PDA

View Full Version : Проблем със щриф на Windows



Otka4eniq
04-06-2008, 17:35
Значи сестра ми е пипала нещо по компа и явно е обаркала нещо и сега всичко ми излиза с някви иероглифи някои работи не но някои да как да го оправя 8-[ :cry:

expire
04-06-2008, 17:54
Значи сестра ми е пипала нещо по компа и явно е обаркала нещо и сега всичко ми излиза с някви иероглифи някои работи не но някои да как да го оправя 8-[ :cry:
кои шрифтове точно? Ако е от интерфейса на някоя програма виж в настройките.
Ако целият Windows е "омазан" провери в:
Control Panel -> Regional and Language options и провери дали всички езици са нагласени на Български и т.н.
Пиши ако не се оправиш, пиши и разясни малко повече с кои шрифтове ти е проблема и къде.

Otka4eniq
04-06-2008, 18:34
Значи сестра ми е пипала нещо по компа и явно е обаркала нещо и сега всичко ми излиза с някви иероглифи някои работи не но някои да как да го оправя 8-[ :cry:
кои шрифтове точно? Ако е от интерфейса на някоя програма виж в настройките.
Ако целият Windows е "омазан" провери в:
Control Panel -> Regional and Language options и провери дали всички езици са нагласени на Български и т.н.
Пиши ако не се оправиш, пиши и разясни малко повече с кои шрифтове ти е проблема и къде.
Ми значи например скаипа имената на хората са със иероглифи и там кадето пише абонати и хронология и тфа ми е.
Насякаде е проверено на бг е от другаде е проблема но нз от каде

Otka4eniq
04-06-2008, 18:40
сестра ми каза че е била ж контрол панел щрифтове да и каза че май е изрила нещо от там и така е станало :-x :cry: 8-[

Otka4eniq
04-06-2008, 19:11
Оправих го. :grin: Сега ще ви кажа и начина по който го оправих ако някой друг има такива проблеми да ги оправи. :-P
Ако по някаква причина искате да инсталирате наново шрифтове, направете следното:
1. Създайте нова папка, например C:\fon.
2. От Start бутона изберете Run, напишете cmd и натиснете Enter.
3. Поставете в вашето CD устройство инсталационния диск на Windows XP.
4. Изпълнете следната команда (заместете D с буквата съответстваща на вашето CD устройство) :

expand -r D:\i386\*.tt* C:\fon

В папката C:\fon, която създадохте ще откриете шрифтовете, и оттам вече може да ги копирате в папката C:\windows\fonts.