PDA

View Full Version : Кандидатстване след 7 клас...



taffy
04-06-2008, 12:06
Значи напоследък много почнах да се притеснявам дали ще успея да си взема изпитите. :D Таа реших да видя други как се подготвят за тях... Ходите ли на някакви допълнителни уроци? Наблягате ли мн на уроците в училище? (понеже аз почти съм го зарязала заради математиката) И използвате ли свободното си време, за да понаучите още нещо? И излизате ли понякога да се забавлявате? Понеже аз нещо почнах да се тормозя, чве няя да напрая нищо и така..Вие сте :P

Magichkaa_
04-06-2008, 12:23
Една приятелка ще кандидатства също.Тя горката хич не й се учи,ама ми разказва че лятото щом завърши ще сяда да учи и ше излиза много рядко,дори може би няма..

Пожелавам ти успех на изпитите :wink: Дано да влезеш там където искаш :-|

nikinkaa
04-06-2008, 12:27
Az 6te kandidatstvam i sum ograni4ila izlizaniqta mi do minimym (osven subota i nedelq) po 2 puti v sedmicata (subota i nedelq predimno) imam yroci po BEL i matematika.i ve4e se svikva-ne vseki den mi se izl,izl za mn malko vreme,no puk i za y4eneto se iska postoqnstvo :D :D :-o

s1NNer
04-06-2008, 12:31
Ммм гадно ви е на вас ... :// ние бяхме последното поколение със що годе свестно кандидатстване - за преразказ на текста пишеха 3 ,а по математика имахме само 2 задачи ... една алгебрична и една геометрична :]] И така без часни уроци и без скъсване от учене ... че какво скъсване бе ... аз на самия изпит за 1ви път прочетох произведението :D както и да е ... изкарах и са съм си добре :]]

Успех на изпитите ;]]

TinkyWinky
04-06-2008, 12:33
ми кат бях 7 клас не ходех на никфи уроци, даже преди изпитите не съм писала теми, нито съм решавала задачи, нииищооо ... обаче се изисква постоянство в ученето по принцип, не накрая да се фанеш да зубкаш сичко и да стане боозааа ;)
и пак влязох където исках и бях сред първите :P

като гледам випуските след моя... олеле колко боклуци имааа :lol:
смешна раота, самочуствие без покритие, кухи лейки дечицата, ама ко да ги прайш.... масово затъпяване....

nikinkaa
04-06-2008, 12:34
Ммм гадно ви е на вас ... :// ние бяхме последното поколение със що годе свестно кандидатстване - за преразказ на текста пишеха 3 ,а по математика имахме само 2 задачи ... една алгебрична и една геометрична :]] И така без часни уроци и без скъсване от учене ... че какво скъсване бе ... аз на самия изпит за 1ви път прочетох произведението :D както и да е ... изкарах и са съм си добре :]]

Успех на изпитите ;]]
a ti koi klas si v momenta :) :P

s1NNer
04-06-2008, 12:39
9

Beatifica
04-06-2008, 12:54
Споко, най-вероятно без много, много да учи ще изкара висока оценка, защото изпитите са лесни. Както и матурите, между другото.

ZuCkI
04-06-2008, 13:01
ако ше зимате подготвителни уроци за изпитите глеадйде да не са при същите даскали даже ако меже да не са от вашето даскало :)

krisi_bep
04-06-2008, 13:14
И аз ще кандидатствам тази година...Тъкмо си решавам домашното по математика за урока :) Ходя и на урок по български,защото там бях много зле,а откакто ходя има огроооомен напредък :) Още не се притеснявам как ще минат изпитите,може би малко по математика,което ме учудва,защото по математика винаги съм била добре,но досега не съм правила пробен изпит,а по български правя през неделя,заради това.Това,че ходя на уроци не ми пречи да излизам и т.н.Имам доста свободно време,е,има и дни ,в които е невъзможно да си покажа носа навън,но те са рядкост ;)

П.П. Към авторката:Къде ти се иска да влезеш?

