PDA

View Full Version : Олимпиада по история



Briseis
03-29-2008, 15:36
Днес беше олимпиядата по История - 2 кръг.
Колко от вас ходиха и как се представихте ?

BaBy_bS
03-29-2008, 16:00
аз по история едвам избутвам-това е възможно най-ужасния предмет.ако някога отида на олимпиада по история-трябва да се запише някъде.аз не съм била

Rebellion_Angel
03-29-2008, 18:50
Бях. :grin: Май беше добре.

Jamalska
03-30-2008, 06:29
Пфф...половиата въпроси ги бях чела,ама не ги бях научила таа...налучквах...а на темата писах по-скоро интерпретативно съчинение хах

malone
03-30-2008, 09:06
И аз бях-ами справих се по зле спрямо първия кръг въпростите някой от тях ме затрудниха(може би заради моето незнание).Колкото до втората част специално мен темата ме хвана леко неподготвен и доста се чудих какво и как да го напиша,но да кажем че след като се успокоих и премислих нещата съм написал точно това което изискваше.А иначе аз съм 11-ти клас тоест за мен няма триети кръг за тези които са 12-ти клас тоест момичето преди мен пожелавам успех и дано се класира за трети кръг.(просто от мненията които съм ти чел знам че си 12-ти клас)

Jamalska
03-30-2008, 09:22
Mда,мерси:) :-) (леле че лигава емотикона)
Обяснявах на десетокласника до мен някакви нещица там:)Добре де тая глупава карта коя беше?Нищо не й се виждаше...едва разчетох,че има Константинопол...?

annitka
04-03-2008, 10:13
Ами от тая карта общо взето нищо не се разбираше, но имаше две неща, които ме наведоха на някакъв отговор. Значи първо - България беше разположена на три морета, което е било само два пъти в българската история, първия път - при Цар Симеон и вторият - при Асен. От това, че столицата беше Константинопол трябва да означава, че тази карта изразяваше границите на България по време на управлението на Цар Симеон (10 век) , тъй като тогава столицата на Византия е била Константинопол. След това, когато е царувал Асен Константинопол не е бил столица.
Това бях моите разсъждения, но всъщност не съм убедена дали това е верния отговор...

lazioto
04-07-2008, 16:28
а резултАтите кога ще излязат . Тая олимпиада беше горе долу лесна , на мене първите вапроси ми бяха малко по скапани иначе отворените бяха по лесни май :) а картата - Албания в българските земи- това става при Симеон , другото различно от Асен беше и че имаме територия нагоре кум днешна Украйна .

Ms.Lonely
04-08-2008, 08:13
Тази олимпиада за кои класове е ? и в нашето у-ще имаше , но аз не се реших да отида .

Yancheto
04-08-2008, 10:32
Мм, и аз бях,но нте мисля,че се представих добре.Беше доста по-трудно в сравнение с първия кръг. :)

bebe7o
05-13-2008, 15:21
Здравейте.. имам една молба... някой може ли да ми намери задачите от Този 2 кръг за 7 клас? Моля, Ви спешно е затова колкото по-бързо толкова по-добре.. Мерси предварително... :)

bloodyF
02-21-2010, 18:37
сори че вдигАМ толкова стара тема но някой дали има олимпиадата от 2008 за 8ми клас ??[/b]