PDA

View Full Version : витамин А??



BeBsItO
04-03-2008, 09:35
тъп въпрос-----> ще влияе ли на пролетни косопад ако го приемам перорално? ( т.е пия витамина) ?????

Slun4evko
04-03-2008, 11:02
Пий витамин А и виатмин Е/отделно или комбинирано/ по една таблетка за един месец. Определено ще има ефект,и то не сам върху косата,а и ще подобри състоянието на ноктите,кожата и тонуса ти като цяло.

BeBsItO
04-03-2008, 11:14
1 таблетка за 1 месец, или 1 блистер иска6е да каже6???? :shock:

Shtastl1va
04-03-2008, 15:23
По една таблетка за един месец мисля, че значи по една таблетка на ден за един месец :P

SunSmile
04-03-2008, 15:48
Аз пих наскоро витамин А точно заради косата и ноктите. Има голям ефект! Понеже пролетта косата започва да пада ( малко де) пих едно блистерче, т.е по едно хапче на ден, купих си подходящ шампоан за косата и хубав заздравител за нокти и всичко е на 6! Определено пиенето на витамин А има голям ефект. :grin:

BeBsItO
04-03-2008, 16:14
абе хора.... одеве говорих с майка ми на тази тема... за витамн а ( тя е медицинско лице) и ми каза че това е витамина на разтежа и при приемане перорално ... тои влияе и на разтежа като цяло. и ме избазика ( надявам се) че така както сам 1 75-76 .... 6е зема да порасна о6те пове4е... и става стра6но :Д
:D

flufyy
04-04-2008, 10:58
Витамин А може да подхранва косата , но и ти излизат повече косми по тялото . Затова може да се правят маски за коса в интернет могат да се намерят много рецепти и мисля че са много по-добър вариант ! Защото после след като спреш да пиеш витамина те не се махат .

varnen4e
04-04-2008, 11:09
Значи казвате, че има ефект пиенето на витамин А...

Slun4evko
04-04-2008, 11:17
o[N]b[O]n[I]]Витамин А може да подхранва косата , но и ти излизат повече косми по тялото . Затова може да се правят маски за коса в интернет могат да се намерят много рецепти и мисля че са много по-добър вариант ! Защото после след като спреш да пиеш витамина те не се махат .

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

И аз какво,като пих 3 месеца подред витамина/по лекарско предписание,иначе не е особено полезно да се прекалява с него/ би трябвало вече да съм космата като маймуна,така ли? Айде стига глупости.

Витамин А се пие за един месец и после се прави почивка,всъщност си зависи от организма,примерно ако страдаш от авитаминоза/липса на витамини/ се пият различни видове витамини за по-продължителен период.
Иначе препоръчвам пак витамини А+Е да се пият ежедневно в продължение на един месец.После,след направена почивка,пак месец да речем,ако има нужда се повтаря курса с витамините.
НЕ БИВА да се ПРЕКАЛЯВА с витамин А-кожата придобива оранжавеещ отенък заради кератина/или каротина/ и косата почва да пада-това са ефектите от прекомерното съдържание на витамин А в организма.

abvgdejzi
04-04-2008, 12:19
a q kajete v edna opakovka kolo blistera sa i kolko struva cqlata opakovka???

Liar
04-04-2008, 12:36
абе хора.... одеве говорих с майка ми на тази тема... за витамн а ( тя е медицинско лице) и ми каза че това е витамина на разтежа и при приемане перорално ... тои влияе и на разтежа като цяло. и ме избазика ( надявам се) че така както сам 1 75-76 .... 6е зема да порасна о6те пове4е... и става стра6но :Д
:D
НАИСТИНА ЛИ ВИТ А ВЛИЯЕ НА РАСТЕЖА НА ЦЯЛОТО ТЯЛО ???
Питай майка ти как да порасна малко :oops:
Иначе един блистер Геритамин нео струва 3 и нещо.Цялата опаковка нз колко блистера съдържа.Мисля че са 4 но не съм сиг.

BlueCat
04-04-2008, 12:59
Че то аз от вас чувам, че се продава витамин А. Щото някой аптекар ми беше казал, че от социалистическо време вече го няма. Аз имам проблем с очите и витамин А нали помага и за зрението. Та дали би ми помогнал?

guesswho
04-04-2008, 13:02
абе хора.... одеве говорих с майка ми на тази тема... за витамн а ( тя е медицинско лице) и ми каза че това е витамина на разтежа и при приемане перорално ... тои влияе и на разтежа като цяло. и ме избазика ( надявам се) че така както сам 1 75-76 .... 6е зема да порасна о6те пове4е... и става стра6но :Д
:D
НАИСТИНА ЛИ ВИТ А ВЛИЯЕ НА РАСТЕЖА НА ЦЯЛОТО ТЯЛО ???
Питай майка ти как да порасна малко :oops:
Иначе един блистер Геритамин нео струва 3 и нещо.Цялата опаковка нз колко блистера съдържа.Мисля че са 4 но не съм сиг.
a тва Герентамин нео е тоест витамин А,нали?

Liar
04-04-2008, 13:03
абе хора.... одеве говорих с майка ми на тази тема... за витамн а ( тя е медицинско лице) и ми каза че това е витамина на разтежа и при приемане перорално ... тои влияе и на разтежа като цяло. и ме избазика ( надявам се) че така както сам 1 75-76 .... 6е зема да порасна о6те пове4е... и става стра6но :Д
:D
НАИСТИНА ЛИ ВИТ А ВЛИЯЕ НА РАСТЕЖА НА ЦЯЛОТО ТЯЛО ???
Питай майка ти как да порасна малко :oops:
Иначе един блистер Геритамин нео струва 3 и нещо.Цялата опаковка нз колко блистера съдържа.Мисля че са 4 но не съм сиг.
a тва Герентамин нео е тоест витамин А,нали?
То е вит А и Е.