Iv4eTy
04-06-2008, 13:34
Тъйй, тва кандидатстване за мене беше преди няколко години, и да си призная не съм се готвила изобщо :-D Имам познати дето се затваряха и четяха и т.н. а аз изобщо не съм си давала зор. Единственото нещо, което направих беше да прочета няколко съчинения ( защото като кандидатствах беше с съчинение ) ии не прочетох точно тва дето ми се падна :lol: Много беше весело, като казаха "Ангелинка", а аз изобщо не се бях готвила. Иии все пак си взех изпитите и влезнах, където исках 8)

П.С. В момента съм 10ти клас :P

Irrepresible
04-06-2008, 13:56
казаха че тая година щяло да се влиза още по лесно аз мин.година имах изпити не ходих на никакви уроци изкарах 4 по мат и 5 по бел влязох си кадето поисках..абе кеф ти работа

ZuCkI
04-06-2008, 15:11
Тъйй, тва кандидатстване за мене беше преди няколко години, и да си призная не съм се готвила изобщо :-D Имам познати дето се затваряха и четяха и т.н. а аз изобщо не съм си давала зор. Единственото нещо, което направих беше да прочета няколко съчинения ( защото като кандидатствах беше с съчинение ) ии не прочетох точно тва дето ми се падна :lol: Много беше весело, като казаха "Ангелинка", а аз изобщо не се бях готвила. Иии все пак си взех изпитите и влезнах, където исках 8)

П.С. В момента съм 10ти клас :P
и аз така :grin: и сия пак съм в даскалото което бях запланувал (само дето вече се изнервям тука) :grin:

Seducti0n
04-06-2008, 15:25
Ако си предубедена към самата себе си,
ако не вярваш в знанията и уменията си е логично да не постигнеш висок резултат.
Учи, старай и си повтарай, че предстоящия изпит е само едно предизвикателство, за което трябва доста добре да се подготвиш.Колкото по-добре се справиш, толкова по-голям е шансът ти в следващите 5 години да учиш в добро училеще.Успех и не се шашкай!
В дните преди самият изпит се опитай да релаксираш и да го караш по полека, колкото и трудно да ти се струва.Така сама ще се предразположиш и донякъде ще се успокоиш.Айде успех. :-)

taffy
04-06-2008, 16:25
П.П. Към авторката:Къде ти се иска да влезеш?

Ами аз искам в ПМГ =]
Аз също ходя на уроци по български и математика (току що се върнах от бълграски). Справям се добре, само математиката малко ме притеснява... И аз не излизам мн честно - само събота и неделя (ако изляза и тогава)..Иначе...съм пред компа..Ор време на време ми два вдъхновението и сядам да уча яко...Притеснявам се само, че съм леко мързелива :oops: Гледам да не се шашкам, само не ми се мисли преди изпита как ще съм... Ее успех на всички други, които ще кандидатстват

unfaithful1234
04-06-2008, 16:51
Eми аз ще кандидатствам в 1-ва Немска,вероятно.Ходя на уроци по БЕЛ,математиката ми е много силна,не ми трябват никакви уроци :D Имам за всичко време,не излизам чак толкова много,нооо предпочитам да се готвя за изпита.Има време да излизам след като вляза там където искам...Не мисля,че трябва да се шашкам,защото съм убедена в знанията си и не ме притесняват толкова тия изпити :)

taffy
04-06-2008, 16:56
Eми аз ще кандидатствам в 1-ва Немска,вероятно.Ходя на уроци по БЕЛ,математиката ми е много силна,не ми трябват никакви уроци :D Имам за всичко време,не излизам чак толкова много,нооо предпочитам да се готвя за изпита.Има време да излизам след като вляза там където искам...Не мисля,че трябва да се шашкам,защото съм убедена в знанията си и не ме притесняват толкова тия изпити :)

