PDA

View Full Version : Problem



amitq
04-06-2008, 07:19
Namerih si nowa kompaniq predi okolo sedmica i polowina.Ednoto momi4e ot tam mi e bratow4edka samo 4e predi ne sme se sabirali tka i ne sme ob6tuwali mn mn.Ot kompaniqta ima i po golemi zna4i az sam na 15, a to we4e ima i na 18-19 godini.Nai-malkite w tazi kompaniq sme az i bratow4edka mi na edna wuzrast-15.Problema e 4e na brat4edkata tehnite se poznawat sas wsi4ki ot kompaniqta i daje s roditelite im i q puskat na no6tni s tqh,a tui kato az sum ot skoro w kompaniqta na6te ne me puskat a neiskam tka da se cepq ot kolektiwa tka da se kaje.Daite nqkakaw sawet molq.Blagodarq predwaritelno :).

Ou7taControL
04-06-2008, 07:26
запознай и твоите родители с компанията ако само това е проблема... или накарай братовчедка ти и нейните родители да ти помогнат...

MiSs_DioR_CheRiE
04-06-2008, 08:19
Emi vashte ne se li poznavat s roditelite na bratov4edkata ti ... pomoli bratov4edka ti da ti pomogne tam da gi zapoznae6 i tolkova

VerryBerry
04-06-2008, 08:43
Щом и братовчедка ти е в групата,не виждам какъв е проблема...

Beatifica
04-06-2008, 10:14
Сигурно си зомби и ако стоиш до късно по дискотеките тръгваш да ядеш мозъци.

maybelline
04-06-2008, 13:05
Това, че вашите не те пускат по нощни дискотеки с полу-непозната компания 18-19-годишни е доста разумно, независимо дали братовчедка ти (която също е на 15 - къде са нейните родители?) е там или не. В нощните дискотеки не е безопасно, колкото и да не ни се иска (аз съм на 16). Мен ме пускат без притеснения, стига да знаят, че приятелят ми (на 22 години) е там, а моята компания се състои главно от момчета (и мъже) на възраст 16-30. Вашите не те пускат, защото нямат доверие на новата компания (която не познават) и добре че е така, иначе щеше да е опасно за теб. Както сама се досещаш, моята компания може да е доста по-опасна от твоята, но идеята е, че аз съм прекарала много време с тях (около 1 година), а майка ми познава приятеля ми и знае, че докато съм с него, нищо лошо няма да ми се случи. И тъй като приятелят ми е сред най-уважаваните в групата, останалите от групата уважават и пазят мен. Ето с такава компания е безопасно да се ходи на дискотека (или където и да е нощно време) и пак могат да възникнат проблеми. А в твоята компания ти не си "важен кадър без когото няма да минат", което при определени обстоятелства просто те поставя в опасност. Освен това си по-малка от другите, а това те прави лесна мишена (дори за изнасилване, макар че със сигурност "знаеш", че няма да ти направят нищо). Може и да не ти направят, ясно...но това не означава, че ще те защитят ако си в опасност.
А сега, относно цепенето от компанията. Ако докато си в компанията, не правиш нищо, с което да ги привличаш и да те харесват за компания, нощните дискотеки няма да променят това. Времето, което прекарват с теб е важно като качество, не като количество (и няма значение дали е през деня или през нощта). Ако през деня си направила така, че те да искат да са с теб, това че през нощта не си с тях няма да промени отношението им към теб и желанието им да си с тях. При това, ще им покажеш, че уважаваш себе си (макар че за това сега се грижат родителите ти - ако те пускаха, щеше да отидеш без да ти пука за твоята безопасност) - съгласна си да прекарваш време с тях по нормални часове на подходящи за възрастта ти места, но ти решаваш къде и кога ще ходиш. Защо не опиташ (след като се сбижиш с тях) да ги поканиш на някое забавно място, където една полицейска проверка няма да ви създаде проблеми заради теб? Например отидете на боулинг, билярд, в парка да играете тенис на маса, на купон у вас, на някой концерт...
Аз също попаднах наскоро в нова компания и в първия ден като се запознах с всички, си говорех с всеки един по МНОГО. Опознах повечето и с повечето стана страхотен разговор. Разменихме си Skype-ове и след това в Skype пак си говорех много с всеки, който искаше. Така отделни хора ме поканиха на разни места с техни приятели (не от компанията) само защото решиха че съм добра компания. 2-3 дни след първото събиране, те пак се събраха, но този път за да пият алкохол (нещо, което правя рядко и не ми е много интересно). Отказах учтиво, но това ни най-малко не промени отношението на компанията към мен. Пак продължават да ме канят на други места, на други купони и отношенията ми с тях не са пострадали заради това, че уважавам себе си така както и тях и показвам че имам собствено мнение (ето защо не се налага родителите ми да имат "собствено мнение" вместо мен).
Затова ще те посъветвам да правиш каквото намериш за добре докато си с тях, да се сприятелите, да ги поканиш на други места (може и само отделни хора) и така като видят че не идваш по нощните дискотеки, ще се замислят да организират други забавления, на които ще си съгласна да присъстваш. Успех! Ако имаш нужда от съвет по интегрирането си в компанията, пиши ми ЛС ;)

icheto
04-06-2008, 13:30
Някои пат си покани гости няколко момчета и някои друго момиче у вас да пиете кафе или нещо подобно ама гледаи ваще да са във вас и да се запознаят с компанията ти, и ако я харесат ще те пускат до късно с тях :)

mese4ka
04-06-2008, 13:37
Това че не излизаш с тях на дискотека няма да им пречи пак да те уважават като приятелка :) не са много по-големи от теб но все пак имат години за да излизат не се притеснявай :) ако си им допаднала това че не излизаш с тях на дискотека няма да им пречи и ще ти се обаждат да илизате другаде :)