PDA

View Full Version : Говорите ли за бивши сексуални партньори?



Barbie
03-29-2008, 20:23
С приятеля ми спорим - редно ли е да го питам с колко момичета е бил преди мен. Той смята, че нямам право да му задавам подобен въпрос. Аз смятам, че след като му отдавам тялото и емоциите си имам правото да му задавам всякакви въпроси, които намирам за важни. (За мен има значение и фактът, че той е първият ми сексуален партньор, следователно е бил част от първите ми такива преживявания, освен това знае що-годе абсолютно всичко за мен.)

Та, вие знаете ли с колко души е бил приятелят/приятелката ви преди вас? Интересува ли ви? Вие самите смятате ли, че половинката ви има право да знае това за вас самите. (Пояснявам, че не става въпрос да водите задълбочени разговори относно предишни сексуални преживявания, а просто да сте наясно кога приятелят/приятелката ви е започнал/а сексуалния си живот и колко други партньора е имал/а.)

(Аз лично смятам, че приятелят ми има право да попита всичко, което го интересува за всеки аспект от живота ми и заслужава аз да му предоставя отговор. Ние се отнасяме сериозно към връзката си и сме заедно вече от доста време и ако е имало граници на лично пространство, които преди съм се стремяла да не прекрачвам, то те с времето се стопяват.)

P.S. Темата я пускам по настояване на приятеля ми, който не разбира, че след като за мен е важно да знам колко предишни партньорки е имал, значи се в някакъв момент ще му се наложи да отговори...ако ще и когато сме вече пред олтара 8-)

sh3_1s_7h3_0n3
03-29-2008, 20:29
Напълно съм съгласна с теб. В крайна сметка, ако връзката ви е достатъчно сериозна и си имате предостатъчно доверие един на друг, трябва да можете да водите разговор за всякакви неща. И неудобните въпроси вече не би трябвало да са чак толкова 'неудобни'.

Изхождайки от тази гледна точка, да, говорила съм с приятеля ми за това. Питала съм го каквото ме е интересувало или просто ми е било любопитно, въпреки че той в началото се дърпаше да отговори, защото щяло да ми бъде неприятно или дрън-бръм. :) Аз щом съм се решила веднъж да питам, значи съм преценила, че няма да има кой знае какви 'последици'.
И намирам за напълно нормални подобен род разговори. :)

amatorium
03-29-2008, 20:29
Ami da. Govorim. Interesuva me razbira se. Tova e chast ot opoznavaneto na edin chovek. Kakto vsichki drugi neshta i prejivqvaniq. 8-)

WaKo
03-29-2008, 20:33
Абе според мен по-важното в случая е дали ти искаш да знаеш тези неща. Аз допуснах веднъж грешката да попитам гаджето ми за тези неща и въпреки че отговора, който получих беше повече от нормален, да не кажа дори под очакванията ми, после ми беше много тъпо и разни неща само ми се въртяха из главата доста дълго време. Та оттогава съм на принципа да не питам за неща, за които знам, че какъвто и отговор да получа няма да ми стане приятно. Някои неща са минало и по-добре да си останат в миналото. Каквото е било преди мен по-добре да не го знам - няма абсолютно никаква полза да го знаеш, само може да си докараш измислени главоболия.
Това се отнасяше за бройки и такива работи. Иначе според мен няма нищо лошо да го попиташ кога е започнал и някакви такива работи, но по-добре да не се задълбавате в тези неща
П.С. Много ли гот ще ти стане да ти каже, че е спал с 20 преди теб? Помисли над този въпрос. А дали няма да е същото за каквото и число да ти каже

Barbie
03-29-2008, 20:42
Абе според мен по-важното в случая е дали ти искаш да знаеш тези неща. Аз допуснах веднъж грешката да попитам гаджето ми за тези неща и въпреки че отговора, който получих беше повече от нормален, да не кажа дори под очакванията ми, после ми беше много тъпо и разни неща само ми се въртяха из главата доста дълго време. Та оттогава съм на принципа да не питам за неща, за които знам, че какъвто и отговор да получа няма да ми стане приятно. Някои неща са минало и по-добре да си останат в миналото. Каквото е било преди мен по-добре да не го знам - няма абсолютно никаква полза да го знаеш, само може да си докараш измислени главоболия.
Това се отнасяше за бройки и такива работи. Иначе според мен няма нищо лошо да го попиташ кога е започнал и някакви такива работи, но по-добре да не се задълбавате в тези неща
П.С. Много ли гот ще ти стане да ти каже, че е спал с 20 преди теб? Помисли над този въпрос. А дали няма да е същото за каквото и число да ти каже

Аз съм изключително ревнива, а що се отнася за секс съм и консервативна. И точно там е проблемът - за мен това е важно. Смятам, че тази част от живота и/или характера на човека до мен е от голямо значение и искам да съм наясно (именно защото гледам на връзката ни като на връзка с бъдеще). Не съм първата му сексуална партньорка и въпреки че не искам да ми разказва с кого какво точно е правил в леглото, искам да знам колко партньорки е имал. Че всеки отговор ще ме подразни е така - но липсата на отговор ме дразни много повече. :)

Escarina
03-29-2008, 20:55
Абе според мен по-важното в случая е дали ти искаш да знаеш тези неща. Аз допуснах веднъж грешката да попитам гаджето ми за тези неща и въпреки че отговора, който получих беше повече от нормален, да не кажа дори под очакванията ми, после ми беше много тъпо и разни неща само ми се въртяха из главата доста дълго време. Та оттогава съм на принципа да не питам за неща, за които знам, че какъвто и отговор да получа няма да ми стане приятно. Някои неща са минало и по-добре да си останат в миналото. Каквото е било преди мен по-добре да не го знам - няма абсолютно никаква полза да го знаеш, само може да си докараш измислени главоболия.
Това се отнасяше за бройки и такива работи. Иначе според мен няма нищо лошо да го попиташ кога е започнал и някакви такива работи, но по-добре да не се задълбавате в тези неща
П.С. Много ли гот ще ти стане да ти каже, че е спал с 20 преди теб? Помисли над този въпрос. А дали няма да е същото за каквото и число да ти каже

Ако и го каже, поне момичето ще получи отговор на въпроса си. При една връзка доверието и искреността са най-важните, а малко или много до тях се достига освен с жестове и с разговори и споделяне. Според мен си права да се интересуваш :)

sexita
03-29-2008, 21:10
:-x

Stela90
03-29-2008, 21:13
ami na men li4no ne mi e priatno da me pitat.izob6to kakvo e zna4enieto kolko sa?i ne me interesuva s kolko e bil toi,kolkoto pove4e tolkova po-dobre,6te e po-opiten

(S) AINT
03-29-2008, 21:15
Ne mi e priqtno nit0 da me pitat, nit0 da slusham za bivshi :(

Barbie
03-29-2008, 21:23
може би са 1-2 момичета и се притеснява да ти каже,за да не го помислиш за загубеняк...може да звучи абсурдно,но момчетата наистина го мислят... :? Тъпа работа...

С него се познаваме добре, минало е времето, в което да го мисля за "загубеняк" 8-) Още повече, аз съм ревнива и старомодна...по-скоро е наясно, че може да има разминаване в ценностните ни системи.

WaKo
03-29-2008, 21:24
Абе говорете каквото искате, но аз си оставам на мнението, че от ровене на миналото няма да се роди нищо градивно в бъдещето. Каква е идеята да питаш за нещо, от което ще ти стане тъпо? Мазохизъм... Все пак част от една връзка е и да уважаваш правото на другия да има някакво лично пространство, което да включва някои неща, които той не иска да знаеш. А щом не иска, значи си има причина. А за теб не е болка за умиране да не знаеш точно тази част от историята му. А и откъде пък може да си сигурна, че ще ти каже истината, ако тоя въпрос го притеснява. Още не съм чул някое момиче да заявява в открит разговор, че е спала с 20-30 човека - ако ги питаш всички ще ти кажат 5-6. Така че задаването на такъв въпрос си е безсмислено...

