PDA

View Full Version : Evanescence ;]



bubbl3s
03-28-2008, 21:36
Kefite li se na Evanescence? Koi vi zapali po tqh? Evanescence sa Rock grypa, a ne Heavy Metal! Eto vi malko info za grypata:

Evanescence e rok grypa ot Little Rock, 6tata Arkanzas, USA.
Състав:

Сегашни членове :

Ейми Лий - вокали и пиано (основател)
Трой МакУолхърн - китара
Тим Маккорд - бас китара
Уил Хънт- барабани
Тери Балсамо - китара

Бивши членове:

Бен Муди - главен китарист (основател, напуснал Октомври 2003)
Дейвид Ходжес - клавир (напуснал Декември 2002)
Уилям Бойд - бас китара
Роки Грей - барабани(напуска през 2007)
Джон ЛеКомпт - китара(напуска през 2007)

История:

Evanescence по време на концерт в Бразилия през 2007 г.Групата е основана от Ейми Лий и главния китарист - Бен Мууди. Двамата се срещнали на лагер в Арканзас, където Мууди чул как Лий свири на пиано песента „I'd Do Anything for Love“ (But I Won't Do That) на Мийт Лоуф.

Двамата открили, че имат едни и същи интереси, и че споделят любовта си към Джими Хендрикс и Бьорк. Така те започнали да пишат заедно песни (първата е била "Solitude" (самота) написана от Ейми последвана от "Understanding"(Разбиране) от Бен Мууди, "Give Unto Me" на Ейми Лий, и четвъртата песен на написана заедно от тях е "My Immortal" (Моят Безсмъртен букв.). Парчетата са били многократно променяни, както и текста и музиката към него, заради тази причина имената и на двамата са включени в надписите на албумите им.

Известно време те не успяват да открият други музиканти, които да работят заедно с тях и нямат достатъчно средства, за да наемат професионални музиканти, което е и причината в началото да не правят изпълнения на живо. Групата получава покана за платено участие благодарение на влизането на две свои песни в местните музикални класации. Преди да се спрат на името Evanescence Ейми Лий и Бен Мууди минават през още няколко имена, между които "Childish Intentions" и "Stricken".

Първият им цялостен албум - Origin излиза през 2000 г. остава почти неизвестен. Групата издава и две EP-та, но и те не се продават особено добре. Интересен факт е че Origin и EP-тата съдържат демоверсии на някои от песните от техния албум Fallen, който за първи път прави името на групата доста популярно в музикалните среди.


:idea: I moq(i ne samo moq a na mnogo hora) lubim album e ``Fallen`` i zatova re6ih da napi6a malko info i za nego!


``Fallen``

``Fallen`` e името на втория албум на групата. За разлика от албума Origin, Fallen става шест пъти Платинен албум и се задържа необичайно дълго време в музикалните класации в САЩ и по целия свят. От този албум са продадени повече от 12 милиона копия по цял свят.

Дебютния сингъл от албума - "Bring Me to Life" става хит в САЩ и се класира на пето място в американската музикална класация на Billboard. Песента е включена в саундтрака на филма „Daredevil“ заедно с дори по-известната им песен "My Immortal" (класирана на седмо място в САЩ). След излизането на албума Fallen Evanescence е отличена с награди Грами за най-добро хард рок изпълнение и за най-добър нов изпълнител.


Za pics na grupata kliknete na tezi linkove:

:arrow: http://www.metroactive.com/papers/metro/10.30.03/gifs/evanescence-0344.jpg

:arrow: http://www.todomusicaymas.com/public/grupos/20076811815_evanescence.jpg


:arrow: http://i.realone.com/assets/rn/cms/2005/large/Evanescence_-_Billboard_Music_Awards_2004_-_lg.6806702.jpg


Ako iskate da vidite kak izglejda oblojkata na ``Fallen`` kliknete tyk:

:arrow: http://www.ministryandmedia.com/MusicImages/evanescence_fallen.jpg

Eto i snimki na soliistkata:

:!: Amy Lee:

