PDA

View Full Version : най-ефективната диета (лично изпитана)



fdeizi
04-04-2008, 18:22
Диетата е по проста и от най простото нещо на тоз свят. Единственото нещо което не трябва да правите е да ядете сладко или нещо богато на захар. Аз съм на по-малко от 1 седмица и действа безотказно. Изградила съм си хранителен режим. Примерно за закуска ям или сандвич с шунка и кашкавал или кисело мляко с бисквитки (обикновени на нестле- житен дар с мляко) или солети или плодове или солена закуска . Вариантите са толкова много . Най страшното при мен беше когато бях жадна за шоколад. Но това беше през първите дни .Сега се храня здравословно и нямам нужда от шоколад. СВАЛИЛА СЪМ 3,4 ИЛИ 5 КИЛОГРАМА ОТ НАЧАЛОТО . ПОВЯРВАЙТЕ !!! ЗДРАВОСЛОВНОТО ХРАНЕНЕ ПРАВИ ЧУДЕСА!!! ЛИЧНО ИЗПИТАНО


ПИШЕТЕ КОМЕНТАРЧЕТА СЛЕД КАТО СЕ ОПИТАТЕ !!! НАДЯВАМ СЕ ДА СЪМ ПОМОГНАЛА!!!!

Sintya
04-04-2008, 19:25
Че то хубаво, ама и от хляба май ще качиш...

donkihot
04-04-2008, 19:27
според моето мнение тази тема е страхотна! найстина не е нужно да се лишаваме от вси4ко,а пък добре знаем,4е като спрем си връщаме теглото,а ако запо4нем да се храним здравословно няма смисъл да спираме! Браво на fdeizi ! и аз по4вам! след седмица ще пиша какъв е ефекта,но съм убедена,4е ще подейства!

Gothique♫
04-04-2008, 20:03
Хлябът съдържа аминокиселини които тялото не може да си набави само тъй че няколко филийки хляб не са вредни.

pIsaNkaTa_sTz
04-04-2008, 20:18
оХх пРедИ 2 сЕдмиЦи бЯх реШиЛа дА нЕ яМ сЛадКо и иЗдъРжаХ 1 сеДмиЦа нО пОсЛе пАк пОчНаХ дА яМ :x мН сЕ яДоСваМ нА сеБе сИ :o оТ тАя сЕдМиЦа пАк пОчВаМ пЪк даНо дА иЗдъРжа пОвеЧе ;-)

sweet_baby_cool
04-04-2008, 20:23
оХх пРедИ 2 сЕдмиЦи бЯх реШиЛа дА нЕ яМ сЛадКо и иЗдъРжаХ 1 сеДмиЦа нО пОсЛе пАк пОчНаХ дА яМ :x мН сЕ яДоСваМ нА сеБе сИ :o оТ тАя сЕдМиЦа пАк пОчВаМ пЪк даНо дА иЗдъРжа пОвеЧе ;-)
po - lesno 6te ti e ako si hapva6 4ist 6okolad ot vreme na vreme.

Canis_Dirus
04-04-2008, 21:51
Хлябът съдържа аминокиселини които тялото не може да си набави само тъй че няколко филийки хляб не са вредни.
кои са тази аминокиселини? да ме светнеш, ако обичаш.

Хлябът във формата със ситено смляно брашно е пълен ташак. Изобщо е за боклука.

EarthShaker
04-05-2008, 06:05
подкрепям горното мнение...

а за темата... открихте Америка ми се струва

Mac_Murdo
04-05-2008, 06:16
Диетата е по проста и от най простото нещо на тоз свят. Единственото нещо което не трябва да правите е да ядете сладко или нещо богато на захар. Аз съм на по-малко от 1 седмица и действа безотказно. Изградила съм си хранителен режим. Примерно за закуска ям или сандвич с шунка и кашкавал или кисело мляко с бисквитки (обикновени на нестле- житен дар с мляко) или солети или плодове или солена закуска . Вариантите са толкова много . Най страшното при мен беше когато бях жадна за шоколад. Но това беше през първите дни .Сега се храня здравословно и нямам нужда от шоколад. СВАЛИЛА СЪМ 3,4 ИЛИ 5 КИЛОГРАМА ОТ НАЧАЛОТО . ПОВЯРВАЙТЕ !!! ЗДРАВОСЛОВНОТО ХРАНЕНЕ ПРАВИ ЧУДЕСА!!! ЛИЧНО ИЗПИТАНО


ПИШЕТЕ КОМЕНТАРЧЕТА СЛЕД КАТО СЕ ОПИТАТЕ !!! НАДЯВАМ СЕ ДА СЪМ ПОМОГНАЛА!!!!

