PDA

View Full Version : За и Против аборта?



zvQr_nO_s_ChAr
04-04-2008, 19:50
Убийство или милосърден акт?Пренебрегване на призванието и дълга или решение, което трябва да вземеш сама...



Грешен раздел!
RiseGirl

AFT
04-04-2008, 19:55
Зависи на колко години си, колко си готов, финансовите ти възможности, etc. Но не мисля, че е убийство или нещо такова. По-лошо ще е, ако родиш бебе на 13 и детето да живее в мизерия и т.н.

soulja_girl4e
04-04-2008, 20:00
Зависи на колко години си, колко си готов, финансовите ти възможности, etc. Но не мисля, че е убийство или нещо такова. По-лошо ще е, ако родиш бебе на 13 и детето да живее в мизерия и т.н.
mi i az mislq taka
no sy6to mislq 4e tova ne e tema za tuka...

mickelangelo
04-04-2008, 20:00
Смятам .. че колкото .. е направила жената по въпроса за направата на детето .. толкова е направил момчето ... следователно .. и 2 мата би трябвало да го обсъдят ... ( и пак според зависи ) все пак момичето ще го износи .. а момчето може и да е някой който не може и/или не иска да се грижи за детето

Лично моето мнение .. : Не бих дал на момичето ... ( което и да е то ) да направи аборт .. но тука има едно но ... не бих си легнал с която и да е. . . може да съм момче но го заявявам най- открито и от такава гледна точка ... явно искам момичето и също така и детето ... Но може момичето да иска да постъпи друго ятче ... а също така ... според зависи на каква възраст съм когато се случи ... сега съм на 17 ( гоня 18 ) а когато съм роден майка ми е била на 19 и малко или много ме е отгледала до ден днешен .. здрав прав и корав ... ;) така че .... бих се замислил много сериозно ( и така и стана ) какво бих направил ...
И все пак .. да чукам на дърво да не ми се случват ... такива неща ...
иииии още нещо ... използвайте дъждобрани за да нямате проблеми 8) :)

suantito
04-04-2008, 20:46
Не мисля че е хубаво да се правим на господ и да казваме кой трябва да живее и кой не...

LeVski_fen
04-04-2008, 20:50
Аз съм ЗА,в крайна сметка родителите решават

nikoll111
04-04-2008, 21:12
mi az sum tvurdo NE !

5StaR
04-04-2008, 21:24
Пха кво убийство ? Още е някакав зародиш - не е даже живо бебе..Мн ясно че За,който неможе да гледа бебе и не е готов и няма други начини мн ясно че аборт

LitTlE_BeBsIiI
04-04-2008, 21:58
За беееееееееееее яко аборт и тфа ееееееееее няма да се раждат малки уроди яяяяя блякС !

LitTlE_BeBsIiI
04-04-2008, 22:02
Боже хахахх само ония грозни йехови си мислят,че аборта е убийство!Яяя не се прайте на тях!

ihopeulikepain
04-04-2008, 22:04
първо яко аборт .. пък после яко осиновяване нали .. ?

charlies_angel
04-04-2008, 22:07
по добре да го махнат..защото иначе като немогат да го гледат и го оставят в някой дом ще е жалко за него..и то ще страда после...така че...ако няма друг начин...ЗА

alex_devv
04-04-2008, 22:26
против многобройните повтарящи се теми

Spider4eto
04-04-2008, 23:35
http://forum.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=154024&start=0

slun4ice_90
04-05-2008, 11:50
Щом вече има дете,трябва първо за него да се мисли.Против аборта съм.Щом е заченато дете то трябва да сен роди и отгледа.Има хора,които не могат да имат деца,а пък,на тези които господ им ги дава...те ги убиват.Страшно жалко, ми се вижда и нечовешко. :o :)

neshty
04-05-2008, 11:57
Не мисля че е хубаво да се правим на господ и да казваме кой трябва да живее и кой не...
И аз съм на това мнение...

