PDA

View Full Version : Отказвали ли сте от човекът,когото обичате?



vamp
04-06-2008, 16:20
Е,някой от вас отказвал ли се е от човекът,който обича,защото например връзката им е трудна и носи проблеми.Но чувства има,споделени са,прекараното време винаги е готино,но се виждате рядко.Правиш много компромиси ,а от отсрещната страна срещаш лиготии и колебание,обаче те моли да останеш при нея.Борили ли сте за човекът когото обичате месеци наред,да бъдете щастливи и после да се разделите,но да останете в добри отношения и да искате да се съберете?
На мен ми писна от нейните лиготии,обичам я,обаче тази връзка ме кара да страда.
Ще сгреша ли ако престана да се боря за нея?Грешка ли е да се откажеш от любовта?Намираш ли после нова?
Тези въпроси ме мъчат от страшно много време,някой може ли да ми помогне?Мнения?

анонимка
04-06-2008, 16:29
Ако намеря истинската,споделена любов,не бих се отказала лесно от нея.Бих се борила дълго и упорито.не знам какво си преживял,но ти казвам какво бих направила аз.

iveto__91
04-06-2008, 16:30
daa :cry: mnogo mi e tujno dori i sega za6oto skoro se otkazah.celi 10 meseca hranih nadejdii i nakraq kakvo??edno golqmo NISHO.emii primirqvam se v momenta.mnogo mi e trudno,noo takuv e jivota.. :)

koalka
04-06-2008, 16:39
Като ти е писнало от лиготии се махаш.Мен това би ме отблъснало, дори и да обичам някого...
Имаше случай, в който не се отказах от чувствата си и всичко завърши добре.Но в някои ситуации просто се налага да бъдеш реалист, а не непоправим оптимист и да губиш наистина ценното време.

vamp
04-06-2008, 16:39
Ако намеря истинската,споделена любов,не бих се отказала лесно от нея.Бих се борила дълго и упорито.не знам какво си преживял,но ти казвам какво бих направила аз.

Ами тя е твърде затворена,не излиза много,но за сметка на това винаги трябва да се съобразявам с приятелите и познатите й и да си чакам реда да излезем.Виждаме се през няколко дни,при положение,че живеем в блок!!!Единствения "проблем" е че сме в различни смени и тя има вечерен час 9:30...Значи аз не й се сърдя,никога нищо не съм и казвал,но това с приятелите й,винаги ме е дразнило.Вече си мисля,че приятелите и са по-важни от мен за нея,всъщност те не са и приятели,а банда смотаняци и смотанячки,които се ебават с нея и я командват.Това ми го казаха много хора за нея,включително нейни съученици.И аз какво правя с такова момиче?ОБИЧАМ Я МНОГО,тя мен също,обаче не мисля,че това което прави тя е редно...Просто си мисля,че не е дорасла да бъде с мен.Та грешка ли е да се откажа от нея според вас?Или да и предложа да избере,имам ли право да го направя?След всички хубави мигове не искам да се карам с нея,не искам и да се взема сбогом с нея,но пък така нещата не могат да продължават...

iveto__91
04-06-2008, 16:47
Като ти е писнало от лиготии се махаш.Мен това би ме отблъснало, дори и да обичам някого...
Имаше случай, в който не се отказах от чувствата си и всичко завърши добре.Но в някои ситуации просто се налага да бъдеш реалист, а не непоправим оптимист и да губиш наистина ценното време.
daam suglasna sam.
vij,tova ne ozna4ava 4e na vsqka cena trq da se otkazva6.ti nai-dobre moje6 da precwni6 situaciqta.

Wrathchild
04-06-2008, 16:50
Дааа, няма компромиси, само лиготии има, но пък тя те обича много, мдаа...
Ти какво правиш с деца, при условие, че искаш истинска връзка?

sexita
04-06-2008, 16:51
Да...точно преди по-малко от 24 часа...супер объркана съм :(

VinDiesel
04-06-2008, 16:58
Сам прецени дали си струва и гледай да не те прави на глупак

Obsession
04-06-2008, 17:09
Ох, ами понякога така се случва... Тя май е направила своя избор, щом се случва да те пренебрегва (ако правилно съм разбрала). Сега ти трябва да направиш своя избор - да продължаваш да опитваш или да продължиш напред и да търсиш нови хоризонти. Мисля, че си съвсем в правото си да и поставиш директно въпросите си и да я накараш да ти отговори направо. Иначе ще боли повече. В крайна сметка, ако нещата се оправят ще е ок. Ако не поне ще знаеш, че си направил каквото трябва. Успех!

