PDA

View Full Version : Да бъдеш или да не бъдеш Емо - това ЛИ е въпроса



vasil_gosharov
04-05-2008, 16:12
Здравейте, мушмуроци и мушмурочки. Пише ви един дядо, който вече не следи какво е модерно сред младите и иска да навакса пропуските в знанията си за съвременната култура.
Един въпрос имам - какво е туй чудо емо бе ?!?! Значи, от гооглето разбирам, че това са депресирани момченца и момиченца със смешни прически и гуменки, които все се оплакват.
Само че това обяснение нещо не ме удовлетворява. Обяснете на този истерзан човек пред пенсия, с подробности ако е възможно, какво е емо. Приемам мнения на привържениците и противниците на тази култура.

Благодарим предварително, дружина.
Слава на българската младеж!
П.С. Отправям въпроса напълно сериозно :)

didkatagb
04-05-2008, 16:15
еми какво искаш да ти кажем за емотата да не искаш да станеш ДЯДО ЕМО :D :D

Beatifica
04-05-2008, 16:24
Имото е едно голямо лайно. ^^

EJI4eTy
04-05-2008, 16:28
Емо ... това ми звучи като име ... краткото име на Емил :D

eu.hyricane
04-05-2008, 16:31
emi.. obarkani de4ica... tezi, 4iito stapala obrazuvat triagalna forma, zalizali sa si per4ema, turili sa si ka4ulkata, obli4at se v 4erno i rozovo.. ne sa EMO.. te sa prosto obarkani.. sigurno im haresva (na mom4etata) da badat po-jenstveni, no qvno ne sa 4uvali za metroseksualnoto te4enie i zatova sa re6ili da procedirat po tozi na4in.. kakto vijda6 ot profila mi, ne q odobrqvam az taq.. ne zaslujavat da gi bie6 nito da gi plue6.. no zaslujavat mn mn mn golqm ignore.. te sa de4ica sas slab harakter i tarsqt na4in da badat interesni na okolnite..

ToySoldier
04-05-2008, 16:46
ЕМО = Селяния

~{oщE}~{те}_{obиЧам}~
04-05-2008, 16:48
е ццц Емо вече не е на мода.Сега "хаусарите" са хитът ;)

Felis_Dirus
04-05-2008, 16:57
Привет, деденце! :D

Ами, предполагам си разбрал, че "emo" идва от emotional. Това са депресирани, самосъжаляващи се, ревливи и безхарактерни хлапета, живеещи с мисълта, че всеки ги мрази, че са отхвърлени от обществото и това, естествено, подтиква тези, които много си вярват, да правят глупости или с други думи - да си режат вените. Емотата си имат си характерен "стил" и няма как да ги сбъркаш по улицата.

В момента емотата са две категории - истински - тези, които наистина се самоубиват (найс...) и позьорите, които просто харесват въпросния емо стил (Ъъм, направо ми е гадно да използвам тая думичка..хъх, толкова е не на място тук).

Мисля, че най-простичко е това. Другите ще допълнят, ако съм пропуснала нещичко. :)

Roiroi
04-05-2008, 17:00
Emo=Imo=Immoral

kael
04-05-2008, 17:01
Emo=Imo=Immoral :razz: :razz: :razz:


много хора май не знаят кое емо .... освен че можедас е характеризира с психика тфа също е един вид начин на обличане но и в 2таслучая в българия сме зели най ошото и от психиката и от стила на емотата с 2 думи еми-та които слушат чалга и носят розов лак ... аве будете уникални и безсмъртни както се каза по горе ;)

alex_devv
04-05-2008, 17:02
Значи, от гооглето разбирам, че това са депресирани момченца и момиченца със смешни прически и гуменки, които все се оплакват.


