйте около 1 час на ден за физ подготовка и около 2 часа за тренировка или 3 като 30 мин ви е загрявка или 20 мин .
А за бицепса си го претоварил споко няя проблеми ае успехи 8) И не се мятайте от височини пове4е от 1 .80 Поне до 1 година тренировки ;)

Traceur-Emil
07-19-2008, 11:27
lqlqlqlq щом си се хванал да тренираш паркур нормално първия път да боли от някой неща.Отделяй време за силови тренировки, също така може и да се разтягаш.Колкото си по-здрав и гъвкав, толкова по-лесно ще преодоляваш препядствията.Като излизаш си прави редовно и тренировки за баланс, прецизни скокове, гапове (като за начало на малки разстояния), но със дроповете не бързай преди да си усвоил до съвършенство ролла.
Успех! :)

DJACK
07-20-2008, 13:33
Незнам откога го има този спорт но е залодо според мен няма и да ти помогне нищо в живота само вървиш и скачаш пък е малко налудничево да си ходиш по улицата и някой 20-25 годишен да ти искочи от някоя ограда :-D това е децки спорт за мен и е малко глупавичко да се практикува е разбира се от 1-7 клас няма да се набива на учи ако някой го практикуват но някой 12 клас или по възрастен който вече мисли за сериозен живот да скача като кенгуро ......

Значи нямам нищо лично към някой просто говоря като цяло за спорта

UnABooMBeR
07-24-2008, 22:36
Естествено че има риск ебаси въпроса :D то има риск да си счупиш крака докато ходиш и споко в началото аз бех целия в рани от паркура ама са минах на трикинг и ако искаш повече адреналин ти препоръчвам трикинга ама там травмите са по-сериозни (btw тренирам от 1 година и 4 месеца)