Barbie
03-29-2008, 21:35
Абе говорете каквото искате, но аз си оставам на мнението, че от ровене на миналото няма да се роди нищо градивно в бъдещето. Каква е идеята да питаш за нещо, от което ще ти стане тъпо? Мазохизъм... Все пак част от една връзка е и да уважаваш правото на другия да има някакво лично пространство, което да включва някои неща, които той не иска да знаеш. А щом не иска, значи си има причина. А за теб не е болка за умиране да не знаеш точно тази част от историята му. А и откъде пък може да си сигурна, че ще ти каже истината, ако тоя въпрос го притеснява. Още не съм чул някое момиче да заявява в открит разговор, че е спала с 20-30 човека - ако ги питаш всички ще ти кажат 5-6. Така че задаването на такъв въпрос си е безсмислено...

С приятеля ми мислите по подобен начин. Но мойта гледна точка е друга. За мен миналото винаги има значение. :) Прекарвам настоящето си с този човек, желая да планирам бъдещето си с него - трябва да знам миналото му.
В крайна сметка в една връзка идва момент, в който може да се каже всичко. Приятелят ми се чувства спокоен и свободен да прави и казва ВСИЧКО (или почти) в мое присъствие. Смятам, че моментът между нас, в който вече можем да знаем що-годе всичко един за друг, е дошъл. Поне той знае всичко за мен. (Всъщност, поне в моето съзнание в емоционално отношение животът ми е започнал, когато станахме близки. Дори и да е имало нещо преди него, то в този момент ми се струва безумно незначително. )

m1t3t0
03-29-2008, 21:40
Ако ти си му първата или не им знае точната бройка,за друга причина не мога да се сетя да не ти казва :D

LetiCherry
03-29-2008, 21:53
Абе говорете каквото искате, но аз си оставам на мнението, че от ровене на миналото няма да се роди нищо градивно в бъдещето. Каква е идеята да питаш за нещо, от което ще ти стане тъпо? Мазохизъм... Все пак част от една връзка е и да уважаваш правото на другия да има някакво лично пространство, което да включва някои неща, които той не иска да знаеш. А щом не иска, значи си има причина. А за теб не е болка за умиране да не знаеш точно тази част от историята му. А и откъде пък може да си сигурна, че ще ти каже истината, ако тоя въпрос го притеснява. Още не съм чул някое момиче да заявява в открит разговор, че е спала с 20-30 човека - ако ги питаш всички ще ти кажат 5-6. Така че задаването на такъв въпрос си е безсмислено...


Az sum suglasna s vsi4ko, koeto WaKo kaza dosega.
Taka, men me zapoznaha sus sexualniq jivot na moq priqtel o6te predi da bqhme trugnali i izob6to da imah namerenie da sme zaedno, bqha mi razkazani bolezneni podrobnosti - koga, kak, kude e bil s biv6ata si i edinstvena sexualna partiorka...Ne6tata mi go spodeli gadjeto na nai-dobriq mu priqtel i da ti kaja posle kato trugnahme celi sceni mi se vurtqha v glavata za tqh dvamata. Posle zapo4nahme da si govorim na tazi tema (nqmah kakvo da spodelqm za biv6i v sexualen aspekt, za6toto nqma6e takiva ...:oops:) i da ti kaja mi stava6e mnogo nepriqtno i posle sujalqva6 4e izob6to sum pitala. DA, bqh lubopitna, no posle se 4uvstvah ujasno, a poneje sum i mazohistka samo mi se vurtqha nqkakvi momenti v glavata. Ob6to vzeto se tormozeh, a ne mislq 4e e imalo smisul. Sled tova sprqhme da obusjdame kakvito i da e bilo vzaimootno6eniq s biv6i i dvamata se 4uvstvame mnogo po-dobre.
Barbie, makar i sega da iska6 da znae6 s kolko e bil kato 4ue6 1000% 6te se po4usvtva6 zle i ne zaradi broikata, kqoto 6te 4ue6, a za6toto suznanieto ni e taka ustroeno, 4e vednaga 6te si predstvai6 scenata, a ot tova boli, povqrvai! A i 6te te izbie na revnost, koqto e bezmislena, tui kato toi e bil ve4e s tqh, tova nqma kak da se vurne, 6te trqbva da go prieme6.Prosto go pomoli da ti kaje koga e zapo4nal da vodi polov jivot i do tam. :)

Uspeh ti jelaq!

P.S. Izvinqvam se za latinicata. :)

Barbie
03-29-2008, 21:58
[quote=WaKo]

Az sum suglasna s vsi4ko, koeto WaKo kaza dosega.
Taka, men me zapoznaha sus sexualniq jivot na moq priqtel o6te predi da bqhme trugnali i izob6to da imah namerenie da sme zaedno, bqha mi razkazani bolezneni podrobnosti - koga, kak, kude e bil s biv6ata si i edinstvena sexualna partiorka...Ne6tata mi go spodeli gadjeto na nai-dobriq mu priqtel i da ti kaja posle kato trugnahme celi sceni mi se vurtqha v glavata za tqh dvamata. Posle zapo4nahme da si govorim na tazi tema (nqmah kakvo da spodelqm za biv6i v sexualen aspekt, za6toto nqma6e takiva ...:oops:) i da ti kaja mi stava6e mnogo nepriqtno i posle sujalqva6 4e izob6to sum pitala. DA, bqh lubopitna, no posle se 4uvstvah ujasno, a poneje sum i mazohistka samo mi se vurtqha nqkakvi momenti v glavata. Ob6to vzeto se tormozeh, a ne mislq 4e e imalo smisul. Sled tova sprqhme da obusjdame kakvito i da e bilo vzaimootno6eniq s biv6i i dvamata se 4uvstvame mnogo po-dobre.
Barbie, makar i sega da iska6 da znae6 s kolko e bil kato 4ue6 1000% 6te se po4usvtva6 zle i ne zaradi broikata, kqoto 6te 4ue6, a za6toto suznanieto ni e taka ustroeno, 4e vednaga 6te si predstvai6 scenata, a ot tova boli, povqrvai! A i 6te te izbie na revnost, koqto e bezmislena, tui kato toi e bil ve4e s tqh, tova nqma kak da se vurne, 6te trqbva da go prieme6.Prosto go pomoli da ti kaje koga e zapo4nal da vodi polov jivot i do tam. :)

Uspeh ti jelaq!

P.S. Izvinqvam se za latinicata. :)

И аз преди да тръгнем бях чула (мани само да бях чула - бях съпреживяла и тн....че и доста време след като тръгнахме продължавах да слушам и преживявам...) достатътчно за предишната му връзка (не само сексуален живот...по-скоро емоционален...и само аз си знам колко зле съм се чувствала). И все пак, след като питам, значи съм преценила, че за мен е по-добре да знам, от колкото да не знам. Той е премълчавал неща, които за разлика от предишния му сексуален живот, са имали съвсем пряка връзка с отношенията ни...и сам знае, че когато рано или късно аз науча дълго време се отразяват зле на връзката ни....

MakeMeLaugh
03-29-2008, 21:59
ООоо аз си питам и знам за всичко. :)
Както и тя :)

Друго ме мързи да пиша. лека нощ :)

Escarina
03-29-2008, 22:00
Ама.. тя си е преценила че иска да знае?! За да опознаеш един човек напълно няма как да не погледнеш в миналото му. Независимо какво е то..

amatorium
03-29-2008, 22:02
Az dosega ne sum sreshtal gadjeta, pri koito tozi vupros ne e iskachal. Tova e edna ot nai-lubopitnite temi obiknoveno. I za momicheto i za momcheto. 8)

Made_of_Pain
03-29-2008, 22:02
Не сме имали такива проблеми...
Нещата са в доста по- прекия си вид.
Не се тръшкай- всяко зло за добро... Тия неща не са много за мислене.
Представи си, че ти каже някаква по- голяма бройка... после ще почне тя да ти занимава мислите.
Хубаво е човек да има своето лично пространство от време на време.
Ние с него си позволяваме подобни разговори, по простата причина, че и двамата не сме ревниви, още повече, че специално мойте възгледи относно междучовешките връзки са малко по- изкривени ( да се разбира 'разкрепостени').
Щом си консервативна и ревнива, давай напред и пропускай тези неща.
Мисли за момента и нещата при вас, не за тези моменти които вече са си отишли...

