PDA

View Full Version : Рибкиииии



s1NNer
03-30-2008, 12:30
Лелее нещо се вдетиних и цяла сутрин и мрънкам на майка ми да ми вземе рибки :)

И тя се съгласи :]]] И да ви питам ако някой има рибки - какви видове да си взема ?! Смисъл кои със кои биха съжителствали добре ?! Иии ако може да са някви такива по изчанчети видове със по странни форми 8-)

Romance
03-30-2008, 12:31
Аз имам жълта.Гледам я в буркан :-D

find_m3
03-30-2008, 12:44
Аз имам жълта.Гледам я в буркан :-D

аз гледах една пастърва 2 дена в тиган :D

Blab
03-30-2008, 13:01
'миии, едно време и аз гледах рибки.
На няколко пъти.
Като отидеш да си купуваш ще питаш кои могат да съжителстват заедно, примерно. Макар че, най-добре е по 1 вид в аквариум.
Хелери и гупи ми се струват доста подходящ, нормален избор. Златни риби не понасям, адски... злобни са. Сомовете са ми гнусни... и ги мързи да плуват, тъй че няма да им се радваш много.
Неонките са едни мънички и светещи в синьо, адски сладки:))
Барбусите са на черни и бели раенца и са адски живи, много кефят.
Скалариите са за нек'ви спокойни души... но ги има различни... и изглеждат красиво.
Дискусите са ааадските риби... ма солидни кинти и екстри им трябват...

EJI4eTy
03-30-2008, 13:06
аз имах гупи (котката ги изяде) :D те саа едни манички - много сладки . мъжките са много шарени а женските ... те не чак толкова - ако поддържаш чиста вода стават по шарени и лъскави 8-) много сладки ... жалко че аз вече нямам и ме мързи да си купувам :grin:

s1NNer
03-30-2008, 13:07
'миии, едно време и аз гледах рибки.
На няколко пъти.
Като отидеш да си купуваш ще питаш кои могат да съжителстват заедно, примерно. Макар че, най-добре е по 1 вид в аквариум.
Хелери и гупи ми се струват доста подходящ, нормален избор. Златни риби не понасям, адски... злобни са. Сомовете са ми гнусни... и ги мързи да плуват, тъй че няма да им се радваш много.
Неонките са едни мънички и светещи в синьо, адски сладки:))
Барбусите са на черни и бели раенца и са адски живи, много кефят.
Скалариите са за нек'ви спокойни души... но ги има различни... и изглеждат красиво.
Дискусите са ааадските риби... ма солидни кинти и екстри им трябват...

Сомове преди съм имала ... единия беше умрял а аз дори и не забелязах щото той и докато беше жив само лежеше .. :]]

Иначе мерси много за инфото :]]]] :-)

Romance
03-30-2008, 13:31
Като малка дядо ми беше направил един адски голям аквариум и ми беше купил много риби..сигурно имах към 30.Бяха много шарени и сладки с много камъни на дъното и хиляда простотии още.И понеже много им се кефих постоянно бърках из аквариума и ги изнасях навън да им се кефят и другите деца..ама докато ги покажех на всички и те умираха (явно не съм била много умна.. :? ) та останаха 10 риби..И наше ги подариха..
Сега от близо година имам както казах жълта рибка в буркан :D

EJI4eTy
03-30-2008, 13:36
аз мойте рибки като ги пипах и им излизаха някфи работи по главите като гнойни пъпки и после умираха :(

Blab
03-30-2008, 13:38
:razz:
ох, мерси :lol:

AliceSw
03-30-2008, 13:44
Като малка дядо ми беше направил един адски голям аквариум и ми беше купил много риби..сигурно имах към 30.Бяха много шарени и сладки с много камъни на дъното и хиляда простотии още.И понеже много им се кефих постоянно бърках из аквариума и ги изнасях навън да им се кефят и другите деца..ама докато ги покажех на всички и те умираха (явно не съм била много умна.. :? ) та останаха 10 риби..И наше ги подариха..
Сега от близо година имам както казах жълта рибка в буркан :D

тва ме счупии просто :lol: :lol: :lol:

иначе всички рибки, за които спомена be_true могат да съжителстват заедно, без дискусите...гледала съм много в един период вкъщи имаше 2 аквариума - 60 и 120 литра...за да е хубав аквариумът му трябват пречиствателна система и растение, и камъчета за дъно и нагревател и термометър...всъщност някои видове рибки могат и без тях, но е някакси грозно и скучно...трябва да определиш мястото на аквариума внимателно, не трябва да има пряка слънчева светлина, защото почва да зеленясва...рибките трябва да се гледат в солена вода, колко беше ще ти кажат в магазина, не бива да слагаш прясна вода в аквариума - наливаш я в нещо и я оставяш поне за 1 нощ....храниш редовно, по възможност не само с 1 вид храна...ако си купуваш по това време на годината рибки - пъхаш плика под якето да не ги умориш...ъъъм, май попрекалих - майка е работила в зоомагазин преди години (:


и последно много важно - никога не пускай водни костенурки в аквариума с рибките, сама съм се уверила в последствията, ако имашщ котка пък, ще ти трябва стъкло, което да покрива аквариума 8-)

Blab
03-30-2008, 13:57
Аз само да кажа, че моите барбуси изядоха опашките на всички други рибки... беше тъжно...

