PDA

View Full Version : DELE intermedio



durotar12
03-30-2008, 08:40
Здравейте,ще се явявам на DELE-Intermedio сега през май и ме интересува ако има някой,който го е държал да ми каже много ли е труден устния и каква е самата обстановка.Защото с всички други части ще се справя,даже на Compresi

marilyn
09-19-2009, 19:29
здравейте. видях че темата е доста стара, но все пак и аз бих искала да попитам същото, но и какво точно представлява изпита, какво се изисква и т.н :)

fireball121
09-20-2009, 11:42
аз само съм чувал че изпита е по испански....дано да има някой във форума да ни каже защото сега уча в Испанската гимназия (София) и би трябвало да знам какво е това :D :D :D

marilyn
09-20-2009, 17:58
ами и аз съм с първи език испански, само дето съм в 22ро. Иска ми се някой който го е държал да каже какво горе-долу представлява и тн. ама май няма такива форумци :D

iratenax
09-20-2009, 19:28
Сестра ми е завършила точно 22-ро и си взе DELE-то Intermedio още от първия път без проблеми. И тя се притесняваше най-вече от устния изпит, но човек трябва да се отпусне и да покаже какво може. Тя ми каза, че хората са свестни и не ти правят проблеми, така че - успех!

marilyn
09-21-2009, 17:22
Сестра ми е завършила точно 22-ро и си взе DELE-то Intermedio още от първия път без проблеми. И тя се притесняваше най-вече от устния изпит, но човек трябва да се отпусне и да покаже какво може. Тя ми каза, че хората са свестни и не ти правят проблеми, така че - успех!

А сестра ти след като завърши 12ти клас ли взе изпита или преди това? И по-конкретно какво представлява изпита ако можеш да я питаш. :)

iratenax
09-21-2009, 17:38
Сестра ми е завършила точно 22-ро и си взе DELE-то Intermedio още от първия път без проблеми. И тя се притесняваше най-вече от устния изпит, но човек трябва да се отпусне и да покаже какво може. Тя ми каза, че хората са свестни и не ти правят проблеми, така че - успех!

А сестра ти след като завърши 12ти клас ли взе изпита или преди това? И по-конкретно какво представлява изпита ако можеш да я питаш. :)
Беше преди 12-ти клас, май 11-ти клас пролетта. В сайта на DELE имало информация за съдържанието на изпита. Иначе имало четене с разбиране, слушане с разбиране, тест с граматика, някакво съчинение и за друго не си спомня.

marilyn
09-21-2009, 18:44
^^ Мерси много :):):) :-)