DarkAngelOfHope
03-29-2008, 22:28
ами на мен не ми пречи да ме питат ... казвам си истината :) и очаквам да чувам истината. Със сегашната ми приятелка нямаме тайни за предишни партньори/ки. Когато тя ме попита и отговарям аз като я питам и тя ми отговаря :)

Вярно е че има хора който питат но не искат да чуят отговора защото знаят че няма да им хареса ... трудно става когато човека хем пита, предполага какъв ще е отговора и се сърди когато го чуе ... но когато не го чуе пак се сърди ... ако се опиташ да спестиш истина (той/тя знае че е така) пак е недоволна ... бе ... жени (в моя случай) :)

SINDEL
03-29-2008, 22:32
Да! Аз също съм на мнението, 4е в една сериозна връзка, връзка, в която правиш планове за съвместно бъдеще с 4овека до теб, такива въпроси не би трябвало да са неудобни и забранени за обсъждане. Държа си на тезата и затова винаги съм разпитвала.
Да, окей, ревнива съм като всяка жена, цупя се, става ми неприятно, но вси4кото това е ужасно моментно и е много по-добре пред пълното неведение. Понеже аз съм от хората, които ще се тормозят с въпроса периоди4но, а когато нещо не ти дава мира, може да се полу4и много мъ4ително.
Държа да знам и за бройката и за 'изпълненията в леглото' с предишните моми4ета. Полу4ава се неприятно, ако се окажат много пове4е, отколкото си о4аквала, но за да зададеш въпроса, трябва да си подготвена за всякакъв възможен отговор. И аз ли4но никога не бих направила проблем, дори и да се по4увствам изненадана или шокирана или каквото и да било още. Нямам и никакъв проблем да говоря за предишните връзки (мои и на другия 4овек) от 4исто емоционална гледна то4ка. Дори съм на мнение, 4е такива разговори могат да помогнат. Става ясно кой къде е сбъркал, защо нещата са се полу4или за дълго или съответно не са... изобщо дават ти много и важна информация, която би могла да използваш за вашата връзка. Освен това, в един момент това 4увство на ревност от бившите из4езва. Нормално е да го има в на4алото, но 4овек бързо се осъзнава колко е безмислено и го преживява.

Barbie
03-29-2008, 22:43
Да! Аз също съм на мнението, 4е в една сериозна връзка, връзка, в която правиш планове за съвместно бъдеще с 4овека до теб, такива въпроси не би трябвало да са неудобни и забранени за обсъждане. Държа си на тезата и затова винаги съм разпитвала.
Да, окей, ревнива съм като всяка жена, цупя се, става ми неприятно, но вси4кото това е ужасно моментно и е много по-добре пред пълното неведение. Понеже аз съм от хората, които ще се тормозят с въпроса периоди4но, а когато нещо не ти дава мира, може да се полу4и много мъ4ително.
Държа да знам и за бройката и за 'изпълненията в леглото' с предишните моми4ета. Полу4ава се неприятно, ако се окажат много пове4е, отколкото си о4аквала, но за да зададеш въпроса, трябва да си подготвена за всякакъв възможен отговор. И аз ли4но никога не бих направила проблем, дори и да се по4увствам изненадана или шокирана или каквото и да било още. Нямам и никакъв проблем да говоря за предишните връзки (мои и на другия 4овек) от 4исто емоционална гледна то4ка. Дори съм на мнение, 4е такива разговори могат да помогнат. Става ясно кой къде е сбъркал, защо нещата са се полу4или за дълго или съответно не са... изобщо дават ти много и важна информация, която би могла да използваш за вашата връзка. Освен това, в един момент това 4увство на ревност от бившите из4езва. Нормално е да го има в на4алото, но 4овек бързо се осъзнава колко е безмислено и го преживява.

Аз ревнувам силно, дълго и мъчително. Той това го знае. Въпреки че не ревнувам от всяко момиче, с което знам, че е бил близък. Ревнувам, когато ми е дал повод да се чувствам наранена. Най-наранена се чувствам, когато ме е държал в неведение (или когато ме е лъгал!).

Проблем - зависи каква бройка чуя. Една бройка ще ме изненада, по-голяма - ще ме шокира...недопустимо голяма - ще го убия 8-) Така или иначе, предпочитам да сме наясно. Този въпрос няма да го забравя - и е по-добре да ми каже сега и просто да се потюхкам и после да ми мине, от колкото след време, когато ще сме още по-близки, а на мен ще ми е още по-криво.

(Освен това, мъжете трябва да минават подготвителен курс по това как да представят киселата информация в опаковка от шоколадови бонбони. 8-) Правилно поднесена, дори и по-неприятна новина може да ми направи незначително впечатление. Аз съм толкова лесна за манипулиране в това отношение...а той все да не успява да се възползва. Язък! 8-))

cvety_i_bebeto
03-29-2008, 22:51
Да

SINDEL
03-29-2008, 22:54
:? Сама си казваш, 4е няма да спре да те тормози този въпрос.. Набий му го в главата :D и го убеди, 4е ще е по-добре и за двамата да говорите сега. Предполагам ще се предаде, накрая винаги така става :)

Barbie
03-29-2008, 23:00
:? Сама си казваш, 4е няма да спре да те тормози този въпрос.. Набий му го в главата :D и го убеди, 4е ще е по-добре и за двамата да говорите сега. Предполагам ще се предаде, накрая винаги така става :)

След като се изпокараме...защо да е лесно, като може да е трудно. :?

Escarina
03-29-2008, 23:04
Добре де той защо не ти влезе малко в положението... очевидно е важно за теб, а явно имате сериозна връзка. Не би трябвало да е чак такъв проблем да ти каже?

Barbie
03-29-2008, 23:08
Добре де той защо не ти влезе малко в положението... очевидно е важно за теб, а явно имате сериозна връзка. Не би трябвало да е чак такъв проблем да ти каже?

И двамата сме големи магарета 8-) А очевидно и той има гледна точка, която пък аз не мога да разбера. Човешки взаимоотношения. :) Но пък аз задавам тоя въпрос кротичко от вече повече от година. Започвам да ставам нетърпалива. Всъщност...той сам предизвика нетърпението ми... :)

AnGeLwItHdEvILsOuL
03-29-2008, 23:14
90% от днешното поколение, никога не се е изследвало за каквато и да била болест и да си признаем на всеки се е случвало да не ползва презерватив или той да се скъса. Всички се безпокоят за бременност, малко са тези който ги интересува дали са лепнали нещо. В този ред на мисли преди да правя каквото и да било с някого трябва да знам с колко момичета е бил. Ако ми съобщи някаква фрапираща цифра дълбоко бих се замислила дали искам да преспя с него и да рискувам да си лепна нещо :? . Знам, че винаги може да ме излъже за бройката и не става да го мъкнеш на изследвания, но ще съм доста по-спокойна ако съм наясно поне колко е имал преди мен.

Как може да си с един човек толкова време и да не можете да си споделите елементарни подробностти относно половия си живот. Съветвам те да го попиташ отново и да държиш да получиш отговор, също така да не си толкова ревнива след като го получиш :wink: може да се притеснява точно от ревността ти.

amatorium
03-29-2008, 23:35
Ami absolutno e taka. Nai-malkoto kogato chovek ima postoqnen partior ne moje da se razchita osobeno na izsledvaniq. Vse pak kogato pravite sex e vajno da znaesh s kakuv chovek si lqgash.

Escarina
03-29-2008, 23:54
Добре де той защо не ти влезе малко в положението... очевидно е важно за теб, а явно имате сериозна връзка. Не би трябвало да е чак такъв проблем да ти каже?