Sevt
03-30-2008, 14:16
Барбусите и родата им са хищници верно е.

По темата - земи си скаларии. А от живородките - стандартно хелери, плати, гупи тва онва - непретенциознички.

Ако се мяташ на златни рибки имай предвид, че са като прасета - растителност около тях не вирее. Иначе и те са непретенциозни.

ell_ownz
03-30-2008, 14:25
vzemi si dekorativni akuli, mn sa qki i sa mirolubivi smisal ne qdat mn i vapreki 4e sa "akuli" sajitelstvat dobre sas si4ki ostanali vidove ;]]

s1NNer
03-30-2008, 16:03
Еййййй мерси адски много на всички !!! :]]]] Ммм утре ще ходя за рибкииии :smt081 :smt081

Ааа ell_ownz ... тва звучи якоо ама аз искам пак да имам рибкии :]]]]

FelisDirus
03-30-2008, 17:27
Преди котките, папагала, двата заека, петте хамстера, охлювите (да, и такова съм си гледала) иии кучето, и аз имах рибки! То с рибките се почна тая зоологическа градина у нас...

Ама ми се сториха твърде скучни.. някво.. не можеш да си играеш с тях, да ги пипаш, да ги милваш. Но все пак особено много се кефех на гупите. :)

nicolepcd
03-30-2008, 17:32
Ми да, имала съм... Гупи, хелери... и 3 - тите не се сещам как им се викаше :-o А златните рибки са много сладки... особено ако са ти двечки в едно сладко, кръгло аквариумчеее :P

s1NNer
03-30-2008, 17:36
А златните рибки са много сладки... особено ако са ти двечки в едно сладко, кръгло аквариумчеее :P

А пък ако и желания извълняват! 8-)

Romance
03-30-2008, 17:52
А златните рибки са много сладки... особено ако са ти двечки в едно сладко, кръгло аквариумчеее :P

Туй да не е Том и Джери :D

Lunatic-
03-30-2008, 17:55
az imah vodna kostenurka
i q hraneh s ribki
pisna mi da q gledam i q pusnah v toaletnata :D

nicolepcd
03-30-2008, 18:07
А златните рибки са много сладки... особено ако са ти двечки в едно сладко, кръгло аквариумчеее :P

Туй да не е Том и Джери :D
Какво общо имат те двамата? :D
А за желанията - от къде знаеш, може и да изпълняват :grin: 8-)

EarthShaker
03-30-2008, 18:38
мога да ви се похваля че имам 3то поколение гупи-бебета :D имам неонки, молинезии хелери и ДАНИОТА (страхотни рибки, супер живи и готини, те са душата на аквариума-земи си поне 2), сомчета имам 'папагали' -мн са заспали... ко друго съм имал.. хм БЕТИ имах също :)

nicolepcd
03-30-2008, 18:40
Ааааааааааа, даааа... Точно!!! Молинези съм имала... черничките май бяха молинезите :-o

koalka
03-30-2008, 19:04
Гледай да си вземеш такива, че да не се изяждат, щото на мене една така ми изчезна. :D
Иначе не обичам рибки, защото ми измират бързо.

Sevt
03-30-2008, 19:11
Ааааааааааа, даааа... Точно!!! Молинези съм имала... черничките май бяха молинезите :-o

Дам, молинезии са ;)

TasteOfSin
03-30-2008, 19:24
Ми аз рибки си гледам от много време.В началото много бързо умираха ама вече определено се грижа по добре и си живуркат.Имала съм гупи,хелери,молинези,тигро барабус,скалария,сомче.Има и една много хубава рибка с едни бузки като балончета пълни с въздух бяха,доста скъпа /поне в сравнение с другите/ обаче барабуса и изяде перките и люспите и тя умря,а него го дадох на зоо магазина до моя блок.Преди много се радвах на гупите защото се размножават много често и са живородни и си се занимавах с бебета гупи.Иначе сега имам 4 хелера и две златни.
:)

nicolepcd
03-30-2008, 19:28
Ааааааааааа, даааа... Точно!!! Молинези съм имала... черничките май бяха молинезите :-o