по-хубаво обяснение от това на дядо гугъл неможе да получиш 8)

ЕPu
04-05-2008, 17:04
New breed hippies!
е тва са емотата...

otherworldly
04-05-2008, 17:11
Ъм аз не съм виждала истинско емо 8-) само някви смешковци и не мога да обясня точно какво представляват.. важното е че аз съм едно скрито емо :D :D 8)

iveto__91
04-05-2008, 17:13
ae emoto si emo.tfa e. :D

Saymon90
04-05-2008, 17:17
Ами, честно казано, аз не мога да разбера кои са "тру" и кои са позьори, просто защото всички ми се виждат еднакво прости..
Моята гледна точка за имо стила е следната: поредната метаморфоза на фешън-чалгарите. По едно време беше модерно да са смъкнати, да са бунтаро-пънкари, да са чалгари... сега е модерно да си имо => всичките пикли и пикльовци вкарват острите прически, шарените дрешки, малко пиерсинг и воала - ражда се поредната пародия на човек, наречена Имо.

Казват, че емотата са тру САМО ако се самоубият - ако наистина е така, може само да се молим да има повече тру-та...

eu.hyricane
04-05-2008, 18:07
Нова и криворазбрана мода, внесена от една нация с никаква култура и ценности.

amerika :shock:

eu.hyricane
04-05-2008, 18:09
http://www.nowpublic.com/world/emo-kids-under-attack
xaxa

TellMeYourName
04-05-2008, 18:21
Привет, деденце! :D

Ами, предполагам си разбрал, че "emo" идва от emotional. Това са депресирани, самосъжаляващи се, ревливи и безхарактерни хлапета, живеещи с мисълта, че всеки ги мрази, че са отхвърлени от обществото и това, естествено, подтиква тези, които много си вярват, да правят глупости или с други думи - да си режат вените. Емотата си имат си характерен "стил" и няма как да ги сбъркаш по улицата.

В момента емотата са две категории - истински - тези, които наистина се самоубиват (найс...) и позьорите, които просто харесват въпросния емо стил (Ъъм, направо ми е гадно да използвам тая думичка..хъх, толкова е не на място тук).

Мисля, че най-простичко е това. Другите ще допълнят, ако съм пропуснала нещичко. :)Съвсем точно си го каза :)

И до автора- да не би да искаш да ставаш емо? :razz:

Pedigree
04-05-2008, 18:31
Ъм,значи...

Има два вида емота-едните са тру,знаят си работата и се самоубиват,без да се обясняват много-много,а другите си позьорстват най-спокойно,без да спрат да се оплакват кооооолко гаден е животът.Като цяло това им е работата-депресански истории от сорта 'life is pain',трябва да си режа вените.Е такива си...За начина им на обличане,то се виждааа,няма какво да коментирам...

няма как да не попитам.Дедо,дан че ставаш емо? 8-)

Blacklisted
04-05-2008, 18:39
изключително остроумни метъли...

AutumnTears
04-05-2008, 19:08
spored men vse pak ne trqbva da se kritikuvat tolkova vseki vijda sveta po razli4en na4in...za istinskite emota jivota e nakazanie i t.n. a za pozorite koit opluznaha posledno vreme emo stilut e pole za izqva, te suprovodeni ot postoqnni vuprosi ot strana na horata "ti naistina li si emo"
az li4no ne haresvam stila no vse pak ne trqbva da otnasqt tolkova kritika..
osobeno v bulgaria koqto ot nqkolko godini ve4e e zavladqna ot 4algata spored men 4algarite trqbva da otnasqt mnogo pove4e kritika v sravnenie s emotata
{da ne me pomislite za emo} :-D

BWald0rf
04-05-2008, 19:33
http://www.dnes.bg/article.php?id=49671
Това някой да го е чел ?! .. Замислете се ..

Saymon90
04-05-2008, 19:40
http://www.dnes.bg/article.php?id=49671
Това някой да го е чел ?! .. Замислете се ..
Кво да му четем?! Децата до такава степен изглупяват, че се убиват съзнетелно... айде, тея препилите и предрусалите по-минават. Ама да хванеш и да си прережеш вените, за да си фешън.. е, не знам - това не са хора просто. Не е голяма загуба... 2 дебила по-малко :-|

5StaR
04-05-2008, 19:54
Емо = ретард

Blacklisted
04-05-2008, 20:22
стига с тая измислица "ЕМО култура" бе, банални станахте вече...