И двамата сме големи магарета 8-) А очевидно и той има гледна точка, която пък аз не мога да разбера. Човешки взаимоотношения. :) Но пък аз задавам тоя въпрос кротичко от вече повече от година. Започвам да ставам нетърпалива. Всъщност...той сам предизвика нетърпението ми... :)

Амикакво да ти кажа.. стискам палци за скорошен отговор:)

machoka
03-30-2008, 00:48
Напълно съм съгласна с теб. В крайна сметка, ако връзката ви е достатъчно сериозна и си имате предостатъчно доверие един на друг, трябва да можете да водите разговор за всякакви неща. И неудобните въпроси вече не би трябвало да са чак толкова 'неудобни'.

Изхождайки от тази гледна точка, да, говорила съм с приятеля ми за това. Питала съм го каквото ме е интересувало или просто ми е било любопитно, въпреки че той в началото се дърпаше да отговори, защото щяло да ми бъде неприятно или дрън-бръм. :) Аз щом съм се решила веднъж да питам, значи съм преценила, че няма да има кой знае какви 'последици'.
И намирам за напълно нормални подобен род разговори. :)

really?? :(

Barbie, проблема не е в това той с колко е бил, а в твоята ревност. Ревността е хубаво нещо, когато е в граници, а твоята излиза извън границите на нормалното. Все пак всяко лекарство в по-големи дози става наркотик ;)

sh3_1s_7h3_0n3
03-30-2008, 08:25
Напълно съм съгласна с теб. В крайна сметка, ако връзката ви е достатъчно сериозна и си имате предостатъчно доверие един на друг, трябва да можете да водите разговор за всякакви неща. И неудобните въпроси вече не би трябвало да са чак толкова 'неудобни'.

Изхождайки от тази гледна точка, да, говорила съм с приятеля ми за това. Питала съм го каквото ме е интересувало или просто ми е било любопитно, въпреки че той в началото се дърпаше да отговори, защото щяло да ми бъде неприятно или дрън-бръм. :) Аз щом съм се решила веднъж да питам, значи съм преценила, че няма да има кой знае какви 'последици'.
И намирам за напълно нормални подобен род разговори. :)

really?? :(

Barbie, проблема не е в това той с колко е бил, а в твоята ревност. Ревността е хубаво нещо, когато е в граници, а твоята излиза извън границите на нормалното. Все пак всяко лекарство в по-големи дози става наркотик ;)

За кое 'really?' ? Аз съм на принципа "Не задавай въпроси, чийто отговори не искаш да знаеш.' и щом веднъж съм решила да питам за 'бившите' значи съм подготвена психически и емоционално за всякакъв отговор. :) Освен това през толкова неща бяхме минали, че ако щеше и трицифрена бройка /което нямаше да се случи! :smt011 / да ми беше казал, въобще нямаше да се трогна. Пустото ми женско любопитство си просеше да бъде задоволено и само искаше да знае. ^^ :-| Естествено не съм го питала, когато съм знаела, че по някакъв начин ще ми повлияе отговорът, затова едвааа когато наистина бях готова да чуя всичко. :)

Докато при теб Барби, това се е превърнало в някаква идея-фикс.. и твърде много задълбаваш. Освен това ти колкото повече настояваш, той толкова повече ще се дърпа. :) Честно казано и аз да съм, ако не искам да отговарям, няма да го направя, а пък ти пак си настоявай и си 'човъркай'. :) За някои неща се изисква време и такт.

Ако пък това за теб е жизненонеобходимо да разбереш, опитай се ти да го 'манипулираш' и да си разбереш. :)

Не искам да бъда сексистка и да подценявам мъжките достойнства, но ако се надяваш лошите новини да ти бъдат поднесени в опаковка от шоколадова бонбона, недей. :) Те не стига, че не разбират от намеци и понякога /доста често/ казаното го възприемат като чиста монета, ами сега и 'лошото' да било поднесено 'по-така'. :) абсурдишменте ^^ :smt001

aanitogb
03-30-2008, 08:42
Какво значение има за теб с колко е бил?Все пак това е минало,оставиго да си остане минало.Дали ще са 10 или 15 какво променя това?Според мен дори и да ти каже,щете излаже.Нали сега е с теб.Можиби има причина,зада нети казва,можиби неиска дасе сеща за предишна враска или нещо такова.Той ако пожелае щети кажа,с колко е бил.Аз също скривам по нещо като стане въпрос за бивши сексуални партньори,никога неказвам абсолътно всичко и смятам,че някои неща са си лични и си уставaт за мен.

Barbie
03-30-2008, 08:59
Напълно съм съгласна с теб. В крайна сметка, ако връзката ви е достатъчно сериозна и си имате предостатъчно доверие един на друг, трябва да можете да водите разговор за всякакви неща. И неудобните въпроси вече не би трябвало да са чак толкова 'неудобни'.

Изхождайки от тази гледна точка, да, говорила съм с приятеля ми за това. Питала съм го каквото ме е интересувало или просто ми е било любопитно, въпреки че той в началото се дърпаше да отговори, защото щяло да ми бъде неприятно или дрън-бръм. :) Аз щом съм се решила веднъж да питам, значи съм преценила, че няма да има кой знае какви 'последици'.
И намирам за напълно нормални подобен род разговори. :)

really?? :(

Barbie, проблема не е в това той с колко е бил, а в твоята ревност. Ревността е хубаво нещо, когато е в граници, а твоята излиза извън границите на нормалното. Все пак всяко лекарство в по-големи дози става наркотик ;)

За кое 'really?' ? Аз съм на принципа "Не задавай въпроси, чийто отговори не искаш да знаеш.' и щом веднъж съм решила да питам за 'бившите' значи съм подготвена психически и емоционално за всякакъв отговор. :) Освен това през толкова неща бяхме минали, че ако щеше и трицифрена бройка /което нямаше да се случи! :smt011 / да ми беше казал, въобще нямаше да се трогна. Пустото ми женско любопитство си просеше да бъде задоволено и само искаше да знае. ^^ :-| Естествено не съм го питала, когато съм знаела, че по някакъв начин ще ми повлияе отговорът, затова едвааа когато наистина бях готова да чуя всичко. :)

Докато при теб Барби, това се е превърнало в някаква идея-фикс.. и твърде много задълбаваш. Освен това ти колкото повече настояваш, той толкова повече ще се дърпа. :) Честно казано и аз да съм, ако не искам да отговарям, няма да го направя, а пък ти пак си настоявай и си 'човъркай'. :) За някои неща се изисква време и такт.

Ако пък това за теб е жизненонеобходимо да разбереш, опитай се ти да го 'манипулираш' и да си разбереш. :)

Не искам да бъда сексистка и да подценявам мъжките достойнства, но ако се надяваш лошите новини да ти бъдат поднесени в опаковка от шоколадова бонбона, недей. :) Те не стига, че не разбират от намеци и понякога /доста често/ казаното го възприемат като чиста монета, ами сега и 'лошото' да било поднесено 'по-така'. :) абсурдишменте ^^ :smt001

Чаааак пък лошо 8-) В случяа не става дума за информация, която би могла да е чак толкова ужасна, просто е деликатна. И на моя мъж живота ще му е сто пъти по-лесен ако знае как да я каже. 8-)

Фикс-идея - не. Просто след толкова време с този човек и такава връзка (защото намирам връзката ни за доста издръжлива) смятам, че сме стигнали етап, в който можем да знаем дори и най-деликатни и интимни неща един за друг. А това ми се струва нещо, което не е маловажно в живота на един човек. Най-вероятно не разбирам причината, поради която не желае да ми сподели (каквото и да говоря, той добре знае, че няма кой знае как да реагирам. Аз рядко реагирам...с очевидно избухване. Следователно не смятам, че иска да избегне реакцията ми - ще се състои в няколко коментара и толкова. А пък аз съм такава - колкото повече той дърпа в едната посока - толкова повече аз дърпам в другата.)