Дам, молинезии са ;)
Мерси :)

balistic_007
04-02-2008, 00:16
'миии, едно време и аз гледах рибки.
На няколко пъти.
Като отидеш да си купуваш ще питаш кои могат да съжителстват заедно, примерно. Макар че, най-добре е по 1 вид в аквариум.
Хелери и гупи ми се струват доста подходящ, нормален избор. Златни риби не понасям, адски... злобни са. Сомовете са ми гнусни... и ги мързи да плуват, тъй че няма да им се радваш много.
Неонките са едни мънички и светещи в синьо, адски сладки:))
Барбусите са на черни и бели раенца и са адски живи, много кефят.
Скалариите са за нек'ви спокойни души... но ги има различни... и изглеждат красиво.
Дискусите са ааадските риби... ма солидни кинти и екстри им трябват...

преди и аз гледах такива неща :D има и едни чернички ... май мулинези или нещо ткова се казваха ... много са яки ...
в акварюма при сичките риби гледах и една златна рибка ... то цяло рибище си беше.редовно ми пасеше водораслите ... беше заприличала вече на свиня-майка с 10 малки.иначе си гледам и водна костенурка.един ден уж да и сменя водата пък на нея и само з амалко я пуснах при рибите ... като и измих акварюма и в вадя от при рибите ... като погледнах златната риба ... :shock: нямаше и я опашката,едната перка отстрани и едното око ... костенурката е беше опасла :D реших,че не трябва животното да се мъчи и я дадох на котката да я изяде :D малко след това същата съдба ги сполетя и останалите риби ... коя при котката,коя при костенурката ... и взеха,че се свършиха :D

Sarabi
04-03-2008, 12:39
Пфф, вземи си нещо по - друго... на рибите само тряа да им чистиш лайната и да им сменяш водата... ще ти омръзнат да ги гледаш на макс втората седмица, а друго просто няма какво да правиш с тях...

04-03-2008, 13:19
Хелери и гупи в един аквариум?
Ебавате ли се?
Хелерите им трябват поне 1.5 пъти по-големи от тях рибки за съжителство.
Преди като се занимавах като малък с тераристика, имах хелери и гупи в един аквариум.
До седмига, много гупи взеха да му се губят :? :?
А златните рибки агресивни? НЕ! Black Moor вида се разбират супер с всякакви рибки , не са агресивни и си живуркат супер с останалите не агресивни риби.
Мисля скоро да започна да се занимавам с тераристика отново, но този път ще мина на безгръбначни.
Разгледай http://www.centralpets.com , там има хубави характеристики за всичките животни.
http://terraristic.net/ :Р

s1NNer
04-03-2008, 14:03
Ми аз кво направих ... уж отидох за рибки и влезнах в зоомагазина и като видях едно зайчеее ... и рибките си останаха в магазина 8-)

А ето го зайко ---> цък (http://prikachi.com/files/133128l.jpg) :]]

Blab
04-03-2008, 14:06
оооооооо, тоооооолкова е сладичкооооо
ник'ви рибки не ти трябват. :)

04-03-2008, 15:05
Може да нахраним на един приятел змята с него :Р

sh3_1s_7h3_0n3
04-03-2008, 16:31
Ти хубаво искаш рибки, ама знаеш ли колко трудно се гледат? То аквариуми,то екстри по него, водорасли, да внимаваш водата каква е... колко й бил pH, :-s Знаеш ли, к'ва сложнотия е ако искаш да им създадеш пълен 'уют' на тия рибоци. То не е да ги натикаш в един буркан и да им се 'радваш'. Все едно ти да живееш в кафез.

Първо проучи въпроса как се гледат рибки, тогава си взимай.

Romance
04-03-2008, 16:41
Ти хубаво искаш рибки, ама знаеш ли колко трудно се гледат? То аквариуми,то екстри по него, водорасли, да внимаваш водата каква е... колко й бил pH, :-s Знаеш ли, к'ва сложнотия е ако искаш да им създадеш пълен 'уют' на тия рибоци. То не е да ги натикаш в един буркан и да им се 'радваш'. Все едно ти да живееш в кафез.

Първо проучи въпроса как се гледат рибки, тогава си взимай.
То момичето вече си каза,че се е отказало от риби..та дори и зайче си е взело :-D
Ох аз от година мрънкам за заек у нас ама не :x наще не са съгласни,защото братовчед ми имаше и то беше изгризало всички кабели и това можело да се случи и у нас..пък и миришело..Но аз решение си имам - не ми ли дадат ще си взема без да ги питам,пък после едвали ще могат да направят нещо..ох отклоних се :)

Честито ти зайче:)страхотно е !

sh3_1s_7h3_0n3
04-03-2008, 18:28
Е, добре. :) Щом чуденката относно рибките е приключила, заключвам темата. ;)