:arrow: http://i80.photobucket.com/albums/j176/coolkat85/AmyLeeSource.jpg

:arrow: http://images.art.com/images/-/Evanescence---Amy--C10106559.jpeg

:arrow: http://www.skinsgallery.com/gallery/data/media/12/Amy_Lee_1.jpg

:arrow: http://www.fanoftheband.com/wp-content/uploads/2007/09/amy-lee-2.jpg

:arrow: http://www.amy-lee.de/misc/amyfacts.jpg

VilleBaby
03-28-2008, 22:08
ами да харесват ми...имам си и няколко техни любими песни и те са bring me to life,going under,every body's fool,lithnium иии още една имаше яка ам забравих как се казва 8-)

Imm0r7aL_GiRl
03-28-2008, 22:29
много ги обичам :-) имат върховни песни а Amy Lee е с божествен глас :P любимата ми тяхна песен е My Immortal :smt022 много плача на нея...

psychopath
03-28-2008, 22:50
доста са лигави 8-)


а и феновете им стават все по-тъпи

AutumnTears
03-29-2008, 02:48
az nqma smisul da komentiram mnogo gi haresvam :-)

comics
03-29-2008, 05:23
радват, въпреки, че повече ми харесва Франк Квита, Марио Раниери, Пако Марото, Мауро Пицото ... Тиесто ;)

Zorin
03-29-2008, 06:07
доста са лигави 8-)

и тва е вярно, особено с последния си албум, пъъъъълна излагация, само една песен успя да ми хареса 0.0
Иначе на мен като че ли най-много си ми допада Fallen. ^^ защото всички песни оттам си ме кефят :Р

mhmhmhmhm
03-29-2008, 06:57
Не ги слушам.

Ellie
03-29-2008, 16:45
Не ми харесват ---> не ги слушам 8)


BTW, не знам кой би си помислил, че са хеви метъл 8-)

bubbl3s
03-29-2008, 16:52
Не ми харесват ---> не ги слушам 8)


BTW, не знам кой би си помислил, че са хеви метъл 8-)

Dam i az tva vikam...trqq da si mn zle da kaje6 4e evanescence sa metul grypa! :shock: ama ima i takiva izrodi deto si govorat takiva gluposti..!!

karit0
03-29-2008, 18:42
Evanescence-групата много ми харесва :grin: а Ейми Лий е страхотна певица \:D/

NightGuardian
03-29-2008, 21:15
ами да харесват ми...имам си и няколко техни любими песни и те са bring me to life,going under,every body's fool,lithnium иии още една имаше яка ам забравих как се казва 8-)

+1

Omen
03-29-2008, 21:40
abe teq ne sa li nqkvi sv1rzani s onova novo ponqtie neo met1l? 4esno kazano nqmam ideq kvo to4no predtavlqva tova.i pls ne me napadaite

pz->Led Zeppelin-Stairway To Heaven

psychopath
03-30-2008, 00:41
Не ми харесват ---> не ги слушам 8)


BTW, не знам кой би си помислил, че са хеви метъл 8-)

Dam i az tva vikam...trqq da si mn zle da kaje6 4e evanescence sa metul grypa! :shock: ama ima i takiva izrodi deto si govorat takiva gluposti..!!стига повтаря, че не са метъл...разбрахме




пз- азис- обичам те
камелия- огън момиче
валдес- рибна фиеста


(^в тон с темата) :grin:

Disrespect
03-30-2008, 06:27
Не ми харесват ---> не ги слушам 8)


BTW, не знам кой би си помислил, че са хеви метъл 8-)

Dam i az tva vikam...trqq da si mn zle da kaje6 4e evanescence sa metul grypa! :shock: ama ima i takiva izrodi deto si govorat takiva gluposti..!!