За ревността - и двамата знаем, че съм ревнива. Приятелят ми също твърди, че е много ревнив (ще разберем като му дам повод да ме ревнува). За мен обаче предисторията и началото на връзката ни бяха много трудни, а и се отразиха на следващата...половин година от отношенията ни. А аз, когато съм се чувствала наранена, може да не вдигна скандал, да не тръгнем да се разделяме, може дори да не се разсърдя - но дълго след това ще помня как съм се почувствала и дълго ще се тормозя. Характер.

sexita
03-30-2008, 09:06
90% от днешното поколение, никога не се е изследвало за каквато и да била болест и да си признаем на всеки се е случвало да не ползва презерватив или той да се скъса. Всички се безпокоят за бременност, малко са тези който ги интересува дали са лепнали нещо. В този ред на мисли преди да правя каквото и да било с някого трябва да знам с колко момичета е бил. Ако ми съобщи някаква фрапираща цифра дълбоко бих се замислила дали искам да преспя с него и да рискувам да си лепна нещо :? . Знам, че винаги може да ме излъже за бройката и не става да го мъкнеш на изследвания, но ще съм доста по-спокойна ако съм наясно поне колко е имал преди мен.



дамм...и аз така се чудя...и честно да си кажа,не смея да говоря с него за това,защото сигурно ще ми се разсърди и ще се обиди...но ме притеснява факта,че може и да има нещо...все пак 20 момичета не са малко и като гледам колко незначителни са за него...предполагам...щом лесно са си свалили гащичките пред него...какво да говорим за другите с които са спали и така нататъка...
Искам да правим секс без презерватив,но не мисля,че ще стане реалност без да сме поговорили и без да се поуспокоя на тази тема...

hottie
03-30-2008, 09:13
Сматям, че в една сериозна връзка трябва да се споделя всичко и не трябва да се притеснаваме от нищо.
Ние знаем за нашите бивши,любовници,забивки... при това в детайли. Просто сме си говорили и споделяли. Ако някоя мацка му се е усмихнала на улицата пак ми казва. Нищо не крием. И двамата много държим на откровеността в една връзка и знам, че мога да му имам доверие.
Така, че ДА абсолютно съм съгласна, че трябва да сме наясно с миналото на другия НО без да го опрекваме, без да го оценяваме по миналото.

:)

sh3_1s_7h3_0n3
03-30-2008, 09:35
Чаааак пък лошо 8-) В случяа не става дума за информация, която би могла да е чак толкова ужасна, просто е деликатна. И на моя мъж живота ще му е сто пъти по-лесен ако знае как да я каже. 8-)

Фикс-идея - не. Просто след толкова време с този човек и такава връзка (защото намирам връзката ни за доста издръжлива) смятам, че сме стигнали етап, в който можем да знаем дори и най-деликатни и интимни неща един за друг. А това ми се струва нещо, което не е маловажно в живота на един човек. Най-вероятно не разбирам причината, поради която не желае да ми сподели (каквото и да говоря, той добре знае, че няма кой знае как да реагирам. Аз рядко реагирам...с очевидно избухване. Следователно не смятам, че иска да избегне реакцията ми - ще се състои в няколко коментара и толкова. А пък аз съм такава - колкото повече той дърпа в едната посока - толкова повече аз дърпам в другата.)

За ревността - и двамата знаем, че съм ревнива. Приятелят ми също твърди, че е много ревнив (ще разберем като му дам повод да ме ревнува). За мен обаче предисторията и началото на връзката ни бяха много трудни, а и се отразиха на следващата...половин година от отношенията ни. А аз, когато съм се чувствала наранена, може да не вдигна скандал, да не тръгнем да се разделяме, може дори да не се разсърдя - но дълго след това ще помня как съм се почувствала и дълго ще се тормозя. Характер.

Аз съм същата, само дето после тънкажно се опитвам да измъкна необходимата ми информация, за да съм в душевно равновесие. :)

Ако питаш мен, той по-скоро 'те пази', за да не ревнуваш (или поне по-малко), да не се кахъриш, да се притесняваш, да се филмираш и т.н.... пффф... ето сега примерно всичкте ми приятелки са 'яко изтрещели' точно заради тези 'бивши' и денонощно слушам за кой от кой по-голям филм. "Защо не ми каза?" "Какво крие?", "Коя е тая?", "Дали се срещат?" "Защо са толкова тайни тия неговите бивши?" ииииииии т.н. По цял ден слушам едно и също и искрено съчувствам на момчетата. :?

Опитай се да НЕ влизаш в такива филми! ...и ревността да е сведена до минимум. Ужасно е. Обременяващо е. Направо си е непоносимо. Само като ги слушам... а какво остава и за 'приятелите' им. Макар че те не винаги са много наясно какво се върти в главите на момичетата им. пфф... (:

Nadelina
03-30-2008, 09:56
Moq priatel beshe sashtia inat. Ne bilo nujno da se kazvat podobni neshta. Daje se praveshe che ne me chuva kogato zadavah vyprosi ot tozi tip. S vremeto obache mi kaza s kolko jeni predi men e bil. Daje mi kaza koi sa nqkoi ot tqh. No oshte ima vyprosi chiito otgovori ne znam. No ima vreme....

Barbie
03-30-2008, 09:57
Аз съм същата, само дето после тънкажно се опитвам да измъкна необходимата ми информация, за да съм в душевно равновесие. :)

Ако питаш мен, той по-скоро 'те пази', за да не ревнуваш (или поне по-малко), да не се кахъриш, да се притесняваш, да се филмираш и т.н.... пффф... ето сега примерно всичкте ми приятелки са 'яко изтрещели' точно заради тези 'бивши' и денонощно слушам за кой от кой по-голям филм. "Защо не ми каза?" "Какво крие?", "Коя е тая?", "Дали се срещат?" "Защо са толкова тайни тия неговите бивши?" ииииииии т.н. По цял ден слушам едно и също и искрено съчувствам на момчетата. :?

Опитай се да НЕ влизаш в такива филми! ...и ревността да е сведена до минимум. Ужасно е. Обременяващо е. Направо си е непоносимо. Само като ги слушам... а какво остава и за 'приятелите' им. Макар че те не винаги са много наясно какво се върти в главите на момичетата им. пфф... (:

Дааа...това с бившите сме го преминали. Постоянно имах чувството, че става нещо, за което не знам; че с приятелят ми се случва нещо, което не споделя с мен, беше ми тъжно...и си мислех "Не си въобразявай глупости..."Дълго време се самоубеждавах, че няма нужда да се притеснявам и след като той ми казва, че не мисли за момичето, значи е така (което не означава, че не съм се чувствала подтисната, просто му вярвах). Наскоро се оказа, че съм му вярвала що-годе напразно (не че реално ми е изневерил - но изобщо не е бил честен с мен.) Това след като постоянно се оправдаваше за решенията му в нашата връзка с тежката си предишна връзка и след като ме нарече с чуждо име в леглото. Е, в момента някои неща още не мога да ги преглътна - обичам го, знам, че той ме обича, всичко върви чудесно - но когато нещо се е случило, то просто е факт и аз не мога ей така да го забравя. Той се ядосва, когато го разпитвам за началото на връзката ни, примерно (било отдавна), но след като тогава не е бил искрен, в момента искам от него двойна искреност и търпение (не стига, че когато разбрах дори не се разсърдих...просто бях нещастна). И сега, когато имам нужда да обсъдим това, което се е случило ако щеш преди година, но се е случило без аз да знам, когато имам нужда да ме успокои по някакъв начин - той се ядосва. Може да сме го обсъждали (въпреки че с него такива неща се обсъждат трудно - решава, че го нападам и накрая той се сърди на мен, вместо аз на него..) - аз не съм го преглътнала и имам нужда да го обсъдим отново. Просто имаме различни характери - от негова гледна точка сигурно цялата ситуаци е коренно различна.

Понякога приятелките ти може да не се филмират - просто може интуитивно да усещат нещо, което реално се случва. :)

P.S. Отклоних се от темата, просто съм...ядосана.

WaKo
03-30-2008, 10:07
Добре де той защо не ти влезе малко в положението... очевидно е важно за теб, а явно имате сериозна връзка. Не би трябвало да е чак такъв проблем да ти каже?

