PDA

View Full Version : Мойта диета...



~Munika
04-04-2008, 21:08
Понеже постоянно чета теми за диети,реших да споделя "моя режим" когато искам да свалч някои др килограм:Сутрин като стана(към 8-9ч.) още като ставам си махам завивката и правя коремни за стопяване на мазнините по корема.После пия една чаша вода и хапвам 1 сандвич(от бонос хляб или ръжен,но не бял)или мюсли.През деня пия доста вода и на обяд,като стана градна (към 13-14ч.)хапвам някаква салатка или плодове(банани) или картофи(но не пържени)всичко което не е мазно но засища(ако съм на у-ще е трудно да ям салата и картофи,за тва най-вече плодове).Към 17-18ч. хапвам нещо мн сладко(паста "идеал",twix,snikers,mars),което сладко ми дава "чиста" енергия и не се чуствам отпаднала.Водата си я пия цял ден..... НЕ ям след 19ч. ако ще да сам много гладна(а през деня ако се усещам силно отпаднала хапвам нещо не мазно и в мн малки количества).Вечерта правя някое и др. упражнение(свалям си тае-бо програми от нета) 30-40 мин.Преди да си легна пак пия вода,а също и зелен чай.
-Ако имам възможност и съм си в нас през деня за обяд може пилешко месо,яйца или риба(морски деликатеси) да си сготвя(полезни са а може да се ядат в по-голями количества и да не пречат на диетата).
-Също така сутрин тичам(а понякога увита в наилон,също и вечерта упражненията може да ги правя с наилон по краката и корема има парников ефект и стопява мазнини,а и кожата каточели се хидратира)
НЕ СЪМ ПРОФЕСИОНАЛИСТ ДИЕТОЛОГ,АЗ ПРАВЯ ТОВА НА МЕН МИ ДЕЙСТВА,КАЗВАМ СИ РЕЖИМА ЗА ДА ПОМОГНА НА НЯКОИ АКО МОГА! УСПЕХ..... :-)

Canis_Dirus
04-04-2008, 21:48
диетата ти не струва 2 стинки и правиш абсолютни глупости, които са вредни.
Пример, как не трябва да се храните и тренирате. От написаното от теб няма нищо вярно.

BoSSMan
04-04-2008, 23:03
mnogo e vredna i nepravilna

Mac_Murdo
04-05-2008, 06:08
Понеже постоянно чета теми за диети,реших да споделя "моя режим" когато искам да свалч някои др килограм:Сутрин като стана(към 8-9ч.) още като ставам си махам завивката и правя коремни за стопяване на мазнините по корема.После пия една чаша вода и хапвам 1 сандвич(от бонос хляб или ръжен,но не бял)или мюсли.През деня пия доста вода и на обяд,като стана градна (към 13-14ч.)хапвам някаква салатка или плодове(банани) или картофи(но не пържени)всичко което не е мазно но засища(ако съм на у-ще е трудно да ям салата и картофи,за тва най-вече плодове).Към 17-18ч. хапвам нещо мн сладко(паста "идеал",twix,snikers,mars),което сладко ми дава "чиста" енергия и не се чуствам отпаднала.Водата си я пия цял ден..... НЕ ям след 19ч. ако ще да сам много гладна(а през деня ако се усещам силно отпаднала хапвам нещо не мазно и в мн малки количества).Вечерта правя някое и др. упражнение(свалям си тае-бо програми от нета) 30-40 мин.Преди да си легна пак пия вода,а също и зелен чай.
-Ако имам възможност и съм си в нас през деня за обяд може пилешко месо,яйца или риба(морски деликатеси) да си сготвя(полезни са а може да се ядат в по-голями количества и да не пречат на диетата).
-Също така сутрин тичам(а понякога увита в наилон,също и вечерта упражненията може да ги правя с наилон по краката и корема има парников ефект и стопява мазнини,а и кожата каточели се хидратира)
НЕ СЪМ ПРОФЕСИОНАЛИСТ ДИЕТОЛОГ,АЗ ПРАВЯ ТОВА НА МЕН МИ ДЕЙСТВА,КАЗВАМ СИ РЕЖИМА ЗА ДА ПОМОГНА НА НЯКОИ АКО МОГА! УСПЕХ..... :-)

Значии,
Без да се обиждаш ама диетата ти е абсолютна глупост.Първо това за затоплянето - какво като го затопляш? Изпотяваш ли се поне(ест че не).
Второ нямаш целия ден никакви белтъчини, мазнини(освен от вафли!!!) ,а въглехидратите ти през деня са ПРОСТИ.Като толкова си решила да ядеш марсове и там останалите боклуци ги сложи в активната част на деня, сиреч най-добре сутрин след ставане.Сутрин не е зле да "стресираш" тялото и малко да получиш лек инсулинов шок.За водата можеш да я пиеш по много, тя е най-важната съставка на диетата.Да се увиваш в наилони файда няма .. няма да отслабнеш повече, но бягането добре си го измислила иначе.Пилешкото, яйцата и рибата трябва да ги има всекид ден в менюто ти.

Ето ти пример за лесна диета макар да не знам как изглеждаш, колко кг си и колко ти е стажа:
Сутрин след ставане : 2 яйца и малко овесени
На училище: Кисело мляко + плод
У вас : 100гр месо + зеленчук по избор.
4 часа: сирене 50гр + плод или за предпочитане зеленчук.
Вечер : салата + извара

Айде успех !