MiMcHeToOo
04-06-2008, 17:35
Не, не мога да се отдръпна от човек който обичам.

zaraaa
04-06-2008, 17:44
Pomisli parvo mnogooooo dobre!!!! - Tazi vrazka poveche shtastie ili neshtastie ti nosi? Mislish li,che zaslujavash neshto po-dobro? Xubavite momenti poveche li sa otkolkoto loshite ili obratnoto? Kara li te da stradash poveche otkolkoto da se usmixvash? Useshtash li,che tozi chovek se interesuva ot teb,naistina li te obicha,podkrepq li te v trudnite momenti ili prosto ti kazva:"Ami sluchva se." Useshtash li,che naistina imash nqkogo do sebe si,nqkogo kogoto te obicha,kogoto te uvajava i te ceni? Otgovori si na tezi vaprosi i ako otg im e NE po-dobre da si namerish nqkoе drugо momiche,kolkoto i da obichash segashnata si priqtelka i kolkoto i da ti e trudno.Vse pak 1-na vrazka trqbva da ti nosi UDOVLETVORENIE,a ne SALZI! Aide uspex,dano sam ti pomognala :)

nikoll111
04-06-2008, 17:47
Az mi ... az ... mislq 4e ... mislq si 4e lubovta moje da doide mn puti i ne e vqrno 4e samo 1 put e istinska ... no ako e istinska mn trudno se namira otnovo ... naskoro se razdelih s edno mom4e i mi e mn tupo da be6emi kofti i praveh mn kompromisi no ako sega moga da vurna vremeto nazad ... bih ostanala s nego ... prosto mojebi tva e bila istinska lubov i ne trqbva da se otkazva6 ot neq tolkova lesno :cry: :cry: :cry: :oops: :oops: :cry: :cry: :cry:

poison`girl
04-06-2008, 17:47
Не, не мога да се отдръпна от човек който обичам.Аз също :-x

vamp
04-07-2008, 12:25
Абе обичам си я,тя мен също,обаче като сме заедно толкова малко и рядко,защо да продължавам да се мъча за нея.Никой друг няма да я обича като мен,нито ще я търпи като мен.Аз в замяна какво получавам-лъжи,неизпълнени обещания и т.н.Просто може би не ни е писано да сме заедно,трябва да приключа нещата,защото твърде много я обичам и страдам за нея,а от това няма смисъл.А ако някой ден пак сме заедно,едва ли ще е същото както преди,защото се научих,че никога не трябва да даваш прекалена свобода на човека до теб и постоянно да правиш компромиси.Поне от мъжка страна е така.Просто започват да те смятат за балък и да си правят каквото искат и когато ти трябва твоето момиче си сам.
Другаде ще търся любовта,но как ми е трудно да се откажа от нея и непрекъснато съмнение дали не греша ме съсипва.Трудно ми е да не си обаждам,да не чата с нея,да не и говоря :( Сега се чудя как да се държа когато тя ме търси,ако ми предложи да излезем и т.н.

NightGuardian
04-07-2008, 12:27
Твърдо ние. 8-)

yuyuto
04-07-2008, 13:07
Е,някой от вас отказвал ли се е от човекът,който обича,защото например връзката им е трудна и носи проблеми.Но чувства има,споделени са,прекараното време винаги е готино,но се виждате рядко.Правиш много компромиси ,а от отсрещната страна срещаш лиготии и колебание,обаче те моли да останеш при нея.Борили ли сте за човекът когото обичате месеци наред,да бъдете щастливи и после да се разделите,но да останете в добри отношения и да искате да се съберете?
Борила съм се мноу пъти... Ама съм се и отказвала мноу пъти... И бих го направила пак, ако нещо не е както трябва, дори и да си го обичам... Абе понякога (в повечето случаи) просто не се получава и тва е... :P :-P


На мен ми писна от нейните лиготии,обичам я,обаче тази връзка ме кара да страда. Ще сгреша ли ако престана да се боря за нея?Грешка ли е да се откажеш от любовта? [b]
Тези въпроси ме мъчат от страшно много време,някой може ли да ми помогне?Мнения?