първите дни на диетата винаги се губят много килограми. Като намалиш рязко калориите и по-точно въглехидратите и само от обезводняващото действие губиш 3-4-5 кг ВОДА . Нищо лично, но едва ли за по-малко от седмица си свалила 5кг мазнини и то чисти още повече не пише спортуваш ли нещо въобще.Правилно е че не трябва да се яде прости въглехидрати или най-общо казано сладки неща само, че диетата можеш да кажеш, че работи като си я изпробвала поне 2 месеца

Ice_Queen_
04-05-2008, 06:52
Ако беше толкова лесно,всички щяха да са слабички..

Gothique♫
04-05-2008, 12:02
Хлябът съдържа аминокиселини които тялото не може да си набави само тъй че няколко филийки хляб не са вредни.
кои са тази аминокиселини? да ме светнеш, ако обичаш.

Хлябът във формата със ситено смляно брашно е пълен ташак. Изобщо е за боклука.
Ами левцин,метионин и други но и ти си прав че брашното е пълен ташак и...

Canis_Dirus
04-05-2008, 12:25
Хлябът съдържа аминокиселини които тялото не може да си набави само тъй че няколко филийки хляб не са вредни.
кои са тази аминокиселини? да ме светнеш, ако обичаш.

Хлябът във формата със ситено смляно брашно е пълен ташак. Изобщо е за боклука.
Ами левцин,метионин и други но и ти си прав че брашното е пълен ташак и...
В зърнените култури като цяло няма незаменими аминокиселини. Както левцина, така и метионина се срещат и се набавят главно от месо, риба, яйца, млечни продукти. Там концентрацията му е много пъти по-голяма, отколкото в хляба. Зърнените продукти не са незаменими.

bebeto_91
04-05-2008, 14:10
Eee bravo za temata tova e nai-dobrata "dieta" tqq ne te kara da se li6ava6 ot ne6to prosto da go namali6 az imam edna knijka "Dieta samo za tiineidjuri" mnogo e hubava.Ot 1 mesec na piq nikakvo gazirano i sum smuknala samo ot tova okolo 1,5-2 kg 6okolada ot edna sedmica sum go namalila do minimum qm no 1 vafla na 2 dena naprimer a i edno mnogo vajno ne6to -s narastvaneto na denq porciite trqbva da namalqvat(da stavat po-malko) i ne6to koeto mislq 4e pove4eto ot vas znaqt jelatelno e da se qde po kusno ot 8-8,30...mm kakvo drugo :-o .Mnogo e polezno da se qde pone 1 v sedmicata riba ne e jelateno da e purjena za6totovitaminite (po-golqma 4ast) iz4ezvat po-dobre e da e pe4ena polezna e za mozuka i kojata e i za otslabvaneto de :) ....I NAI-VAJNOTO SPORTUVAITE!!!!
Ako sportuva6 redovno...
-Telesnite ti maznini 6te namaleqt
-6te se izpulni6 s energiq
-liceto ti 6te zasiqe
-organizmut ti 6te otdelq endrfini,koito 6te povdignat nastroenieto ti
-za6titnite ti sili sre6tu bacili i bolesti 6te se uveli4at
-mozukut ti 6te zaraboti po-dobre
-drehite 6te ti prilqgat po-dobre
ako nqmate vreme za sport po 40 min ot 3-5 puti sedmi4no elementarnite uprajneniq kato kolelo,prava duska(tova uprajnenie pradstavlqva zadurjane na tqloto s izpunat kato duska grub v gornata to4ka na liceva opora.Legni po korem na zemqta,sus sviti ruce,s dlani pod ramenete.Povdigni se na rucete i prustite na krakata si i zadruj),podskoci(smei se palq4o),klqkaniq,licevi opori i vsqkakvi elementarni uprajneniq sa ot zna4enie dori ska4aneto na vuje...
Preporu4vam vi taq knijka koqto spomenah po-gore mnogo e gotinka i ne e skupa ne6tata v neq sa preceneni s vremeto ni i t.n
Nadqvam se da sum pomognala :-P

Gothique♫
04-05-2008, 17:26
Хлябът съдържа аминокиселини които тялото не може да си набави само тъй че няколко филийки хляб не са вредни.
кои са тази аминокиселини? да ме светнеш, ако обичаш.