Sintya
04-05-2008, 12:01
Принципно съм против, но ако човекът знае, че не може да гледа това дете и то ще е нещастно съм "за", няма за какво да страда... :?

kobrichka
04-05-2008, 12:21
Ами аз съм за аборта,не е хубаво нещо аборта и наистина не сме Господ да решаваме кой да жимее и кой не,но когато забременеш на 13 не може едно дете да гледа дете.Просто самото бебенце ще срада и няма да живее пълноценно.Децата трябва да бъдат желани,когато едно дете не е желано от родителите си няма да бъде отгледано както трябва.По-добре аборт отколкото да родиш и да го оставиш за осиновяване,в един дом за деца лишени от родители е найстина ужасно,просто няма думи с които да се опише колко ужасно живеят там децата.Затова аз съм за аборта всеки сам трябва да реши кога да стане родител.

alex_devv
04-05-2008, 12:53
Зависи на колко години си, колко си готов, финансовите ти възможности, etc. Но не мисля, че е убийство или нещо такова. По-лошо ще е, ако родиш бебе на 13 и детето да живее в мизерия и т.н.

vesito13
04-05-2008, 13:16
Ами аз съм за аборта,не е хубаво нещо аборта и наистина не сме Господ да решаваме кой да жимее и кой не,но когато забременеш на 13 не може едно дете да гледа дете.Просто самото бебенце ще срада и няма да живее пълноценно.Децата трябва да бъдат желани,когато едно дете не е желано от родителите си няма да бъде отгледано както трябва.По-добре аборт отколкото да родиш и да го оставиш за осиновяване,в един дом за деца лишени от родители е найстина ужасно,просто няма думи с които да се опише колко ужасно живеят там децата.Затова аз съм за аборта всеки сам трябва да реши кога да стане родител. +1

Obsession
04-05-2008, 16:00
Вярно е, че както казаха преди мен не сме ние тези, които решават кой да живее. Обаче... грешки стават, хората не са съвършени и не мисля, че е убийство да се предотврати едно нещастно съществуване. Много хора казват, че са твърдо против абортите, но да не забравяме и изнасилванията. Ако момиче забременее по този ужасен начин има моралното право да махне детето. По-добре ли е да се раждат увредени бебета (защото майките не са дорасли физически) или деца да растат в сиропиталища с вечната мисъл, че не са били желани? За аботрите съм, всеки сам решава за себе си. И въпреки всичко абортът не е просто 'изход' от ситуацията, всеки трябва да си носи последствията от постъпките, но никой здравомислещ не би гледал с леко око на предотвратяването на един живот.

kael
04-05-2008, 16:27
ае за 1 бебе тряаат 2ма родители тфа че бебето е в жената е страничен ефект докато за 1 дете са нужни хромоззомите на 2мата родители трябва мъжът да има право на глас също. що се отнася до убийството на бебета 9 ми да убиййство си е ) твърдо не ( нйе :D ) имало там някви здравни причини и подобни глупости за майката -> на първо място децата на 2ро всички останали. ВСЕКИ има право да живее дори и в дом за сираци ако сега пред вас имахте избор или дав убият или да сте сирак какво бихте избрали ? а това за нащастните деца ..... тфа са глупости право на съществуване имат всички не можем да спекулираме колко ще са щастливи все едно да твърдим че виждаме в бъдещето има си социални грижи домове за деца и подобни

miss_91
04-05-2008, 16:32
ne bih napravila abort za ni6to na sveta!!!za mene li4no e ubiistvo

mariellaC
06-06-2009, 22:01
според мен е по добре да панравиш аборт отколкото да родиш дете което не си желал. Смисъл че ако си непълнолетна помисли какво моожеш да дадеш на това дете и на себе си... нито на него му осигоряваш бъдеще нито на себе си...а и какво убийсто е абортът както всички знаем се прави до 3тия месец през тва време да не мислите че детето се е разжило..до 3тия месец нито има чувство за болка и за каквото и да било....замислете се и за родители те си как биха се почувствали те ако примерно дъщеря им роди на 15-16 аз мисля че няма да им е много приятно

