PDA

View Full Version : Забива ми играта



sexita
04-03-2008, 13:56
Абе...да питам...тея дето играят или са играли Симс2...станаха много темите,ама пък ми трябват повече мнения...
На вас забива ли ви играта...аз я теглих 2 пъти и много бавно ми се зареждаше...сигурно 15 минути ми зарежда играта като я пусна...иначе кто се зареди се играе леко...не забива,но трябва ли да отида в магазина примерно или да зареждам ново семейство...поне 15 минути ми зарежда и много гадно...и я деинсталирах,ама много ми се играе...
Сега съм със Симс1 и тя ми върви перфектно,само,че я набъках с мебели и скинове и сега и тя ми зарежда бавно,а и някои мебели са прецакани явно,защото като реша да ги поставя в къщата и се слагат,ама като мина в режим "игра" и изчезват самички...или пък слагам някво легло,примерно,и направо ми дава черен екран и ми излиза от играта...
Трябва да си изтрия тия качените работи и да си кача,само тия дето съм ги пробвала и не дават проблеми,ама не искам да си губя обзавеждането на сегашните ми къщи...абе...мани...
А за въпроса ми относно Симс 2 ...кажете...защото четох някъде,че ако ти сече играта можеш нещо да направиш,но не разбрах какво.
Има и някво да си изтриеш сеифовете,ама аз нямам...

bebeto0o
04-03-2008, 14:19
pfy taaa igra tolkova t1rsene, tolkova teglene..... 4e nakraq kompa po4na da zabiva, daje ne mojah da q instaliram.... abe ve4e ne mi trea...
Po temata... Zna4i nz kvo moje da sa naprai, ama tq e za b1rzi kompi, ako tvoiq ne e ot mo6nite (govorim mn mo6nite) 6te zarejda bavno.

sexita
04-03-2008, 14:20
pfy taaa igra tolkova t1rsene, tolkova teglene..... 4e nakraq kompa po4na da zabiva, daje ne mojah da q instaliram.... abe ve4e ne mi trea...
Po temata... Zna4i nz kvo moje da sa naprai, ama tq e za b1rzi kompi, ako tvoiq ne e ot mo6nite (govorim mn mo6nite) 6te zarejda bavno.
Еми лап-топ е... :?
Офф...така ми се играе,като хората...много се преебах с тоя комп :(

sexita
04-03-2008, 15:20
pfy taaa igra tolkova t1rsene, tolkova teglene..... 4e nakraq kompa po4na da zabiva, daje ne mojah da q instaliram.... abe ve4e ne mi trea...
Po temata... Zna4i nz kvo moje da sa naprai, ama tq e za b1rzi kompi, ako tvoiq ne e ot mo6nite (govorim mn mo6nite) 6te zarejda bavno.
Еми лап-топ е... :?
Офф...така ми се играе,като хората...много се преебах с тоя комп :( И аз съм с лап-топ и на мене играта ми зарежда бавно, ама не чак толкова бавно.Може би ако си дръпнала някой мебел, някоя къща и т.н. за това може да ти зарежда по-бавно.Има някой неща, които са дефектни и не можеш да си пуснеш играта, докато не ги изтриеш.Изтрий си нещата, които си сваляла и мисля, че ще си се зарежда по-бързо :)
Нямам такива още :lol:

sexita
04-03-2008, 15:26
pfy taaa igra tolkova t1rsene, tolkova teglene..... 4e nakraq kompa po4na da zabiva, daje ne mojah da q instaliram.... abe ve4e ne mi trea...
Po temata... Zna4i nz kvo moje da sa naprai, ama tq e za b1rzi kompi, ako tvoiq ne e ot mo6nite (govorim mn mo6nite) 6te zarejda bavno.
Еми лап-топ е... :?
Офф...така ми се играе,като хората...много се преебах с тоя комп :( И аз съм с лап-топ и на мене играта ми зарежда бавно, ама не чак толкова бавно.Може би ако си дръпнала някой мебел, някоя къща и т.н. за това може да ти зарежда по-бавно.Има някой неща, които са дефектни и не можеш да си пуснеш играта, докато не ги изтриеш.Изтрий си нещата, които си сваляла и мисля, че ще си се зарежда по-бързо :)
Нямам такива още :lol: :lol: а ок.
Еми значи според мене си е от компа.Колко ти е рам паметта и процесора?
ами...процесора ми е ItelCeleron M CPU 420 @ 1.60Ghz,246MB RAM

слаб е...