Няма такова нещо,няма такъв стил,нито мода,нито музика. Тва са простотии... Музика има, но не и този алтърнатив метъл дето го пробутват за имо ;)

InitialD
04-05-2008, 20:51
New breed hippies!
е тва са емотата...

Hippies SUCK!!! So do Emos .. but they do it with pleasure!!! 8-)

~{oщE}~{те}_{obиЧам}~
04-05-2008, 21:43
тва Емо е пълна простотия.И някой смешни разглезени момиченца да се правят на емо е мн оригинално.А тва за самоубийствата......нямам думи на тия хора треа да им помогне специайлист(психятър).А за някой,криворазбрали същността за "емо културата" просто няма кво да се каже.Те смятат че да си емо е нещо супер яко и модерно и сички мн ще ти се кефят.А въпросните емота не спират да слушат Галена,Преслава и т.н. Оба4е ако си направят подходяща прическа,обличат се с смешни дрешки .... и си пишат на скайпа неща от рода на "Life hate me,Kill me please ....... и т.н" значи са емо и са върхът!Всички им се възхищават ........

Felis_Dirus
04-05-2008, 22:45
http://www.dnes.bg/article.php?id=49671
Това някой да го е чел ?! .. Замислете се ..

Имаше 3-4 такива теми вече.. апф. *гледа отегчено*

kuklichka_bg
04-05-2008, 22:52
e koi ne se oplakva sq :) (:

EMOTATA ami ima edno

e-emocionalno
m-maltretiran
o-oligofren

:-D po to4no obesnenie nqma :smt048

oTPoBHa
04-06-2008, 13:40
най-тъпото е да парадираш с чувствителност
и едва ли не около това да изграждаш или да бъдеш последовател на субкултурно общество
БОЖЕ
иначе това за тия самоубилите се..

ХА ХА ХА ХА

филмирани деца.. докъде могат да доведат филмите еййй!

научете се хора! депресии, проблеми и бол простотии има и на всеки може да се случат.. в такива случаи най-добре помага лечение при специалист (не се ебавам)

но такова нещо като емо/имо НЯМА

тва даже и на субкултура не прилича

кви са идеалите? кви са целите? да си срежеш вените и да умреш
О ДА

и искате да бъдете некви такива?

това, че примерно имате некви проблеми (или по скоро преувеличавате) ми.. поговорете с някой, опитайте се да оправите нещата
защо не мога да разбера такива сами си слагат товар на гърба, обвързвайки се с тая псевдо култура ..
прост отговор - ТЪПИ
тогава идва и другия момент - обвързал ли си се веднъж, ще трябва да започнеш да доказваш колко си истински като се самонараняваш, депресираш и т.н.
ти може да си имаш некви проблеми, но вече запознаеш ли се с емо стила и започнеш ли да подражаваш - почва една умишлена допълнителна депресия, само заради шибания стил. "мда, вечера Мария не излезе с мене, аз със Надя, защото съм ужасно тъпа и постоянно дрънкам глупости.. никой не ме харесва.. изгубвам приятелите си.. НЕЩАСТНА СЪМ СЪМ.. САМА СЪМ.. ИЗОЛИРАТ МЕ.. НА НИКОЙ НЕ МУ ПУКА ЗА МЕН.. наште нещо креят оттам.. май пак се карат нещо заради мене.. УЖАСНА СЪМ!!!!!!! ЩЕ УМРА!!! Е СЕГА СИ РЕЖА ВЕНИТЕ!"(+гледане на разни аватарчета в Интернет на тая тематика и още повече вкарване във филм)

никога не съм си мислила до какво могат да доведат тия простотии

ето.. някоя си там примерно е решила да излезе с някоя друга, просто защото така е искала.. и кво сега.. АРЕ ДА СЕ ДЕПРЕСИРАМЕ

..........................


станете сатанисти там, блек метълисти, абе станете скейтъри и драскайте по стените СКЕЙТ РУЛЗ И ТУИСТ РУЛЗ (или името на нещо друго там рулз)

ебати

democratos
04-06-2008, 14:05
Знаете ли кво е ЕМО?