Оле, обичам те! Кажи как го правиш (това да си добра в математиката и да имаш време и да не те мързи кат мен ии...всичко др) :D

unfaithful1234
04-06-2008, 17:09
Mи относно математиката,ми идва отвътре.Просто някои хора са създадени за това.А иначе имам дисциплина...Не се подлагам на изкушаващото време,просто сядам и уча!Няма как иначе.Ако си решил да постигнеш нещо,трябва да положиш много усилия.Колкото до излизането...Ми аз не излизам за повече от час,нямам време за повече.Стегни се и почни да учиш.Ако трябва си изключи и ГСМ-а и компа и телевизора,за да се концентрираш върху материала.Успех ти пожелавам! :)

Pedigree
04-06-2008, 17:19
Аз ще кандидатствам,насочила съм се към езикова. :)
Да,ходя на уроци-по математика и по български.В училище си я карам супер.Правя си тестове,упражнявам се много на теория.Просто,за да имаш добри резултати,трябва да се упражняваш доста.Правиш много тестове,докато не забележиш,че има резултат-все по-малко и по-малко грешки.

П.С.Ако си подготвена,няма да имаш проблеми,но не се отпускай,не се настройвай,че изпитите са лесни или нещо подобно.Успех! :)

Bubbly
04-06-2008, 18:43
Eми аз ще кандидатствам в 1-ва Немска,вероятно.Ходя на уроци по БЕЛ,математиката ми е много силна,не ми трябват никакви уроци :D Имам за всичко време,не излизам чак толкова много,нооо предпочитам да се готвя за изпита.Има време да излизам след като вляза там където искам...Не мисля,че трябва да се шашкам,защото съм убедена в знанията си и не ме притесняват толкова тия изпити :)

Скъпа, не искам да те разочаровам, но нещата не приключват само с влизането. Даже колкото по-нагоре отиваш толкова по-малко време имаш за излизане особено в осми клас (говоря специално за немската и що годе свестните училища) Успех! :)

mort
04-06-2008, 19:21
Ами не трябва да се притесняваш,въпреки че знам че ще го направиш,няма измъкване :D Като бях 7 клас и аз си бях нервен хаха.Ходих на уроци и по български,и по матеатика и наблягах на тях в училище.И 2 дена преди изпитите не съм чел нито думичка или число :-P Така мисля,че нещата поотлягат по-добре в главата.
А относно забавленията-недей се лишава от тях,защото само от учене се изпуква.Знам го от личен опит.10 клас съм и съм пълен отличник в езикова гимназия във Варна.Просто съчетавам учене и забавление :grin:

Успех на изпитите ! :grin:

Seducti0n
04-06-2008, 19:26
Eми аз ще кандидатствам в 1-ва Немска,вероятно.Ходя на уроци по БЕЛ,математиката ми е много силна,не ми трябват никакви уроци :D Имам за всичко време,не излизам чак толкова много,нооо предпочитам да се готвя за изпита.Има време да излизам след като вляза там където искам...Не мисля,че трябва да се шашкам,защото съм убедена в знанията си и не ме притесняват толкова тия изпити :)

Оле, обичам те! Кажи как го правиш (това да си добра в математиката и да имаш време и да не те мързи кат мен ии...всичко др) :D

Според мен няма човек, когото да не го мързи.
Има, обаче такива хора, чиито цели не им позволяват проявата на слабост.А мързелът е точно това, проява на слабост, породена от недостатъчна мотивация и целенасоченост! :wink:

unfaithful1234
04-06-2008, 20:03
Eми аз ще кандидатствам в 1-ва Немска,вероятно.Ходя на уроци по БЕЛ,математиката ми е много силна,не ми трябват никакви уроци :D Имам за всичко време,не излизам чак толкова много,нооо предпочитам да се готвя за изпита.Има време да излизам след като вляза там където искам...Не мисля,че трябва да се шашкам,защото съм убедена в знанията си и не ме притесняват толкова тия изпити :)

Оле, обичам те! Кажи как го правиш (това да си добра в математиката и да имаш време и да не те мързи кат мен ии...всичко др) :D

Според мен няма човек, когото да не го мързи.
Има, обаче такива хора, чиито цели не им позволяват проявата на слабост.А мързелът е точно това, проява на слабост, породена от недостатъчна мотивация и целенасоченост! :wink:
Еми точно така е! :) А някой горе беше казал,че става по-трудно нагоре.Знам,че е така...Аз и без това съм си поставила високо летвата и знам,че ще ми е много трудно...Искам да кандидатствам в Германия след това,както направи братовчед ми.Знам колко трудно му беше от колко неща се лиши,само и само,за да влезе/учи медицина в момента/...