D3Co
04-04-2008, 07:51
246МБ рам за оперативната памет.256МБ е платката,като извадиш тези 246 и се получава 10МБ вградено видео(Попринцип вграденото видео е с минимален размер 16мб.При 16мб вградено видео трябва да имаш 240мб свободна рам)Колкото и да е лек симса,няма как да не ти сече.Първо е на лаптоп,където има повече драйвери за инсталиране,а те заемат повече рам.Второ си с 256МБ рам - вградено видео.Вграденото видео не е подходящо за никакви игри(а като е с малък размер както при теб,още повече).

tqnko1
04-04-2008, 09:02
Вграденото видео не е подходящо за никакви игри(а като е с малък размер както при теб,още повече).
-1

MakeMeLaugh
04-04-2008, 09:06
Къде отиваш може би... с тази вградена видеокарта, дето освен за работа, за нищо друго не става!
И другата груба грешка...
Имаш твърде малко РАМ памет предвид, че имаш вградена видеокарта!
Ако можеш си заложи още 512.
Не знам кой "специалист" ти е избирал лап-топа.. ама му забий един шамар, щото тоя лаптоп става за работа и за гледане на филми, но не и за игри.. ;)
Другия път гледай минималните изисквания на игрите ;)

Съвет: Увеличи размера на виртуалната памет - няма да има кой знае каква разлика, ама все пак е нещо. ;)

Съвет 2: Забрани правенето на swap докато играеш - Start - Run - MSConfig - System ini - маркираш 386 enh - NEW - пишеш без кавичките "ConservativeSwapfileUSage=1".

Съвет 3 - изключвай всички програми и роцеси от task manager за да ти се товари компа по-малко. Ползвай класическия скин на windows-а ;)

hoseto_
04-04-2008, 09:31
аве хора кога ще се научите че лаптопите не са за игри. ако искаш геймърски лаптоп трябва да изръсиш поне 2000-2500лв

D3Co
04-04-2008, 09:53
Вграденото видео не е подходящо за никакви игри(а като е с малък размер както при теб,още повече).
-1

-1,+1,това е положението.Новите вградени атита стават за ХД филми,но за игри...Една 8400ГС/2400ХТ мисля,че се справя по-добре...Ако играеш някакви игрички в интернет или solitaire или нещо друго от сорта...

BlaCk-SuN
04-04-2008, 11:28
аве хора кога ще се научите че лаптопите не са за игри. ако искаш геймърски лаптоп трябва да изръсиш поне 2000-2500лви защо ти е лаптоп за игри... ти за 2000 лева може да земеш такъв компютър дето няма да има нещо което да не бачка...

MakeMeLaugh
04-04-2008, 13:02
Лаптоп за 2000 ще подкара всичко, не се изхвърляйте :)
Долара падна братче ;)

И когато порастнете и водите по-динамичен живот - примерно си студент, ходиш наляво надясно, пътувашс часове и тъпееш, и ти трябва по вренме на лекции и т.н. друга песен ще запеете ;)

