PDA

View Full Version : относно овулацията



sladuranata_777
04-01-2008, 18:52
здр искам да попитам има ли някакъв начин да разбера кога съм в овулация? :D :D

Slun4evko
04-02-2008, 14:26
Чувала съм,че има тестове за овулацията в аптеките,но никога не съм ги пробвала.
Иначе има един по странен метод:В продължение на месец всяка сутрин си мериш температурата на тялото в точно определен час/най-добре 7-8ч сутринта/ и си записваш стойностите всеки ден,измерени до десетата на градуса. В дните когато си в овулация температурата е с около 1/2 градус по-висока. Иначе можеш да си следиш вагиналното течение-по време на овулация под действие на лутеин хормона то е прозрачно,воднисто,и като го хванеш между два пръста се разтегля надълго като мед,например.

SweEety
04-04-2008, 18:41
но за какво ти е да разбираш кога си в овулация? :-o :-o :-o

kalpazanka
04-05-2008, 08:05
Решила е да забременява :-D :D

fiama
04-05-2008, 13:04
Ами овулацията настъпва 14-17 дена преди очакваната дата на следващата менструация, но понеже не може да си сигурна кога ще ти дойде пак, най-сигурният начин е правенето на тест за овулация. Има такива а аптеките. Меренето на температурата също е вариант. Аз обаче знам, че в овулация температурата се понижава. Ако следиш цервикалната си слуз, денят на овулацията, тя ще е белтъкообразна и разтеглива. Не рядко овулацията е съпътствана и с остра болка ниско долу.