Seducti0n
04-06-2008, 20:10
Предходният ми пост, беше адресиран към- taffy, както и да е.
Хубаво е, когато човек има амбиции и ясни цели в живота си.
Именно мотивът да постигаш нови и нови успехи е двигателят на всяка една успешна кариера, лична реализация, както в родината, така и извън нея. :)

taffy
04-06-2008, 20:42
Предходният ми пост, беше адресиран към- taffy, както и да е.
Хубаво е, когато човек има амбиции и ясни цели в живота си.
Именно мотивът да постигаш нови и нови успехи е двигателят на всяка една успешна кариера, лична реализация, както в родината, така и извън нея. :)

Ами да..аз винаги съм имала много големи амбиции...Проблема е, че никога не съм била сигурна в себе си..Самочувствието ми не е много високо...Сигурно тфа е причината да се съмнявам дали ще успея да вляза...Знам ли, да се надяваме, че ще се получи... :)

superlative_baby
04-06-2008, 20:47
Какво ли не бих дала всичко това да се върне...Това ми беше най-хубавата година..а сега е някакъв АД..и не си мислете че ви е гадно..но сами ще се убедите.. и по темата..ходих на уроци по математика и по БЕЛ.. и ако не бяха те сега нямаше да съм там където съм сега.. а и бях много ама много амбицирана да успея.. а сега съжелявам ..

5StaR
04-07-2008, 00:38
Мен ме взеха в мойто даскало, без да съм ходил на уроци и на изпити .. Иееееееееей!!!

NightGuardian
04-07-2008, 00:59
Не виждам смисъл в това "кандидатстване"! Аз си влезнах след 8 клас...Аджаба , защо да се мъча за изпит и да влеза в гимназия , която след 12 клас , не ми дава никаква професия?Само 1 "по-добра" подготовка.А тези гимназий , който са след 8 клас , също може да се кандидатсва за ВУЗ!

Seducti0n
04-07-2008, 08:23
NightGuardian-Ще ти отговоря на въпроса от позицията на момиче, учещо в езикова гимназия.
Според мен е по-важно за един млад човек да владее минимум 2 езика, завършвайки средното си образование.По този начин ще имаш по-голям шанс за бъдеща реализация, която не те обвързва с конкретна професия.Ако нещата не се получат на едното място, ще отидеш на друго и така.Докато професионалните гимназии, също не ти дават малко, но пък не могат да предложат свободата да избираш.
Наистина кандидастването е голям стрес, но има случаи в които наистина си заслужава. :)

