PDA

View Full Version : Какво представлява Валидол?



neverfallinlove
04-06-2008, 09:03
Мм порових се из форома,както и в google, но не открих информацията която търся.Става въпрос за хапчетата Валидол.Някой би ли могъл да ми даде по голяма информация какво представляват,кога се използват, пристръстяване има ли и т.н. Благодаря предварително :-D

vicious
04-06-2008, 09:33
ПОКАЗАНИЯ:
Болки в сърдечната област, при краткотрайни пристъпи на стенокардия при исхемична болест на сърцето, неврози, хистерия, пристъпи на "морска болест" или "въздушна болест".
ДОЗИРОВКА И ПРИЛОЖЕНИЕ:
При възрастни: прилага се сублингвално 1 таблетка до пълното и разтваряне 2-3 пъти на ден.

Прилага се при нервна възбуда, невроза, сърцебиене, спастични състояния на гладкомускулните органи.Валидола се прилага под формата на следните препарати: валерианова тинктура валидол /30%-ов разтвор на ментола в ментолов естер на изовалериановата киселина.


Валидол (Validolum) представлява разтвор на ментол в изовалерианов ментолов етер, притежава леко седативно действие и се употребява предимно при сърдечни разтройства

neverfallinlove
04-06-2008, 16:07
Епа някой не може ли да каже нещо по ... конкретно бре... :D 8-) Някой които го е употребявалллл ? :) :oops:

sexita
04-06-2008, 16:26
Пила съм когато ми стана лошо...за сърце са,слага се под езика хапчето и има вкус на мента

kateto_sladkata
04-07-2008, 11:47
има отвратителен вкус :shock: :shock:

neverfallinlove
04-08-2008, 17:00
Яснооо :D еееммм приерно може ли да помогне, когато има някви претеснения в даскало и т.н. ии да успокои нещата .. нещо такова? :-D

braveheart
04-09-2008, 10:54
Гадно е на вкус, ама помага за успокоение

LoLiPoP4o
04-09-2008, 11:40
xaxax az sym pil takova i to po 2,3 xaxaxa mnogo zle ama bqh malak
kvo stava uspokoqvate i se edno si kyto nadrusan :)) ama nedei probva mojesh da umresh :)) i se smu4e pod ezika :)

alex_devv
04-09-2008, 11:52
как па така неможа да намериш нищо в google?
интересно :-o

СЪСТАВ: Menthyl valerate 60 mg.

ПОКАЗАНИЯ: Болки в сърдечната област, при краткотрайни пристъпи на стенокардия при исхемична болест на сърцето, неврози, хистерия, пристъпи на "" морска болест"" или "" въздушна болест"".

ДОЗИРОВКА И ПРИЛОЖЕНИЕ: При възрастни: прилага се сублингвално 1 таблетка до пълното и разтваряне 2-3 пъти на ден.

neverfallinlove
04-10-2008, 10:59
alex_devv ем па еи така... щот не случайно казах за някой,който го е употребявал.Мене кво точно ме интересува кво съдържа... мен ме интересува ефект има ли 8-)

MiSs_DioR_CheRiE
04-10-2008, 15:42
Shto ne otidesh v nqkoq apteka mislq che tam nai-qsno mogat da ti obqsnqt za kvo stava vupros

neverfallinlove
04-10-2008, 15:47
MiSs_DioR_CheRiE е кво ще ходя в аптека да питам за некви хапченца.Просто видях,че тука всички много знаят и реших да питам.В крайна сметка питам за някви бонбонки.. а не някви антидепресанти.Та благодаря на всички за информацията беше ми изключително нужну да разбере какъв е състава и че децата приемат по-малка доза и т.н., както и на всички останали .. оо иеее лоффамм вааааа :D :D :D :D :D 8-) 8-) :-P :D 8-) :lol:

Positive Vibes
06-21-2008, 10:44
Не ви препоръчвам да взимате валидол.Той води до пристрастяване,а честата употреба до сънливост или безсъние,нервност,избухлив ост.Бившия ми приятел е пристрастен към валидола и да не ви казвам на какво са способни такива хора.Аз също започнах да взимам защото съм в депресия и успокоява наистина но е опасно за хора с ниско кръвно и анемия като мен.Може горната и долната граница на кръвното да се изравнят и да се умре като едното нищо.Аз веднъж даже припаднах.Много внимавайте!Най-добре не ги почвайте!