Апф... Няма да е грешка да се бориш... Бори се до последно и ако видиш, че вече наистина няма изход, се откажи...


Намираш ли после нова?

Определено ще си намериш нова любов, рано или късно...

анонимка
04-07-2008, 13:34
Ако намеря истинската,споделена любов,не бих се отказала лесно от нея.Бих се борила дълго и упорито.не знам какво си преживял,но ти казвам какво бих направила аз.

Ами тя е твърде затворена,не излиза много,но за сметка на това винаги трябва да се съобразявам с приятелите и познатите й и да си чакам реда да излезем.Виждаме се през няколко дни,при положение,че живеем в блок!!!Единствения "проблем" е че сме в различни смени и тя има вечерен час 9:30...Значи аз не й се сърдя,никога нищо не съм и казвал,но това с приятелите й,винаги ме е дразнило.Вече си мисля,че приятелите и са по-важни от мен за нея,всъщност те не са и приятели,а банда смотаняци и смотанячки,които се ебават с нея и я командват.Това ми го казаха много хора за нея,включително нейни съученици.И аз какво правя с такова момиче?ОБИЧАМ Я МНОГО,тя мен също,обаче не мисля,че това което прави тя е редно...Просто си мисля,че не е дорасла да бъде с мен.Та грешка ли е да се откажа от нея според вас?Или да и предложа да избере,имам ли право да го направя?След всички хубави мигове не искам да се карам с нея,не искам и да се взема сбогом с нея,но пък така нещата не могат да продължават... Хм,хем така ,хем така.Това за приятелите е често срещано явление.Те я използват,но тя държи на тях,но защо ли?!Ако се опиташ да я отдръпнеш от приятелите и или да я накараш да избира,мисля,че ще сбъркаш много.Предпазвай я по някакъв начин,но не се опитвай да ги разделяш,защото накрая може само ти да си изпатиш.Поговорете,обясни и ,че искаш да си повече и по-често с нея,сами,без никой друг.Това дали е дорасла за теб,не знам,но явно имате доста различни разбирания по някои въпроси и това ви пречи.

Пожелавам ти успех ,каквото и решение да вземеш ;)

Karamel4e_to
04-07-2008, 14:16
Е,някой от вас отказвал ли се е от човекът,който обича,защото например връзката им е трудна и носи проблеми.Но чувства има,споделени са,прекараното време винаги е готино,но се виждате рядко.Правиш много компромиси ,а от отсрещната страна срещаш лиготии и колебание,обаче те моли да останеш при нея.Борили ли сте за човекът когото обичате месеци наред,да бъдете щастливи и после да се разделите,но да останете в добри отношения и да искате да се съберете?
На мен ми писна от нейните лиготии,обичам я,обаче тази връзка ме кара да страда.
Ще сгреша ли ако престана да се боря за нея?Грешка ли е да се откажеш от любовта?Намираш ли после нова?
Тези въпроси ме мъчат от страшно много време,някой може ли да ми помогне?Мнения?


znachi pri men beshe g.d taka samo che toi beshe turchin a az sam bg i vsichki bqha protiv vrazkata ni obicham go s cqloto si sarce makar sega da sam s drug za da go zabravq no ne moga a tfa momche turcheto to se podigra s men sloji krai na sichko aa aaz tolko se borih da sme zaedno karah se s roditelite si s fr-s i za kfo za da me narani tolko jestoko :cry: :cry: :cry:

Miss_Perfekt
04-07-2008, 14:46
Не съм се отказвала бях готова на много неща . Той се отказа от мен нарече ме Ку*ва и ме удари и оттогава невярвам в любовта ...

