PDA

View Full Version : Акне *puke*



~-> eMiN3McHoY.
04-01-2008, 17:34
Е как се предпазвате от неприятните израстаци ,който ви "изкачат" по лицето и ви карат да се чувствате не удобно.. Аз съм момче и нямам проблеми с акне , кожата на лицето ми е мека и гладка.. И съм забелязал от 1 година на сам ,че ми излиза винаги по 1 пъпка .. г/д през месец , и винаги е на носа... Аз лично ,дори с 1 пъпчица се чувствам неудобно и я правя на раничка и се вижда още повече и по неудобно.. Как ги премахвате вие.. :grin: :-D

LipSoFAnAnGel
04-01-2008, 17:50
Радвай се че имаш такова лице...Ем аз от скоро си ги горя така да се каже със силицилов спирт...много помага обаче трябва да се слага само на пъпката, защото аз така си изгорих кожата и сега ми е червена :o :o :?

izka
04-01-2008, 17:54
s1s spirt v nikak1v slu4ay nedey da si maje6 liceto, za6toto izsu6ava kojata i taka po - trudno se po4istva i ne trqbva da se izpolzvat razni kato gel deto sa i imat nqkakvi top4eta v1tre grapavi za6toto pak prot1rkva kojata, za tova edinstveniq na4in e da se po4istva.ne trqbva da se qde sladko i da se pie gazirano.hodi na kozmetik ako iska6 taka moje i izob6to pove4e da ne ti izleze p1pkata.

ell_ownz
04-01-2008, 17:58
Neutrogena 2in1 - maska i krem za izmivane, polzvai go seki den ve4er za po4istvane i vednaj na sedmicata kato 5-min maska protiv 4erni to4ki. Mojesh da go namerish v golemite apteki za okolo 10lv

Kras4eto_lp
04-01-2008, 18:29
Аз против пъпки почти нищо не използвам само Розова вода за да ми почисти кожата. Иначе използвам много продукти за лице защото имам суха кожа :(

slivaka
04-02-2008, 12:42
Em i az kat tebe po edna ,no sled vreme 6ti izlizat malko po 4eloto i sig 6e iz4eznat ;) .Az gi maja s nqkakvi lusioni i kato istiskam pupkata sas spirt.VINAGI DEZINFEKCIRAI ISTISKANOTO ,za6tot ako pronikne bakterii se polu4ava tejka infekciq i togava verno liceto ti stava na re6e :(

Slun4evko
04-02-2008, 13:52
Аз имам нормална тийнейджърска кожа - мазна,основно в Т-зоната /чело,нос,брадичка/,имам си и пъпчици,макар и да не е плачевно състоянието. Ползвам гел за измиване на Регал, скраб на Авон с грозде,крем за лице на Арома Пюр/на Лавена с витамини и слънцезащитен фактор/на Авон с лимонена трева и грейпфрут (общо взето сменям от време на време тези три крема,защото не е хубаво да се ползва продължително един и същи крем). Като ми избият повечко пъпки или ми стане на петна лицето от белезчета или труднозараснали пъпки,се мажа за около месец с антибиотичен крем против пъпки Скинорен. Веднъж или два пъти седмично си правя маски на лицето - домашна с хума и добавки,или едни готови полски,ако не се лъжа.

~-> eMiN3McHoY.
04-02-2008, 20:29
Em i az kat tebe po edna ,no sled vreme 6ti izlizat malko po 4eloto i sig 6e iz4eznat ;) .Az gi maja s nqkakvi lusioni i kato istiskam pupkata sas spirt.VINAGI DEZINFEKCIRAI ISTISKANOTO ,za6tot ako pronikne bakterii se polu4ava tejka infekciq i togava verno liceto ti stava na re6e :(

Ми аз така и правя , само че не със спирт , грубо е мн , ползвам някой парфюм или афтаршеиф ,което ми е под рака..Ей таз последната дест ми беше пъпка на носа я изстисках мн от рано не беше на брала .. стана на рана , потече кръв..намазах с автаршеиф зарасна раничката и ся днес ми падна коричката от нея и нали се вижда че е чисто и няма проблеми ама кожата там ми еп о тъмна и си личи ,че е имало нещо според вас ще се махне ли петното или..ще остане като белег :( Аз се надявам до понеделник да се е махнало ;( няма да го закачам повече.

Slun4evko
04-03-2008, 13:24
Най-малко след месец се махат петната от заздравялата пъпка поне при мен.При всеки си е строго индивидуално,но не се надявай много до понеделник да е изчезнало петното.