Ice_Queen_
04-05-2008, 06:54
Разбихте и надеждите и 3мата! 8-)

~Munika
04-05-2008, 18:48
Aaaa НЕ нищо не са ми разбили,аз изрично написах че не съм диетолог и че това на мен ми помага.Аз съм 45/6 килограма и понякога имам нужда да сваля някои и др килограм и от тази "диета" за около 1 седмитца(5дена) ставам към 42/3кг. и си ги запазвам НЕ ги качвам!Ааа "режима" си го създадох сама може да е вреден и сичко но аз си го спазвам исках само да го споделя с момичета,които постоянно пробват диети и др неща и не могат да отслабнат и го направих с намерението да помогна на някое такова момиче,ако иска да пробва.
ААА това че останалите критикуват си е техен проблем :) :-)

Slun4evko
04-05-2008, 19:00
Естествено,че ще критикуват ! Така ти вредиш на себе си,макар че си мислиш,че си помагаш. Няма да ти обяснявам как и защо,ти смяташ,че за теб е добре,няма да хабя усилия да те убеждавам в обратното.
Но НЕ ПОДТИКВАЙ други да разрушават системата на организма си.

Decu
04-05-2008, 19:07
Абе яжте манджи и месо и да не ви пука. 8-)

~Munika
04-05-2008, 19:13
Ми ЗНАМ че не е полезна аз го правя в рамките на 1-2 седмитци,когато искам да сваля килограми,поприцип се храня здравословно и за разлика от повечето,които пробват диети,аз го правя много рядко(1път годишно,преди летния сезон) както казах съм 45кг.Но идва и момента да кажа че в у-ще аз уча диетично хранене и сички др видове хранене(такъв ми е профила),правила съм диетични и др видове програми(в норми от -+10%),храня се здравословно(1та причина е защото баща ми е на строга здравословна диета заради здравето,а майка ми спортува йога и се храни здравослвно).Знам какво си причинявам,но знам че като сваля килограмите се чуставм добре и красива.
:-)

lookatme
04-05-2008, 20:13
Абе яжте манджи и месо и да не ви пука. 8-)

+1 и аз така деиствам па не мърдам от килата си... "- а бай дъ уей тфа кет си го написала е точно диета! режим-диета се 200 (поне в тоя твоят случай) шот чисто и просто си гладуваш както и да е... е хубавото е че постигаш резултатите си

nevermind`m
04-05-2008, 20:29
Нейната ако е вредна моята незнам каква трябва да е 8-)

"сутрин" ставам към 14:00 ваканцията, ям в 17:00, стоя до 2-3 сутринта лягам си и всичко се повтаря..
т.е. ям 1 път на ден и това е в 17 ям по-малко и то предимно зеленчуци или плодове.. някои хора започнаха да ме питат защо съм отслабнал толкова бързо и толкова много да не съм болен от нещо.. не ми пука хорското мнение, мразя мазнините по мен и ще направя всичко възможно за да ги махна :x

момче съм, 1.73 висок 57 кг

Canis_Dirus
04-05-2008, 20:38
Нейната ако е вредна моята незнам каква трябва да е 8-)

"сутрин" ставам към 14:00 ваканцията, ям в 17:00, стоя до 2-3 сутринта лягам си и всичко се повтаря..
т.е. ям 1 път на ден и това е в 17 ям по-малко и то предимно зеленчуци или плодове.. някои хора започнаха да ме питат защо съм отслабнал толкова бързо и толкова много да не съм болен от нещо.. не ми пука хорското мнение, мразя мазнините по мен и ще направя всичко възможно за да ги махна :x

момче съм, 1.73 висок 57 кг

и в момента си от типа skinny-fat, нали? Ако наистина мразеше мазнините по себе си нямаше да ядеш така. Бтв дай снимка. Ако си на много нисък процент мазнини (4-5%) трябва да ти личат всичко плочки + облиците, че даже и сератуси. Изпъкват ли ти вените по гърдите и корема?

nevermind`m
04-05-2008, 21:07
Мазнини си имам, но не там където трябва.. а именно външната част на бедрата и дупето :? , от кръста нагоре съм слаб, особенно в ръцете :(

kuklichka_bg
04-05-2008, 21:44
abe kakvo i kritikuvate dietata na neq i pomaga taka 4e :) moje da e nepravilno no n6 :) vajnoto 4e ima efect :}
az dieti takia gluposti ne moga da spazvam ne moga da se hranq po 4asovnik po gramaj i taka natatak

hixi xaxa :-P :P =P~

Mac_Murdo
04-06-2008, 09:06
добре бе пиле,
учиш за диетите или поне така казваш а не мога да разбера как можеш да даваш съвети които първо нито са правилни нито са ефективни а и за капак не искаш чужди мнения и се засягаш! Ами я си представи че някой заблуден реши да я спазва - какво ще се получи ?Не стига че няма да свали нищо ами и не е здравословна цялата работа.Гледам тука децата по 50 кг и се оплакват че имали мазнини как няма да имат с тия диети.


ПП. Един съвет към всички: Някой мазнини в тялото са жизнено важни не може да сте само кокали и мускули !

kalpazanka
04-06-2008, 09:20
Нейната ако е вредна моята незнам каква трябва да е 8-)

"сутрин" ставам към 14:00 ваканцията, ям в 17:00, стоя до 2-3 сутринта лягам си и всичко се повтаря..
т.е. ям 1 път на ден и това е в 17 ям по-малко и то предимно зеленчуци или плодове.. някои хора започнаха да ме питат защо съм отслабнал толкова бързо и толкова много да не съм болен от нещо.. не ми пука хорското мнение, мразя мазнините по мен и ще направя всичко възможно за да ги махна :x

момче съм, 1.73 висок 57 кг
Musculus sphincter ani externus как е? :D :-D :D

Qka_kuchka
04-06-2008, 16:45
:razz: ей тфа ме разби
Също така сутрин тичам(а понякога увита в наилон,също и вечерта упражненията може да ги правя с наилон по краката и корема има парников ефект и стопява мазнини,а и кожата каточели се хидратира) :razz: :razz: