PDA

View Full Version : хлябът



~{oщE}~{те}_{obиЧам}~
04-07-2008, 20:55
Имам едно вяпросче.Пялнозърнестят хляб по малко вреден и калоричен ли е? :neutral:

Barbie
04-07-2008, 21:02
Никой хляб не е "вреден". Но пълнозърнестият е по-полезен.

Canis_Dirus
04-07-2008, 21:12
Никой хляб не е "вреден". Но пълнозърнестият е по-полезен.
Според няколко изследвания точно хляба със ситно смляно брашно е причина за невероятното увеличение на случайте на диабет. ДНивата на диабет са правопропорционални на консумацията на ситно смлени зърнени култури.

Пълнозърнестия не е кой знае колко по-добре.

Хляба няма нищо, което да задължава да се яде. Долу леба. Само боба и да ***! :D :D

sweet_baby_cool
04-07-2008, 21:52
Az 4etah nqkade si 4e v hlqba ima nqkakvi vitamiani ili proteini koito ne se sadrjali v dr hrani i e polezno da se hapva pone 1 filiika na den.

Seducti0n
04-07-2008, 22:13
Az 4etah nqkade si 4e v hlqba ima nqkakvi vitamiani ili proteini koito ne se sadrjali v dr hrani i e polezno da se hapva pone 1 filiika na den.

Точно така в хлябът и в тестените изделия по принцип се съдържа доста голямо количество протеини. :)

psychopath
04-08-2008, 01:16
маайте яко попара и тутманици.
полезно е 8)

Mademoiselle
04-08-2008, 04:03
razlikata mejdu nego i beliq hlqb v kaloriite ne e mn golqma,s tazi osobenost,4e bra6noto na palnozarnestiq ne e obraboteno i tolkova fino,koeto spomaga za peristaltikata i ne se usvoqva taka dobre ot organizma,zatova go vodqt po-polezen.Vajno e da se qde takav hlqb,zaradi cennite elementi koito sadarja,i koito druga hrana ne moje da ti nabavi

comics
04-08-2008, 05:05
ак0 ще ядеш хляб, яж пълнозърнест- съдържа мн повече белтъци 0т 0бикновения ;) (макар, че са растителни, но какво пък....)

EarthShaker
04-08-2008, 06:25
пълнозърнестия хляб на нашия пазар е толкова пълнозърнест колкото съм и аз...

поставете 1 филийка във вода за 1 вечер и вижте как на другата сутрин боята е на дъното :D не се залъгвайте от това, че е поръсен със малко сусам и т.н.

има 1 на Бонус в едни дебели опаковки по 3 дълги филии са, които се доближават ама и те не са съвсем чисти... тъй че..

bibi90
04-08-2008, 07:23
Да пълнозърнестия хляб е по-полезен и по нискокалоричен от белия,поне така би трябвало да бъде.Ама аз лично предпочитам изобщо да не ям хляб.

DisciplineAndOrder
04-08-2008, 07:58
може би в пълнозърнестия се съдържат по-малко калории

sladku_bebzi
04-08-2008, 11:53
Ми то квото имаше да се каже, вс преди мен го написаха :)

sexy_sladuranka___
04-08-2008, 12:53
Пълнозърнестия освен че е по - полезен е и по - малко калоричен . Ако искаш да отслабнеш спри хляба и тестяните продукти

blackreplay
04-14-2008, 23:12
Темата е малко стара, но мисля че ще помогна. Не съм експерт, всеки знае, че пълнозърнестия хляб е по-полезен, неискам да повтарям, че има вече много боклуци по пазара. Един хляб за да е пълнозърнест трябва да е трърд, да има следи от ядки, трици и т.н. и да има голям срок на годност(имам предвид срока на годност да е няколко месеца). Засега съм чул само за една марка хляб тя е "Местемахер" внасят се от Гютерсло, Германия. Хляба им се замесва от шрот, който се приготвя от едро смлени зърна и към него се прибавят ръж, витамини и др. Няма консерванти. Единственото, което ме учуди е , че има срок на годност 6 месеца :shock:
Не съм си купувал такъв хляб, но съм чул, че е хубав и качествен. Другия начин е да си ги правим ние :D . Не мисля, че трябва да се лишаваме от хляба , защото все пак пълнозърнестия е полезен. Надявам се, че съм помогнал.

Ch0c0la73
04-15-2008, 16:57
Пълнозърнестия освен че е по - полезен е и по - малко калоричен . Ако искаш да отслабнеш спри хляба и тестяните продукти mhmz

Arr0gAnT
04-16-2008, 07:09
незнам доколко е полезен, но пък със сигурност не е вреден хляба. неска за закуска си направих филийка и още не съм огладняла, а друг път каквото и да закусвам (мляко, мюсли - уж здравословно) огладнявам и почвам да се тъпча с разни боклуци

slun4ice_90
04-17-2008, 15:10
Никой хляб не е "вреден". Но пълнозърнестият е по-полезен.Да,правилно аз такъв ям. :-P И наистина е много полезен.

~{oщE}~{те}_{obиЧам}~
04-17-2008, 21:24
ми аз немога съвсвм да го спра хляба щото се едно не съм яла и сед малко пок огладнявам :(

LetiCherry
04-18-2008, 01:07
незнам доколко е полезен, но пък със сигурност не е вреден хляба. неска за закуска си направих филийка и още не съм огладняла, а друг път каквото и да закусвам (мляко, мюсли - уж здравословно) огладнявам и почвам да се тъпча с разни боклуци

Ti ako misli6, 4e muslito e zdravoslovno...Tova po reklamata li go 4u?! Nai-malkoto sudurja zahar.

Ina4e hlqb az po4ti ne qm, nikoga ne sum imala navika da qm hlqb, no kogato qm, qm obiknoven bql hlqb.