PDA

View Full Version : Най-после една добра новина за нас шофьорите



mgxpower
04-03-2008, 16:22
ГРАЖДАНСКИ ПАТРУЛ ЩЕ ЛОВИ ЛОШИ КАТАДЖИИ

http://i.dir.bg/CMS/2006/05/30/6_cd78.jpg

Людмил Софрониев предлага у нас да се въведе т. нар. „граждански патрул” за следене и залавяне на корумпирани ченгета.
Сн.: БГНЕС

Капан за корумпирани пътни полицаи сътвори плевенчанинът Людмил Софрониев. Той предлага у нас да се въведе т. нар. „граждански патрул” за следене и залавяне на корумпирани ченгета.
В патрула ще влизат шофьори, на който чрез специален договор КАТ ще делегира права и задължения, съобщи Дарик. Те ще имат право да нарушават законите за движение и задължение винаги да предлагат подкуп - белязани пари. Ако катаджията приеме подкупа, той ще бъде докладван и съответно наказван, според закона. В случай, че пътният полицай не приеме предложената почерпка, той ще трябва да докладва за нея и съответно ще получи похвала за добра работа.

A_JoLiE
04-03-2008, 16:50
EVALA

hamilcar
04-03-2008, 19:40
Пълни глупости. Това никога няма да стане. А кой ще следи тези патрули ? Те също може да взимат подкупи. Чудят се какво да измислят.

mgxpower
04-03-2008, 19:54
На вас не може да ви се угоди аман ...

hamilcar
04-04-2008, 05:39
Не е така, но нищо няма да стане. Просто още няколко идиота от полицията ще си се нагушат с пари.

mgxpower
04-04-2008, 09:16
А всичко тръгна оттук http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=235122

bulgarche
04-06-2008, 01:53
Bravo! Kakav e nachina, nie obiknovenite liubiteli shofiori da stanem chast ot tazi kampaniq shreshtu korumpiranite katadjii?

loreta
04-06-2008, 12:55
xaxo-xixi-според мен е прав невярвам в тези патрули да има случайни хора все ще наредят тяхни я роднин я приятели,нещо такова трябва първо да си оправят пътищата да може да се кара,че мен са искали да ме глобяват защото карам в насрещното при положение,че пред мен зее една яма дето ако вляза и няма излизане с кран да ме вадят,има още доста работи да се оправят и тогава да мислят за такива патрули вече е малко късничко и невръсните деца на катаджии са корумпирани.

Seducti0n
04-06-2008, 14:26
Аз също съм на мнение, че рушвети ще продължават да се приемат, независимо от естеството на предприетите мерки срещу тази порочна практика.
Корупцията в България е навсякъде.Всеки гледа да мине тънко летвата.За повечето от шофьорите е по-лесно да прежалят някой друг лев, но да си спестят ходене по мъките при по-сериозно нарушение.
Проблема се коренни в липсата на самодисциплина и отговорност на пътя.Скъпите и лъскави коли, не ви правят богове.Не са гаранция, че ще опазите живота си, не ви дават правото да бъдете безрасъдни и егоисти.Опитайте да правите по-малко нарушения, опитайте да бъдете с изрядни документи на пътя, спазвайте правилата.Ако го правите, когато ви спрат за проверка няма да се налага да ви глобяват, няма да се налага да подкупвате полицаите, няма да има корупция.
Ето моето предложение за борба с корупцията.Знам, че звучи наивно, но все пак... :-o

v_shveda
04-06-2008, 14:44
Според мен копупцията ще сия има винаги.Няма безгрешни шофиори все някои ще направи някакво нарушение и ще баде глобен.Според мен ако не всички то повечето предпочитат да дадът рошвет не заради това че трябва после да ходят по маките а защото с рушвета няма дати се отнемят точки които са много важни.Според мен това е причината всеки дасе опитва да мине по този начин.Дали с рошвет или с АКТ ти пак ще дадеш г/д сащите пари,но поне няма дати бъдат отнети точки.Аз сащо пробвам да мина по този начин но не всеки пат става,преди 3 дена не мина номера и сими написаха едно хубаво акт-че за без колан и за съжаление ми вземаха 8 точки :(

Lestat357
04-06-2008, 16:00
(Тъй като в темата вече има едно никак нелошо като цяло мнение от Цвети, която е все още сравнително далеч дори от минималната възраст за получаване свидетелство за правоуправление на моторно превозно средство a.k.a – ш. книжка ще си позволя и аз най-вече да повторя вече писани преди доста време тук от мен неща. Книжка имам от малко повече от година и съм с доста скромна ш. практика. Това ще рече, че приемам почти безусловно грамотно представена критика или разминаване с позицията си по въпроса.)

Подкрепям с две ръце! И още как. Сега съвсем накратко. Такива патрули никак няма да бъдат излишни макар и аз да съм по-скоро скептично настроен като xaxo_xixi относно, нека го нарека, правилното им функциониране. Все пак, понаплашиха се напоследък куките в Сф и се случва дори на бакшиши рушветчета да отказват, което е добре. Идеята с патрулите за проверка като цяло е доста добра, макар и излишен раход в очите на някого и дори да има..примерно 10% успеваемост това вече е много на фона на постоянно нарастващия процент представители на немските, австрийските, италианските и т.н. автомобилни морги, движещи се по пътищата ни. Е, не всички – повечето. Също общия брой на автомобилите (вече се плаша да потърся актуални статистически данни какъв е техния брой в София) и всевъзможните начинаещи шофьори. Все общоизвестни факти знам, но жизнено-необходими за аргументацията ми.