*kikz*
04-07-2008, 14:47
.. Аз се отказах.. б0рих се половин година, на него му беше все едно, не му пукаше за мен.. е имаше някви чувства към мене обаче ми каза ясн0 че не иска да сме заедн0 .. обаче преди около месец искаше да излезем и аз веднага приех ест. щото имах чувства към него.. и кв0 стана.. изляз0хме, т0й ме целуна, наговори ми някви раб0ти че ме харесва още, ала бала, и вечерта по скайп ми се изясни всичк0, всичк0 бил0 лъжа и ме бил целунал просто щото мн яко съм се целувала според него ... ](*,) п0сле искаше пак да тръгнем 0баче вече бях т0лк0з яд0сана и не ми дремеше за него.. :-x ама какт0 и да е.. все едн0 ми е вече не г0 ебавам за 1 ст. даже :? сякаш вече се примирих и не мисля толкова много за него... и така ми е п0-д0бре.. :) ..Радвам се поне че има човек до мене в момента, няк'ви сили ми дава.. :-)

bibi90
04-07-2008, 16:41
Отказвала съм се.Когато отсрещната страна не получаваш,това което търсиш,бъди сигурен,че това НЕ е голямата ти любов!
Иначе дори когато любовта е споделена пак има проблеми и пак човек страда,то неможе без това,но не става само да даваш,а да не получаваш нищо,в такъв случай съм се отказвала от въпросният човек,колкото и да ме е боляло.Сега като се замисля,нищо не съм загубила,защото нищо не съм имала. :)

JiMiTo
04-07-2008, 19:23
Кум Автора : брат... имам чувството, че живеем един и същ живот. Таман бях влезнал във форума за да пусна подобна тема, но след като попаднах на твоята се отказах.

И аз съм във същата ситуация. Трябва да си чакам реда сред нейните приятели, неините схващания изобщо за приятелство изобщо и тем подобни работи ни се разминават малко. Тя е на мнение, че винаги можеш да си намериш приятели, че старите приятели е нормално да си отидат, в смисъл не и пука чак толкова за тях. Имам чуството, че ме лъже дори понякога и че премълчава някой неща. Казъл съм и, че и вярвам на 100%, с надеждата да не ме лъже, но явно.... Защо наистина трябва да се измъчвам. Днес си мислех едно нещо, гадно е , но може би е най-добрия вариант, ако искам да се отделя от нея и този омагьосъм кръг. А именно - мислех да и кажа, че се е появила една стара любов и че съм влюбен и че няма смисъл от всичкия този театър между нас, че всичко свърши и просто да спра да разговарям с нея.... друго просто немога да измисля. Жалко е! Да Знам! Но искам да изпита поне малко от тъгата и мъката , която аз съм изпитал заради нея. А ако поиска да се върне... незнам тогава ще мислим. Но немисля да и кажа да веднага....

Въпреки това я обичам. Знам, че и тя има някакви чуства към мен. Страх я е да си го признае дори пред себе си, но е така....деиствията понякога говорят много повече от думите.
Незнам какво да правя... няма смисъл вече наистина...това не е любов

CuRly_Doll
04-07-2008, 19:39
Дам,отказах се,понесох си последствията и вече мога да кажа,че го преживях и се радвам на запазеното приятелство :)

sladkъ_mackъ
04-07-2008, 19:46
Ei ne se otkazvai taka ;) Lubovta,kogato e istinska si struva kompromisite i jertvite :) Kakvo kato s evijdate rqdko-ima mn dvoiki koito sa v razli4ni durjavi dori i pak si zapazvat vruzkata ;) Razstoqnieto ne e ot zna4enie vajno e da sa blizo surcata vi.I nie s gadjeto se vijdame rqdko,no tova izob6to ne e pri4ina da se otkaja ot nego,vse pak znai 4e nqma da e vinagi taka ;) Ako si siguren 4e momi4eto te obi4a se bori za neq i badete 6tastlivi-zaslujava si.No ako naistina samo ti se ligavi i si tursi opravdanie da ne e s teb po-dobre nedei samo 6e se izmu4va6 i vurti6 v omagiosan krug.. Ti si znae6 :) A kolkoto i banalno i izturkano da zvu4i 4esto sled golqma,istinska lubov druga takava ne idva..ena e v jivota i ostavq traini sledi.. taka4e bori se za momi4eto ako pone malko vqrva6 4e si struva.Taka moje da e rqdko no pone 6te q ima6 nqma da si sam ;)

