PDA

View Full Version : съсипва ли се много косата



iLoveChocolate
04-06-2008, 12:31
искам да ви попитам една позната си пресира със ситни вафлички косата в корените два пъти седмично,и два пъти седмично си слага балсам за съживяване на суха,третирана и стресирана коса. Много ли я уврежда след като и слага и балсам?

donkihot
04-06-2008, 12:33
то само с балсам не става,ако й прави и маски и използва подходящите стимуланти и козметика няма да е увреди,но ако просто слага балсам...зависи,моята коса няма да издържи,според косата е

BeboP
04-06-2008, 12:36
Ами... ако не й слага балсам, ще я увреди повече... Но пък ако изобщо не я третира с пресата, а използва балсам, ще е мнооого по-добре... Така че и "със" и "без" балсам, косата се уврежда!

varnen4e
04-06-2008, 13:00
Дам.. уврежа се доста, ако ще златно покритие да и направиш... ;)

foreverr
04-06-2008, 13:06
Щом като си прави само корените-не не уврежда много косата, но все пак се уврежда-за съвет как да не я уврежда-да прави маски и да си използва балсам и да използва и кристали за коса-може и някви ампули за косата :) Ако ги използва тези работи няма да и се увреди косата-аз я правя моята коса(изправям я или я късря) и използвам маска и кристали за коса :) И нищо и няма-не е суха а има блясък и си е хубава :)

Luda_do_poluda
04-06-2008, 13:22
Аз всеки ден я изправям първо със сешоар ,после с преса и пак си ми е мека :) Ако използваш качествена козметика за коса - няма да имаш проблеми

varnen4e
04-06-2008, 13:34
Това че на този етап няма видими промени, не значи, че косата не се изтощава. Няма как да я гориш и да не се изтощава.. ;)

kateto_sladkata
04-06-2008, 13:51
Това че на този етап няма видими промени, не значи, че косата не се изтощава. Няма как да я гориш и да не се изтощава.. ;)

+1

sladku_bebzi
04-06-2008, 14:07
Ами от 1год си изправям моята, но няма промяна.Преди да започна да използвам пресата си подстригвах косата веднъж на 1-2месеца, сега я подстригвам пак на такъв интервал.Всичко си е ОК, само че вече реших да спра да я използвам, понеже искам да си я удалжа.

Enjoy_yourself
04-06-2008, 17:48
ми принципно пресата много гори косата.. така че ако си мисли ,че този балсам и съживява косата след "шока" от пресата не е така.. до колкото знам има някакви специални продукти ,които се използват точно преди да се къдри ,изправя и т.н. косата ,но в момента не мога да се сетя кои бяха... ако се сетя ще пиша ;), а иначе моя съвет е да си прави и маска за коса :)

Seducti0n
04-06-2008, 18:58
Колкото и подхранващи балсами, маски и ампули да използваш те няма как да предпазят косата ти от това което и причиняваш, изправяйки я с преса.Вместо да се тревожиш, по-добре бъди по-внимателна и не прекалявай.Успех. :)

fiama
04-06-2008, 19:14
Е, косата със сигурност се уврежда от използването на преса, но все пак с балсамите ( най- малко, прави и маски, слагай и кристали) понамаляваш вредното й въздействие ;)

iLoveChocolate
04-07-2008, 12:00
препоръчайте някакви маски и кристали на достъпни цени и как точно се ползват :?:

Liar
04-07-2008, 15:44
С кристали и с маски няма да стане =)

GetNasty
04-07-2008, 16:51
Щом като си прави само корените-не не уврежда много косата, но все пак се уврежда-за съвет как да не я уврежда-да прави маски и да си използва балсам и да използва и кристали за коса-може и някви ампули за косата :) Ако ги използва тези работи няма да и се увреди косата-аз я правя моята коса(изправям я или я късря) и използвам маска и кристали за коса :) И нищо и няма-не е суха а има блясък и си е хубава :) ОМГ! Точно в корените се уврежда най-много. Помисли малко бе момиче...

iLoveChocolate
04-08-2008, 11:04
С кристали и с маски няма да стане =)
е с какво друго може да стане тогава

sladku_bebzi
04-08-2008, 11:50
С кристали и с маски няма да стане =)

Да бе добре.Нз при твойта коса как е, но ако не бяха те, вероятно косата ми щеше да е като метла..

BlueCat
04-08-2008, 13:15
Ами аз мисля, че дори 1-2 години да се пресираш в корените няма да има видимо изгаряне на косата. Защото ти изгаряш само корените, не и крайщата. И докато израсне повече изгоряла коса ще мине време.

Абе не го обясних много добре, обаче не мисля, че е чака чак толкова вредно, че да ти опада косата. Не е като да си я изправяш например.