аз чух че някви им викат рок...бати каръците

sexa_na_kompleksa
03-30-2008, 08:58
Преди ги слушах повече. Имат няколко добри песни ...

nailslover
03-30-2008, 11:17
Taq Amy Lee e mn seksi .. Kefi me ..
Jalko samo , 4e ni puska dalgi nokti ....
Ako nqkoi vidi snimka na Amy Lee s manikiur , molq da dade link :-D

DisciplineAndOrder
03-30-2008, 11:26
рок били :lol:

izmislenata
03-30-2008, 12:15
Харесвам ги много,супер песни си имат. Сега,до колко са метъл,не ме интересува,аз не ги слушам,защото са определен стил,а защото песните им ми допадат. Имат много точни попадения, в други теми съм изброявала любимите си.

ElisaDay
03-30-2008, 12:22
Харесват ми и ги слушам доста често!Любими песни :
All That I'm Living For
Going Under
Call Me When You're Sober
Hello
My immortal

alehole
03-31-2008, 10:38
Абе кво .. яки са .. хубава музика .. Ейми-хубава визия хубав глас .. екстра са :D ;) :-P Песента с Линкин Парк е върха :)

AutumnTears
03-31-2008, 11:03
Абе кво .. яки са .. хубава музика .. Ейми-хубава визия хубав глас .. екстра са :D ;) :-P Песента с Линкин Парк е върха :)

koq e taq pesen s LP 4e ne q znam :D da ne stava vupros za KORN :lol: :D

AliceSw
03-31-2008, 12:07
дааааааа, да, и един мармот...


страшно ти е инфото, нямам думи, абсолютно тру



Evanescence по време на концерт в Бразилия през 2007 г.Групата е основана от Ейми Лий и главния китарист - Бен Мууди. Двамата се срещнали на лагер в Арканзас, където Мууди чул как Лий свири на пиано песента „I'd Do Anything for Love“ (But I Won't Do That) на Мийт Лоуф.




та по темата - след първия албум ставаха все по-гадни, и по-гадни....не ги слушам

psychopath
03-31-2008, 12:55
Taq Amy Lee e mn seksi .. Kefi me ..
Jalko samo , 4e ni puska dalgi nokti ....
Ako nqkoi vidi snimka na Amy Lee s manikiur , molq da dade link :-Dот къде си береш гъбите?

alehole
03-31-2008, 14:56
Абе кво .. яки са .. хубава музика .. Ейми-хубава визия хубав глас .. екстра са :D ;) :-P Песента с Линкин Парк е върха :)

koq e taq pesen s LP 4e ne q znam :D da ne stava vupros za KORN :lol: :D
Evanescense & LINKIN PARK - Wake me up inside :-o

AutumnTears
03-31-2008, 14:59
bi li dala link da q 4uq taq pesen 4e nikude ne q namiram :) edva li se e polu4ila dobra kombinaciq s linkin park :D

AutumnTears
03-31-2008, 15:07
Групата обикновено е сравнявана с нeо-металистите - Linkin Park, но много фенове твърдят, че това сравнение е погрешно, защото е базирано само на техния сингъл Bring me to Life, който е воден от Paul McCoy от 12 Stones рапирайки по време на песента. Това не се отразява толкова на тяхната друга музика, както Fallen така и тяхното по-ранно творчество. Evanescence също са били сравнявани с други групи като: In Winter, Lacuna Coil, Nightwish, и Within Temptation, всички те включват женски вокал и тъмни текстове, но тези групи са били по-често определяни по-скоро като симфоничен/готик метъл, а не като рок.

ako stava vupros za Bring Me To Life mai ne6to si v gre6ka :)

ThE_DaRk_BaD_AnGeL
04-03-2008, 19:46
Ами имат мн хубави песни. Само не разбирам що ги сравняват с Линкин Парк

Beatifica
04-03-2008, 20:11
Абе... вие не знате колко са велики те. Пък и тези 'откровения' за Evanescence нищо не струват пред култувата тема в един сайт - "EVANESCENCE-carete na metala". (rofl)
Искам шоколад.

royal_girl
04-03-2008, 21:38
Те са половината от моя живот.

каня всички които ги харесват в бг сайта им :)

enrique_fenka
04-11-2008, 15:58
Не ми харесва :?

lsd43
04-11-2008, 20:10
Shits(Лайна) ,няма да коментирам повече тая миризлива група!