Тва е някакъв е*ан стил на живот възприет от младото поколение: обличат се в черно и са с дълги черни коси като прикриват едното си око с тях и са бисексуални. ЕМО са продукт на липсата на правилен живот и възпитание! Предполагам, че някой от тук пишещите знаят що за боклуци са емотата и могат да потвърдят думите ми. Гурота на емотата са едни малолетни педалчета наречени Токио Хотел. ТВА Е БОЛЕСТ НЕ ГО БЪРКАЙТЕ С МОДА!

exclusif
04-06-2008, 14:37
zdraviete neznam dali tova e mqstoto kadeto mojete da mi pomognete no vse pak iskam da vi popitam nishty ne gybq nali tka :) ta vapsorsa mi e dali nqkoi znae programa za zaglushavane na glasa na pesen smisal ot pleibek v sinbek ako nqkoi moje da mi pomogne da pishe ili tuk ili na men lichno molq vi mn she mi pomognete :)

vasil_gosharov
04-06-2008, 16:29
Благодаря на всички за отговорите :)

Наскоро чух за "Емо" и първоначално реших, че става дума за футболист, кръстен на герой от Улица Сезам - по тертип на Гонзо.
Иначе от доста време забелязвам, че по улиците е плъзнал нов мейнстрийм, прикрит като елитарна култура на онеправданите, ма си викам - просто гледат повече манга хората (в годините на моята младост интернет нямаше, а да имаш кабелна беше като да имаш "Порше", ето защо достъпът до манга се изчерваше с "Акира" и "Танкова полиция" по СКАТ) Предположих, че просто японската анимация е станала модерна, пък тя каква била работата.

vasil_gosharov
04-07-2008, 08:41
93-94 година някъде

Blacklisted
04-07-2008, 15:42
^смея да не съглася, дедо ми беше гъзар, а кабелна проима чак 94-5 ;)

Forester
04-07-2008, 16:27
Fuck Emo , Be Gosho ! :)

steffa4ko
04-07-2008, 16:52
оф кви са тия глупости?

FOOTSOLDIER
04-07-2008, 16:56
e koi ne se oplakva sq :) (:

EMOTATA ami ima edno

e-emocionalno
m-maltretiran
o-oligofren

:-D po to4no obesnenie nqma :smt048 :smt038

ЕPu
04-07-2008, 17:37
Hippies SUCK!!! So do Emos .. but they do it with pleasure!!! 8-)



Така е в общи линии...
Държа обаче да обележа пак, че емотата са нова вълна хипари и са бая различни от тия преди...
Старите хипита донякъде ги уважавам малко повече, защото са се вдигнали и направили революция.
А сегашните... са си просто едни лайна и нищо повече.

FOOTSOLDIER
04-07-2008, 17:46
Стари и нови на кафево 8)

eu.hyricane
04-07-2008, 18:04
ограничени wannabe-бохеми

DaЯk_AнGэL
04-07-2008, 20:31
Дедо, изостанал си. Въпроса е: "Да бъдеш или да не бъдеш HoUseEeErRrR{!}" :lol:

Blacklisted
04-07-2008, 20:48
Единственото общо между имотата и хипитата е че едните са ревливи тъпанари, а другите са хилещи се тъпанари.

celestial soil
04-08-2008, 00:14
Тъпи презадоволени, оядени нещастници, които се занимават с долнопробни антикултури и наричат това 'откриване на нещо ново' (:, това са емо/имо/иймоу кидс, така че.. явно да НЕ бъдеш емо (:

SKATEFOREVER
09-14-2008, 22:15
Абе къв ви е проблема с хората уе .. **** просто са депресирани да са тръгнали да ви обиват вас ?! .. НЕ.. седят си и се самосъжаляват и самоубиват.. явно си има няква причина да го прават кви сте вие да казвате кой къв да е и кво да прай ?! :x :x :x

TellMeYourName
09-14-2008, 22:25
Абе къв ви е проблема с хората уе .. **** просто са депресирани да са тръгнали да ви обиват вас ?! .. НЕ.. седят си и се самосъжаляват и самоубиват.. явно си има няква причина да го прават кви сте вие да казвате кой къв да е и кво да прай ?! :x :x :xае разреви се

SKATEFOREVER
09-14-2008, 22:33
АРЕ НЕ ?!