Хлябът във формата със ситено смляно брашно е пълен ташак. Изобщо е за боклука.
Ами левцин,метионин и други но и ти си прав че брашното е пълен ташак и...
В зърнените култури като цяло няма незаменими аминокиселини. Както левцина, така и метионина се срещат и се набавят главно от месо, риба, яйца, млечни продукти. Там концентрацията му е много пъти по-голяма, отколкото в хляба. Зърнените продукти не са незаменими.Никой не е казал че неможе чрез други храни да се набавят ;)

hahavteen
04-05-2008, 18:11
Дааа бе хляб+шунка+кашкавал е мн здравословно да знаеш...

fdeizi
04-05-2008, 18:17
radvam se tolkova mnogo 4e haresvate temata i 4e sum pomognala i nai vajnoto koeto razbrah e za zdravoslovnoto hranene mn e priqtno i vse o6te ne sum se izku6ila ot 1 vafla ili 6okolad4e. mnogo kusno zapo4nah da se hranq zdravoslovno iskah da otslabna za rojdeniq den (12 april) i se spravqm mn dobre. tukmo toalet4eto 6te mi stoi strahotno

kuklichka_bg
04-05-2008, 22:02
i az taka nqkolko pati sam otkazvala sladkoto za 1 sedmica i posle pak qm ne moga bez nego ako 6te kakvoto i da stane ne moga nai mnogo 1 sedmica i tova e

Mac_Murdo
04-06-2008, 08:52
i az taka nqkolko pati sam otkazvala sladkoto za 1 sedmica i posle pak qm ne moga bez nego ako 6te kakvoto i da stane ne moga nai mnogo 1 sedmica i tova e

Като ти се яде сладко(то си е наркотик направо) - отиваш и си купуваш някой плод и ядеш. 100пъти по-добре е нямаш никакви проблеми и не ти се яде сладко.

hahavteen
04-06-2008, 09:29
i az taka nqkolko pati sam otkazvala sladkoto za 1 sedmica i posle pak qm ne moga bez nego ako 6te kakvoto i da stane ne moga nai mnogo 1 sedmica i tova e

Като ти се яде сладко(то си е наркотик направо) - отиваш и си купуваш някой плод и ядеш. 100пъти по-добре е нямаш никакви проблеми и не ти се яде сладко.

Или хапваш 2-3 ч.л. мед. (до 6 лъжички на ден могат да се ядат бях чела някъде)

Madness
04-06-2008, 11:30
Ми,браво и ние сега кво?
За всеки си е толкова индивидуално,че никога не може аз да сваля с тва дето си свалила ти...

Ако става на въпрос,преди няколко дни бях на едно състезание по математика и там три дни ядене на боклуци кафета и шоколад и се върнах с три кила по -малко.
Извода е бегайте сички в Ямбол,решавайте задачи яжте гадни дюнери и шоколад(Милка!),резултата е три кила за три дни ;))))

varnen4e
04-06-2008, 13:04
Ако беше толкова лесно,всички щяха да са слабички..

Еми то.. всички могат да са слаби, стига да имат воля.. ;)

poizon_avy
04-06-2008, 13:32
Kogato sym pravila dieta bez sladko, bez hlqb sym svalqla po 2-3 kg no posle si gi vru6tah otnovo.Edna priqtelka mi kaza za edna kniga "Kak da otslabnem zavinagi"..Ne mi se vqrva6e mn da postigna uspeh no v edin moment re6ih i si q kupih.Struva 10lv.V neq e opisana edna malko netradicionna dieta..produljava okolo 5 meseca,no deistva..svalih 15 kg s neq..Sled tova daje ne gi ka4ih..
Znam 4e sigurno ste 4uvali mn takiva ne6ta no tazi dieta deistva..Preporu4vam vi da q napravite! :) :) :)

hahavteen
04-06-2008, 13:45
Kogato sym pravila dieta bez sladko, bez hlqb sym svalqla po 2-3 kg no posle si gi vru6tah otnovo.Edna priqtelka mi kaza za edna kniga "Kak da otslabnem zavinagi"..Ne mi se vqrva6e mn da postigna uspeh no v edin moment re6ih i si q kupih.Struva 10lv.V neq e opisana edna malko netradicionna dieta..produljava okolo 5 meseca,no deistva..svalih 15 kg s neq..Sled tova daje ne gi ka4ih..
Znam 4e sigurno ste 4uvali mn takiva ne6ta no tazi dieta deistva..Preporu4vam vi da q napravite! :) :) :)

