PDA

View Full Version : Как се трие CD-DRIVE ?!?!?!



tequila
04-04-2008, 19:44
моля ви по-разбиращите от мен да ми помогнете... преди време си инсталнах една игра и сега искам да я изтрия , но не мога защото нз как да го кажа ... май самата игра се е инсталната като CD-DRIVE или пък е създала такъв нз ... та се чудех дали някой може да ми каже как подяволите да го изтрия този драйв щото вече ми се опъват нервите много сериозно :lol: :shock:

BLaCKBLooD
04-04-2008, 20:09
Предполагам този cd-drive е от някоя програма за виртуална емулация на CD/DVD, от рода на Daemon Tools, Alcohol 120% и т.н . Чрез една от тях си инсталирала играта, а относно как да я премахнеш погледни в Add or Remove Programs. След което unmount-ваш файла, от програмата за емулация. Все пак направи 1 screenshot от My Computer да погледна за какво става въпрос.

tequila
04-05-2008, 09:56
ох много съм зле не знам как се прави скрийншот :( а като отидох в add and remove programs файла който исках да изтрия го нямаше :(

expire
04-06-2008, 17:36
ох много съм зле не знам как се прави скрийншот :( а като отидох в add and remove programs файла който исках да изтрия го нямаше :(
Относно снимката на екрана ти: (най-простият начин)
натискаш бутона "PrtSc", намиращ се до бутон F12 (вдясно) в повечето клавиатури и над бутона "Insert". След като откриеш въпросният бутон го натисни смело веднъж, след което Start->All Programs->Accessoars->Pain След като ти отвори най-вероятно добре познатия Paint paste-ваш снимката, която си направила с бутоните ctrl+v. След като ти възпроизведе изображението отиваш във File-Save as. Задаваш име на снимката и я запазваш във формат .jpg (препоръчително, тъй като е със задоволително малък размер). След като направиш всичко това успешно показваш какъв точно ти е проблема с въпросното устройство.

Ако наистина използваш CD/DVD емулатор, го стартирай (ако не е стартиран и не му виждаш иконката в taskbar-a до часовника долу вдясно. В случай, че намериш (ако използваш Alcohol 120% - иконката е едно малко червено "А" с нарисувани 120% върху него. Ако си с Deamon Tools - доколкото си спомням иконата беше кръгла, сива със синя светкавичка вътре. Намираш една от двете, ако използваш тях и върху иконата с десен click на мишката би трябвало да имаш опция Eject image или само eject.... или както каза BLaCKBLooD - unmount, за което леко се съмнявам, но не споря, тъй като не съм използвал Уиндоус и тея програми от години). Направи скрийн както съм ти обяснил и ако успееш да намериш една от тези две програми пиши...