ReBeL
06-21-2008, 15:41
колко струва едно блистърче и въобще продават ли го на блистерчета или трябва да се вземе цялата кутия :)

o0ps
06-21-2008, 17:49
:shock: Не знаех че може да се умре от Валидол...аз по едно време бях почнала да си ям (буквално да ям) по 2-3 на ден, защото много ми харесваха на вкус (бях малка) ама сега когато разбрах повече няма да пия... :shock:

babylove
06-22-2008, 18:29
am baba mi pie validol... za syrde4ni bolki i za uspokoenie na nervite :)

Dimitrovdoktor
05-26-2009, 19:49
Значи хайде да не се плашиш от лаици в областта... Валидолът е безобиден, колкото ментовия бонбон, от него можеш да пиеш с кофи и нищо неприятно няма да ти се случи... Той удря точно във вегетативните нервни окончания и успокоява сърцето, снабдява го с кислород и въобще само хубави работи... Лекарствата, от които трябва да се пазим и не бива да се прекалява, защото водят до пристрастяване са т.нар. бензодиазепини като Диазепам, клоназепам (Ривотрил), бромазепам (Лексотан) и много други...
От Валидол дори не можеш да се натровиш ако глътнеш всички хапчета 8-) :D

mishkaa
05-27-2009, 13:15
има отвратителен вкус :shock: :shock:
Не е вярно !

Sunny_stz
05-28-2009, 14:01
Епа някой не може ли да каже нещо по ... конкретно бре... :D 8-) Някой които го е употребявалллл ? :) :oops:

Хапченцата са леки,за успокоение са.Слагат се под езика и се смучат.Няма нищо пристрастяващо в тях.

Dimitrovdoktor
05-28-2009, 14:13
... Но ако някой мисли да лекува депресия или панически разстройства с Валидол и Валериан - все едно пие минерална вода.

bizerankata
06-20-2009, 17:01
ami az dosta puti sam go pila .....to kogato te stqga surceto .....zadu6avane ......i dr :) :) :)

vampire_girl_
06-21-2009, 08:02
Абе кой е умрял от Валидол :lol:
Май мозъчните клетки на някой са умрели...

Валидола е безобидно /е никой не е казал,сега да отидеш и да изсмучеш една опаковка/ ,ама примерно до 2-3 на ден не е фатално и не е вредно.Обаче са много гадни на вкус =/
Не помня колко точно струваше една опаковка,но е около два лева.
Слагаш под езика и чакаш да подейства.

На мен не ми действа,изобщо.И по пет съм вземала...Нищо.
Деанксита е добър,лек антидепресант.Обаче на някой хора изобщо не им действа.
Най-доброто, обаче е Атаракса,по половин таблетка преди лягане или въобще при нужда. Той се пие при притеснение.Страшно добър е! Продава се без рецепта.
^ помагат при притеснение,но ако Валидола ти върши работа,карай с него ;P

dufenshmurtz
03-11-2012, 22:06
hahahahahaa koi vi izluga 4e ot validola se umira be hora vie normalni li ste az drusam heroin ot tolkova vreme deto spada kruvnoto 7 8 puti pove4e ot validola i ne sum umrqla vie ste ne normalni

Glamour92
03-11-2012, 22:17
^
http://i2.kym-cdn.com/photos/images/original/000/190/233/dis18550_128988723260233989.jpg

не че беше нужно да вдигаш толкова прашасала тема...