malko mace
04-07-2008, 16:32
Аз също съм 7-ми клас.Ходя на курс по БЕЛ и математика,организиран от у-щето ми.Малко деца сме и съм доволна от курса по БЕЛ.От този по математика-не толкова,но все пак решаваме задачи като на тестовете и понаучавам нещичко...Отделно ходя и на частни уроци по френски език,но това не е свързано с кандидатстването и е съвсем друга тема.
Много силно желая да ме приемат в 9 ФЕГ "Алфонс дио Ламартин"с втори чужд език английски език.Става въпрос за гр.София.
Иначе за подготовката си правя самостоятелни пробни изпити вкъщи,решавам тестове(особено по математика,но когато имам време и желание).Случвало се е много да ми се решава някоя и друга задача,но да нямам време.Тогава взимам тестовете в тоалетната... :D
Първи срок по математика и БЕЛ имах 6-ци(по алгебра имах 5,по геометрия-6,по БЕЛ-6).Имам наблюдения,че в повечето у-ща в 7-ми клас учителите се отпускат и буквално подаряват високи оценки на учениците си.В моето училище обаче нещата не стоят така.Пада изключителна борба за всяка оценка,учим здраво дори последния ден преди ваканция и не ни оставят дъх да си поемем.От една страна това е добре,от други съображения-никак даже...Все пак трябва да се подготвяме за изпити,всеки ходи на някакви курсове,уроци,извънкласни занимания...
Както и да е,май доста се отплеснах от темата...
В у-щето ми организират и пробни изпити(трябва да ни подготвят сериозно,защото ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да влезем някъде след 7-ми клас-училището ми е основно и ние сме "абитуриентите").Досега сме правили 3 пробни по математика и 3 по БЕЛ.На първия по мат.имах 52т.-4,65.На втори пробен по мат.-прогрес :-D -66т.-4,849 и на трети по мат.-застой :( -отново 66т.-4,879! :shock: Надявам се това да не е таванът на възможностите ми и тепърва да жъна успехи(като се има предвид,че ще правим максимум още един пробен по мат.,значи истинските изпити ще са арената за изявата ми).По БЕЛ-на първи пробен-77т.-5,32.На втори пробен-93т.-5,71.Бях специално поздравена за добрия резултат.За третия пробен по БЕЛ още не са излезли резултатите...А,на пробните изпити за София,които се проведоха февруари,по БЕЛ имах 84т.,а по математика просто не се явих.
Хайде,че май множко се увлякох-какво да направя,обичам да говоря на тази тема и изпадам в ненужни подробности...Вълнувам се!Бъдете сигурни,мога да си дърдоря още,но просто ръката вече ме боли...Но не се тревожете-няма да ви липсвам задълго-скоро ще се завърна с гръм и трясък!!!Ако изобщо някой го интересува какви ги бръщолевя де...

AFT
04-07-2008, 17:29
Не се притеснявай! Аз миналата година и си учих, и си излизах. Пък и казаха, че тази година ще е много лесно, даже по-лесно от миналата година, тогава всички влязоха, където искаха. ;] Учи си уроците в даскало, ходи си и на частни уроци и няма как да не влезеш. =)

taffy
04-07-2008, 21:36
Аз също съм 7-ми клас.Ходя на курс по БЕЛ и математика,организиран от у-щето ми.Малко деца сме и съм доволна от курса по БЕЛ.От този по математика-не толкова,но все пак решаваме задачи като на тестовете и понаучавам нещичко...Отделно ходя и на частни уроци по френски език,но това не е свързано с кандидатстването и е съвсем друга тема.
Много силно желая да ме приемат в 9 ФЕГ "Алфонс дио Ламартин"с втори чужд език английски език.Става въпрос за гр.София.
Иначе за подготовката си правя самостоятелни пробни изпити вкъщи,решавам тестове(особено по математика,но когато имам време и желание).Случвало се е много да ми се решава някоя и друга задача,но да нямам време.Тогава взимам тестовете в тоалетната... :D
Първи срок по математика и БЕЛ имах 6-ци(по алгебра имах 5,по геометрия-6,по БЕЛ-6).Имам наблюдения,че в повечето у-ща в 7-ми клас учителите се отпускат и буквално подаряват високи оценки на учениците си.В моето училище обаче нещата не стоят така.Пада изключителна борба за всяка оценка,учим здраво дори последния ден преди ваканция и не ни оставят дъх да си поемем.От една страна това е добре,от други съображения-никак даже...Все пак трябва да се подготвяме за изпити,всеки ходи на някакви курсове,уроци,извънкласни занимания...
Както и да е,май доста се отплеснах от темата...
В у-щето ми организират и пробни изпити(трябва да ни подготвят сериозно,защото ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да влезем някъде след 7-ми клас-училището ми е основно и ние сме "абитуриентите").Досега сме правили 3 пробни по математика и 3 по БЕЛ.На първия по мат.имах 52т.-4,65.На втори пробен по мат.-прогрес :-D -66т.-4,849 и на трети по мат.-застой :( -отново 66т.-4,879! :shock: Надявам се това да не е таванът на възможностите ми и тепърва да жъна успехи(като се има предвид,че ще правим максимум още един пробен по мат.,значи истинските изпити ще са арената за изявата ми).По БЕЛ-на първи пробен-77т.-5,32.На втори пробен-93т.-5,71.Бях специално поздравена за добрия резултат.За третия пробен по БЕЛ още не са излезли резултатите...А,на пробните изпити за София,които се проведоха февруари,по БЕЛ имах 84т.,а по математика просто не се явих.
Хайде,че май множко се увлякох-какво да направя,обичам да говоря на тази тема и изпадам в ненужни подробности...Вълнувам се!Бъдете сигурни,мога да си дърдоря още,но просто ръката вече ме боли...Но не се тревожете-няма да ви липсвам задълго-скоро ще се завърна с гръм и трясък!!!Ако изобщо някой го интересува какви ги бръщолевя де...