така 4е аз съм твърдо ЗА аборта

punkrock
06-06-2009, 22:10
Аз съм за абортите !
Всеки си знае възможностите, то опира до много неща - до възраст, до пари... И не мисля, че един аборт може да се нарече убийство, някои като почнат така много се дразя, Авеее ей чакай малко ве примерно аз сега съм на 17 и не дай си боже забременея - еми много ясно, че няма да го родя тва бебе ве, аз нито образование ще имам ното нищо, за кво му е на лапето да ме мъчи и мен и аз да мъча него, щот съм родила на 17 и не съм могла нито да си поживея нито нищо !
Или пък тъпоте цигани дет раждат тука 1283723 лапетий - абе тва са си чисти твари ве, няма смисъл от таквиз хора ве.. Какво може да напрай един прост циганин за света ???

Аве не ми се продължава, че са ядосвам !

doomkillerr
06-06-2009, 23:38
Аз съм против аборта! Все пак разбирам, че при дадени обстоятелства е допустим. Не мога да се съглася обаче с изказвания от типа: "това ще ми съсипе живота и т.н" - Е че в крайна сметка не се ли борим точно към това да имаме даца и да ги отгледаме, така както нашите родители са отглеждали самите нас! Това да отнемеш живот, още преди "той" да се е появил на бял свят ми се струва твърде жестоко...:shock: Всеки трябва да поеме отговорността от действията или бездействието си! 8)

profear
06-07-2009, 05:30
Мн ясн0 че за !!!

dydolinkka93
06-07-2009, 07:16
Зависи на колко години си, колко си готов, финансовите ти възможности, etc. Но не мисля, че е убийство или нещо такова. По-лошо ще е, ако родиш бебе на 13 и детето да живее в мизерия и т.н.
+1 :P

YaNcHeToOo
06-07-2009, 08:56
Против.

lipstik
06-07-2009, 09:15
Против съм.Беше се дало примевр как биха живели 13 годишните момичета с бебе.Ами щом се мислят за достатъчно големи да правят секс,значи са и достатъчно големи да гледат деца.Трябва да си поемат отговорността с крайна сметка.

PainMonopoly
06-07-2009, 09:40
Позицията на религиозните относно абортите показва за пореден път какви идиоти са.

За.

Extremescream
06-07-2009, 09:43
Против съм.Беше се дало примевр как биха живели 13 годишните момичета с бебе.Ами щом се мислят за достатъчно големи да правят секс,значи са и достатъчно големи да гледат деца.Трябва да си поемат отговорността с крайна сметка.

Да,с това,че на 13 не бива да правят секс.Обаче аз съм за аборта.По-добре да не мъчат детето когато не могат да го гледат.Тогава кое е по-добре-да го дадат в сиропиталище или да не се ражда.Ако хората са безотговорни-да си носят последствията.Обаче инциденти ивнаги стават.
А колкото до това,че има хора,които не могат да имат деца-нали Господ така е решил.А спонтанните аботи?И тях ги е решил Господ.Айде не излизайте с този номер,че е смешно. :?

Belair
06-07-2009, 10:52
Винаги съм бил против аборта.Не ги разбирам тия хора,как може да убиеш собственото си дете.Като се ебът може поне да си сложат един презирватив на чепа

DivoTo_KoTe
06-07-2009, 11:01
За!!! И пак казвам дете само с любов не се гледа,трябват иникално много грижи и средства.
Ще си родя дете,когато мога да му осигуря всичко за да е щастливо

therichbitch
06-07-2009, 11:12
Детето трябва да се роди само ако и само когато можеш да му осигуриш нужния живот.

Extremescream
06-07-2009, 12:13
Винаги съм бил против аборта.Не ги разбирам тия хора,как може да убиеш собственото си дете.Като се е*** може поне да си сложат един презирватив на чепа
Много посредствено разсъждаваш.Ти да не мислиш,че само така може да се забременее?Като не ползват кондом?Ами ако се скъса,ако хапчето не подейства?Ако изнасилят ммомичето?Помисли малко преди да пишеш глупости.
Всеки си има право на мнение и аз го уважавам.Обаче поне го подкрепи с размисъл,а не с заучени глупости.