Entombed
04-11-2008, 20:27
Лол Първо хеви метал немога да го нареча никога....Второ си е китарен поп не е рок....трето толкова комерсиални говеда нема...и четвърто тая Ейми е грозна грозна та се продира от толкова грим....само да почне да прелича на човек....иначе по добре слушайте тва от колкото...чалга...

Ellie
04-12-2008, 07:24
Лол Първо хеви метал немога да го нареча никога....Второ си е китарен поп не е рок....трето толкова комерсиални говеда нема...и четвърто тая Ейми е грозна грозна та се продира от толкова грим....само да почне да прелича на човек....иначе по добре слушайте тва от колкото...чалга...

Ако става за въпрос доста чалгаджийки слушат ебанесънс 8-)

CoOLBebZz
04-13-2008, 09:43
МОЯТА МАЙКА ГИ СЛУША...АЗ ОТ НЕЯ ГИ ЧУХ...МНОГО СА ЯКИ...ЛЮБИМА ПЕСЕН МИ Е "BRING ME TO LIFE"

RaI4etO
04-13-2008, 16:20
ами да харесват ми...имам си и няколко техни любими песни и те са bring me to life,going under,every body's fool,lithnium иии още една имаше яка ам забравих как се казва 8-)+1

bunny...killer
04-13-2008, 18:08
Лоф ги,ама само ако нещо ми се скапало настоението,иначе....по хард работки... :-D :wink: :P

voodoodoll1
04-18-2008, 09:16
обичам ги,невероятни са :-) :-) :-) :-)

Disrespect
04-18-2008, 09:31
Лоф ги,ама само ако нещо ми се скапало настоението,иначе....по хард работки... :-D :wink: :P

ХА! ХА! ХА!

cold_arrow
04-18-2008, 10:16
И мен ме кефят. Пеят мн яко , а най-яка е Evanescence - Bring Me To Life :smt002 [старичка :D ама най-яка от всичките и песни :-D ]

Wicked.Little.Thing.
04-18-2008, 11:42
обожавам гииии :grin: :grin: :grin:

BeB0_UlTrA_KiSs
04-19-2008, 14:15
Олеееее.....тва ми е любимата група!!! :grin: Обичам гииииии!!! от 4 години ги слушам ... :grin: :grin: Evanescence Forever! :grin:

bubbl3s
04-21-2008, 16:28
МОЯТА МАЙКА ГИ СЛУША...АЗ ОТ НЕЯ ГИ ЧУХ...МНОГО СА ЯКИ...ЛЮБИМА ПЕСЕН МИ Е "BRING ME TO LIFE"

Mii na4i da kaje6 na maika ti 4e rox! 8-)

LostInYou
04-24-2008, 19:49
Еми страхотна група и имат мн хубави песни :)

mimi_nesi
04-26-2008, 14:14
li4no az ne sum im fen ,no za sestra mi sa no 1 i zaradi neq i haresvam pove4eto im pesni te ne sa rock a sa GOTHIC METAL!!! :x :-P

AutumnTears
04-26-2008, 14:18
li4no az ne sum im fen ,no za sestra mi sa no 1 i zaradi neq i haresvam pove4eto im pesni te ne sa rock a sa GOTHIC METAL!!! :x :-P
v gre6ka si :)

BeB0_UlTrA_KiSs
04-26-2008, 14:20
li4no az ne sum im fen ,no za sestra mi sa no 1 i zaradi neq i haresvam pove4eto im pesni te ne sa rock a sa GOTHIC METAL!!! :x :-P
v gre6ka si :)

Не са готик метъл. :?

mimi_nesi
04-30-2008, 16:34
O DA TO4NO TAKIVA SA MN DOBRE ZN NALI SESTRA MI E METULKA :-D GOTIK METULKA!!! PONE NA NEQ I VQRVAM I NA PRIQTELITE MI V GERMANIQ KOITO POVE4E ZN OT VAS .NALI VI KAZAH AZ NE SLU6AM TAKAVA UTEPANA MUZIKA NO SUM S VRUZKI :-P

lyloster
04-30-2008, 18:00
Евънесънс не са готик метъл, не са метъл, дори рок не са, а чиста лимонадка :?

