PDA

View Full Version : Признанията на една форумна звезда



sexy-boy
03-30-2008, 21:32
Вижте на какво попаднах в един блог:
---
Признанията на една форумна звезда (или какъв е животът, когато единствените ти приятели са форумите)

Ако посещавате поне един форум в раздел Телевизия сигурно сте попадали на никовете ati, ati25, atasa, zlatina, zlati.1978. Тези никова са на едно и също лице - обявената за най-голяма фенка на Дългия и първа българска Интернет звезда Златина Савова. Златина ато че ли няма други приятели освен форумите. Тя е толкова пленена от идеалния образ на Слави който си е създала, че той присъства във всеки разговор с нея. Тя дори мечтае един ден да се омъжи за своя идол. В свободното си време обича готвенето, предимно на крем нишесте, и естествено да гледа предаванията на Слави и 7/8. През останалото време се грижи за своята баба или пише по форуми. Почти няма български форум, в който Златина да не е писала под един или друг ник. Тъжното в случая е времето, което Савова прекарва в киснене по форуми. Няма ден в който "форумната звезда" да не публикува поне едно свое мнение. Според запознати става дума за Интернет зависимост, по-специално за форумна зависимост. Какво представлява животът на форумната звезда? Едно много тъжно нещо. Защо? Ами по простата причина, че тези хора предпочитат форумите и разговорите с никове пред разговорите с хора от реалността. Те се абстрахират от реалността и стават дистанцирани. Когато излизат навън са силно притеснени и изнервени, обикновено не могат и ден без форум. Всъщност те много рядко излизат, предпочитат седенето пред компютъра. Наблядава се и т.нар. зяпане - такива хора страдат от стрес и реагират пресилено на външни дразнители, като например други хора, случайни минувачи на улицата. Затова тези хора започват да забелязват почти всеки с който се разминат, гледат ги втренчено в очите. Единственият начин да се преодолее този проблем е като се потърси причината. В случая - форумите. Или по-точно тяхната прекалена употреба. Препоръчва се разумна употреба на форуми и ограничаване. Ако човек е със слаба воля се препоръчват дни на "отпуска", дни без писане и четене на форуми.

Георги Петков
---

Какво мислите за тези хора, които прекарват твърде дълго време по форумите?

sexy-boy
03-30-2008, 21:46
Май и аз съм от тези хора и сериозно се замислям да спирам да пиша по форуми от април. И понеже тук може да пишат хора със същия проблем ето как да си решат проблема с форуми, в които гости не могат да пишат:

1. Сменете паролата си с такава, която лесно ще забравите. Например в полето за търсене пишете kmcndufiek и го копирате в полетата за смяна на парола и потвърждение на новата парола. След това излизате. Желателно е e-mail адресът, с който е регистриран акаунта ви във форума също да го закриете или да е временен. Ако не - първо го сменете с друг, временнен, на който после също сменете паролата със случайно гонерирана.

2. Малко форуми позволяват на гости да пишат, ако обожавате писането по форуми ограничете се до тях. И да си правите няколко регистрации в даден форум - модераторите ще ви надушат и ще ви блокират достъпа, това също е решение, въпреки, че малко крайно.

3. Ако смятате, че писането по форуми сериозно ви вреди - откажете го за известно време. Ако след време пак се пристрастите - спрете да пишете по форуми изобщо.

Dosko
03-30-2008, 23:54
Ама вие наистина сте луди ле хора, направо не мога :grin:
Ква е тая зависимост, кво е тва чудо, да не би форума да е наркотик, та толкова гледате кво правите ?Май, тук хората не разбират самата дума форум :)


Какво е форум?
Самата дума форум означава дискусия, спор. Форума в интернет представлява дискусионо табло на дадена организация или кръг от хора събрани от общи интереси дискутиращи засягащи ги теми. Форумът съдържа теми а в тях се създават топици. Форумът в днешно време се използва за споделяне на информация, обсъждане на въпроси и искане на помощ.
Та къде е проблема, да се помага на хора в нужда ? Аз не виждам проблем в това, зависимост от интернет не може да има.Зависимостта е съвсем друго нещо :) Все едно да кажеш, че си зависим да ядеш, ем то това ти е ежедневие, просто ти влиза в денят, както яденето, както излизането на вън, както гледането на телевизия, както съня, всички тези неща са ти навици, не може да каже, че са вредни, все пак от всичко има нужда човек.Какво укорявате хората, нека сами си преценят кое е добре за тях.Все пак живеем в демократична държава, и всеки сам определя какво да прави :)
А това, как да спреш форума, абе човек, кого заблуждаваш, това е все едно да спреш да ядеш, ако си свикнал с него, няма спиране, аз примерно драскам в 3-4 форума, и имам рег още в 3-4 но пиша в 2 основно, а другите си ги чета от време на време.Просто съм се регнал, там където има нещо, което ме интересува реално както историята за момичето по-горе.Ако ти си се регнал в повече форуми и пишеш, е браво това е похвално намираш време и го правиш.Аз нямам толкова време, а и не ме интересуват клюките, тук съм за да дам някой друг съвет за комповете, не да пиша във всяка тема :)
Личното ми убеждение е че ако пишеш във всяка тема, просто нямаш работа или си адски начетен, но съм сигурен, че е първото :)
А сега да ви дам идея, как да спрете форумите.
(ОСНОВНО ЗА МЪЖКАТА ЧАСТ)
Ами излизайте на вън с приятели, пийте бира, гледайте мачове, ходете да спортувате, обикаляйте града, цъкайте мач, някоя игра или каквото и да е, и ще забележиш, че нямаш никакво свободно време да провериш нито един форум :) Или ако това не ви харесва, на вън е пълно с момичета, дам излезте пък потърсете ;)
(ЗА ЖЕНСКАТА ЧАСТ)
Ами излизайте на вън, там е света, знаете ли колко момчета чакат за да се запознаят с вас, и да ви отърват от глупавия форум, по който киснете с часове :) Или ако не ви се прави това, една безцелна разходка с приятелки ще ви се отрази много добре :)
Знам, че ако наистина сте си набили в главите, че това е зависимост няма никога направите по-горните неща, но все пак, това не е зависимост а просто поредният изминал ден пред компютъра :)
Айде, приятна вечер от мен ;)

mgxpower
03-30-2008, 23:59
Tъй като написахте толкова много аз ще бъда кратък
форума не е виновен ти сам ръководиш съзнанието си
и решаваш по колко време да отделяш на форумите
и на интернет като цяло...ако не искаш няма да се пристрастиш
на тази..никой не й е виновен!