Ти ме кефиш обаче :D
Значи, аз също съм ходила на пробни(то е логично де) - един по математика и един по БЕЛ..По мат. яко се бях изложила - имах около 45 точки, и затова се бях поуплашила..По БЕЛ имах 74 точки - 5.071.
За БЕЛ съм горе долу спокойна - знам, че ще се справя, ама тая математика мноого ме плаши. Ест, работя по въпроса и се справям мн добре, което е добре. :D

unfaithful1234
04-08-2008, 08:04
Олл и аз ходих на пробни...По математика 86 т,по БЕЛ-93 :) Можеше и още... :(

_BoSSy_
04-08-2008, 13:03
На мен изпитите ми бяха преди 3-4 години,но бяха супер лесни.
Ходих на уроци по математика,а по БЕЛ сама си се подготвях.
За математиката трябва да знаеш перфектно формулите (алгебра 7ми кл... помня,че това решавах).Бях си научила всички уводи и заключения наизуст по Литература на всички произведения и нямах ядове.Падна ни се тогава "Една българка" на Вазов (ако това е от значение).По Геометрия не помня какво беше..:)

Irrepresible
04-17-2008, 14:56
не се притеснявайте аз на пробните по мат. имах 3 8-) а на изпита 4 и 21 тей че...

malko mace
04-17-2008, 16:04
Върнаха ни пробните по БЕЛ-имам 88т.-5,52.

Doom Bringer
04-17-2008, 19:29
Миналата година кандидатсвах и знам как се чувстваш.
1.Пиши си домашните по мат иначе си загубена :D :D
2.Ако можеш ходи на уроци
3.Последният месец преди изпитите се понапъни
4.Не се лишавай от удоволствията.Ако мислиш,че ако не излизаш от вас и постоянно учиш ще станеш следващия Айнщайн, лъжеш се :D .
5.И последно ... не се коси за оценките карай да върви пък каквото ще да става :P

Аз се придържах към този план и изкарах:
Бел - 5.423
Мат - 5.149 8)

chance_baby
04-18-2008, 20:58
spoko az minalata godina bqh poludqla samo po uroci hodeh ama za sled urocite ne pitai nakraq otidoh s naglasata 4e kao ne me priemat otivam v muzkalnoto i tei sled cqla godina uroci i umora se qvih i po matematik aimam3.40 i to bez da prepisvam sam sama :-P a po bg 5.40 i mojeh da vlqza v ezikovata z akudeto s egotveh ot malka ama re6ih 4e nqma daje i da si opitam kusmeta nikude i se nabutah v muzkalnoto s aktiorsko maistorstvo e mi e mn got i vs epak sus sig 6tqh da vlqza dori i v ezikovata s nai gotinat aspec za6toto ot 93 do nqkude 98 nabor decata sa malko a mestata mn ;) tei 4e spoko 6te te priemat uspeeh ! :P