AutumnTears
04-30-2008, 18:43
drug e vuprosa 4e nqmat nikakva "podkrepa" ot strana na po tejkata muzika zaradi ligavite im 13 godi6ni fenki
az li4no bih iskala da 4uq amy lee v istinski gothic metul album
nadqvam se sled dulgata im po4ivka da me iznanadat s nov album/do kolkoto razbrah amy v momenta e na uroci i se u4i da sviri na arfa :)/
kolkoto do posledniq im album naistina tozi put preobladavat pove4e pop elementite no tova e za6toto amy e iskala da izrazi s nego 6tastieto v jivota si za razlika ot albuma fallen

demons_of_my_soul
05-01-2008, 09:28
Не знам и не ме интересува какъв точно стил са, само знам, че ми допадат и наистина са добри (по мое мнение)
Ама аз за тях не съм чувал нищо ново вече повече от година. Те въобще заедно ли са още, съществуват ли?

AutumnTears
05-01-2008, 10:41
da su6testvuvat no sa v dulga po4ivka ot poslednoto im turne amy pi6e novi tekstove za sledva6tiq album no moje bi nqma da se vurnat skoro
ina4e bandata o6te su6testvuva makar i samo amy da e samoto i na4alo v neq :)

anchity
05-01-2008, 17:42
Добри са,радват ме особено My immortal и Bring me to life :)

Fucking_Princes
05-12-2008, 06:49
Евънесънс са всичко за мене O_O
Най-великата банда на света... Ехми с нения глас... Божичко велка е !
За любими песни няма да говоря ... зависи според настроението !
И все пак началото на Lies - такъв глас вади.. или Where will you go ( EP version) , Field of Inoccence .. не знам всичките ги харесвам ^^ :smt049 :smt049 :smt049 :smt049 :smt049 :smt050

LINKNOT
05-12-2008, 13:04
Абе кво .. яки са .. хубава музика .. Ейми-хубава визия хубав глас .. екстра са :D ;) :-P Песента с Линкин Парк е върха :)

koq e taq pesen s LP 4e ne q znam :D da ne stava vupros za KORN :lol: :D
Evanescense & LINKIN PARK - Wake me up inside :-o

Хаха... такова чудо няма :D Песента е Bring me to life и доколкото знам я пеят Amy и бившия й съпруг,който май е бил барабанист на групата... :-o За Evanescence не съм много информирана,но за Linkin Park - да. :wink: По темата: Не ги слушам много.Рядко си пускам техни песни и тези,които харесвам са едва няколко : Whisper,Bring me to life,Lithium,Going under ... само това са. По пронцип не си падам по групи с женски вокали. :)

heroine
05-12-2008, 21:11
Не съм им фенка,но любимата ми тяхна песен е гуд инаф.

HateCops
05-12-2008, 21:24
А ве вие чувате ли се къв рок е тва ве тва си е жив нео метъл ама както и да е супер гадни позйори са тъпи са ми никога не съм ги слушал и няма да ги слушам баси олигофрените чесно супер са злета некви

blufer_1
05-28-2008, 19:55
тва е любимата група на гаджето ми и ми се струат малко тъпи

viksss_i
05-28-2008, 20:09
Evanescence 4ever!Това е любимата ми група!!! :grin: :grin: :grin: Фенка съм им от 6 години!!! :-P :grin:

kalinapet
05-29-2008, 19:27
mn sa gotini. slu6ala sam vsi4ki tehni pesni. Mn me kefqt: Lacrymosa, Eternal, Everybody's fool... abe po4ti vsi4ki. Strahotni sa :grin: :grin: :grin:

Loshotia
05-29-2008, 19:31
Евънесенс ги свързвам с един прекрасен период от моя живот- 8 клас! Сега да ми плащат не бих ги слушала, но тогава, когато всички в класа ми бяха чалгарчета, ние с приятелката ми бяхме лошите дето слушат лошата музика :D . Весело беше, затова се произнасям положително за групата- да живеят спомените :D