PDA

View Full Version : Кондиломи



Zanzibar
04-05-2008, 09:51
Така, приятелката ми преди няколко години се е заразила с кондиломи, които са излекувани,но доколкото знам варианта да се появат отново е вероятен.В началото естествено ползвахме презервативи, но знаете как е........правихме секс няколко пъти без.Проблема е, че съществува веоятност по някакъв начин да ми е предала болеста си.Знам, че има изследвания и консутлации при специалисти, но на този етап не мога да си го позволя от чисто финансова гледна точка.Та, ако може някой да ми разясни в общи линии какви са симптомите (видими,невидими),дали наистина има шанс да се предаде,какъв е инкубационния период или там както се казва, абе да ми се каже горе-долу за какво става въпрос и какво евентуално да очаквам.
Мерси предварително.

hottie
04-05-2008, 12:44
Острите кондиломи се причиняват човешкия папиломен вирус (Human papilloma virus -HPV), типове 6 и 11. Те се предават по полов път и засягат както мъже, така и жени.

Инкубационният период (времето от момента на заразяването до проява на първите симптоми) е средно 3 месеца.

Поради дългият си инкубационен период и факта, че в някои случаи при жените те могат да се развият във вътрешните полови органи, където не се виждат с просто око острите кондиломи се предават сравнително лесно при полов контакт, ако не се използват предпазни средства.

Най-общо острите кондиломи представляват образувания наподобяващи брадавици. Те могат да бъдат дребни и гладки, или по-често имат неравна и дребно-зърниста повърхност. Обикновено са неболезнени, бледо- розови, мековати и множествени.

Кондиломите могат да достигнат големи размери, като в някои случаи при неспазване на добра лична хигиена се инфектират, при което издават силна неприятна миризма. (www.puls.bg)

Обикновено за тези неща няма симптоми освен ако кондиломите са външни.Обаче тя може да има вътрешни. Щом вече е имала сигурно е наясно, че трябва често да се преглежда при гинеколог на всеки 3 или 6 месеца като за начало.
Ако в момента няма кондиломи вероятността да те зарази е малко,но пак е възможно.
За съжаление много голям процент от жените ит от мъжете страдат от това заболяване.
При мъжете острите кондиломи се появяват най-често в основата на главичката на пениса и уретрата, но понякога са толкова мънички, че не могат да се видят на просто око. Мъжете може да са заразени и да пренасят вируса без да имат никакви симптоми.За мъжът не е опасно. Опасността да хване рак на пениса е почти нулева.Опасно е за жените.