А тя що не му влезе на него в положението? Какво ще спечели от тая патова ситуация - ако не каже ще му се сърди, като си я знае каква е, ако й каже пак ще му се разсърди та дори и със сигурност ще се вкара в някакви филми и това ще му виси на главата още месеци наред - тогава защо да си създава главоболията. Както каза sh3_1s_7h3_0n3 предполагам, че човека я пази и себе си пази от излишна и глупава ревност. Така се сърди, ама не ревнува, така че според него така е по-добре. Щом един човек не иска да каже нещо, тогава значи не е готов да го каже в този момент. Остави го и ако той реши ще ти каже. От насилване на нещата и превръщането им в идея фикс, както е станало при Barbie, колкото и да отрича, полза няма, най-много само да се изпокарат за миналото, което пак ни връща на моето твърдение, че от ровене в миналото полза няма. Всеки е имал минали връзки, които нямат нищо общо с теб и следователно няма защо да се обсъждат. За тези, които си обсъждали всичко, та дори и в подробности - само мога да кажа, че и вие и вашият човек са ви излъгали със сигурност за нещо. Защото съм сигурен, че няма момиче, което да заяви на приятели си - " Абе един преди ме разпукваше от секс, беше много по-хубав секса отколкото с теб, ама аз си те харесвам и така", както и момче което да направи същото, така че тези разговори водят само до излишни лъжи и проблеми.

Glezanka
03-30-2008, 10:09
Задавала съм му този въпрос и въпреки,че той не беше очарован от него ми отговори ... има ли смисъл да крием нещо,според мен няма :)

Barbie
03-30-2008, 10:24
А тя що не му влезе на него в положението? Какво ще спечели от тая патова ситуация - ако не каже ще му се сърди, като си я знае каква е, ако й каже пак ще му се разсърди та дори и със сигурност ще се вкара в някакви филми и това ще му виси на главата още месеци наред - тогава защо да си създава главоболията. Както каза sh3_1s_7h3_0n3 предполагам, че човека я пази и себе си пази от излишна и глупава ревност. Така се сърди, ама не ревнува, така че според него така е по-добре. Щом един човек не иска да каже нещо, тогава значи не е готов да го каже в този момент. Остави го и ако той реши ще ти каже. От насилване на нещата и превръщането им в идея фикс, както е станало при Barbie, колкото и да отрича, полза няма, най-много само да се изпокарат за миналото, което пак ни връща на моето твърдение, че от ровене в миналото полза няма. Всеки е имал минали връзки, които нямат нищо общо с теб и следователно няма защо да се обсъждат. За тези, които си обсъждали всичко, та дори и в подробности - само мога да кажа, че и вие и вашият човек са ви излъгали със сигурност за нещо. Защото съм сигурен, че няма момиче, което да заяви на приятели си - " Абе един преди ме разпукваше от секс, беше много по-хубав секса отколкото с теб, ама аз си те харесвам и така", както и момче което да направи същото, така че тези разговори водят само до излишни лъжи и проблеми.

Проблемът е, че аз не мога насериозно да се разсърдя. Цупя се за 10 минути и ми минава. Не искам да се сърдя на човек, когото толкова много обичам. Той честичко се възползва от това и е по-големият сръдльо от двама ни. 8-) Ревнувам, когато ми е дал повод. Не искам от него детайли - искам обща информация. Искам искреност в отношенията ни. Започнах така настойчиво да очаквам отговори, когато разбрах, че когато аз съм му вярвала, че е искрен, той не е бил. Не се обвиняваме - така е станало. Не съм се сърдила. (Но сега му излиза през носа 8-) ). НО след като ми е дал повод да се съмнявам в него и да се съмнявам колко добре го познавам и колко добре мога да преценя какво е способен да направи...се налага да настоявам, да ми позволи да го опозная във всички аспекти от миналото и настоящето му.

air_J
03-30-2008, 10:32
Госпожицата, дето задава всякакви "неудобни" въпроси, щото не я притеснявал отговора - а готова ли си да чуеш, че си по-слаба в леглото от някоя друга, или пък, че си най-слабата в сексуално отношение негова бройка? :-o

Xtuning
03-30-2008, 10:33
С партниора - никога !

С приятели - след всяка една "случка" :-P

NomercyY
03-30-2008, 10:46
WaKo написа:
Абе говорете каквото искате, но аз си оставам на мнението, че от ровене на миналото няма да се роди нищо градивно в бъдещето. Каква е идеята да питаш за нещо, от което ще ти стане тъпо? Мазохизъм... Все пак част от една връзка е и да уважаваш правото на другия да има някакво лично пространство, което да включва някои неща, които той не иска да знаеш. А щом не иска, значи си има причина. А за теб не е болка за умиране да не знаеш точно тази част от историята му. А и откъде пък може да си сигурна, че ще ти каже истината, ако тоя въпрос го притеснява. Още не съм чул някое момиче да заявява в открит разговор, че е спала с 20-30 човека - ако ги питаш всички ще ти кажат 5-6. Така че задаването на такъв въпрос си е безсмислено...


И аз мисля така, че няма смисъл да питаш неща за който после може и да неможеш да заспиш и да те тормозят дни, че и повече

Nadelina
03-30-2008, 10:48
Госпожицата, дето задава всякакви "неудобни" въпроси, щото не я притеснявал отговора - а готова ли си да чуеш, че си по-слаба в леглото от някоя друга, или пък, че си най-слабата в сексуално отношение негова бройка? :-o
Tova se sluchi na men. Zadavam prekaleno mnogo vyprosi bez da se syobrazqvam dali toi moje ili iska da otgovori na tqh. No prosto iskam da znam. Iskam da znam vsichko za nego. Izcqlo da go poznavam. Da poznavam jivota mu i reakciite mu. Nachina po koito e jivql i kakvo e pravil predi da byde s men. I tova mi izigra losha shega v smisal takav che toi mi kaza che e imal 2-3 momicheta koito sa bili po-dobri ot men v legloto (edva li ne sa bili perfektni i toi e izpital po golqmo udovolstvie s tqh kato ne gi e obichal ot tova s men i me obicha). A tova taka me narani. A az misleh che sym gotova da chuq vsichko... Oshte ne moga da si izbia ot glavata teq dumi.....

Barbie
03-30-2008, 10:59
Tova se sluchi na men. Zadavam prekaleno mnogo vyprosi bez da se syobrazqvam dali toi moje ili iska da otgovori na tqh. No prosto iskam da znam. Iskam da znam vsichko za nego. Izcqlo da go poznavam. Da poznavam jivota mu i reakciite mu. Nachina po koito e jivql i kakvo e pravil predi da byde s men. I tova mi izigra losha shega v smisal takav che toi mi kaza che e imal 2-3 momicheta koito sa bili po-dobri ot men v legloto (edva li ne sa bili perfektni i toi e izpital po golqmo udovolstvie s tqh kato ne gi e obichal ot tova s men i me obicha). A tova taka me narani. A az misleh che sym gotova da chuq vsichko... Oshte ne moga da si izbia ot glavata teq dumi.....

Приличаме си.

Въпреки че бих преживяла отговор, че е имал по-добра сексуална партньорка (ще ми е меко казано неприятно да го чуя ...но сега като го каза започвам да се чудя 8-) Curiosity killed the cat...). Всъщност, без да ми е казвал предполагам, че все с някое друго момиче сигурно се е случвало да му е било по-хубаво. Виж, ако ми каже, че е обичал друго момиче повече от мен не бих го преглътнала.

Nadelina
03-30-2008, 11:06
Приличаме си.

Въпреки че бих преживяла отговор, че е имал по-добра сексуална партньорка (ще ми е меко казано неприятно да го чуя ...но сега като го каза започвам да се чудя 8-) Curiosity killed the cat...). Всъщност, без да ми е казвал предполагам, че все с някое друго момиче сигурно се е случвало да му е било по-хубаво. Виж, ако ми каже, че е обичал друго момиче повече от мен не бих го преглътнала.
Nito pyk az bih preglytnala da e obichal drugo momiche poveche. No razberi ima razlika mejdu tova da predpolagash che e imal predi sexualen kontakt ot koito e izpital po golqmo udovolstvie i da ti go kaje...da ti servira che predi mu e bilo po hubavo ito ne s 1 a s 2-3. Zapochvash da se chudish kakvo da napravish ili kakvo ne pravish za da go zadovolish. Iznikvat ti v glavata nai razlichni vyprosi na koito ne namirash otgovor. A veche te e strah da zadadesh....