radybt
06-07-2009, 12:16
Детето трябва да се роди само ако и само когато можеш да му осигуриш нужния живот.
+1

miss_kiss181
06-07-2009, 12:38
амиии не знам нещата не са толкова прости колкото звучи сам по себе си въпроса. Има зверски много неща с които трябва да се съобразиш. Докато все още учех /завърших тази година/ си обяснавах нещата по-просто, мислех че у-щето е най-големият проблем ако забременееш, но сега вече виждам че не е така. Много съм мислила по този въпрос и все пак не знам какво бих направила ако ми се случи. Най-добре и за родителите и за детето е това да стане когато си му е времето, за да не се мисли за аборт и детето да е обичано и желано. :-o :-o :)

audrey
06-07-2009, 14:59
zna4i pri parviq abort se povrejda matkata
taka 4e ne e hubawo0

george19
06-07-2009, 15:05
Зависи на колко години
Не

DeViLgIlrL16
06-07-2009, 15:20
зависи случая, годините, финансовото положение и др. неща...
една какичка беше бременна на 20 и нещо беше и абортира щото майка и я накара та те са си богати де дъщеря е на шефа на БРАДАРС СОТ и та абортира и сега квото и да правят неможе да забременее... :(

против съм...

Pepincetyy
06-07-2009, 16:06
Против

HichNeMiPuka
06-07-2009, 16:10
за
без значение ситуацията, условията и тн

NaTh
06-07-2009, 17:56
За беееееееееееее яко аборт и тфа ееееееееее няма да се раждат малки уроди яяяяя блякС !

интересноо ... по-добре ще е ако се ползват средства наречени ПРЕЗЕРВАТИВИ (кондоми) с тях е най лесно ! НЯМА нежелана бременност (освен ако не се пробие - рядкост но се случва)
НЕ ПРАВЕТЕ БЕБЕТА, АКО НЕ ГО ЖЕЛАЕТЕ ! НЕ НАВРЕЖДАЙТЕ НА СЕБЕ СИ ! МОМИЧЕТА НЕ ПРАВЕТЕ АБОРТИ ! ПОСЛЕ КОГАТО СТЕ ГОТОВИ НЯМА ДА МОЖЕТЕ ДА ИМАТЕ ДЕЦА !

hamacs563
06-07-2009, 17:58
Против аборта като цяло....... в някой случай ако се налага да,но,защо да не се пазим и да правим безразборно секс без предпазни мерки и после да даваме пари за аборт с риска повече никога да не можем да забременеем :)

rnbbaby666
06-08-2009, 00:17
зависи от толкова много неща
1во годините 2ро желанието 3то дали можеш да му осигориш вс от което се нуждае 4то дали ще го гледаш с баща му или сама ..абе много са ..не е лесно да решиш дали да задържиш или да абортираш

punkrock
06-10-2009, 20:32
Аве против ! да да, ей ся като ви се пръкне едно бебе утре ( не дай си боже), ще ви видим колко сте против!
Я се осъзнайте бе хора............. ](*,)

sexyto9612
06-11-2009, 03:35
По принцип много обичам бебчетата :-) Но , за някой който обичаш ти трябва да умееш да се грижиш... Не може да го родиш, ако нямаш финансова и здравословна способност... Когато се налага, аз съм ''ЗА'' аборта, въпреки , че след него може и момичето да не може да роди повече...Въпрос на личен избор

Violenza
06-12-2009, 05:39
Аз съм за абортите !
Всеки си знае възможностите, то опира до много неща - до възраст, до пари... И не мисля, че един аборт може да се нарече убийство, някои като почнат така много се дразя, Авеее ей чакай малко ве примерно аз сега съм на 17 и не дай си боже забременея - еми много ясно, че няма да го родя тва бебе ве, аз нито образование ще имам ното нищо, за кво му е на лапето да ме мъчи и мен и аз да мъча него, щот съм родила на 17 и не съм могла нито да си поживея нито нищо !
Или пък тъпоте цигани дет раждат тука 1283723 лапетий - абе тва са си чисти твари ве, няма смисъл от таквиз хора ве.. Какво може да напрай един прост циганин за света ???

Аве не ми се продължава, че са ядосвам !
Ти какво ще направиш за света?

stratega
06-12-2009, 07:00
за!

