PDA

View Full Version : 4 години от смъртта на дечицата в р.Лим



mgxpower
04-03-2008, 21:29
Ще изтече ли мъката от Лим,
или през бреговете ще прелива?
О, жребий лош, жесток, неумолим,
защо избра невинността свенлива?
Осиротя Свищов. Тъгува Дунав.
Училището тягостно мълчи.
Ехтеше дворът с вас щастлив и хубав,
красяха го възторжени очи!
Сега вълните РЕКВИЕМ подхващат,
препраща го ветрец от връх на връх...
Знам, майки, раните до гроб ще жарят,
сълзи ще ви душат, ще ставате без дъх.
Но пак ще крачите, надмогнали съдбата.
Животът е по-силен от смъртта!
Създайте го отново и в сърцата
ще се завърне дивна пролетта!

Българийо, от скръб обезумяла,
плачи и скланяй знамена!
Отиде си една мечта недомечтала
и колко, колко обедня!
Отпий от мъката горчива
на толкоз майки и бащи!
О, ужас! Кой ще ги приспива?
Млъкнете, яростни вълни!
С вас майки, с вас ще коленичим,
с вас и ваща скръб сме тук
и гробовете с вас ще кичим
с цветя, целувани от юг.
И те в душите ви ще греят,
ще шепнат рожбите ви с глас:
“В сърцата български живеем
и във смъртта сме пак със вас!
На всяка пролет с аромата
ще се завръщаме при вас
и сълзите ви по лицата
ще пием тихичко, без глас!”

http://www.vbox7.com/play:0b4a99b4

new_star
04-03-2008, 22:38
Наистина много тъжно... :smt022 Нека почиват в мир...

Creator
04-03-2008, 23:36
Ама вие сириозно тъжите за чавета дето дори не познавате ... Да ви се чуди човек на акъла ...
Да мрът , има още 6 милярда за изтребване ...

ancika
04-04-2008, 04:49
Ама вие сириозно тъжите за чавета дето дори не познавате ... Да ви се чуди човек на акъла ...
Да мрът , има още 6 милярда за изтребване ...
Ne bih kazala... mnogo jalko za malkite deca... Ama ako stane vojna 2010 g., kakto Baba Vanga e predvidila- 6i mrem si4ki :D

LadyDi
04-04-2008, 07:10
Ама вие сириозно тъжите за чавета дето дори не познавате ... Да ви се чуди човек на акъла ...
Да мрът , има още 6 милярда за изтребване ...

Аз ги познавам. И като има още 6 милиарда за изтребване, що не вземеш да си клъцнеш гърлото и да покажеш как се прави, а?

mgxpower
04-04-2008, 09:09
Ама вие сириозно тъжите за чавета дето дори не познавате ... Да ви се чуди човек на акъла ...
Да мрът , има още 6 милярда за изтребване ...Да "мрът" такива като тебе кухи парчета!

Creator
04-04-2008, 11:48
Пък вие веднага да ме нападнете . Това е моето мнение и си държа на него . :lol:

krem4et0
04-04-2008, 12:16
Бях много близка с Юлиян. Майка ми работеше във фирмата на баща му, а и сме учили 1 година в 1 клас. Ходили сме по планина, по вили, на рождените му дни съм била...Не мога още да повярвам, че е починал. Беше толкова добро и слънчево момче. За дядо си не помня да плаках толкова, когато почина, колкото за тези деца. И разбира се най-вече за Юли. Все още ми става гадно като видя родителите му. Е, сега си имат внук от дъщеря им, ама..не е същото.
Останалите деца не познавам(работили сме с на Лора бащата, но нея не я познавах), но все пак съм в Свищов и знам колко е тягостен 4-ти април тук.

До сега имах работа и не се бях и сетила, но сага като прочетох темата, изникнаха всичките ми спомени в съзнанието от този ден преди 4 години......Още не мога да повярвам, че това се е случило....

kudravoto
04-04-2008, 13:09
:-# :-# :-# po4ivaite v mir angeli

HePeAJIeH
04-04-2008, 15:58
Нека ги споменаваме само с добро и нека почиват в мир

miloto_girl_4e
04-04-2008, 17:06
Да почиват в мир :!:

ancika
04-04-2008, 17:26
Bqh na granicata mejdu Serbia i Bulgaria to4no v momenta, kogato pristignaha bulgarskite lineiki, koito trqbva6e da prevzemat myrtvite tela. Dobre 4e ima6e zakysnenie ta vidqh samo lineikite kak 4akat, ne mi se iska6e da gledam i premestvaneto na malkite telca... I bez tova be6e ujasno... Lineikite bqha nqkolko i az znaeh za kvo sa do6li- bqh 4ula novinata po radio... Da po4ivat v mir :'(

kasiopea
04-05-2008, 07:01
На България й върви на такива трагедии /3 март,т.г-влакът София-Кардам/. Дано децата почиват в мир!

Seducti0n
04-08-2008, 21:29
Пък вие веднага да ме нападнете . Това е моето мнение и си държа на него . :lol:

Толкова си безсърдечен и неприятен.
А, ако сред тези деца, недай Боже, беше твоето?
От такива същества като теб ми се гади! :x

За дечицата, нищо не мога да кажа, освен да почиват в мир.
Дано сега са на място, далеч по-красиво и по-добро. :?

_FaShIoN_
04-10-2008, 18:22
Не мога да повярвам,че се е минало толкова много време... :-o Но въпреки всичко децата не го заслужаваха,бяха прекалено малки за да се сбогуват с живота,от който все още нищо не са видяли и то по такъф нелеп начин...