HePeAJIeH
04-07-2008, 20:09
Споделена несподелена любов каквато и да е аз дължа на нея..и каквото и да е накрая най много ме боли :(

sladkъ_mackъ
04-07-2008, 20:17
ee pro4etoh vsi4ko,koeto si pisal ...mai tq ne te obi4a tolkova mn kolkoto ti neq,6tom ne e gotova i na nai-malkoto za da vurvqt ne6tata i da e ok.A nai-malkoto,koeto moje da napravi e pone da ograni4i izlizaniqta s "priqtelite" , za da e pove4e vreme s teb..ako te obi4a trqbva pone malko da se suobrazqva s tfoite jelaniq.Puk i kfo tolkova iska6 ot neq-da se vijdate po-4esto,prosto e stranno da ste v e din blok i da si zabravqte fizionomiite.. Ako tursi i iska da izlizate zna4i misli za teb i i epriqtno,kogato ste zaedno,ako te izbqgva i predpo4ita priqtelskata kompaniq ili ne ocenqva teb i vruzkata vi i ne znae kakvo iska,ili si i za broika i ne zima ne6tata naseriozno.. ae uspeh ti si zn nai-dobre

fAshIoN bOy
04-07-2008, 20:52
Ми и аЗ сЪМ г/д Като ТЕб...и т'вА С ПриятЕЛите Е МноУу гАДно ...зНАм к'Во е...МойТа пЪк си имаШе Една приятеЛка...и аЗ УгАжДах За Всичко к'ВотО сТавАше ....кЪдеТо ЗаКъСнеЯ ...къдеТо ОтидА и сЕ Обаждах т'вА оноВа...и Един ПъТ оТивАм дА си Я вЗемА от ДаСкаЛо...и тЯ не беШе СвЪршиЛа и аЗ и зВънКам и КаЗвАМ,чЕ щЕ отидА да се ПоразходЯ с Един Фр с кОЛаТА Му....и бяХ и каЗАЛ като СвъРши дА ми прАти СтрЕЛа...и сЯ сЕ рАзхоЖдаМе на бЛизО окоЛо дАскаЛотО ....и тЯ ми прАщА стреЛа и аз тръГвАМ къМ даскаЛотО ....и ТЯ пАк Ми шрАщА ВтоРа стреЛа..ТОеСт дА идВаМ по бърЗо и ОтидохМе коЛко МогА по бъРзо и аз отивАМ...неЯ я нЯМа... :( :( :( :-o зАчудих Се ...ПритЕсних се маЛко..зВънНах и ...а тЯ ОтишЛа ПриЯтеЛкаТА Си...,кояТо имАЛа НещО ДА су КупуВа и Тя е приДруЖиЛа...а Мен Ме зАряЗа..тоЛковА гАДно Ми сТаНа ТогАва....ми т'Ва Си има НяКви ГрАниЦи ...и казАх...ВечЕ каК СтоЯТ нещата....зАраДи ТАМ няКва Си ........ ДА ме прЕНебрЕгВа ..не е позНаЛа...тАКчЕ....Си ВАди изВодитЕ ЗНам коЛко Е гАдно ЗаРади ПрияТЕлки Да ТЕ ПреНебРЕгВА и ОсОбеНО зА няКви .... зА т'Ва наПраВи МъЖко РЕшЕние браТЛЕ ...зНам ..аЗ сЪм МноГО ПриВъРзАн кЪМ ПрияТЕлкаТа Си и ДаЖЕ си нЯМаш напрЕдстаВа коЛко...вСе гЛедАМ да Не ЗгАфЯ ..пЪК тя коЛкоТО грЕшки напрАВи ....в ЧудО СЕ видЯх ....зА т'Ва Си поМисЛи хубаВо......сЪвЕтчЕ.....дЕйсТв и МъЖко и Не Се коЛебАи каЖи каК сТояТ нЕщАта ....ОбЯсНи ,коЛко Е гоЛяМа ЛюбОвтА Ти кЪМ неЯ ....каЖи ,Че Ти сИ МомЧеТо ,коеТо Я ОбиЧа...а Не ПрияТеЛитЕ и...,Че няМа дА има ДруГо момЧе което ДА Я ОбиЧа каКто Ти НЕя...кажи и ВсиЧко коЕто имаШ дА си каЗваШ ...и КоеТо Ти Е на сЪрЦе...и Добре пОмисЛи......и таКа УсПЕхх