Mementomori
03-30-2008, 11:06
Аз напълно подкрепям позицията и гледната точка на Барби и смятам,че щом имаш връзка с някого,определено трябва да знаеш миналото му.Не мога да разбера кое е толкова ненормалното в това?Нали връзката се гради върху чувства,доверие,споделяне, азбиране,себеотрицание дори...Ако си с някого,на когото си отдал всичко,с когото си бил искрен,очакваш същото и от него,защото за да получаваш,трябва и да даваш!Сега ще кажете,че всеки е различен и не всеки е готов или иска да споделя!Да,но пък тогава защо въобще градиш нещо с някого,който остава в сянка цяла част от живота си?Човек без минало,няма бъдеще!Може някои факти да наранят събеседника ни,но това не означава да ги избягваме,защото това е истината и не знам защо някои всячески се опитват да я избегнат?Никой не ни е обещавал,че на този свят няма да има несправедливости,нещастия, дискриминация и тъга,затова трябва да приемем всичко и да се опитаме да се преборим с него!Може би малко се отклоних от темата,но....Всеки бил го заболяло от различни факти,свързани с бивши,но щом ответният човек се интересува и е изключително важно за него,то би трябвало другият да бъде искрен и колкото и да му е неприятно или неудобно,да разкрие всичко.Аз съм на този принцип и може да звучи старомодно,но държа да знам едва ли не всичко за някого,за да бъда с него,да изградим връзка.Не смятам,че гледната точка на Барби се е превърнала във фикс идея,просто колкото повече той не отговаря,толкова тя все повече иска да знае,намесва се главно любопитството,но пък и щом той се е провинил и сгрешил на някои места в отношенията(не го обвинявам,всеки греши,въпросът е да си признае и поправи),то тя определено е обладана от съмнения,от предразсъдъци,които много повече я тревожат от отговорите му,затова въпреки болката,която може да й причини с констатациите си,по-добре да й каже,отколкото да я държи в неведение,понеже ако не го направи,тя би загубила известно доверие в него,щом той държи толкова здраво информацията за миналото.Нима това не буди подозрения?Даже се учудвам,че Барби е била с него,без да знае нищо относно половия му живот,това кога е започнал и т.н.Явно много компромиси е направила,време е и той да го извърши!

krem4et0
03-30-2008, 11:27
Темата е супер, въпреки, че подобни проблеми нямам. Бързам да изкажа мнение преди да съм я прочела. Моят приятел не е имал други сексуални партньорки, както и аз. Следоветелно подобни въпроси не изникват в мен. Мислила съм си, ако не беше така. И честно казано не бих искала да знам колко са и дали е имало. би ми било гадно да си представя, че е бил в ръцете на някоя друга. До колко е важно за теб вече е друг въпрос. Явно е. някакси ще знам, че ако е на 20 и нещо и каже 1-2, ще ме лъже, а ако каже истината и тя е повече от 5 ще ми е гадно, защото ще съм поредната в кревата му. както се пее в песента на Галена-ти си ми втори. Да ме излъже там, че съм втора, ама не да казва космически цифри, които ще се чудя как да засенче в неговото съзнание.
П.С.Много бих се чудила(не че се чудих малко де) дали да имаме връзка, ако знаех, че е имал друга пради мен. дори и само 1. Знам, че е супер егоистично, но така обичам този мъж, че просто мисълта, че може да е бил докосван и възбуждан от друга жена ме вбесява. би ми пукало колко са, но реално не бих искала да знам.

Ето защо издирвах под дърво и камък девствен мъж. Нямаше да го понеса просто. А да ми каже, че някоя е била по-добра. Секс до второто пришествие няма да види.

Barbie
03-30-2008, 12:31
П.С.Много бих се чудила(не че се чудих малко де) дали да имаме връзка, ако знаех, че е имал друга пради мен. дори и само 1. Знам, че е супер егоистично, но така обичам този мъж, че просто мисълта, че може да е бил докосван и възбуждан от друга жена ме вбесява. би ми пукало колко са, но реално не бих искала да знам.

Ето защо издирвах под дърво и камък девствен мъж. Нямаше да го понеса просто. А да ми каже, че някоя е била по-добра. Секс до второто пришествие няма да види.

Е, да, в един идеален свят мъжът, когото обичам толкова много, не би бил с друга преди мен. :) Но аз се влюбих именно в този мъж и съм преживяла миналото му (поне тази част от него, която пряко ме е засегнала). Така че до такива крайности не стигам :) Не е като аз да не съм се закачала с разни младежи (въпреки че вече съвсем не помня нищо и никого, преди сегашния ми приятел). И не бих тръгнала да си го представям в интимни ситуации с други жени...бърррррр, Боже опази. Но по-горе Наделина и Моменто мори! май описаха гледната ми точка по-добре от мен самата - достатъчно близки сме, за да знаем всичко един за друг.

SINDEL
03-30-2008, 13:08
Оу.. Напипали сте много деликатна тема.. С това, 4е може да се окаже, 4е не струвате в леглото в сравнение с някоя или някои бивши... Аз.. хм.. и на мен ми се е слу4вало. Тежко го преживях, наистина. Запо4ваш да се 4удиш къде бъркаш, какво да направиш по друг на4ин, какво му е давала другата, което ти не можеш и което толкова му е харесало. Ужасно е.. И все пак в един момент минава, повярвайте ми. Или просто си забраняваш да не мислиш за това пове4е. И се амбицираш и се нахъсваш да станеш по-добра и да компенсираш. ..
Болна тема, да, и все пак предпо4итам дори такава неприятна истина пред недомлъвки и лъжи. Вси4ко бих могла да преглътна - всякакви обяснения за това коя колко добра е била, или към коя какви 4увства е изпитвал.. вси4ко, стига да знам, 4е ми казва истината.

Ice_Queen_
03-30-2008, 13:16
Говорим,но той трудно.Въпреки че съм го питала преди мен какво е ставало.Казвал ми е , но ако аз не бях повела темата сякаш и никога нямаше да я почнем.За него това е МИНАЛО , което няма място в настоящето.До някъде мн хубаво.
Но ми казва,радвам се за което :)
Ама той трудно си споделя принципно..за това и все още нямам смелост да питам как се справям и т.н.Но от това ,което виждам,не мисля че е недоволен.

sh3_1s_7h3_0n3
03-30-2008, 13:48
Госпожицата, дето задава всякакви "неудобни" въпроси, щото не я притеснявал отговора - а готова ли си да чуеш, че си по-слаба в леглото от някоя друга, или пък, че си най-слабата в сексуално отношение негова бройка? :-o

Затова винаги може да се излъже. ^^ :-| Пък ако наистина го каже, тогава защо ще бъдем заедно след като сексът не би бил достатъчно хубав? Не малко връзки са се разваляли заради това, а и само 'любов' не винаги е достатъчна уж. :) Пък ако все пак сексът е 'приемливо добър, но не чак толкова', може да влезе в ролята на учител, а аз на 'палава ученичка'. ^^ :smt011

Ice_Queen_
03-30-2008, 13:55
Госпожицата, дето задава всякакви "неудобни" въпроси, щото не я притеснявал отговора - а готова ли си да чуеш, че си по-слаба в леглото от някоя друга, или пък, че си най-слабата в сексуално отношение негова бройка? :-o

Затова винаги може да се излъже. ^^ :-| Пък ако наистина го каже, тогава защо ще бъдем заедно след като сексът не би бил достатъчно хубав? Не малко връзки са се разваляли заради това, а и само 'любов' не винаги е достатъчна уж. :) Пък ако все пак сексът е 'приемливо добър, но не чак толкова', може да влезе в ролята на учител, а аз на 'палава ученичка'. ^^ :smt011

Да ,точно.Като на някой нещо не му харесва - да вземе да се опита да научи партн. си и да му покаже..

Escarina
03-30-2008, 13:56
Добре де той защо не ти влезе малко в положението... очевидно е важно за теб, а явно имате сериозна връзка. Не би трябвало да е чак такъв проблем да ти каже?