BeBsItO
04-04-2008, 14:16
абе хора.... одеве говорих с майка ми на тази тема... за витамн а ( тя е медицинско лице) и ми каза че това е витамина на разтежа и при приемане перорално ... тои влияе и на разтежа като цяло. и ме избазика ( надявам се) че така както сам 1 75-76 .... 6е зема да порасна о6те пове4е... и става стра6но :Д
:D
НАИСТИНА ЛИ ВИТ А ВЛИЯЕ НА РАСТЕЖА НА ЦЯЛОТО ТЯЛО ???
Питай майка ти как да порасна малко :oops:
Иначе един блистер Геритамин нео струва 3 и нещо.Цялата опаковка нз колко блистера съдържа.Мисля че са 4 но не съм сиг.
a тва Герентамин нео е тоест витамин А,нали?
То е вит А и Е. бъркам ли се, или това е...... от рекламата с Анелия... дето я пускаха преди време????

Liar
04-04-2008, 14:19
абе хора.... одеве говорих с майка ми на тази тема... за витамн а ( тя е медицинско лице) и ми каза че това е витамина на разтежа и при приемане перорално ... тои влияе и на разтежа като цяло. и ме избазика ( надявам се) че така както сам 1 75-76 .... 6е зема да порасна о6те пове4е... и става стра6но :Д
:D
НАИСТИНА ЛИ ВИТ А ВЛИЯЕ НА РАСТЕЖА НА ЦЯЛОТО ТЯЛО ???
Питай майка ти как да порасна малко :oops:
Иначе един блистер Геритамин нео струва 3 и нещо.Цялата опаковка нз колко блистера съдържа.Мисля че са 4 но не съм сиг.
a тва Герентамин нео е тоест витамин А,нали?
То е вит А и Е. бъркам ли се, или това е...... от рекламата с Анелия... дето я пускаха преди време????
Да това е!Има и Геритабс(или нещо такова) което е същото.

guesswho
04-04-2008, 14:50
аз мислех да го пия,но се отказах :o четх ,че влияело на окосмяването . Много хора го казват в един саит (малко се поразрожих)..... не искам да сум като маимуна :(

BeBsItO
04-04-2008, 16:06
mersi mn ,6te go probvam.................AMA TVA S OKOSMQVANETO NAISTINA LI E ILI E KATO S MITA ZA PROTIVOZA4ATA4NITE??? :D

guesswho
04-04-2008, 16:14
mersi mn ,6te go probvam.................AMA TVA S OKOSMQVANETO NAISTINA LI E ILI E KATO S MITA ZA PROTIVOZA4ATA4NITE??? :D
ne e mit, vi6tepurviye nqkolko stranici tuk- http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=145586.0

Liar
04-04-2008, 21:16
Малиии....
Ама само вече съществуващото окосмение ли се засилва или се появява и ново 8-)

BeBsItO
04-05-2008, 06:00
знае ли човек :razz: въпреки че аКо имаше такива странични ефекти,би трябвало да бъде спряно от производство.Ама се пак това е Бг ;) кжо да ви кажа повече

Slun4evko
04-05-2008, 08:22
Стига с това окосмяване :lol: :lol: :lol: :lol: :?

И защо да не се продава? Какъв е бил тоя аптекар бе ? Продава си се и още как. Ама че народ :-o

П.П. Онези хапчета комбинация А+Е са ГЕРИКАПС,те май бяха по скъпички,не съм сигурна. Аз пия Лецивит/А+Е+лецитин-една съставка,която намалява нивото на холестерола в кръвта и го трансформира във водноразтворимата му фракция/. И,не,нямам нежелано окосмение извън нормалните граници.

Slun4evko
04-05-2008, 08:25
Освен това намаляват пъпките. :-D

Витамин А:
• Поддържа структурите и функциите на епителните тъкани в организма ( роговицата на очите, кожата, лигавиците на устата, венците, стомашно-чревния тракт, стените на кръвоносните съдове, на дихателните и пикочните пътища). Участва в синтезата на фоторецепторния пигмент в пръчковидните и конусовидните клетки на ретината , който е необходим за нормалното зрение (по специално нощното виждане).
• Участва в изграждането и растежа на костите и зъбите.
• Има важна роля за имунните реакции на организма (известен като “антинфекциозен” витамин).
• Има голямо значение за нормалните репродуктивни функции на тестисите при мъжете и яйчниците при жените.
Витамин Е:
• Мощен антиоксидант, който участва в обмяната на веществата.
• Ограничава продукцията на свободните радикали в организма, които са основен фактор за развитие на злокачествените процеси и увреждането на сърдечносъдовата система.
• Повишава имунната защита и детеродните функции.

Liar
04-05-2008, 13:56
Всъщност Герикапса са по-евтини а съдържат същите в-ва.
Във форума на Бг мама някой беше написал че му се налагало да се епилира по-често а друг че нямал такива проблеми...

guesswho
04-05-2008, 16:08
Всъщност Герикапса са по-евтини а съдържат същите в-ва.
Във форума на Бг мама някой беше написал че му се налагало да се епилира по-често а друг че нямал такива проблеми...
явно зависи от самия организам,но аз го пих за 2 месеца и имаше малка разлика в оскосмяването (чак сега маика ми ми каза,че сум го пила преди за косата-имах малко косопад :-D )

BeBsItO
04-05-2008, 16:44
i ti pomogna ,taka li?