На 15 ко да прайш некое дзверче? Ви на тая възраст не знаете що сте живи!

r0ssk0
06-12-2009, 08:38
Абортите са позволени до 3тия месец, нали? А до 3тия месец детето представлява една сбирщина от клетки, опитващи се да си намерят мястото си - нищо повече :) Така че не виждам къде е проблема, ако е наложително, да се направи аборт :)

UnToUcHeD
06-12-2009, 12:56
против съм! никой няма правото да отнема човешки живот на каквато и възраст да си .. да си мислил за последствията ако вече е факт няма друг изход

marais
06-12-2009, 14:21
Зависи...
По принцип съм против, но има изключения (като изнасилване и т.н.).

monincetyyy
06-12-2009, 14:50
естествено че съм против! някфи малки пикли не знаят кфа е разликата между анален и вагинален секс ми се е**т наляво надясно и за презерватив не са чували и поле реват че са збременяли, съсипват си организма като абортират на 14-15-16 години и после си блъскат главата в стената като искат деца а не могат да имат!!! И особено ме плаши последната статистика която гледах за абортите в България.. Та ние сме на първо място в света по аборти на малолетни и непълнолетни уе хора?!?!?! Мен тфа ума не ми го побира... :-x :x :(
Пп: изключвам изнасилването.. тогава се налага аборт ..разбираемо е..

clever
06-12-2009, 16:22
Зависи.От една страна-за.Някои хора просто нямат възможност-финансова;твърде млади са или не са готови психически;за да отглеждат дете.
Но от друга страна съв против.Нсе пак това е унищожаване на бъдещо човешко същество ;)

Lysit0
06-12-2009, 16:25
Ми против аборта съм.И това е вид убийство.Щом си правил дете и не си внимавал ,трябва да си го родиш и да си го гледаш.

zabludeno_pate
06-12-2009, 18:00
http://www.youtube.com/watch?v=XhZ42uw6iMw

e тоя човек изразява моето мнение : )

06-12-2009, 18:18
Попринцип съм съм твърдо ПРОТИВ аборта..Ама пък много хора са прави,че е по-добре изобщо да не раждаш на13-14,вместо да родиш да го хвърлиш я на мама,я на баба и да тръгваш за училище :? В такива случаи,или когато има някакъв риск за живота на жената-да..Обаче винаги много съм се ядосвала на тия,които казват-малка съм още за бебе..Еми като си малка се пази,ма :o ..пфф,айде,че се ядосах. :-o

ImmortalForever
06-12-2009, 18:34
За.Но аз имам крайно отношение към бебетата като цяло!

GabzZz
06-20-2009, 09:47
Аз съм за!За кое сле против?!ще сте докато тва не ви почука на вратата..Я си представете,че сте на 14 и сте бременна или пък приятелката ви е .. Мислите ли ,че на тези години ще можете да гледате бебе или пък ако можете дали ще сте заедно ,ще живеете заедно,ще отглеждате детето и т.н. Лошото при някои хора е това,че ако познават човек,който е правил аборт и веднага го обиждат и критикуват.сори,но трябва да се поставяме в положението на другите и да ги подкрепяме в такъв момент...

GotTheLife
06-20-2009, 10:03
Не е естествено, но съм ЗА, когато се налага!

iiirish
06-20-2009, 11:07
зависи от ситуацията.
ако трябва да отговоря конкретно за мен - съм против, защото живея с приятеля си, имаме стабилни работи и двамата, на 22 съм и смятам, че дори и да стане нещо непланирано, аз мога да родя и да осигуря дом на това дете.
преди една година обаче бях ЗА аборта - бях сама, с непостоянни гаджета, живееше ми се, бях несериозна, нашите ме издържаха и живеех в техния апартамент... при тези обстоятелства как каже ми да задържа едно дете?!

Sladurcho
06-20-2009, 11:33
за!

На 15 ко да прайш некое дзверче? Ви на тая възраст не знаете що сте живи!

