PDA

View Full Version : Почистване на лице



varnen4e
04-06-2008, 13:44
Моят въпрос е каква точно хигиена поддържате за лицето си. Аз лично по 23874289 пъти на ден го почиствам, но все ще се намери една пъпчица поне... Много се дразня и направо ми се плаче вече, защото съм пробвала всичко, което съм чувала.
Надявам се, да споделите как се грижите за лицето си и какви продукти използвате, защото аз явно не правя нещата както трябва.
:)

didkatagb
04-06-2008, 13:48
Аз два пъти на ден,защото ако е по-често ми се изсушава кожата
Абе става :D

varnen4e
04-06-2008, 13:52
Аз два пъти на ден,защото ако е по-често ми се изсушава кожата
Абе става :D

Да но мисълта ми е- с какво си почистваш лицето?

didkatagb
04-06-2008, 13:59
Значи за черни точки използвам garnier pure ,а за почистване вече на avon и oriflame имам много различни продукти да не кажа почти всичко ииии козметик :D

foreverr
04-06-2008, 14:20
Аз си го почиствам по 1-2 пъти дневно-за пилинг маска използвам отайка(ако така се пише) от кафе-на мокро лице си взимам кафе в ръката и започвам силничко да търкам-и така на цялото лице и после го измивам и така с тва търкане пада мъртвата кожа и после като си пипнеш лицето и е божествено :grin: .А за измиване на лицето използвам измивен гел на Clean and clear.Но чесно да кажа и на мен тея неща не ми помагат-а и съм пробвала доста продукти, но винаги имам по 2-3 пъпки :-x Според мен нищо не помага-тея пъпки са си от пубертета и дори и да използваме козметички продукни не можем да ги махнем-само можем да ограничим броя им като използваме козметика :)

didkatagb
04-06-2008, 14:25
не можем да ги махнем-само можем да ограничим броя им като използваме козметика :)
Апсолютно вярно

varnen4e
04-06-2008, 14:26
А маска един път в седмицата добре ли е да се прави. Или трябва по- често?

donkihot
04-06-2008, 14:28
по4иствам сутрин и ве4ер с garnier pure 3 in 1, а ако ми се наложи през деня да се изкъпя или да излезна,по4иствам лицето си със нивея oxigen power,и после след като съм си измила лицето по4иствам или със спирт за акне или с таолетно мляко за акне на христина

didkatagb
04-06-2008, 14:37
А маска един път в седмицата добре ли е да се прави. Или трябва по- често? 1-2 ;)

foreverr
04-06-2008, 14:55
А маска един път в седмицата добре ли е да се прави. Или трябва по- често? 1-2 ;)+1

varnen4e
04-06-2008, 15:31
Мерси на всички за мненията...

Boot
04-06-2008, 16:02
Два пъти дневно с на Гарние едно гелче (исеншълс ), после тоник за лице - пак на Гарние.
ама пак се намира по някоя пъпка. Но то е нормално и съм си доволна от продуктите.

LuCiFersAngeL
04-06-2008, 19:50
Сутрин и вечер си измивам лицето с гелчето за нормална кожа на Нивеа, но не ми допада особено и смятам да си взема на Eveline - видях че са пуснали и за нормална кожа.
Салицилов спитр използвам единствено и само след като съм стискала черни точки.
Аспиринова маска (за повече информация търси в Гугъл, а лично аз си я правя като смясвам един смачкан на прах аспирин с хума) - най-много веднъж седмично, защото е наистина доста силна и премахва всички нечистотии от кожата. Понякога след нея правя и хидратираща маска, защото както вече споменах е малко агресивна, но въпреки това дава страхотни резултати. ВАЖНО: Ако си правите тази маска не забравяйте да нанесете слънцезащитен крам, ако ще излизате след това. Аз винаги си я правя вечер и не се мажа с такъв.
Ексфолиране с тоалетни трици на Христина (когато преценя че има нужда). Търкам си добре лицето и след това изплаквам или пък оставям да изсъхне като маска и тогава отмивам.
Май това беше

varnen4e
04-06-2008, 20:56
Мерси много...
:-)

st1ka
04-07-2008, 00:17
Аз гледам винаги сутрин и след като се прибера хубаво да си почистя лицето...Сутрин с един тоник и гел за мазна кожа на Avon (и двата продукта са от една серия).А по-късно като се прибера си махам грима с бебешко тоалетно мляко и отново тоник и гел, и всякакви други - от сериите на Avon за лице съм много доволна!А маска си правя рядко, най-често използвам една отново на Avon с екстрат от бял чай ... иии май е това!

5StaR
04-07-2008, 00:41
Аз мойто не го чиста

dqdo_mraz
04-07-2008, 00:47
Аз мойто не го чиста
да дода да ти го умия ?

GossipGirl89
04-07-2008, 09:51
1 път месечно ходя на козметик - след това кожата ми е супер якаа като бебешко дупе :D Иначе всеки ден сутрин и вечер го почиствам и си правя пилинг поне 1 път седмично.

bloodfrozen
04-07-2008, 10:24
Сутрин и вечер задължително си го почиствам, както и ако почувствам, че има нужда. В момента имам на разположение един лосион на Clean&Clear за чувствителна кожа, тоник за лице с екстракт от водорасли и бамбук на Ейвън, както и гел за почистване с микрокапсулки..
Най-често използвам почистващия лосион и сякаш има ефект.
Аз редувам всичките тея продукти, не знам дали е хубаво, но го правя.. 8-)

Beb4e__to
04-08-2008, 16:29
аз мойто лице го по4иствам само с тоалетно мляко от грима..ина4е с друго като тоник и т.н. не използвам..и съ6то 1 път ф седмицата маска за лице и тфа е ..

blackreplay
04-15-2008, 15:14
почистващ гел Exfoliac

EarthShaker
04-16-2008, 03:29
ахаха мойто майка ми ма кара да го мия с някфи тука сапунчета и през 2-3 дена го мия... ама още по-интересно е, че от 3 седмици съм на диетата на дюкан където няма никакво сладко, никакво мазно, никакво нишесте.. и не ми е излязла 1 пъпчица :) ако искате вярвайте :D

Carmen_Kass
04-16-2008, 06:01
почистващ гел Exfoliac

+1 сутрин и вечер.Понеже ми е назначено лечение за тея пъпки след измиването слагам Зинерит и след него крем Скилорен(но само вечер) и 2 пъти месечно ходя на физиотерапия т.е с ултразвук ми се вкарват лекарства в дълбочината на кожата.И за 3 месеца процедури нито белези има нито пъпки.

TheNewReligion
04-18-2008, 23:05
Principno vecher predi da si legna si pochistvam liceto sus sapun , no tui kato izsushava kojata mi (no pochistva mnogo dobre) , si maja liceto s krem "Zdrave" . Dobre hidratira i sled kato go nanesa ravnomerno , se napliskvam s ledena voda , za da mi se zatrovqt porite i se izbursvam ! Mnogo dobrte mi deistva na kojata ! A sutrinta prosto si izmivam ochite i si posushavam liceto ! :) :) :)

VerryBerry
04-19-2008, 11:17
Зачи,аз маски не ползвам-изсушават ми кожата и после я чувствам като ''опъната'',затова пък ползвам един тоник на Арома-който много добре ми почиства лицето,а вече в дните,когато много пъпчасвам,ползвам един ексфолиант на Ейвън :)

sexy_sladurana87
04-19-2008, 11:24
Ми почиствам го първо с вода после с едно спиртче и едно кремче,а когато имам време-и пилинг маска.Тая процедура я върша 6 пъти някъде на ден :D