PDA

View Full Version : Домашно по геометрия .. 7 клас



djidji_to
04-03-2008, 18:04
Някой можели да ми помогне с домашното по геометрия.Седми клас съм и отсъствах 2 дена от даскало ии сме земали нов урок по геометрия и аз ся нищичко неразбирам .. някой да ми помогне да си реша следните задачи .. аа бтв урока е Неравенства в триъгълник .. тка начи


1зад. Даден е триъгълник ABC с ъгъл C >90 градуса . Върху страната CB е взета произволна точка D . Да се докаже че:
а) AD>AC ;
б) AB>AD '
в) AB>AD>AC



2зад. Две от страните на триъгълник са 3 дм и 6 дм .Определете третата му страна.



ам тфа са .. сигурно си мислите баси тъпата дет е тая ама кфо да напрая като не сам била на даскало .. мерси предварително :)

kuklichka_bg
04-03-2008, 18:09
edin mnogo razprostranen metod izpolzvai vika mu se prepisvaneee :smt001

blueberry_14
04-03-2008, 19:11
отдавна бях 7 клас и не помня много ама ще се опитам да ти помогна :) значи при неравенствата в триъгълник трябва да се знае, че срещу по-голям ъгъл лежи по-голяма страна. В първата задача е дадено, че ъгъл С е тъп така, че в триъгълник АВС страната срещу този ъгъл(АВ) е най-дълга. За подточка а) разглеждаш труъгълник АСD: от условието знаем че ъгъл С е тъп значи срещу него лежи най-дългата страна в този триъгълник или това е АD => АD>AC. Втората подточка се решава по същия начин,а в) следва от първите 2 подточки (щом AD>AC и AB>AD =>AB>AD>AC )
Съжалявам, че немога да обяснявам много добре :oops:

djidji_to
04-04-2008, 07:02
мерси страшно много мисля че разбрах долу горе как става .. мерси че не те е домързяло да пишеш в темата :)

blueberry_14
04-04-2008, 10:23
няма проблем :-) :-)