+1

GabzZz
06-20-2009, 12:30
Според мен тогава,когато се установиш с един човек и искате да имате семейство тогава можете да задържите детето,но преди това ще е по-зле и за вас и за детето ви...

WhyNot
06-20-2009, 15:48
по скоро не...за жалост може да има сериозни последствия за жената :(

GabzZz
06-20-2009, 16:19
Да,така е!Обаче я си представи,че си родиш 1 бебче и умре от глад и т.н.Гадно е,но е наложимо понякога...

angel_spirit
06-29-2009, 21:27
Зависи на колко години си, колко си готов, финансовите ти възможности, etc. Но не мисля, че е убийство или нещо такова. По-лошо ще е, ако родиш бебе на 13 и детето да живее в мизерия и т.н.

mOBSCENE
06-29-2009, 21:31
Според зависи!
По принцип съм против!

Madn3s5
06-29-2009, 21:34
За..

5StaR
06-29-2009, 21:37
За - режи кълцааай 8-)

anity0emko
06-29-2009, 23:45
Против съм.Беше се дало примевр как биха живели 13 годишните момичета с бебе.Ами щом се мислят за достатъчно големи да правят секс,значи са и достатъчно големи да гледат деца.Трябва да си поемат отговорността с крайна сметка.

Същото мнение :)

bog4eto
07-01-2009, 11:22
ЗА или ПРОТИВ-аборти все ще си има,някои с онование,други не...

Jacomo
07-19-2009, 14:49
Ако се налага трябва да се направи

Smite
07-19-2009, 15:02
против многобройните повтарящи се теми


+1

JoLLiE92
07-19-2009, 17:58
за но само в много много краен случай .. трябва дасе внимава .. като не сте готови не правете секс .. бременно момиче на 13 е извращение зашото момиче на 13 да прави секс е извращение .. :x

miminkaa
08-21-2009, 10:50
Аз съм против...Това е убиване на човек...Годините нямат значение да си милисл навреме какво си правил...

thespark
08-21-2009, 10:54
против тва си е убиство

V14D0
08-21-2009, 11:59
Щом вече има дете,трябва първо за него да се мисли.Против аборта съм.Щом е заченато дете то трябва да сен роди и отгледа.Има хора,които не могат да имат деца,а пък,на тези които господ им ги дава...те ги убиват.Страшно жалко, ми се вижда и нечовешко. :o :)

:? Като цяло мисля, че има много повече изоставени деца, отколкото семейства, които не могат да имат деца. Иначе според мен въпросът трябва да бъде обсъден от двамата. Според мен дете преди 25 не трябва да се ражда. Завършете образование било бакалавърска степен или магистратура, започнете стабилна работа, пък тогава мислете за деца. :-o

LadyDi
08-21-2009, 12:16
Убийство или милосърден акт?Пренебрегване на призванието и дълга или решение, което трябва да вземеш сама...

Милосърден акт??????
Призвание???? Какво призвание имаш на 13 години да си майка???
Решение, което трябва да вземеш сама???? Само ако си пълнолетна и дори тогава, поне от хорска срама можеш да попиташ и бащата...

Но аборта като милосърден акт... е те това не го бях чувала досега.

fire_cat
08-21-2009, 13:52
Ако си твърде млада често се налага да направиш аборт. Знам, че това е убийство на едно ново същество, от което може да излезе прекрасен човек, но понякога нямаш избор. От друга страна ако момичето е младо и е решило да остави детето - това си е нейн избор. Аз не съм за нито едно от двете решения. Ако някога ми се случи - тогава ще взимам решение, защото ще знам по-добре ситуацията.

mynichka09
08-21-2009, 13:55
Против

Zaharinka
08-21-2009, 14:19
Попринцип ако едно дете е нежелано няма смисъл да идва на този свят.В тези случеи аборта е решение.Не мисля,че едно дете може да се грижи за свое собствено дете,това да не е кукла.

sweety_blondy
08-21-2009, 15:06
против .. убива се човешки живот,който самите ние сме създали .. :) :)

Marinchety
08-24-2009, 13:36
Протв абортите ... преди да направиш нещо трябва да помислиш за последствията а съществото което расте в теб няма никаква вина за твоята глупост :)