Е кажи я тая диета де!

sladi4ka_qni4ka
04-06-2008, 14:00
ami vsu6noat i az na nqkolko puti spirah vsi4ko sladko...no izdyrjam okolo 2 sedmici i posle po4vam pak da qm...i gore dolu za 2 sedmici moje da se svalqt taka 1-2 kg nai mnogo 3 no trqbva i da qde6 po malko ot vsi4ko..naprimer az qm tipov hlqb ..pulnozurnest ..i taka

Ice_Queen_
04-06-2008, 15:59
Ако беше толкова лесно,всички щяха да са слабички..

Еми то.. всички могат да са слаби, стига да имат воля.. ;)

Нем сестро...
не е точно така.
Има хора,при които си е заболяване.+ че ето ти един малък пример.Моя приятелка иска да отслабне и е казала на майка си.НО майка и е на мнение ,че си е перфектна .Приятелката ми я помоли да спре да готви каквото и падне/мазно,пържено и бла бла/ ,но тя не го направи и продължи да готви ..така.Приятелката ми спря да яде у тях,онази и вдигна кръвното и спря да и дава пари за да си яде у тях си ..и я следи дали си изяжда вс в чинията ,което тя и сипва..

но тва няма значение..

08mdam__
04-07-2008, 15:18
Хлябът съдържа аминокиселини които тялото не може да си набави само тъй че няколко филийки хляб не са вредни.

Хахаха, хлябът съдържал незаменими аминокиселини ;)

H8_mE
04-07-2008, 16:20
Диетата е по проста и от най простото нещо на тоз свят. Единственото нещо което не трябва да правите е да ядете сладко или нещо богато на захар. Аз съм на по-малко от 1 седмица и действа безотказно. Изградила съм си хранителен режим. Примерно за закуска ям или сандвич с шунка и кашкавал или кисело мляко с бисквитки (обикновени на нестле- житен дар с мляко) или солети или плодове или солена закуска . Вариантите са толкова много . Най страшното при мен беше когато бях жадна за шоколад. Но това беше през първите дни .Сега се храня здравословно и нямам нужда от шоколад. СВАЛИЛА СЪМ 3,4 ИЛИ 5 КИЛОГРАМА ОТ НАЧАЛОТО . ПОВЯРВАЙТЕ !!! ЗДРАВОСЛОВНОТО ХРАНЕНЕ ПРАВИ ЧУДЕСА!!! ЛИЧНО ИЗПИТАНО


ПИШЕТЕ КОМЕНТАРЧЕТА СЛЕД КАТО СЕ ОПИТАТЕ !!! НАДЯВАМ СЕ ДА СЪМ ПОМОГНАЛА!!!!

Е то е ясно ,че здравословното хранене прави чудеса.То не само поддържа теглото в нормите,а също се грижи за цялостното ни здраве.Едно от най-най ама най- важните условия за здраве е именно храненето.Когато човек яде каквото му падне,не сдъвква добре и не се съобразява с количеството се покачва теглото му,но не само това,този начин на хранене е вреден за целия организъм и предизвиквз множество усложнения,макар и в началото съвсем незабележими.
За да отслабнем завинаги и да поддържаме теглото ,което ни харесва на нас трябва да спазваме постоянно здравословен режим на хранене и за по-голяма ефикастност (не само за отслабване,а за поддържане на здравето) се добавят и физическите упражнения!
Всеки човек трябва да яде,когато е гладен и да остава винаги малко гладен след ядене,за да не претоварва храносмилателната си система.
И така нататък и така нататък,... мога да напиша цяла книга относно тази тема,но да спра до тук,защото едва ли на някой му се чете толкова дълго.
Исках просто да питам fdeizi от колко време спазва режима си?
:)

hahavteen
04-07-2008, 18:59
бла бла...

