PDA

View Full Version : mnogo molq nqkoi da mi pomogne



Ralica_20
04-04-2008, 19:52
Трябва ми ЛИС "Участа на човек в тресавището на обществото" Дядо Горио -Балзак.Много моля някои да ми помогне!!!!!!!!!!!!!

Morskoto_oko
04-05-2008, 20:16
Хм.. Ако не можеш да се сетиш какво да напишеш, мога да ти напиша няколко въпроси относно темата и ти само трябва да ги развиеш. Така се развива мисълта. Преди това трябва да си прочела минимум две критики по произведението и да си чела самото произведение.

"Участа на човек в тресавището на обществото"
Увод: Чий е романа? Каква епоха от времето засяга? Кое точно човешко качество се засяга в романа? = всичко тук най- много да ти е 5 изречения
Изложение:
1. Дядо Горио: Какъв човек е бил? - богат ; Какъв човек е сега? - беден ; Какви са неговите дъщери? Защо дядо Горио обеднява толкова? На какво се дължи това, че той умира без да дойдат дъщерите му, защо остава сам? Неговото разкаяние преди смъртта.
2. Растиняк: Какъв е Растиняк - неговото положение в обществото за момента; неговите амбиции за бъдещето; неговото семейство разчита ли на него? Какво го съветва госпожа дьо Ланже= какви са изискванията за висака проставен човек в обществото за онова време /ако имаш Христоматия на издателство Анубис = 208 стр./?Какво му предлага Вотрен и как реагира Растиняк на предложението? Какво трябва да пожертва Растиняк, за да спечели високо обществено място?
Заключение: Извод за това: как е трудно да бъдеш сред висшето общество; какъв трябва да бъдеш, за да се издигнеш; как всеки използва хората само и единствено за своя облага; и ако се изкачиш до върха как моеш да се задържиш на него без да се подхъзнеш на най- неочакваното масто?

Смятам, че ако си от тези, които си учат редовно, ще се справиш чудесно с тази помощ. Ако обаче си от тези, които не учат и чакат всичко на готово, аз ще ти кажа един цитат от произведение, което предстои да вземете тази година: "Ако ти, приятелю мой, мислиш, че ще ти плащат за мързела, грешиш!" - "Бел Ами" на Ги дьо Мопасан
Това е от мен.