PDA

View Full Version : Помощ!Счупих термометър за телесна температура?!Живака.....



ogun7623
03-29-2008, 21:02
Хай алл!Преди около 1-2 часа счупих термометър за телесна темп.Живака се пръсна на малки сребристи топченца.Събрах ги с прахосмук. изчистих ги до колкото мога и проветрих.Сега съм притеснен да не ми навреди на здравето.Знам,че живака е опасен.100% попадна по ръцете ми и може би чрез тях съм поел малко.Сега се чувствам съвсем добре никакви обриви нямам,гадене,повръщане,диа ия-съвсем съм си добре (не изпитвам никаква болка или парене където и да е било).Плс кажете и вашето мнение?

bebence_ff
03-29-2008, 21:33
skoro 6te pukqsa6 i nqma da razberi6 na horata mnenieto

NOBU
03-29-2008, 21:45
До колкото знам не трябваше да чистиш живака с прахосмукачка, защото това увиличава шансовете му да се изпари и оттам да го дишаш - проветри помещението! Виж където си го разлял с фенерче и ако намериш още живак с ръкавици и капкомер го сложи в прик или буркан и го изхвърли заедно с ръкавиците. Опасно е да се диша живак! Ако е минал през кожата ще последва зачервяване и сърбеж! Влияе на нервната система и се губи периферното зрение, атакува бъбреци, черен дроб това в зависимост от това до колко си се натровил..

BaBy_bS
03-29-2008, 21:47
оооо обади се на някой близък и възрастен и го питай (явно си сам у вас)

NOBU
03-29-2008, 21:54
А да търси го с фенерче, защото живака, както в термометъра, се разширява при наличието на топлина (и съответно си смалява обема при студ) и така ще видиш дали е останало още - но за 2 часа най-вероятно се е изпарил.

ogun7623
03-29-2008, 22:01
Не съм сам има и възрастни.Почистихме до колкото успяхме.В нет-а има доста мнения по тази тема и до колкото разбрах от такова количество живак не може да стане нещо страшно.Прочетах ,че живака в термометрите не бил токсичен и нямало опастност.Все още нямам никакви симптоми.Здрав съм като биче :D поне за сега :grin:

Nik4o_Spain
03-29-2008, 22:13
xxaxaxaxaxa ..... BARZO SI OTREJI RAKATA ZA6TOTO OTROVATA 6TE SE KA4I NAGORE I 6TE PATLADQSA6 ....
Овощен разсадник "ЕЛИТ"
Ябълки, круши, сливи, череши, праскови, вишни, бадем
sega 6te ti zadam podoben vapros na tvoq .... ako dokosna stenata moje li da se sruti i da ostana i umra v acki maki pod kamanite :?

dd_93
03-30-2008, 08:54
Hg или така наречен живак се събира със сяра (S). Това, ако може да ти помогне. Знам още нещо, до колкото съм слушал живака е по вреден при вдишване, отколкото при гълтане, но не го опитвай! Успех!

hottie
03-30-2008, 09:25
обикновено трабва да се покрие със сяра или брашно и после внимателно да се изнесе.дано сте си изпразнили прахосмукачката след това.

ogun7623
03-30-2008, 12:24
ем аз го счупих към 22 -23 часа нямаше от къде да взема сяра.Беше вече,като гледем нищо няма на никой от семейството мерси на алл за коментарите :)

kateto_sladkata
03-30-2008, 13:53
офф и аз го счупих преди няколко месеца и майка го почисти с прахосмукачката :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

mumiikataa
03-30-2008, 14:57
Веднъж татко счупи термометъра и аз бях малка и супер много му се радвах...После майка го събра,но как...Не помня...