Оф не мога да откъсна очи от тая торта...Мн си гадна да пишеш в тема за диети с такъв аватар :( :D

Иначе си права за всичко което каза де просто тортичката ееее.... :grin:

eclipseee
04-07-2008, 19:20
За всеки си е толкова индивидуално,че никога не може аз да сваля с тва дето си свалила ти...
Мхм! Аз примерно преди месец правих 1 диета, при която се свалят 5кг по принцип, а аз свалих кг и половина :( Така че FUCK OFF ДИЕТИ!
А за диетата на авторката лично аз въобще не съм навита и няма да я пробвам, като се знам, че най-простото нещо ми се лепи.(а и като гледам колко е здравословна) :shock:

H8_mE
04-08-2008, 15:13
бла бла...

Оф не мога да откъсна очи от тая торта...Мн си гадна да пишеш в тема за диети с такъв аватар :( :D

Иначе си права за всичко което каза де просто тортичката ееее.... :grin:

Хаха нали много е якааа мммм направо ти идва да я налапаш цялата!Междо другото и аз вече 8 дни не ям сладко ,но повече е заради здравословен проблем отколкото за отслабване!
Хах ако имате някакви въпроси относно здравословното хранене попитайте кака си :P :oops:

tonit0yy
04-13-2008, 14:49
za otslabvane trqbva da NE qde6 sladko,hlqb i da ne pie6 gazirano 1 mesec i vednaga 6te ima rezultati :) ama bez sport,pone ti4ane ni6to ne stava :P

cifff
11-01-2009, 12:08
dobre de kato zapo4na da otslabvam i svalqm ot busta a ne iskam ot tam i iskam nqkakva dieta bez meso ne go haresvam

lizzy
11-01-2009, 12:17
Само хляба ако намалиш/спреш веднага ще се усети разликата ;)
Иначе при отслабване с повечко кг няма начин да не се отрази и на бюста.

Aniiiii
11-01-2009, 13:20
Хора, аз мисля че го преядох шоколада :shock: :-D
Когато бях на 14-15 ядях по 1 шоколад ГОЛЯЯМ на ден + някъкви други шоколадови неща.
Сегаа... снощи си взех една шок. бонбона и това ми беше за 1-2 седмици. Не ми се яде просто.
Така че спокойноо! Сега яжте! По мъничко де :P

Madeyed
11-01-2009, 13:34
Ха свалих 2 кила за 5 дена 8) + ходя да тичам сяка вечер на стадиона и не ям никакав хляб :)

Aniiiii
11-01-2009, 13:39
Ха свалих 2 кила за 5 дена 8) + ходя да тичам сяка вечер на стадиона и не ям никакав хляб :)

Яж хлаб. Черен. По една филийка на ден. Хлаба е полезен!
Ако го спреш напълно, за дълаг период, не е хубаво, въобще!

Madeyed
11-01-2009, 13:45
Ха свалих 2 кила за 5 дена 8) + ходя да тичам сяка вечер на стадиона и не ям никакав хляб :)

Яж хлаб. Черен. По една филийка на ден. Хлаба е полезен!
Ако го спреш напълно, за дълаг период, не е хубаво, въобще!

Ок, аз само за 5 дена, днес ми е 6 ден и щи ида да си купя малко черен :) .

myl0weee
11-01-2009, 13:48
Диетата е по проста и от най простото нещо на тоз свят. Единственото нещо което не трябва да правите е да ядете сладко или нещо богато на захар. Аз съм на по-малко от 1 седмица и действа безотказно. Изградила съм си хранителен режим. Примерно за закуска ям или сандвич с шунка и кашкавал или кисело мляко с бисквитки (обикновени на нестле- житен дар с мляко) или солети или плодове или солена закуска . Вариантите са толкова много . Най страшното при мен беше когато бях жаднa за шоколад. Но това беше през първите дни .Сега се храня здравословно и нямам нужда от шоколад. СВАЛИЛА СЪМ 3,4 ИЛИ 5 КИЛОГРАМА ОТ НАЧАЛОТО . ПОВЯРВАЙТЕ !!! ЗДРАВОСЛОВНОТО ХРАНЕНЕ ПРАВИ ЧУДЕСА!!! ЛИЧНО ИЗПИТАНО


ПИШЕТЕ КОМЕНТАРЧЕТА СЛЕД КАТО СЕ ОПИТАТЕ !!! НАДЯВАМ СЕ ДА СЪМ ПОМОГНАЛА!!!!