SINDEL
04-08-2008, 10:37
Била съм готова да го направя и съм му го казвала. Не за друго, а просто защото не знаеше иска ли да е с мен или не. Казах му, 4е ако не ме оби4а и не ме иска, ще го оставя да си отиде, когато пожелае.
Бях в положение, в което не знаех изобщо има ли шанс да съм с този 4овек и в общи линии се бях вкоп4ила в някаква мизерна надеждица. Висях в така месеци, а той знаеше, 4е мога да си тръгна завинаги, ако наистина го пожелае.

mickelangelo
04-08-2008, 10:53
Нима трудностите те спират ? Нима ако всичко беше лесно щеше да е толкова сладко накрая ? Бори се не се отказвай .. Трудностите не трябва да те спират ... Ако наистина е любов не се отказвай .. !

vamp
04-08-2008, 12:30
ee pro4etoh vsi4ko,koeto si pisal ...mai tq ne te obi4a tolkova mn kolkoto ti neq,6tom ne e gotova i na nai-malkoto za da vurvqt ne6tata i da e ok.A nai-malkoto,koeto moje da napravi e pone da ograni4i izlizaniqta s "priqtelite" , za da e pove4e vreme s teb..ako te obi4a trqbva pone malko da se suobrazqva s tfoite jelaniq.Puk i kfo tolkova iska6 ot neq-da se vijdate po-4esto,prosto e stranno da ste v e din blok i da si zabravqte fizionomiite.. Ako tursi i iska da izlizate zna4i misli za teb i i epriqtno,kogato ste zaedno,ako te izbqgva i predpo4ita priqtelskata kompaniq ili ne ocenqva teb i vruzkata vi i ne znae kakvo iska,ili si i za broika i ne zima ne6tata naseriozno.. ae uspeh ti si zn nai-dobre

Значи първо искам да благодаря за всички мнения!Много благодаря на всички!!!Мацката,значи това ,че живеем близко е нещото което ме дразни,може да ми отдели поне 5-10-15мин,може и 20-30мин,не е проблем,казвал съм й го.Обаче тя никога нищо не е казвала.Всеки ден ме търси по чата,обаче няколко дни не бях пускал компютъра и не бяхме говорили,тя не ми се обади,не ме потърси.Пуснах си компютъра и веднага почна да лафи с мен,все така тъпо и лицемерно както преди,опитваше се да разбере отношението ми към нея,попита ме дори какво става.Не и казах нищо,все увъртах и не давах еднозначни отговори.Направих го с надеждата,че сама ще се сети,но знам,че няма да го направи.Дали ще и кажа всичко което си мисля не знам,мисля си дори,че не си струва да казвам каквото и да е.Все пак не искам да я губя,затова премълчавам много неща и не я наранявам с приказките си.От 2 седмици някъде живея с надеждата,че тя не е момичето за мен и няма смисъл да опитвам да сме заедно,щом такива дреболии и глупости стоят между нас.А и като знам какво предстои,няма по-добър момент от този да бъдем заедно.А и вече не е проблема да тръгнем пак,проблема е ,че вече не и вярвам и си мисля,че би се държала хладно с мен.Не ми се рискува,в моя случай би означало самоунижение,особено след всичкото време което се познаваме и начина по който се държах с нея.Тя знае кой съм аз и знае колко я обичам.Всичко зависи от нея и постъпките и вече.Искам да бъда с нея,но ще бъда с нея само ако и тя ме иска истински,иначе няма смисъл!

F4e_stz
04-08-2008, 16:52
az sym se otkazvala no pri dosta po razli4ni obstoqtelstva zatova nqma da izkaja mnenie ... :|

slun4ice_90
04-08-2008, 17:17
Да отказвала съм се,и то не от едно момче...Предпочитам да е щастлив,щом не е с мен,с някоя друга нека да е...Много съм страдала,но това е любовта..понякога изисква жертви. :( :-P

partychild
04-08-2008, 17:45
da moga... no zavisi ot mnogo ne6ta

SuNsEt
04-08-2008, 17:55
Ами да...2 пъти ми се е случвало,но не беше точно любов.По-скоро толкова силно влечение,че чак приличаше,но не бих казала нещо повече... :-o :)