А тя що не му влезе на него в положението? Какво ще спечели от тая патова ситуация - ако не каже ще му се сърди, като си я знае каква е, ако й каже пак ще му се разсърди та дори и със сигурност ще се вкара в някакви филми и това ще му виси на главата още месеци наред - тогава защо да си създава главоболията. Както каза sh3_1s_7h3_0n3 предполагам, че човека я пази и себе си пази от излишна и глупава ревност. Така се сърди, ама не ревнува, така че според него така е по-добре. Щом един човек не иска да каже нещо, тогава значи не е готов да го каже в този момент. Остави го и ако той реши ще ти каже. От насилване на нещата и превръщането им в идея фикс, както е станало при Barbie, колкото и да отрича, полза няма, най-много само да се изпокарат за миналото, което пак ни връща на моето твърдение, че от ровене в миналото полза няма. Всеки е имал минали връзки, които нямат нищо общо с теб и следователно няма защо да се обсъждат. За тези, които си обсъждали всичко, та дори и в подробности - само мога да кажа, че и вие и вашият човек са ви излъгали със сигурност за нещо. Защото съм сигурен, че няма момиче, което да заяви на приятели си - " Абе един преди ме разпукваше от секс, беше много по-хубав секса отколкото с теб, ама аз си те харесвам и така", както и момче което да направи същото, така че тези разговори водят само до излишни лъжи и проблеми.

Barbie сама каза, че не може да се сърди, а и във връзка като нейната, той би трябвало да знае как ще реагира. Не виждам смисъл в упоритото избягване на въпроса, при положение, че цялата история ще му отнеме към 10 минути... Напълно разбирам Barbie и съм съгласна с гледната и точка. Що се отнася до това каква е в леглото... Нормално е да има и по-добри и по-лоши и не е дошъл краят на света ако през ръцете на момчето е минала някоя сексуална богиня. Не мисля, чe Barbie би се засегнала толкова много, от това, че той е бил с по добра. По-скоро би я заболяло, ако разбере че има такава, която е била по-значима от нея. А това определено не влиза в отговора на въпроса който задава. Все пак не говорим за връзка, която е таку- що започнала или е на няколко месеца. При такива отношения, щом единият от двамата толкова държи да знае нещо другият просто се съобразява, както и обратното разбира се.

lwsu
03-30-2008, 15:36
Той смята, че нямам право да му задавам подобен въпрос. Аз смятам, че след като му отдавам тялото и емоциите си имам правото да му задавам всякакви въпроси, които намирам за важни. (За мен има значение и фактът, че той е първият ми сексуален партньор, следователно е бил част от първите ми такива преживявания, освен това знае що-годе абсолютно всичко за мен.)


леко не съм съгласен с начина ти на мислене, от къде на къде смятате (като цяло повечето жени), че само вие отдавате тялото си на мъжа си? Той също ти отдава своето, да не би да смяташ мъжете за предмети?

Да не говорим, че жените преди теб също са отдали всоите тела и може да не са искали това да се раздухва, нали се сещаш? или смяташ, че като бивши, няма значение какво са искали? Може все още да са си приятели!

ПС: това с олтара си е чисто изнудване, според мене може само да го нагрубиш така... "Нема те взема, ако не ми кажеш с коя си спал друга!"


:lol: :lol: :lol: излагации...!!!!

Barbie
03-30-2008, 15:42
леко не съм съгласен с начина ти на мислене, от къде на къде смятате (като цяло повечето жени), че само вие отдавате тялото си на мъжа си? Той също ти отдава своето, да не би да смяташ мъжете за предмети?

Да не говорим, че жените преди теб също са отдали всоите тела и може да не са искали това да се раздухва, нали се сещаш? или смяташ, че като бивши, няма значение какво са искали? Може все още да са си приятели!

ПС: това с олтара си е чисто изнудване, според мене може само да го нагрубиш така... "Нема те взема, ако не ми кажеш с коя си спал друга!"


:lol: :lol: :lol: излагации...!!!!

8-) Именно защото той ми отдава тялото и чувствата си, аз съм готова да отговоря на всеки въпрос, който ми зададе. :)

Освен това не искам поименен списък на предишните му сексуални партньорки. Искам брой. И, да, в някакъв по-нататъшен момент от връзката ни ако има нещо, което той смята, че не може да ми каже, или аз смятам, че не мога да му кажа, значи с този човек нямаме нужната близост, за да споделя живота си с него. Не е изнудване - това е проблем.

Escarina
03-30-2008, 15:42
Едно е да раздуха с кои е спал, а съвсем друго дакаже на нея. Не се сещам за момента в който някой е казал че мъжете са предмети. По-скоро някои от представителите на мъжкия пол имат такова отношение към жените, но това е съвсем друга тема. Ти какво, искаш да кажеш, че не би се подразнил ако попиташ нещо и не получиш отговор всеки път когато зададеш въпроса си ли?

lwsu
03-30-2008, 16:01
Едно е да раздуха с кои е спал, а съвсем друго дакаже на нея. Не се сещам за момента в който някой е казал че мъжете са предмети. По-скоро някои от представителите на мъжкия пол имат такова отношение към жените, но това е съвсем друга тема. Ти какво, искаш да кажеш, че не би се подразнил ако попиташ нещо и не получиш отговор всеки път когато зададеш въпроса си ли?

то оставаше и в прав текст да кажете че мъжете са предмети, егаси работата...

ако питаш конкретно за мене, казвам че съм достатъчно съобразителен и не задавам такива въпроси, които са далече от отношенията ми с човека който се предполага, че би следвало да попитам..

Барби имаш стванно разбиране за проблем :) не знам какво да ти кажа,
ако аз попадна в ситуацията в която е приятеля ти, може би ще изобразя броя на жените които съм имал, на брачната хълка и разбира се, ще попитам и гореденицата дали иска да се впише в каталога, щото ти, иронично казано, това искаш да направиш ;) САЛЮТИ!!! :-)

krem4et0
03-30-2008, 16:42
И все пак те съветвам да не дълбаеш повече. Все пак това не може да се промени, а дали са 3 или 10 какво ще те стопли тебе. По-скоро бих го питала с колко жени е правил секс без предпазни средства...Това вече трябва да се знае в 1 сериозна връзка и да се вземат нужните мерки, ако е имало незащитини контакти преди тебе.

air_J
03-30-2008, 16:50
Госпожицата, дето задава всякакви "неудобни" въпроси, щото не я притеснявал отговора - а готова ли си да чуеш, че си по-слаба в леглото от някоя друга, или пък, че си най-слабата в сексуално отношение негова бройка? :-o

Затова винаги може да се излъже. ^^ :-| Пък ако наистина го каже, тогава защо ще бъдем заедно след като сексът не би бил достатъчно хубав? Не малко връзки са се разваляли заради това, а и само 'любов' не винаги е достатъчна уж. :) Пък ако все пак сексът е 'приемливо добър, но не чак толкова', може да влезе в ролята на учител, а аз на 'палава ученичка'. ^^ :smt011
Ако ще се лъжем, тогава защо въобще се питаме? И какво излиза? Задаваме въпроси, докато не чуем необходимите отговори? Или както се казва по македонският край - сакам да те питам нещо, ама сакам да ми кажеш "да". 8)

sh3_1s_7h3_0n3
03-30-2008, 17:27
Всъщност го казах с лека ирония, но това не означава, че не може да се случи само и само да ми затвори устата и да излъже. ^^ :) Винаги го има като вариант, но това зависи от човека... сам преценява - да лъже или не, и ако го направи - защо? :)
А и както по-горе уточних, аз съм на принципа да НЕ задавам въпроси, за които отговори още не съм подготвена и може да не ми харесат. :)
Когато питаш нещо толкова сериозно, трябва да си готов да чуеш всичко и да прецениш как той би ти повлиял. Ако не се чувстваш подготвен да разбереш и най-лошото, -=> не питаш :) Пък това дали партньорът ти ще те излъже само да отклони темата, е отделен въпрос. ;)