Последователно:

@loreta дано грешиш. Или поне... дано грешиш като цяло, колкото и забавно да знам, че ще ми изглежда и на мен това погледнато като си го прочета после. Вероятно и по-абсурдни примери от твоя мога да споделя, но не и докато аз съм бил зад волана, затова и ще пасувам. Поне засега. Много са подобни примери и са ежедневие – кофти, но факт..

@Цвети отново съм съгласен с теб в общи линии.) Самосъзнание и морал са доста противоречиви и разтегливи понятия, нали така. И е повече от наивно да се разчита на тях. Рушвети се дават и се взимат къде ли не..не сме никак уникални в това отношение и този проблем винаги ще същестува. Това, което реално го прави проблем според мен е единствено процентът му на общия фон. Който тук е.. меко казано огромен. И ще бъде така докато куките(визирам конкретно представителите на КАТ) по-евтини и от ***вите на Лъвов Мост и траверсите на Ботев. Няма да го цензурирам това, защото лично съм ставал свидетел на твърде много ...случки, които до такава степен са ме убедили в истинността на последното към момента на писане, чее.. Ще ми се да не бях прав, но наистина и с 2лв(а с по 5 и по 10 колко пъти..) се случи да мине приятел преди малко повече от година пред очите ми и то за доста грубо нарушение в града. Както и да е. При адекватни мерки този процент може да бъде сведен доста надолу и твърдо отказвам да повярвам, че е независимо от естеството на предприетите мерки в тази посока, разбира се, хех. А проблемът според мен се корени другаде. В едно нещо.. наречено манталитет, от което произхождат и доста други проблеми, но нещата, ако и да изглеждат като порочен кръг в момента подлежат на промяна. Като не си го променим на самоинициатива (очевидно, че това няма да се случи) промени ще ни бъдат наложени. И де да бяха основните причинители (или потърпевши, което в случая е същото) на ..невероятната черна статистика собствениците на скъпи автомобили. Като приемем, че в графата скъпи тук при ..нашето битие бихме изпратили кой да е автомобил оценен към момента на писане на повече от 50 хиляди лева да речем. Този процент е наистина малък на общия фон за страната.;] Иначе си много права и с удоволствие бих се присъединил към призива ти, както не се съмнявам и останалите участници в темата дотук. (бройката на последните не се и съмнявам е нарастнала, откакто започнах да го пиша това)

Дано положителна(!) промяна има, колкото и малка да е тя.

Seducti0n
04-06-2008, 16:24
На каквото и да се дължи подкупността на катаджиите проблема си е проблем и колкото и оптимистично да гледаме към неговото решаване, едва ли ще бъде изкоренен.
Въобще нещата са доста компрексни, а колкото повече компонента са замесени в един проблем , толкова по-тлудно е той да бъде разрешен.
На дали българина ще промени манталитета и пещерняшкото си мислене, но поне нека се научи на отговорност и толерантност както към себе си така и към останалите.

Jeuelle
04-06-2008, 16:39
Защо на всичко ново гледате с неодобрение?
Чудесна е тази идея
:)

Seducti0n
04-06-2008, 16:49
Защо на всичко ново гледате с неодобрение?
Чудесна е тази идея
:)

Е, явнно не си схванала идеята ми.
Никъде не заявявам дали харесвам или не това, което може би ще бъде въведено с цел намаляване на корупцията.Хитро е, умно е.Евалана на който го е измислил.До тук окей, но колко ли ефекасно би било, имайки се предвид държавата и обстоятелства с които живеем?! :-o

hamilcar
04-06-2008, 17:33
"Те ще имат право да нарушават законите за движение и задължение винаги да предлагат подкуп - белязани пари."

Това е голяма недомислица, защото може да стане голяма беля.

Lestat357
04-06-2008, 18:19
На каквото и да се дължи подкупността на катаджиите проблема си е проблем и колкото и оптимистично да гледаме към неговото решаване, едва ли ще бъде изкоренен.
Въобще нещата са доста компрексни, а колкото повече компонента са замесени в един проблем , толкова по-тлудно е той да бъде разрешен.
На дали българина ще промени манталитета и пещерняшкото си мислене, но поне нека се научи на отговорност и толерантност както към себе си така и към останалите.

Няма и начин да бъде изкоренен. То се подразбира. Нека само бъде малко по-овладян.

teenkopele
04-07-2008, 07:51
Пълни глупости. Това никога няма да стане. А кой ще следи тези патрули ? Те също може да взимат подкупи. Чудят се какво да измислят.

Мхм...

loreta
04-07-2008, 20:30
Сега колкото и да го говорим само предположения правим,дайте да видим като стане да ги пуснат тия патрули какво ще е развитието и какви резултати ще даде.

hamilcar
04-08-2008, 04:24
Сега колкото и да го говорим само предположения правим,дайте да видим като стане да ги пуснат тия патрули какво ще е развитието и какви резултати ще даде.

По-добре пътищата да оправят, че ми писна да минавам през дупките. А не някакви си там да взимат пари за глупости.

GLeZoRanA
04-10-2008, 11:29
Тя идеята е просто невероятна... И кво сега като не може да им плащаме по 20 лв да си затварят очите (в дадени ситуаций(като за превишена скорост, пукнат джамец) , дай през месец да киснеме в КАТ и да плащаме по 200 лв глоби и да ни зимат точки.. не ме кефи тая идея :?