TellMeYourName
09-14-2008, 22:36
да позная, ти си поредния емо скейтър?

Nam3less3
09-15-2008, 00:43
Стига с тая емо пропаганда..
Сега е задължително да се оплюват горките емота :-P
Това повдига самочувствието на хората, самите те си мислят че щом не са станали емота, значи са силни, твърди и корави :grin:
Единственото, което ме дразни при емотата, е че "мъжките" индивиди са много женствени, правят се на чувствителни, няма никаква твърдост у тях, изобщо гнусни "момчета", недостойни за съжаление.

yuyuto
09-15-2008, 13:44
Ами не съм емо и не одобрявам това, което правят със себе си (резане, реване, бритони и т.н.) , но няма да ги съдя, всеки сам си избира какъв да е... Но емо музиката, както и пънка, метъла и рока като цяло ми харесват... Има много готини емо групи като Rise Against, Funeral For a Friend и A thorn for every heart, които творят наистина яка музика за разлика от примерно Токио Хотел, които дължат популярността си единствено на медиите (постоянно ги раздухват напоследък), не на качествена музика...

Kaos_Urbano
09-15-2008, 13:50
^Ти пък,ако си мислиш,че наистина се режат и реват,трябва си мноо зле..

HardcoreSyndrome
09-15-2008, 14:55
хора без работа... с оправдание за тежък тийн живот ;) :D

TheNewReligion
09-15-2008, 15:21
Пфхахаха.... :razz:

yuyuto
09-15-2008, 17:32
^Ти пък,ако си мислиш,че наистина се режат и реват,трябва си мноо зле..
Не, не мисля, твърдя... :D Веднъж един пред мен се ряза...

Kaos_Urbano
09-15-2008, 17:35
Ихаа,и кво стана?
Аматьорско - лапешеки историй..

Kaos_Urbano
09-15-2008, 18:00
Дреме ми,за емотата... както и за тва,как са та занимавали!
Просто по-голямата част,от тях са някви смотани лапета,който страдат от липса на внимание,и се опитват да го привлекат по някъв начин.Било то с прическа,рев и т.н...
По интересното е,че успяват.

krisiiiiito
09-15-2008, 18:12
емо ли - кой тоя уе?? ... да не е оня от махалата 8)

TheCookie
09-15-2008, 19:40
според мен пък..ти си един тийнейджър..обаче не знайш какво точно е емо...ииии се правиш на стар..за да ти се обясни... :-o :-o :-o :-o :D :D

kokk
09-20-2008, 10:53
Бе Емотата са мн зле..нямам кво повече да кажа! :D

BlueAvalanche
09-20-2008, 10:57
^Ти пък,ако си мислиш,че наистина се режат и реват,трябва си мноо зле..мани мани пред мен са ревали едни емота чесни идеше ми да ги запукам :shock:

Аз съм емо ела ме запукай :-o

girl4eety
09-20-2008, 11:35
dedo et ti malko snim4ici : :grin:
http://prikachi.com/images.php?files/361938d.jpg
http://prikachi.com/images.php?files/361940e.jpg
http://prikachi.com/images.php?files/361941m.jpg
http://prikachi.com/images.php?files/361942B.jpg
http://prikachi.com/images.php?files/361942B.jpg
http://prikachi.com/images.php?files/361960O.jpg
http://prikachi.com/images.php?files/361962s.jpg
http://prikachi.com/images.php?files/361964E.jpg
http://prikachi.com/images.php?files/361966F.jpg
http://prikachi.com/images.php?files/361967m.jpg

BlueAvalanche
09-20-2008, 12:49
^Ти пък,ако си мислиш,че наистина се режат и реват,трябва си мноо зле..мани мани пред мен са ревали едни емота чесни идеше ми да ги запукам :shock:

Аз съм емо ела ме запукай :-o :-o Само кажи ако си шуменско емо.. даже и бръснарски ножчета щети дам.

Ех, добре, че не съм от Шумен щях да ям пердах от форумна нинджа :D