PDA

View Full Version : Законодателството отмени българския език



morsmordre
04-03-2008, 21:55
http://www.bgpetition.com/knijoven-balgarski/index.html

По-отвратен не мога да бъда :-x Нямам думи!

darla
04-03-2008, 22:11
gazolizci sme billi,takiva 6te si i ostanem.
samouni6tojavame se,obezli4avame se,otri4ame delata i cennostite na veliki hora kato Botev,Levski i vsi4ki onezi,platili s jivotite si,za da mojem nie dnes po nai-jestok i bezceremonen na4in da opusto6avame,uni6tojavame i zarivame v pumiqta vsi4ko svqto i cenno!
Ciganska darjava!!!!

Lysander
04-03-2008, 22:22
Спокойно. Предложението още не е прието. Колко такива глупости се предлагаха за гласуване и нито едно не беше прието. Така че не вярвам да отменят българският език като национален и задължителен.

BoSSMan
04-03-2008, 22:56
..... skoro 6e ima priemane na turski ezik i 6te sme kato serbia i kosovo..

morsmordre
04-04-2008, 08:23
lone_wolf, проблемът е, че са го приели! Сега има оспорване. Предлагам да подписвате петицията колкото се може по-бързо :-x

miloto_girl_4e
04-04-2008, 17:15
lone_wolf, проблемът е, че са го приели! Сега има оспорване. Предлагам да подписвате петицията колкото се може по-бързо :-x


И какъв предлагат да е официалният ни език? :shock: :shock:
Аз вече се подписах...

ancika
04-04-2008, 17:30
http://www.bgpetition.com/knijoven-balgarski/index.html

По-отвратен не мога да бъда :-x Нямам думи!
Tova sa pylni gluposti!!! Kak moje da se slu4va takova ne6to v edna pravova dyrjava??? Vypreki, 4e ne sym ot Bulgaria, absoliutno sym PROTIV takova ne6to!!! Grrrr :-x

kasiopea
04-05-2008, 07:09
Възмутена съм! Как може това да се случва в България?! Но рано или късно Правителството ще измисли нова гавра с Българщината. :x

air_J
04-05-2008, 08:09
Няма никакъв смисъл от подобни петиции. Единственото смислено противопоставяне на този законопроект е пред изборните урни, но като гледам колко човека бяха на митинга на обединената опозиция сериозно се съмнявам, че някой има интерес тройната коалиция да падне. Дори ми се струва, че и предстой нов мандат, предвид твърдия си електорат и способността им да си изкарат на всяка цена гласоподавателите, за да дадат гласа си за тях (това не важи за НДСВ, разбира се). Вие се подписвайте под петиции, ама работите стават с действия, протести, вот на изборите, а не вкъщи пред компютъра. ::: 8-[ http://site-forum.levski.com/images/smilies/024.gif

morsmordre
04-06-2008, 10:00
Преди малко получих малко по-обстойна информация по въпроса. Оказа се, че става дума за частите от България, където има предимно турци. Турците искат да се отмени задължителното изучаване на българския език по тези места. Така погледнато, излиза, че едва ли не тази територия е вече тяхна :-x Още малко остава да обявят официално, че границите ни са се стеснили откъм югозапад :-x Голяма простотия е това!
air_j, не знам ти откъде си разбрал за тази опозиция и изобщо дали си знаел преди това, но аз си нямах и идея, че такова нещо е имало, докато не видях твоя пост. Това показва, че на управата съвсем не им пука за мнението на хората! Отмяната на българския език в която и част да е от територията на България е сериозен въпрос и трябва да бъде поставен на национално ниво, а не тихомълком да се извършва всичко! Не съм расист, но, ако турците искат да учат турски, да си го учат в Турция - тук сме България!

sherry
04-06-2008, 10:48
Никога не съм била против турците или другите малцинства в България, даже уважавам всеки един човек, без значение какъв етнос е. Просто е нормално да се изучава български език в България, абсурд е да се премахне от образователната система в дадени части на страната! Не стига, че все повече и повече неграмотност се разпростира, ами и това сега...Не бива да се случва наистина!

air_J
04-06-2008, 12:16
За митинга на обединената опозиция пишеше навсякъде в Интернет, а и по немалко телевизии (да не кажа всичките) казаха кога и къде ще е митинга, но както и да е - друга е темата.

Utopia
04-07-2008, 11:42
не е ли ясно.
още когато България, призна Косово, се самозакопа.
щом Косово може, значе и Кърджали може. Изобщо няма да се учудя ако на някой ден се появи предложение Кърджали заедно с обастните земи да се отделят като държава.

после следва официалния език да се смени на Турски, паричната еденица и тя, и ще ти трябва задграничен паспорт зада отидеш в Кърджали.



не че имам нещо против турците, за мен няма значение човек какъв етос е или каква религия изповядва, имам много познати и приятели турци, то от човекът зависи.

просто тея политици там.

ResidentEvil
04-07-2008, 13:58
Ба за кво ни е Български език бе, ще говорим на Китайски че по-лесен!
Д*йб@ тъпият ти парламент!

LadyCarameL
04-07-2008, 15:24
"Абсурдистан" .............. :? :?

HePeAJIeH
04-07-2008, 18:37
Трябва да се борим за правата си но е факт че България бавно си отива..

ofyes
04-09-2008, 19:40
Тесногърди олигофрени са ни всички управници и всички, които са против БГ език :-x