Както казах добра инвенстиция ще е 512 мб рам ;) Ама не мисли, че ще подкараш мощните игри. Просто ще се увеличи бърюзодействието пак в този клас, в който е сега не само за игрите, а дори за ноирмалната работа :)

sexita
04-04-2008, 19:33
Къде отиваш може би... с тази вградена видеокарта, дето освен за работа, за нищо друго не става!
И другата груба грешка...
Имаш твърде малко РАМ памет предвид, че имаш вградена видеокарта!
Ако можеш си заложи още 512.
Не знам кой "специалист" ти е избирал лап-топа.. ама му забий един шамар, щото тоя лаптоп става за работа и за гледане на филми, но не и за игри.. ;)
Другия път гледай минималните изисквания на игрите ;)

Съвет: Увеличи размера на виртуалната памет - няма да има кой знае каква разлика, ама все пак е нещо. ;)

Съвет 2: Забрани правенето на swap докато играеш - Start - Run - MSConfig - System ini - маркираш 386 enh - NEW - пишеш без кавичките "ConservativeSwapfileUSage=1".

Съвет 3 - изключвай всички програми и роцеси от task manager за да ти се товари компа по-малко. Ползвай класическия скин на windows-а ;)
Абе аз имам още един комп,ама тоя понеже е "по-мобилен" и си го разнасям,а и си е лично мой...иначе другия е общ и не мога да се дорея да играя,ама ще я инсталирам там...явно няма да стане на тоя.
Но тва казвам,че до сега съм теглила над 20 игри на лап-топа и всички ми вървят гладко...въпреки,че не покривам изискванията...и за тва се изчудих на тоя Симс :-o

MajeStic
04-05-2008, 05:38
Повечко рам ти трябва сигурно. Не знам каква е конфигурацията, но явно не покриваш изискванията за играта.

F4e_stz
04-09-2008, 10:31
mi az dosta pyti sym go tegliq tozi sims mnogo rqdko trygva sega kato pro4etah temata pak go teglq 6te vidim kakvo 6te stane ;]

CucAgMuH
04-09-2008, 13:09
и защо ти е лаптоп за игри... ти за 2000 лева може да земеш такъв компютър дето няма да има нещо което да не бачка...

Prenosim e? :-D

Choby85c35
04-09-2008, 13:24
pfy taaa igra tolkova t1rsene, tolkova teglene..... 4e nakraq kompa po4na da zabiva, daje ne mojah da q instaliram.... abe ve4e ne mi trea...
Po temata... Zna4i nz kvo moje da sa naprai, ama tq e za b1rzi kompi, ako tvoiq ne e ot mo6nite (govorim mn mo6nite) 6te zarejda bavno.
А бе извинявай , че те питам ама за теб какво е мощен компютър ??
А и Sims 2 не изисква голями параметри като се замислиш , а те са :
SYSTEM REQUIREMENTS :
# Operating system : Windows 98/Me/2000/XP/Vista
# Processor : Pentium III-800Mhz
# Memory : 256 MB RAM
# Hard Disk Space: 750 MB
# Video: Video : 64 Mb 3D video
# Sound: DirectX 9.0 compatible sound card
# DirectX: DirectX 9.0c included
# CD-ROM : 2-speed DVD-rom
А аз под мощен компютър разбирам нещо ,като моето което е в нас.
Ама все пак не на празно съм дал 1900 Еuro

CucAgMuH
04-09-2008, 15:25
Аз съм с лап топ и играя игри на него, но съм съгласен, че лаптопите са за работа предимно и за игри не стават!
За тези пари наистина ше се вземе много хубав компютър!

World of Warcraft, 1440x900 pixels, maximum FX(3 copies, all logged in and entered realm world) + firefox(9 tabs opened) + AngryPlayer(audio-video player, playing MPG/AVI Clips)+QIP+Skype(omg!)+xIRC running over Vista Ultimate:

http://free.bbccable.net/modules/coppermine/albums/userpics/12160/scrshot8734.jpg

Shto da ne stavat za igri? :P (Overall system load: ~18% pri tezi zaredeni neshta...)
Na mackata problema i e vidoe kartata, dokolkoto moga da vidya(iziskvane 64 d3d, nalichnost - ne se znae kakvo, yavno po-malko ot 64...)