вика пиеше ми се 8-)

п.п. хляба, ако не е пълнозърнест никак не е здравословен.. и гадното месо от магазина, което не го знаете какво е.. аз като съм вегетарианка ми е 100 пъти по- добре 8-) повече ограничение и повече движение му е майката ;-)

Luscious_Heart
11-01-2009, 14:37
^ Като вегетарианка се лишаваш от много полезни вещества.
Иначе повече движение наистина му е майката, но не и драстични ограничения!
Колкото до хляба - "никак не е здравословен", казваш. Не е здравословен, ако го гъчиш на поразия. Но това е една основна храна, христианството го определя дори като свещен. Ако си мислите, че като не ядете хляб, правите много добре, си забийте шамар. Първо, нищо прекалено не е хубаво. Второ, по-добре да ядеш хляб, отколкото пакетираните бисквитки и диетични шоколади.
Не знам защо си вегетарианка (братовчедка ми например като малка преживя голям шок - видя да колят едно козле точно пред нея и оттогава не може да гледа месо), тъй че не приемай следващите ми думи много лично.

Писна ми край мен да има хора, които гледали някакъв филм за вредата от месото и "АуУууууууУУууу аз съм вегетарианец, виж ме къв съм голям, аз предпазвам животните, бляблябля, ареее, няма да нося обуща от истинска кожаааа, аз живея природосъобразно, аз съм йога, аз ще карам на фотосинтеза!"
Поне риба яжте... ебати... Наши близки ходят много често на риболов и редовно си имаме рибкаа. :D Пък и пържолки не отказвам (ма само пилешки!).

myl0weee
11-01-2009, 14:53
Всеки има свой убеждения и няма да споря с теб, ще ти кажа само защо не ям месо. Защото и аз като братовчедка ти съм била свидетел на много подобни издевателства, няма да ти развивам теория, просто ще ти кажа, това което мисля- и животните като нас дишат! Чувстват, създадени са да живеят! Никой няма правото да отнема живота им, за мен те са равнопоставени! ..

Luscious_Heart
11-01-2009, 15:27
Всеки има свой убеждения и няма да споря с теб, ще ти кажа само защо не ям месо. Защото и аз като братовчедка ти съм била свидетел на много подобни издевателства, няма да ти развивам теория, просто ще ти кажа, това което мисля- и животните като нас дишат! Чувстват, създадени са да живеят! Никой няма правото да отнема живота им, за мен те са равнопоставени! ..
И аз не желая да споря, просто някои от нещата в поста ти ми се сториха твърде крайни - звучаха като съвети към човек, който наистина е прекалил и трябва да въведе значителни ограничения в храненето си.
Колкото до нещата, на които си свидетелствала, разбирам те напълно и не бих те обвинила въобще. Това са психологически стресове и травми особено когато си чувствително момиче.
И именно сега почвам да се питам каква съм, що съм?! 8-) На село преди 4-5 години бях в двора на една приятелка, играехме си, и тогава дядо й заколи една кокошка... пред нас. Не знам как съм се почувствала в оня момент, ала не ми е повлия. Явно съм скала.

myl0weee
11-01-2009, 16:01
:) Това е въпрос на психическа нагласа. От малка се грижа за животинки и просто ги обожавам, като видя някой да яде месо и всичко ми се обръща.. един филм също много ми повлия- Земляни. Просто не мога да ям месо, представям си животинката, която е умряла , за да сме сити ние..

TheGirlNextDoor
11-01-2009, 16:18
аз пък вече от месец съм спряла газираното и ограничавам сладкото до минимум..решила съм и да ям по-балансирани храни.

пп:ако мислите,че шунката,кренвиршите и саламите,които ядете са месо.. ;Ss

liim0nka
11-01-2009, 17:41
Ако лишаването от сладко е диееета. ... :razz:

Bloodlust
11-02-2009, 21:19
Ако лишаването от сладко е диееета. ... :razz:
Бих добавила и *Ако лишаването от сладко е здравословно хранене...* :-D

Shia
11-02-2009, 21:56
Ся щти пиша Кументарчи на темата

+ЧиИиИнцИ


иначе не върви без шоколад диета